Czego szukasz

Podróż Mamy Bohaterki

Czyli jak zacząć żyć takim życiem, jakie dla siebie wymarzyłaś. W pewnym mieście żyła kobieta. Pracowała, a może nie… Miała męża, partnera, którego kochała tak jak potrafiła. Miała swoje hobby, pasje, przyjaciół… Miała swoje marzenia i wartości. W pewien sposób była wyjątkowa i prowadziła wyjątkowe życie. Jej własne życie.

Mama w podróży

Kobieta urodziła dziecko i stała się mamą. Miała dni lepsze i gorsze. Wypełnione po brzegi wieloma zadaniami, które z każdym dniem wykonywała coraz sprawniej. Czasem przypominała sobie życie, którym żyła wcześniej. Nie, nie dlatego żeby chciała do niego wracać. Przecież to co było teraz dawało jej mnóstwo radości. Ale jednak czuła jakąś tęsknotę. Czasami tęsknota zmieniała się w smutek, złość, frustrację. Były takie chwile, kiedy mama naprawdę się nie lubiła. Bywała, zła na siebie, dzieci, męża i nieszczęśliwa.

Była zwykłą mamą, nie była wyjątkowa. Dziecko dawało jej ogromną radość i satysfakcję. A jednak czuła, coraz silniej z każdym dniem, że dłużej nie wytrzyma. Że musi coś zmienić. Może to ona musi się zmienić, może musi coś zaakceptować, żeby poczuć się znów W PEŁNI I CAŁKOWICIE SZCZĘŚLIWĄ OSOBĄ. Aby poczuć, że znowu JEST SOBĄ i jest wolna.

Tak, tego by chciała najbardziej.

Mama zaczęła zdawać sobie sprawę, że jej PRZEZNACZENIEM jest żyć pełniej i lepiej. Być, nie tylko szczęśliwą mamą (chociaż to przecież bardzo dużo), ale całkowicie szczęśliwą osobą. I pewnego dnia podjęła decyzję, że tak się stanie. Że wyruszy w tą podróż w głąb siebie, odnajdzie swoje przeznaczenie i będzie nim żyła w pełni, razem ze swoimi dziećmi i jeśli będzie chciała, to także z partnerem u boku.

Mama uświadomiła sobie, że do tej pory czuła się trochę jak księżniczka w wieży. Szczęśliwa, ale tęskniąca za czymś więcej. I że nikt jej nie uratuje. Że sama musi się uratować. Zrzucić zwiewne szatki, zapleść włosy, wziąć miecz i wyruszyć na spotkanie Smokom, które jej każą wybierać i mówią że musi rezygnować z jakiejś części siebie. Po to aby stworzyć lepszy świat, w którym wszystko jest możliwe, dla siebie, ludzi wokół i swoich dzieci. Po to, aby być szczęśliwą mamą, ZAWSZE BYĆ PRAWDZIWĄ SOBĄ, i dawać sobą przykład odwagi, męstwa i tego że nie można życia odkładać na później. I po to, żeby jej dzieci miały łatwiej, żeby widziały jak się robi SZCZĘŚLIWE I SPEŁNIONE ŻYCIE.

Mama zdała sobie sprawę, że tylko ona może to zrobić, jako jedyna na całym świecie. I tylko jej może się udać.

Tak drogie mamy. Jesteście jedynymi osobami na świecie, którym może się udać BYCIE SOBĄ, SAMOREALIZACJA I SZCZĘŚCIE w WASZYM ŻYCIU.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Coach i psycholog specjalizująca się w pracy z mamami, które czują się rozczarowane swoim życiem. Stworzyła i realizuje programy kierowane do mam: Wyjdź z pieleszy; Uwolnij moc; Ogarnij dziecko; Mama bez frustracji i poczucia winy. www.joannabaranowska.pl

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie