Czego szukasz

Pippi Pończoszanka i konkurs na Dzień Dziecka

Po tę książkę chętnie sięgną i rodzice i dzieci. My przypomnimy sobie historię znaną nam dobrze z dzieciństwa, a nasze dzieci  – jeśli jeszcze nie znają Pippi, zachwycą się tą wesołą i odważną dziewczynką. Jeśli dopiero uczą się czytać, spodoba im się forma komiksu i drukowane litery.

W tym roku Pippi obchodzi swoje 70 urodziny. Z tej okazji Wydawnictwo Zakamarki wydało historię Pippi w formie komiksów.

Pippi się wprowadza i inne komiksy to 12 krótkich historii, między innymi o tym jak Pippi idzie do szkoły, jak bawi się w berka z policjantami i jak idzie do cyrku. Przygody najsilniejszej dziewczynki na świecie zachwycą małych czytelników i wzbudzą uśmiech na twarzy dorosłych…

A gdyby tak na jeden dzień stać się taką małą, odważną Pippi? Książkę przeczytałam pierwsza, ukradkiem, zanim pokazałam ją dzieciom.

Kiedy ją zobaczyły, zapiszczały z radości i przekrzykując się, kto pierwszy.

Moja starsza córka, która uwielbia historię o Pippi, komiksy połknęła w jedno popołudnie.

Młodsza, choć nie umie jeszcze czytać, ale przygody Pippi zna równie dobrze starsza siostra, z zachwytem oglądała obrazki i po swojemu przeżywała perypetie bohaterki.

Zaprzyjaźniona z moimi córkami 7-letnia Basia, która właśnie kończy zerówkę, z ochotą zaczęła czytać przygody Pippi, zapominając o tym, że „czytanie jest nudne”.

A potem we trzy rysowały Pippi podnoszącą swojego konia.

Jak na 70-latkę, to Pippi radzi sobie całkiem nieźle! I świetnie dogaduje się z małymi dziećmi.

Konkurs na Dzień Dziecka

Napisz w formie komentarza pod tym tekstem, lub jako komentarz na FB pod postem o Pippi – Kiedy byłaś jak Pippi – opisz najbardziej szaloną przygodę z Twojego dzieciństwa, albo przygodę z udziałem Twojego dziecka.

Do wygrania – jeden egzemplarz przygód Pippi – Pippi się wprowadza i inne komiksy.

Na odpowiedzi czekamy 1 czerwca do końca dnia. Zwycięzcę poznamy 2 czerwca.

Wyniki konkursu

Aleksandra Jurga – gratulujemy! Wygrałaś. Prosimy o kontakt.

Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy!

Zapraszamy do zabawy!

Tytuł: Pippi się wprowadza i inne komiksy

Autor: Astrid Lindgren, Ingrid Vang Nyman

Wydawnictwo: Zakamarki, 2015

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie