Czego szukasz

Podaruj Dwie Godziny dla Rodziny

Z roku na rok rośnie liczba firm, które pomagają realizować swoim pracownikom nie tylko cele zawodowe, ale i prywatne. Prywatnie dla większości z nas takim celem jest rodzina i radość z jej posiadania. 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. W wielu firmach w tym dniu, pracownicy mogą wyjść z pracy dwie godziny wcześniej. Dowiedz się czy Ty będziesz mogła? I jak spędzisz ten czas z rodziną? Opowiedz nam!

Inspirująca akcja społeczna.

15 maja 2017 r. Fundacja Humanites – w ramach Międzynarodowego Dnia Rodzin – już po raz szósty organizuje akcję ,,Dwie Godziny dla Rodziny”, która przyciąga coraz więcej firm! Korporacje widzą korzyści z zaangażowania się w budowanie relacji rodzinnych.

Przeprowadzone wśród 10 tysięcy menadżerów 70 krajów badania, wykazały, że najwyższą wartością cieszy się u nich rodzina, ale jednocześnie jest też wartością najbardziej zagrożoną. Stąd może konkluzja wielu pracodawców, że dbając o życie prywatne pracownika, zapewniając mu np. elastyczność godzinową pracy dba jednocześnie o własną firmę. Wiadomo, że pracownik zadowolony z życia rodzinnego, jest pracownikiem bardziej wydajnym.

 „Gotowanie na Rodzinnym Planie”

W tym roku w akcji „Dwie Godziny dla Rodziny” zaangażowanie zadeklarowali młodzi aktorzy, kucharze i blogerzy m.in.:

  • Michał Malinowski,
  • Urszula Dębska,
  • Julia Kamińska,
  • Aneta Zając,
  • Tomasz Ciachorowski,
  • Damian Kordas – najmłodszy Master Chef w Europie.

Praca i rodzina – naczynia połączone

Firmy biorące udział w wydarzeniu podarują swoim pracownikom symboliczne dwie dodatkowe godziny czasu wolnego, aby zwrócić uwagę na znaczenie nawiązywania i podtrzymywania relacji w rodzinach. Dziś pracodawcy wiedzą, że budowanie wizerunku firmy opartej na wartościach ważnych dla pracownika to nieodłączny element employer brandingu. Coraz częściej profil zasad, którymi kieruje się organizacja, jest kartą przetargową na rynku pracownika.

„Rynek pracy poświęca obecnie dużo uwagi społecznej roli pracowników, dlatego z roku na rok zainteresowanie akcją jest coraz większe. „Dwie Godziny dla Rodziny” zostały wymienione na liście najważniejszych czynników tworzących klimat dobrego miejsca pracy w ogólnopolskiej sondzie ,,Great Place to Work 2017”. Do tej pory Międzynarodowy Dzień Rodzin obchodziło z fundacją ponad 500 polskich i międzynarodowych firm. W tym roku widzimy, że zainteresowanie akcją jest znacznie większe niż w latach poprzednich” – mówi Zofia Dzik, prezes Fundacji Humanites.

Zobacz co można zrobić w dwie godziny

Więcej o akcji możesz dowiedzieć się tutaj>>>

Oczywiście Fundacja Mamo Pracuj już kolejny raz przyłącza się do akcji!

Artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych.

Zdjecie:123rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie