Czego szukasz

Oligofrenopedagogika – studia podyplomowe. Czy to kierunek dla ciebie?

Oligofrenopedagogika to dziedzina pedagogiki specjalnej skupiająca się na pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Interesujesz się tym zagadnieniem? A może po zakończeniu urlopu macierzyńskiego chciałabyś znaleźć zatrudnienie jako specjalista od oligofrenopedagogiki? Studia podyplomowe są najlepszym sposobem na poznanie zagadnień związanych z kształceniem osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zdobycie niezbędnych kwalifikacji do wykonywania zawodu oligofrenopedagoga.

Kobieta ucząca dziecko

Co warto wiedzieć o studiach podyplomowych na kierunku oligofrenopedagogika?

Oligofrenopedagogika to studia podyplomowe o charakterze kwalifikacyjnym. Oznacza to, że ich ukończenie, zgodnie z rozporządzeniami MEN i MNiSW, to obowiązkowy etap edukacji każdej osoby zainteresowanej zdobyciem kwalifikacji pedagoga specjalnego w dziedzinie oligofrenopedagogiki. Studia podyplomowe trwają 3-4 semestry, a do ich ukończenia niezbędne jest również odbycie praktyk zawodowych. Dodatkowo udział w rekrutacji mogą wziąć absolwenci kierunków wyższych, którzy mają przygotowanie pedagogiczne.

Co można robić po studiach podyplomowych na kierunku oligofrenopedagogika? Po ich ukończeniu możesz znaleźć pracę w przedszkolu specjalnym, ośrodku rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczym, poradni psychologiczno-pedagogicznej czy szkołach dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

Oligofrenopedagogika – jakie studia podyplomowe wybrać?

W przypadku oligofrenopedagogiki masz do wyboru różne studia podyplomowe. Kierunki, na które możesz się zapisać, to między innymi:

  • oligofrenopedagogika ogólna,
  • oligofrenopedagogika dla pedagogów specjalnych,
  • oligofrenopedagogika z autyzmem i zespołem Aspergera (w tym również dla
    pedagogów specjalnych),
  • oligofrenopedagogika z arteterapią.

Wybierając oligofrenopedagogikę, na studiach podyplomowych zdobędziesz wiedzę z zakresu dydaktyki specjalnej, elementów psychologii klinicznej i psychopatologii, bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza nią. Nauczysz się metodyki pracy z uczniem niepełnosprawnym w nauczaniu integracyjnym i włączającym czy też kulturowych i społecznych aspektów niepełnosprawności intelektualnej. Oczywiście, szczegółowy program nauczania jest uzależniony od wybranego kierunku.

Oligofrenopedagogika online – wygodny sposób na pogodzenie nauki i macierzyństwa

Jesteś świeżo upieczoną mamą i chcesz pogodzić rodzicielstwo z edukacją? W takim razie dobrym rozwiązaniem jest nauczana przez Internet oligofrenopedagogika – studia podyplomowe online. To wygoda i elastyczność, których tak bardzo potrzebujesz w trakcie wychowywania dziecka. Dzięki temu nie musisz iść na kompromisy – możesz uczyć się w wolnych chwilach i w dowolnym miejscu. Jeżeli chcesz się zapisać na oligofrenopedagogikę online, to dobrym rozwiązaniem jest wybranie zaufanej placówki ze statusem uczelni wyższej. To na przykład Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, której oferta została stworzona z myślą o wygodzie zdobywania specjalistycznej wiedzy, umiejętności i kwalifikacji.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Współpraca reklamowa.

Zdjęcia: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie