Czego szukasz

Organizuję, bo lubię – Mirka i targi dizajnu

Boheterką naszej rozmowy jest Mirka, która oprócz tego, że jest podwójną mamą i architektem, zajmuje się projektowaniem wnętrz, przywraca starym przedmiotom drugie życie i… organizuje targi dla polskich projektantów, twórców, artystów. Jak można to wszystko zmieścić w jednej dobie? Sprawdźcie!

 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 21/11/2014

Mirko, jesteś architektem, projektujesz też wnętrza, organizujesz targi designu (dizajnu)…. i jesteś mamą dwóch dziewczynek. Aktywnie…

Brzmi rzeczywiście aktywnie, ale przede wszystkim jestem mamą Hani i Oli a w międzyczasie staram się być aktywnym zawodowo architektem. Ostatni rok był dla mnie bardzo intensywny, bo te różne dziedziny życia zawodowego starałam się łączyć z opieką nad naszą młodszą córką – 15 miesięczną Olą.

Ale widzę, że bardzo lubisz to co robisz 😉 Najpierw zapytam o Krakowskie Targi Dobrego Wnętrza – Papier Kamień Nożyce, które organizujesz. To już druga edycja, prawda? Jaka jest idea Targów? 

Tak, to będzie druga edycja targów, pierwsza odbyła się w maju tego roku. Impreza cieszyła się ogromnym  zainteresowaniem wystawców jak i odwiedzających. Pomimo deszczowej pogody przez cały dzień trwania targów były tłumy ludzi. Usłyszałyśmy wiele miłych słów na temat organizacji i wiele pytań o kolejną edycję. Ideą targów jest promowanie polskich młodych twórców, artystów i projektantów skupionych wokół idei kreowania pięknych przedmiotów użytkowych.

Dlatego druga odsłona targów odbędzie się już 23 listopada w ramach większego wydarzenia poświęconego projektowaniu wnętrz „Zaprojektowani. Krakowskie spotkania z dizajnem”. Tym razem targi odbędą się w Hali Starej Zajezdni w Krakowie, położonej na Kazimierzu przy ul. św. Wawrzyńca. Zapraszamy! 

Skąd pomysł na Targi?

Pomysł na targi zrodził się przy okazji innej inicjatywy, około 2 lat temu. Razem z Moniką Grulą stworzyłyśmy markę Mimo – Druga Szansa Mebla. Wyszukiwałyśmy ciekawie zaprojektowane powojenne meble i odnawiałyśmy je w kreatywny sposób. Potem doszłyśmy do wniosku, że w Krakowie nie ma miejsca, gdzie można zaprezentować efekty naszej pracy i tak powstał pomysł, aby zorganizować targi wnętrzarskie. Stworzyłyśmy kolektyw Papier Kamień Nożyce, którego trzecim komponentem jest bardzo utalentowana graficzka Nina Gregier.

Co się będzie działo?

W hali Starej Zajezdni zaprezentujemy meble, oświetlenie, dekoracje, tekstylia; przedmioty ciekawie zaprojektowane i tworzone z pasją.  Poza tym odwiedzający będą mieli też okazję skorzystać z konsultacji z projektantami wnętrz.

Są wśród wystawców jakieś mamy?

Na pewno 🙂 Chociaż w dużej mierze są to ludzie tuż po studiach, a etap „bycia rodzicem” mają jeszcze przed sobą. Osobiście znam Asię Jurecką, która działa pod marką Jaga Dizajn i tworzy na szydełku świetne dodatki do wnętrz. Oczywiście ta marka powstała jako wynik podwójnego urlopu macierzyńskiego.

A teraz zapytam jeszcze o Twoja pracę, bo prowadzicie wspólnie z mężem firmę achitektoniczną, Ty zajmujesz się także projektowaniem wnętrz, i jak się organizujecie aby pracować i opiekować się dziećmi? Zabieracie czasem dzieci do pracy?

Dzięki temu, że dzielimy z mężem pracą i opieką nad dziećmi jestem w stanie zajmować się tyloma rzeczami. Razem z Maćkiem pracujemy jako architekci ale to ja przede wszystkim skupiam się na wnętrzach. Dzieci nie zabieramy do pracy, chociaż ostatni rok zabrał pracę do dzieci. W związku z dużymi zmianami w naszym życiu – pojawieniem się Oli, przeprowadzką do nowego domu za miasto, tymczasowo przenieśliśmy biuro do domu. Oczywiście nie było to łatwe, a wręcz stresujące i dla nas i dla dzieci.

Ktoś Wam pomaga, babcie, ciocie…. w opiece nad dziećmi?

Bardzo pomaga nam Mama męża, która zawsze, jeśli jest taka potrzeba odwiedza nas i zajmuje się Olą. 

A jak to jest prowadzić firmę z mężem? Da się? Rozmawiacie dużo o pracy w domu?

Da się i u nas działa to dobrze. W domu rozmawiamy o pracy tylko tyle, ile jest to absolutnie konieczne. Dwójka małych dzieci nie stwarza dobrego klimatu do takich rozmów 🙂

No tak, znam to dość dobrze. Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia w niedzielę!

Mirka Kucia-Tyczyńska prowadzi wraz z mężem pracownię architektoniczną Kucia Tyczyński >>>
 

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

Mocna marka ma znaczenie!Konferencja Brand Summit 2019

Kandydat do pracy, albo klient spotyka się przynajmniej z czterema markami firmy: marką pracodawcy, marką produktową, marką korporacyjną i marką osobistą. Każda z nich jest inna, ale wzajemnie się mogą wzmacniać. Warto sięgać po rozwiązania, które pozwolą na integrację działań związanych z budowaniem wizerunku marki. Zapraszamy na konferencję!
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 12/11/2019
Grafika Konferencji Brand Summit 2019 ze zdjęciami prelegentów

Jak wzmocnić wizerunek firmy?

Już 21 listopada 2019 w Warszawie odbędzie się konferencja Brand Summit 2019 poświęcona w całości trzem wymiarom marki: pracodawcy, korporacyjnej i konsumenckiej. Będzie to okazja do rozmowy o tym, jak zdefiniować unikalną, wyróżniającą się tożsamość firmy, wzmocnić ją wewnętrznie i komunikować tak, by i klienci i kandydaci stali się ambasadorami marki.

Dla czytelniczek Mamo Pracuj mamy 15% rabatu z kodem MPBS_15.

Prelegenci

Swoją wiedzą podzielą się uznani eksperci i praktycy, tacy jak: Jacek Kotarbiński (kotarbinski.com), Kamilla Giedrojć (Dyrektor Strategii i Marketingu IBM Poland and Baltics), Anna Macnar (CEO HRM Institute), Joanna Tonkowicz (Partner Zarządzający Absolvent Consulting), Kasia Zadrożna (Culture & Communication Global Senior Manager AmRest), Mariusz Łodyga (CEO Premium Consulting), Adrian Gamoń (Brand Experience & Communication Strategist), Aleksandra Lemańska-Czajka (Personal Development Manager INEA), Jakub Smarz (Talent Brand Lead for Poland, Accenture), Jakub Semerda (CEO Preeshare).

Co czeka na uczestników konferencji?

Program konferencji jest podzielony na trzy części:

 1. Percepcja marki
 2. Marka zaczyna się od środka
 3. Social, Digital i komunikacja marki

Szczegółowy program znajduje się na stronie: www.brandsummit.pl.

Dzień po konferencji (22.11.) odbędą się warsztaty, które pozwolą na pogłębienie tematów poruszanych na konferencji:

 1. Zintegrowana marka od A do Z – prowadzenie Anna Macnar
 2. EB = Emocje + Biznes – prowadzenie Joanna Tonkowicz oraz Karolina Proczek

Organizator: HRM Institute

Partner Strategiczny: Absolvent Consulting,

Partnerzy: AmRest, StepStone

Patroni Medialni: Instytut Monitorowania Mediów, PRoto , MamoPracuj.pl, Employerbranding.pl, HR Standard, HR News, OOH Magazine, Marketer+, 24/7 Communication.

Termin i miejsce: 21 listopada 2019 r., Budynek Focus, Al. Armii Ludowej 26, Warszawa

Kontakt: Julia Bojanowska [email protected], tel. 535 140 135
Informacje i rejestracja: www.brandsummit.pl

Przy rejestracji nie zapomnij wpisać kodu rabatowego 🙂

Zdjęcia: HRM Institute

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj

Jak stworzyć najlepszy biznesplan? Bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorczych mam – zapisz się!

Myślisz o założeniu własnej działalności i zastanawiasz się od czego zacząć planowanie biznesu? Chcesz kompleksowo przygotować się do założenia własnej firmy? A może będziesz ubiegać się o środki na rozpoczęcie działalności? Wspaniale! Zapraszamy Cię na bezpłatne warsztaty dotyczące tworzenia biznesplanu.
 • Anna Łabno - Kucharska - 08/11/2019

Jesień jest idealnym czasem, żeby pomyśleć o własnej firmie. Tym bardziej, że właśnie wtedy obchodzimy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Z tej okazji, już 20 listopada w Krakowie, chcemy Was zaprosić na bezpłatne warsztaty oraz indywidualne konsultacje, dotyczące tworzenia biznesplanu specjalnie dla przedsiębiorczych mam!

Nie czekaj i zapisz się już dziś!

Spotkaj się z nami, a my opowiemy Ci o:

 • drogowskazach na drodze planowania własnego biznesu,
 • czym jest biznesplan, po co i jak się go tworzy oraz jakie ma znaczenie,
 • najważniejszych elementach biznesplanu, które przesądzają o powodzeniu biznesu,
 • środkach o jakie możesz ubiegać się na starcie prowadzenia działalności!

Damy Ci przestrzeń na zadawanie pytań. Podzielimy się z Tobą swoimi doświadczeniami.

Warsztaty poprowadzą eksperci i praktycy, z którymi współpracujemy od lat:

 • Dariusz Pierzak – finansista z wykształcenia, doświadczenia, zamiłowania i przekonania. Jako właściciel własnej firmy oraz wieloletni kontroler i dyrektor finansowy w dużych przedsiębiorstwach ma praktyczną wiedzę biznesową, i z pasją się nią dzieli.
 • Agnieszka Pierzak – od 2004 roku związana zawodowo z tematyką funduszy unijnych. Najpierw jako pracownik instytucji m.in. ZPORR i POKL, gdzie doskonaliła umiejętności z zakresu wdrażania i rozliczania środków unijnych.

Zespół Mamo Pracuj również tam będzie! 🙂

Poznaj szczegóły i zgłoś się już dziś!

Jesteśmy przekonane, że będzie to owocny czas!

Kiedy się widzimy?

 • 20 listopada 2019 r., w godzinach od 10:00 do 13:00

Gdzie?

 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
 • 31-124 Kraków, ul. Rajska 1, sala nr 247 (II piętro, prawe skrzydło)

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu wystarczy wypełnić formularz 🙂

Na spotkanie zapraszamy również z dziećmi.

W sali, gdzie będą odbywać się warsztaty będzie przygotowany mały kącik dla dzieci 🙂

Jeśli zapisałaś się, ale nie będziesz mogła przyjść z przyczyn losowych, prosimy poinformuj nas o tym. Dzięki temu inna mama będzie mogła skorzystać 🙂

Masz jakieś pytania?
Pisz do mnie: [email protected]

W końcu, kto pyta nie błądzi 😉

Zapraszamy!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Anna Łabno - Kucharska
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail