Czego szukasz

Podsumowanie Pierwszego Radomskiego Festiwalu Blogowego

Po raz pierwszy w Radomiu spotkali się przedstawiciele Blogosfery. W Internecie pojawiły się nowe ciekawe spojrzenia nagrodzone w 11 kategoriach. Zobaczcie!

Statuetki Radomskiego Festiwalu Blogowego

13 maja w radomskim Hotelu Nihil Novi odbył się Pierwszy Radomski Plebiscyt Blogowy. Wzięło w nim udział niespełna 50 uczestników, z czego trzydziestu blogerów z Radomia i okolic. W projekt zaangażowanych było dziesięciu jurorów, kilkunastu partnerów i sponsorów oraz 12 patronów medialnych. Podczas gali zostały wręczone statuetki w 11 kategoriach dla najlepszych blogerów z regionu. 

Wśród jurorów nie zabrakło Agnieszki Owczarek, Szymona Wykroty, Magdaleny Fularskiej-Pacholczak czy Jana Michalskiego.

radomskie_blogerki_wreczenie_nagrod_640

„To pierwszy w Polsce plebiscyt dla blogerów. W blogosferze brakuje wydarzeń doceniających początkujących czy niszowych blogerów. Wszystko opiera się na liczbie fanów, lajków czy osiągnięć. A tak naprawdę każdy musi od czegoś zacząć. Celem plebiscytu było zwrócenie uwagi na radomską blogosferę, która w ciągu liku ostatnich miesięcy niesamowicie się rozwinęła. Podczas plebiscytu jurorzy wyłonili najlepszych blogerów w dziesięciu kategoriach. Tylko kategoria Blog Publiczności uwzględniała głosy czytelników, w pozostałych kategoriach blogi zostały poddane ocenie jurorów, wśród których znaleźli się właściciele radomskich firm, dziennikarze, czy pisarze. Dzięki plebiscytowi udało się wyłonić najlepsze blogi, ale także zmotywować i zainspirować pozostałych uczestników. Poza tym liczę, że dzięki rozgłosowi, jakiego nabrało wydarzenie radomscy blogerzy zostaną szybciej dostrzeżeni”. podsumowuje plebiscyt Honorata Dyjasek, pomysłodawczyni wydarzenia. 

Tak bardzo przejęłam się tym Plebiscytem, że czułam się jak na rozdaniu Oscarów! Ogromnie cieszę się z tej nagrody i zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji, która się z nią wiąże. Jest mi bardzo miło, że mój blog został doceniony. Stosunkowo niedawno zaczęłam myśleć o nim jako o miejscu wartościowym, z którym chciałabym być identyfikowana. Tytuł Ikony Radomskiej Blogosfery dodał mi skrzydeł i jeszcze bardziej podpalił mój ogień motywacji, by pisać, tworzyć i rozwijać moje miejsce. Patrząc na wygraną statuetkę wiem, że warto to robić, mimo zmęczenia i natłoku innych obowiązków...” Radomski Plebiscyt Blogowy komentuje także Ewa Brzozowska, zdobywczyni statuetki Ikona Radomskiej Blogosfery.

plebistyc_radomski_nagrody2_640

Pełna lista nagrodzonych w plebiscycie dostępna jest tutaj: www.radomskiplebiscytblogowy.pl

Kolejna edycja plebiscytu planowana jest na maj przyszłego roku. A już dzisiaj zapraszamy do videorelacji!

Zdjęcia: Piknik Umbrella, studio fotografii i filmu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie