Czego szukasz

Odpowiednio dobrane buty dla dzieci – Dlaczego są tak ważne?

Nasze dzieci, zwłaszcza gdy są małe, eksplorują świat na wszystkie znane im sposoby. By mogły robić to bezpiecznie, niezbędnym jest zapewnienie im do tego odpowiednich warunków. Podstawą zdrowego rozwoju jest więc właściwy dobór obuwia dla naszego dziecka. To ono odpowiada za to, w jaki sposób nasz bobas, a potem starszak stawia pierwsze i kolejne kroki. Źle dobrane obuwie może narobić wielu szkód, z kolei to dobrane idealnie będzie nie tylko bezpieczne, ale również komfortowe. Zapraszamy do lektury poniższego materiału, z którego dowiesz się na co zwracać uwagę kupując obuwie dziecięce. Jak odpowiednio dobrać obuwie dla naszego dziecka.

buty dla dzieci

Kupując obuwie dziecięce przede wszystkim powinniśmy postawić na bezpieczeństwo. Poniżej prezentujemy kilka podstawowych zasad, na które warto zwrócić uwagę kupując dziecięce buty.

  • Cholewka buta powinna sięgać wysokości kostek (w przypadku adidasów czy trampek) lub mieć stabilne trzymające elementy (w przypadku sandałków). Jest to szczególnie ważne przy małych stopach, które kształtują się z wiekiem. Niewłaściwe i nieergonomiczne ułożenie stopy dziecka bądź ryzyko jej wykrzywienia podczas ruchu może być przyczyną wielu problemów w przyszłości.
  • W przypadku zakrytych z przodu butów, ich czubek powinien być obszerny, by dziecko mogło swobodnie poruszać palcami. Nie należy dopuścić do sytuacji, w której dziecko podkurcza palce w bucie. Należy założyć długość buta o 7-9 milimetrów większą od stopy dziecka. Ma to związek z tym, że podczas chodzenia, stopa dziecka pracuje i może mimowolnie przesuwać się w bucie.
  • Podeszwa buta powinna być wykonana z antypoślizgowego materiału. Najlepiej by był to kauczuk, który jest sprężysty a jednocześnie zdecydowanie bardziej trwały niż zwykła guma.
  • Warto również spojrzeć na zapięcie. Sznurowane buty doskonale trzymają kostkę, zapinane na rzepy pozwalają na dopasowanie obuwia do stopy, z kolei otwarte modele (np. sandałków) dbające o odpowiednią cyrkulację powietrza to model, w którym należy zadbać o odpowiednie umocowanie kostek.

Drugim aspektem na jaki warto zwrócić uwagę, są kwestie wizualne. Obecnie w salonach stacjonarnych CCC jak i w sklepie online możemy znaleźć modele wygodnych butów dla naszych dzieci sygnowanych postaciami z bajek. Niektóre modele posiadają również dodatkowe atrakcje takie jak świecące diody podczas chodzenia czy kolorowe sznurówki. Wszystko po to, by poza bezpieczeństwem, dostarczyć naszym dzieciom również radości z użytkowania obuwia.

Obuwie dla dzieci dostępne w CCC

Szukając obuwia dla naszego dziecka warto zapoznać się z szerokim asortymentem sklepu CCC – zarówno stacjonarnie jak i w sklepie online. Znajdziemy tam obuwie dla naszego dziecka na każdą okazję.

  • Trampki, doskonale sprawdzą się do szkoły jak i na codzienne spotkania z przyjaciółmi.
  • Adidasy to świetna propozycja na zajęcia sportowe jak i dłuższe spacery np. w wakacje.
  • Półbuty, to doskonała propozycja do letniej sukienki bądź krótkich spodenek, np. na urodziny czy szkolne przedstawienie.
  • Sneakersy to świetna propozycja do dżinsów i t-shirtu. Taki zestaw sprawdzi się zarówno na wyjście do szkoły jak i do kina ze znajomymi.

Warto również dodać, że każdy z wyżej wskazanych modeli butów posiada odpowiednio wyprofilowaną wkładkę, która wykonana została z najwyższej jakości materiałów. Dba ona nie tylko o właściwe ułożenie i komfort stopy podczas użytkowania, ale również o właściwą higienę obuwia.

Dodatkowo każdy z zaprezentowanych modeli może występować w różnych kolorach, stanowiąc ciekawe propozycje do różnego rodzaju dziecięcych stylizacji.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie