Czego szukasz

Obrazy na płótnie dla dzieci – sposób na dekorację pokoju najmłodszych

Dziecięca sypialnia bardzo często jest miejscem, do którego wielu z nas wciąż powraca we wspomnieniach, przywołując obrazy ulubionego, barwnego wnętrza. Z uśmiechem przywołujemy własną dziecięcą przestrzeń, dlaczego więc nie zadbać o takie same wspomnienia u swoich dzieci? Szukasz pomysłu na wypełnienie ścian w pokoju pociechy? Chcesz kupić obraz na płótnie, ale nie wiesz, na który się zdecydować? Zobacz, czym warto się kierować przy ich wyborze.

  • Alicja Zielińska - 10/12/2020
obraz na płótnie

Ozdoby do pokoju dziecięcego – czy warto?

Puste ściany w pokoju najmłodszych najlepiej wypełnić dekoracjami, które dodadzą pomieszczeniu barw. Obrazy na płótnie w żywych barwach, z bohaterami z bajek czy ulubionym zwierzakiem sprawią, że dzieci będą doskonale czuć się we własnej przestrzeni. Każde dziecko już od najmłodszych lat kształtuje swoją osobowość. Ma na to wpływ nie tylko rodzina, ale także otoczenie, w jakim spędza swój czas. Sypialnia dziecka powinna być przestrzenią dobrze zorganizowaną i przede wszystkim – kolorową. Dodatki uzupełniają sypialnię, niejako domykając ją jako całość. Budują emocje, poprawiają samopoczucie i personalizują pomieszczenie. Sprawiają także, że pociecha dobrze się czuje we własnym pokoju. A to tylko niektóre z aspektów, które sprawiają, że warto ozdobić pokój dziecięcy.

Budując przestrzeń wokół dziecka należy pamiętać o tym, że ukształtuje go ona pod wieloma względami, stanie się azylem, a w przyszłości – cudownym wspomnieniem. Dobierając obrazy na płótnie dla dzieci warto więc mieć na uwadze ich estetyczny, ale i edukacyjny aspekt. Postaw na obrazy dla dzieci, które będą dopasowane do ich wieku i upodobań.

Zdjęcie, grafika czy malowidło?

Wybór odpowiedniego obrazu na płótnie do dziecięcego pokoju nie musi być trudny – wystarczy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pierwszym z nich jest właśnie typ obrazu, jaki chcemy powiesić na ścianie. Do wyboru są piękne zdjęcia, ciekawe grafiki czy różnobarwne malowidła. Decyzję o kupnie konkretnego typu możesz podjąć kierując się np. wiekiem dziecka lub stylem, jaki panuje w jego pokoju. Kolorowe malowidła i grafiki lepiej sprawdzą się wśród małych dzieci ze względu na przyciągające wzrok barwy. Zdjęcia zaś są ciekawszym rozwiązaniem do sypialni starszaków, których zainteresowanie łatwiej zdobyć sięgając po obrazy w tej formie.

Tematyczna rozmaitość obrazów na płótnie dla dzieci

Tematyka obrazów do pokoju dziecięcego jest bardzo różnorodna. Obrazy na płótnie dla dzieci mogą prezentować naturę: interesujące krajobrazy, roślinność, zwierzęta czy podwodny świat. Ciekawym wyborem mogą być również obrazy przedstawiające słodkości, muzykę lub te o motywie żeglarskim, z łódkami, morzem i kotwicami. Fajne są także obrazy na płótnie do dziecięcego pokoju, które przedstawiają motywy z baśni, np. z karocą w roli głównej czy z jednorożcami. Ważne jest, aby wybrany model był barwny i ciekawie przedstawiony, ponieważ tylko taki obraz zainteresuje dziecko i pobudzi jego wyobraźnię. Kupno tematycznego obrazu jest dobrym pomysłem również dlatego, że zaspokoi ciekawość najmłodszej pociechy, pokaże jej różnorodność świata i nauczy miłości nawet do najmniejszych stworzeń tego świata. Wybierz obrazy do pokoju dziecięcego przedstawiające pracowite mrówki, tańczące pingwiny bądź przytulające się papugi, a dziecko otoczone będzie wartościami, które przełoży na swoje późniejsze życie.

Po wybraniu najbardziej dopasowanego obrazu na płótnie do pokoju dziecka upewnij się, że wrzucony w koszyk model ma odpowiednie rozmiary. Sprawdź wymiary wolnej przestrzeni w dziecięcej sypialni i kup obraz, który będzie do niej odpowiedni.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

<script
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Alicja Zielińska

O miłości do babci i dziadka w muzyce romantyków

Już wkrótce będziemy świętować Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapewne co roku dbacie o to, by jak najpiękniej podkreślić jak ważni są dla Was najstarsi członkowie Waszej rodziny. A gdyby zamiast fizycznego prezentu podarować im piękne chwile z muzyką? Poznaj nasz pomysł!
  • Paweł Siechowicz - 18/01/2021
babcia, dziadek i wnuczka oglądają coś na tablecie

Najbardziej rodzinny kompozytor pierwszego pokolenia muzycznych romantyków – Robert Schumann – skomponował zbiór utworów dla dzieci jako prezent urodzinowy na siódme urodziny swojej pierwszej córki Marie. Nazwał go Albumem dla młodzieży, chciał, żeby grały go dzieci i dzięki niemu poznawały świat muzyki i romantycznej wyobraźni.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka

Jest w tym zbiorze utwór, który mógłby być skomponowany specjalnie na Dzień Babci i Dzień Dziadka, gdyby nie fakt, że te święta mają znacznie krótszą historię – w Polsce Dzień Babci świętujemy od 1964 roku, Dzień Dziadka zaczęliśmy świętować jeszcze później.

Myślę o utworze Winterzeit II. Ujęty jest on w ramy, które doskonale malują mroźną styczniową aurę, ale jego środkowa część emanuje rodzinnym ciepłem. Autor ilustracji na karcie tytułowej pierwszego wydania Albumu dla młodzieży znalazł dla tego utworu adekwatny obraz: mała dziewczynka bawi się lalką przy kominku a jej zabawie towarzyszą pochylone, opiekuńcze postaci babci i dziadka. Mróz za oknem wcale nie jest straszny!

Ferie z muzyką Chopina

Podczas tegorocznych ferii zimowych z Muzeum Fryderyka Chopina proponowaliśmy dzieciom codziennie wyzwania, dzięki którym mogły zaprosić do swoich domów muzykę Fryderyka Chopina i jego muzycznych przyjaciół.

W jednym z wyzwań zachęcaliśmy do ułożenia opowieści zainspirowanej dźwiękami Ballady F-dur op. 38 Fryderyka Chopina. Ponieważ muzyka ta nie ma słów i w żaden konkretny sposób nie sugeruje pozamuzycznych treści, tematyka nadesłanych opowiadań była rozmaita, ale jedno z nich opowiadało o… zimowym spotkaniu babci i jej wnuczki.

Młoda Autorka pisała tak: „Śnieżyca (…) sypała w okna. Dziewczynka z niecierpliwością wyczekiwała babci, która miała niedługo przyjechać w odwiedziny. Gdy babcia przyjechała, wszyscy ją serdecznie powitali. Wzruszona dziewczynka podbiegła do starszej pani i wtuliła się jej w ramiona. Ciepło jakie w tamtej chwili zagościło w jej sercu było niezwykłe. Wnuczka i babcia usiadły na kanapie otulone w puszysty kocyk i zaczęły sobie nawzajem opowiadać”. Kiedy tylko przeczytałem te słowa, postanowiłem raz jeszcze posłuchać Ballady F-dur i poszukać w niej tego ciepła, za którym niekiedy tęsknimy chyba wszyscy, niezależnie od wieku.

W zamkniętym dla publiczności Muzeum Fryderyka Chopina brakuje nam spotkań z seniorami, którzy przed pandemią odwiedzali nas bardzo chętnie. Seniorzy gościli licznie na spotkaniach Chopinowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wtorkowych wieczorach z muzyką. Nie przerwaliśmy organizowania tych wydarzeń, przeszliśmy jedynie w tryb online.

Zapraszamy gorąco na wykłady zaplanowane na 27 stycznia i 10 lutego na godz. 14.00, a także do towarzyszącego wystawie czasowej „Chopin i przyjaciele” Salonu Chopinowskiego – pierwsze z zaplanowanych co dwa tygodnie spotkań odbędzie się 30 stycznia o godz. 16.00.

Pomoc w zapisach, zakupie biletu i nawiązaniu połączenia za pośrednictwem platformy ZOOM mogłaby być doskonałym prezentem na Dzień Babci i Dzień Dziadka. A kiedy będzie to już możliwe, zapraszamy do wielopokoleniowych odwiedzin w Muzeum Fryderyka Chopina i Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Artykuł powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w ramach akcji „Muzyka łączy pokolenia”.

NIFC organizuje atrakcyjne zajęcia online dla dzieci i seniorów już za 1 zł. Sprawdź!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Paweł Siechowicz
Muzykolog, kierownik Działu Edukacji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i ojciec 4-letniego Mikołaja. Uwielbia obserwować spontaniczne reakcje dzieci na muzykę minionych epok.

Jakie buty założyć zimą na rozmowę kwalifikacyjną albo spotkanie biznesowe?

Dobranie butów do stroju biznesowego to w cieplejszych porach roku błahostka. Sprawa wydaje się znacznie trudniejsza, kiedy za oknem panuje kapryśna aura, a nawet siarczysty mróz. Jakie buty na rozmowę kwalifikacyjną albo inne oficjalne spotkanie w sprawach zawodowych będą odpowiednie zimą?
  • Zofia Kowalska - 15/01/2021
młoda kobieta siedzi na schodach, na nogach ma brązowe kozaki na słupku


Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Odpowiednie szykowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej może okazać się kluczowe w otrzymaniu propozycji pracy w wymarzonej firmie. Poznanie jej historii i działalności oraz przećwiczenie ciekawej prezentacji swojego doświadczenia zawodowego to absolutne minimum, jakie musisz wykonać, aby dobrze wypaść w trakcie spotkania o pracę.

Jak możesz się wyróżnić na tle innych?

Poszukaj w mediach społecznościowych z profesjonalnymi profilami zawodowymi (np. LinkedIn czy GoldenLine) informacji o tym, czym zajmuje się w firmie osoba pracująca na stanowisku, o które się ubiegasz. Z taką wiedzą będzie Ci łatwiej opowiedzieć o swoim doświadczeniu, wiedzy i umiejętnościach, których pracodawca szuka u idealnego kandydata.

Zazwyczaj twardym orzechem do zgryzienia jest odpowiedź na pytanie o oczekiwane zarobki ‒ zarówno informacje o pensjach, jak i opinie o firmie jako pracodawcy z łatwością znajdziesz na poruszających wyłącznie te kwestie portalach internetowych.

Pamiętaj, aby w siedzibie przedsiębiorstwa pojawić się kilka minut przed umówionym spotkaniem. Co oczywiste, niemile widziane jest jakiekolwiek spóźnienie, a Tobie przyda się po prostu chwila oddechu przed ważną rozmową. W gorączce przygotowań nie zapominaj, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. Niezwykle istotny jest nie tylko Twój ubiór, lecz także pasujące do niego dodatki: teczka z dokumentami, torebka… a przede wszystkim buty!

Buty na zimę w zgodzie z zasadami dress code

O ile od cieplejszych dni wiosny, przez całe lato, aż do złotej polskiej jesieni to szpilki i czółenka są idealnymi butami na wszelkie spotkania biznesowe, o tyle zimą zupełnie się nie sprawdzają. Podobnie jak w codziennych sytuacjach, także na rozmowę kwalifikacyjną odpowiednie będą kozaki damskie.

To, jaki konkretny model kozaków powinnaś wybrać, zależy od dress code’u panującego w firmie. Rąbka tajemnicy co do zasad ubioru uchylą Ci zdjęcia ze strony przedsiębiorstwa albo jego oficjalnych profili w mediach społecznościowych. Strój musisz też dostosować do roli, jaką miałabyś odgrywać w zespole. Inaczej ubiera się recepcjonistka w korporacji, odmiennie graficzka w niewielkiej agencji reklamowej, a jeszcze inaczej szefowa oddziału banku. Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną także powinien to wyrażać.

Eleganckie kozaki czy nonszalanckie buty zimowe z wysoką cholewką?
Zajrzyj do bogatej kolekcji kozaków damskich na zimę CCC, a przekonasz się, jak łatwo znaleźć piękne i modne buty na zimę w różnym stylu.

Eleganckie modele na szpilce są idealne na oficjalne wyjścia ‒ możesz świętować w nich zdobycie nowej pracy lub podpisanie lukratywnego kontraktu. Dla przyszłej księgowej jak znalazł są też kozaki na płaskiej podeszwie z prostą, klasyczną cholewką. Kwintesencją szyku są pary wykonane z naturalnej skóry w stonowanych barwach, tj. czerń albo wielbłądzi lub czekoladowy odcień brązu. Jeśli szukasz butów do małej czarnej, kobiecego garnitury bądź białej koszuli zestawionej z ciemną spódnicą ołówkową, koniecznie przyjrzyj się parom ze skóry licowej lub naturalnego zamszu z logo Lasocki czy Gino Rossi.

Luźniejszy styl nie tylko na co dzień, lecz także w momencie ubiega się o posadę, panuje w zawodach kreatywnych. Copywriterka, graficzka czy programistka może poprzez strój pokazać swoją fantazję, a całość dopełnić jeszcze nietuzinkowymi kozakami. Co powiesz na białą, luźną koszulę w grochy z czarnymi chinosami i wyrazistymi kozaki o rockowym charakterze? A może ciemne dżinsy zestawisz z czarnymi kowbojkami do połowy łydki, dzianinową marynarką i prostym T-shirtem? Baw się modą, nawet kiedy szykujesz się na ważne spotkanie. Wiele pomysłów na eksperymenty z trendami podsuną Ci damskie kozaki z kolekcji CCC!

Materiał powstał we współpracy z parnterem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Zofia Kowalska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×