Czego szukasz

Obrazy na płótnie dla dzieci – sposób na dekorację pokoju najmłodszych

Dziecięca sypialnia bardzo często jest miejscem, do którego wielu z nas wciąż powraca we wspomnieniach, przywołując obrazy ulubionego, barwnego wnętrza. Z uśmiechem przywołujemy własną dziecięcą przestrzeń, dlaczego więc nie zadbać o takie same wspomnienia u swoich dzieci? Szukasz pomysłu na wypełnienie ścian w pokoju pociechy? Chcesz kupić obraz na płótnie, ale nie wiesz, na który się zdecydować? Zobacz, czym warto się kierować przy ich wyborze.

obraz na płótnie

Ozdoby do pokoju dziecięcego – czy warto?

Puste ściany w pokoju najmłodszych najlepiej wypełnić dekoracjami, które dodadzą pomieszczeniu barw. Obrazy na płótnie w żywych barwach, z bohaterami z bajek czy ulubionym zwierzakiem sprawią, że dzieci będą doskonale czuć się we własnej przestrzeni. Każde dziecko już od najmłodszych lat kształtuje swoją osobowość. Ma na to wpływ nie tylko rodzina, ale także otoczenie, w jakim spędza swój czas. Sypialnia dziecka powinna być przestrzenią dobrze zorganizowaną i przede wszystkim – kolorową. Dodatki uzupełniają sypialnię, niejako domykając ją jako całość. Budują emocje, poprawiają samopoczucie i personalizują pomieszczenie. Sprawiają także, że pociecha dobrze się czuje we własnym pokoju. A to tylko niektóre z aspektów, które sprawiają, że warto ozdobić pokój dziecięcy.

Budując przestrzeń wokół dziecka należy pamiętać o tym, że ukształtuje go ona pod wieloma względami, stanie się azylem, a w przyszłości – cudownym wspomnieniem. Dobierając obrazy na płótnie dla dzieci warto więc mieć na uwadze ich estetyczny, ale i edukacyjny aspekt. Postaw na obrazy dla dzieci, które będą dopasowane do ich wieku i upodobań.

Zdjęcie, grafika czy malowidło?

Wybór odpowiedniego obrazu na płótnie do dziecięcego pokoju nie musi być trudny – wystarczy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pierwszym z nich jest właśnie typ obrazu, jaki chcemy powiesić na ścianie. Do wyboru są piękne zdjęcia, ciekawe grafiki czy różnobarwne malowidła. Decyzję o kupnie konkretnego typu możesz podjąć kierując się np. wiekiem dziecka lub stylem, jaki panuje w jego pokoju. Kolorowe malowidła i grafiki lepiej sprawdzą się wśród małych dzieci ze względu na przyciągające wzrok barwy. Zdjęcia zaś są ciekawszym rozwiązaniem do sypialni starszaków, których zainteresowanie łatwiej zdobyć sięgając po obrazy w tej formie.

Tematyczna rozmaitość obrazów na płótnie dla dzieci

Tematyka obrazów do pokoju dziecięcego jest bardzo różnorodna. Obrazy na płótnie dla dzieci mogą prezentować naturę: interesujące krajobrazy, roślinność, zwierzęta czy podwodny świat. Ciekawym wyborem mogą być również obrazy przedstawiające słodkości, muzykę lub te o motywie żeglarskim, z łódkami, morzem i kotwicami. Fajne są także obrazy na płótnie do dziecięcego pokoju, które przedstawiają motywy z baśni, np. z karocą w roli głównej czy z jednorożcami. Ważne jest, aby wybrany model był barwny i ciekawie przedstawiony, ponieważ tylko taki obraz zainteresuje dziecko i pobudzi jego wyobraźnię. Kupno tematycznego obrazu jest dobrym pomysłem również dlatego, że zaspokoi ciekawość najmłodszej pociechy, pokaże jej różnorodność świata i nauczy miłości nawet do najmniejszych stworzeń tego świata. Wybierz obrazy do pokoju dziecięcego przedstawiające pracowite mrówki, tańczące pingwiny bądź przytulające się papugi, a dziecko otoczone będzie wartościami, które przełoży na swoje późniejsze życie.

Po wybraniu najbardziej dopasowanego obrazu na płótnie do pokoju dziecka upewnij się, że wrzucony w koszyk model ma odpowiednie rozmiary. Sprawdź wymiary wolnej przestrzeni w dziecięcej sypialni i kup obraz, który będzie do niej odpowiedni.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

<
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie