Czego szukasz

Poczucie bezpieczeństwa w szkolnej wyprawce. Zadbaj o nie przed 1 września

Już niebawem na szkolnych korytarzach usłyszymy pierwszy dzwonek. Zanim to jednak nastąpi, rodziców i dzieci czeka nie lada wyzwanie – skompletowanie wyprawki szkolnej. Odpowiedni plecak, piórnik czy zeszyty zapewnią naszym pociechom komfort nauki. A co z komfortem bezpieczeństwa? O to zadba właściwe ubezpieczenie. Uwaga! Nie ma obowiązku kupowania go w szkole. Każdy rodzic może zrobić to samodzielne, przeglądając dostępne oferty na rynku.

mama odprowadza córkę do szkoły

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Przed wykupieniem polisy warto sprawdzić, co tak naprawdę zagwarantuje naszemu dziecku w razie nieszczęścia. Bo wypadki się zdarzają. I to nierzadko. Z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że w czasie roku szkolnego w polskich szkołach dochodzi do ok. 60 tysięcy wypadków.

Rodzice są przyzwyczajeni do tego, że co roku, we wrześniu opłacają ubezpieczenie, ale kto tak naprawdę czyta jego ogólne warunki? Kogo z nas zaskoczyło niskie świadczenie, gdy przyszło do wypłaty pieniędzy? I kto z nas wie, że nie trzeba kupować polisy w szkole? Otóż nie trzeba.

Czy muszę wykupić ubezpieczenie NNW dla dziecka w szkole?

Można to zrobić we własnym zakresie i wybrać najkorzystniejszą z dostępnych na rynku ofert. Taką jak np. ubezpieczenie NNW w ramach LINK4 Mama, które chroni dziecko nie tylko w szkole, ale także na zajęciach pozalekcyjnych – w tym wszelkich zajęciach sportowych czy tanecznych – oraz w domu czy na podwórku.

Ceny ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dziecka zaczynają się od 42 złotych za rok, suma ubezpieczenia wynosi wówczas 15 tysięcy złotych, ale można wybrać też droższe opcje. Przy sumie ubezpieczenia 100 tysięcy złotych roczny koszt polisy wyniesie 220 złotych. Oznacza to, że odszkodowanie za złamaną rękę wyniesie w tym wariancie minimum 3 tysiące złotych. Kalkulatory, ogólne warunki ubezpieczenia i szczegóły dotyczące pakietu LINK4 Mama dostępne są na stronie internetowej www.link4mama.pl.

Jak wykupić dobre ubezpieczenie NNW dla dziecka?

LINK4 Mama to ubezpieczenie, które zapewni Twojemu dziecku także korepetycje, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub choroby będzie musiało zostać w łóżku dłużej niż 7 dni. W pakiecie znajdziesz również produkty zaprojektowane z myślą o mamach. Gdy mama trafi do szpitalu w wyniku nagłego zachorowania lub będzie musiała leżeć w łóżku z powodu nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczyciel – na zasadach opisanych w OWU – zapewni pomoc domową, która zajmie się domem.

Link4 zapewni także opiekę, nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich pozostających pod opieką mamy, np. osób starszych. LINK4 Mama to także pomoc psychologa, dietetyka, a nawet prawnika, który w ramach nielimitowanych telefonicznych porad wyjaśni zawiłości prawa pracy czy innych przepisów z dziedzin prawa, których przecież nie mamy obowiązku znać. O poszczególnych elementach ubezpieczenia LINK4 Mama można porozmawiać z konsultantami dyżurującym pod numerem telefonu 604 14 14 14, a także z agentami współpracującymi z firmą.

Zaletą LINK4 Mama jest to, że przygotowane pakiety można dzielić i łączyć w zależności od potrzeb. Dla posiadaczy Kart Dużej Rodziny przewidziana jest 10% zniżka.

Materiał promocyjny. Partnerem artykułu jest firma LINK4 oferująca polisę dla rodziców LINK4 Mama.

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej w firmie LINK4, pomysłodawczyni produktu LINK4 Mama - ubezpieczenia stworzonego z myślą o mamach i ich dzieciach. Prywatnie Mama 3 dzieci, która nieraz musiała spędzić noc na krześle czuwając przy chorym dziecku.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie