Czego szukasz

Okulary do pracy przy komputerze – jak odpowiednio dobrać okulary do pracy, jak i na co dzień

Nadszedł dzień, w którym okazało się, że musisz zostać okularnicą (choćby chwilowo, bo tylko do pracy)? No to teraz lecisz po okularki ze straganu, takie najprostsze, za dwie dyszki? No nie! A czy wiesz, że okulary, nawet te noszone krótko muszą być dobrze dobrane tak, byś czuła się w nich komfortowo, ale i pięknie.

okulary

Przede wszystkim, dobre szkła!

To podstawa, od tego musisz zacząć, choć pewnie nadal się zastanawiasz od czego. Wizyta u okulisty, optometrysty lub refrakcjonisty to pierwszy krok. Specjalista przeprowadzi badanie wzroku i wystawi receptę na szkła odpowiednie do Twojej wady wzroku. Następnie z receptą w ręce udasz się do optyka. To właśnie ekspert np. w Family Optic pomoże dobrać Ci idealne okulary.

Czy wiesz, że szkła mogą mieć specjalne powłoki uszlachetniające? Ich celem jest wzmocnienie jakości szkieł i poprawa komfortu widzenia. Co więcej, przy dużej wadzie wzroku okulary nie muszą być wielkie, ciężkie i niewygodne, z pomocą okulisty możesz wybrać takie soczewki, które pomogą zmniejszyć wagę okularów i zachować ich piękny wygląd.

Odpowiednie oprawki

Kolejny krok to dopasowanie szkieł do oprawek, a tych są trzy rodzaje.

Patenty to nie do końca oprawki, to po prostu mocowanie zauszników na szkłach. Oprawki żyłkowe posiadają górną ramkę i zauszniki, a także dodatkowe mocowanie w formie żyłki. No i oczywiście okulary pełne, czyli te całkowicie oprawione ramą dookoła szkieł.

Patenty i oprawki żyłkowe dobrze leżą i wyglądają z cienkimi szkłami, za to pełne oprawki mogą ładnie zamaskować grubsze szkła. Pamiętaj, ostatecznie jednak chodzi o Twoją wygodę i estetykę.

Kształt i kolor dobrany do Ciebie

Gdy już wiesz na czym stoisz pora przejść do najprzyjemniejszej kwestii, czyli doboru oprawek byś czuła się w nich najpiękniejsza (nadal pamiętając o komforcie noszenia).

Oto kilka ważnych zasad, które powinnaś wziąć pod uwagę:

  • Grubość oprawek powinna być odpowiednia do grubości szkieł – grube szkła nie będą dobrze wyglądały na cieniutkich, drucianych oprawkach.
  • Kształt oprawek powinien być dobrany do kształtu twarzy, pamiętaj też, aby górna linia oprawek wypadała poniżej brwi. Ta zasada nie obowiązuje jednak przy okularach oversize 😉
  • Kolor oprawek natomiast powinien być dobrany do typu urody, czyli tak w skrócie ciepła uroda oprawki z elementami złota, chłodna uroda ze srebrem, a przy urodzie delikatnej lepiej unikać czarnych oprawek.

Mam nadzieję, że już wiesz jakie okulary wybrać i dobór odpowiednich szkieł i oprawek będzie już tylko przyjemnością.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie