Czego szukasz

Własna firma receptą na problemy zawodowe?

25 maja w Klubie Kultury Saska Kępa w Warszawie odbyła się wyjątkowa impreza pt. „Przedsiębiorcza Mama”. Pomysłodawczynią wydarzenia wspierającego aktywność zawodową wśród kobiet była Wita Meczew-Bardecka, Prezes Fundacji Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych. Akcję wsparła i poprowadziła Ilona Adamska, redaktor naczelna magazynu Imperium Kobiet i Law Business Quality.

Pasja sposobem na życie i zarabianie

Wydarzenie zgromadziło matki aktywne zawodowo, które ze swoich pasji uczyniły sposób na życie i zarabianie. Uczestniczki podzieliły się swoją historią i doświadczeniami, aby zainspirować do działania i zachęcić do rozwoju kobiety, które często po urodzeniu dziecka całkowicie rezygnują z kariery zawodowej. Przedsiębiorcze mamy, które zostały wyłonione w drodze konkursu zaprezentowały swoje firmy i opowiedziały o tym, co jest ważne w prowadzeniu własnego biznesu.

Ci, którzy wiedzą jak łączyć życie rodzinne z biznesem

Magdalena Nowacka trener/doradca kobiecych firm www.magdalenanowacka.pl zdradziła co jej zdaniem jest gwarancją sukcesu w biznesie, Magdalena Nawarecka właścicielka Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka mówiła o tym, jak umiejętnie łączyć biznes, życie rodzinne i pracę społeczną, Joanna Saltik właścicielka firmy Ararattrek (organizacja wypraw terkkingowych na górę Ararat w Turcji) przybliżyła uczestniczkom temat dotacji unijnych, a Anita Hawryńska właścicielka firmy Calma z branży budowlanej zmierzyła się z pytaniem ,,Dlaczego własna firma?”.

O zdobywaniu nowych kwalifikacji ich wpływie na rozwój zawodowy opowiadała Marta Gadzińska właścicielka Kancelarii Nieruchomości Akme, a o powrocie na rynek pracy po urodzeniu dziecka Iwona Borawska Redaktor Naczelna portalu Pomysł dla Mamy. Od Wojciecha Gilewskiego z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości dowiedzieliśmy się o tym, co jest istotne w planowaniu własnej działalności.

Wśród laureatek konkursu były również Agata Trojanowska właścicielka BIDS GROUP, projektantka marki Brilliance-Boutique, Joanna Kępińska właścicielka HERSTORY Design projektująca niepowtarzalną biżuterię, Agnieszka Sieńkowska właścicielka Pracowni Artystycznej Makowe Pole, Tatiana Kadelska-Mucha właścicielka Odwiedź Winnicę na Stoku, Aleksandra Sobkowicz współwłaścicielka firmy Hanna, Hela i Ela produkującej pościel i zabawki dla dzieci i Paulina Lipiecka właścicielka Studio Projektowego GÂTÉ.

Własna firma receptą na problemy zawodowe?

– Mam nadzieję, że wszystkie przedsiębiorcze mamy, które podzieliły się dziś swoją historią o zamianie pasji w biznes, zainspirują inne mamy do rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności. Własna firma nie jest receptą na wszystkie problemy zawodowe. Prowadzenie firmy, będąc mamą, wymaga ciężkiej pracy i dużej determinacji. Wiem, że w mamach drzemią ogromne pokłady energii, które przy wsparciu najbliższych mogą dać wspaniałe owoce. Przykładem było dzisiejsze spotkanie przedsiębiorczych mam oraz ich wyjątkowe historie o drodze do spełnienia marzeń i założeniu własnej firmy. Fundacja planuje dalszą współpracę z laureatkami konkursu – mówiła Prezes Fundacji Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych Wita Meczew – Bardecka.

To był niezwykle udany event, pełen wzruszających opowieści i historii kobiet, które po urodzeniu dziecka nie mogły znaleźć pracy. Postanowiły założyć własny biznes i … zarabiać na swoich pasjach – przyznała z uznaniem prowadząca imprezę Ilona Adamska.

Moc atrakcji dodatkowych

W programie znalazły się również atrakcje dla najmłodszych. Wspaniałą część animacyjną połączoną z malowaniem buziek przygotowały Agnieszka Witkowska i Magdalena Bronikowska. Dzieci uczestniczyły w warsztatach muzycznych przygotowanych przez Karolinę Błasik właścicielkę firmy Montownia Dźwięku Pracownia Muzyczna i Studio Projektowe oraz warsztatach tanecznych z instruktorką Małgorzatą Drelą. Mamy miały szansę poznać tajniki ręcznego malowania jedwabiu na warsztatach zorganizowanych przez Małgorzatę Boruch-Łukiewicz właścicielkę firmy  InSilk – Pracownia Jedwabiu.

Z okazji nadchodzącego Dnia Matki z dedykacją dla wszystkich mam wystąpił Tomek Martyński, solista grupy SUNSET STRIP, który zaśpiewał w duecie z finalistką pierwszej edycji programu X FACTOR Moniką Kubasiewicz. Dodatkową atrakcją był pokaz taneczny w stylu hiszpańskim przygotowany przez Gaba Dance Studio (zatańczyli Łukasz Cacko i Barbara Dyba) oraz loteria wizytówkowa, którą poprowadził znany prezenter telewizyjny Ryszard Rembiszewski.

Organizatorzy złożyli podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję, Pani Marszałek Sejmu Ewie Kopacz za piękny list skierowany i odczytany podczas eventu do wszystkich przedsiębiorczych mam, patronom honorowym: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Burmistrzowi Dzielnicy Praga- Południe p. Tomaszowi Kucharskiemu, Stowarzyszeniu Kongres Kobiet, a także patronom medialnym: Imperium Kobiet, Law Business Quality, Mamopracuj.pl i Radio Dla Ciebie.

Tekst powstał na podstawie materiałów prasowych Organizatora.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie