Czego szukasz

Outsourcing kadrowo-płacowy – czego obawiają się klienci?

Outsourcing to rozwiązanie coraz częściej stosowane przez przedsiębiorców. Mimo to w branży wciąż funkcjonują stereotypy, które zniechęcają niektórych klientów do podjęcia współpracy z firmami zewnętrznymi. Oto kilka z tych, które pojawiają się najczęściej.

młoda kobieta w biurze

Czy firmowe dane są w dobrych rękach?

Jedną z częstych obaw odnośnie współpracy z firmami zewnętrznymi, jest troska o bezpieczeństwo danych, które przekazują klienci. Warto jednak pamiętać, że przedsiębiorstwa zajmujące się obsługą kadr i płac przestrzegają rygorystycznych standardów dotyczących ochrony danych. Bardzo często owe zalecenia są bardziej restrykcyjne niż te stosowane przez zleceniodawcę.

Obawy dotyczące jakości usług

Czy firma outsourcingowa wywiąże się ze swoich zobowiązań jak należy? W dużej mierze zależy to oczywiście również od tego, komu powierzymy kadry i płace. Najlepiej kierować się bogatym portfolio i wybrać partnera, który ma na koncie współpracę z innymi dużymi markami. Bogate doświadczenie poparte wieloletnią obecnością na rynku ma duże znaczenie.

Outsourcing kadrowo-płacowy nie oznacza zwolnień

Skoro część obowiązków została przekazana na zewnątrz, to co z ludźmi, którzy wykonywali je do tej pory? W wielu przedsiębiorstwach obowiązki związane z obsługą kadr i płac spadają na barki osoby zatrudnionej w dziale HR. Zakres ich kompetencji obejmuje jeszcze wiele innych działań. Współpraca z firmą outsourcingową nie prowadzi do zwolnień. Pomoże ona odciążyć pracowników i pozwoli im się w pełni skoncentrować na wykonywaniu podstawowych zadań i realizowaniu planów firmy.

Wysokie koszty przedsięwzięcia

Wiele przedsiębiorstw widzi rozwiązanie swoich problemów w zatrudnieniu nowych pracowników do obsługi kadr i płac. Warto jednak zwrócić uwagę na wiążące się z tym dodatkowe koszty, takie jak przygotowanie i wyposażenie miejsca pracy, szkolenia, zakup oprogramowania, pensje.

Przekazanie tych zadań firmie outsourcingowej takiej jak np. TMF Group, to gwarancja, że pracują nad nimi ludzie gotowi do działania. Zanim uzyskalibyśmy finansowe korzyści z tytułu zatrudnienia nowych pracowników, upłynęłoby sporo czasu. Te wszystkie koszty sprowadzone są jedynie do opłaty za usługę.
Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/hr-payroll/

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Storyblocks.com

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie