Czego szukasz

Obiadowe podpowiedzi – superściąga od Mamo Pracuj

Znowu nie wiesz, co ugotować dzisiaj na obiad? Nie masz pomysłu na szybkie i smaczne dania? Dzisiaj podpowiadamy Wam, gdzie w Internecie znaleźć inspiracje oraz dajemy Wam gotowe przepisy na szybkie obiady!

Wśród wielu czynności, jakie każda mama musi zrobić niemalże każdego dnia, jest przygotowanie obiadu. Szczęściarami mogą nazwać siebie te, których mężowie umieją gotować i od czasu do czasu cokolwiek upichcą.

Niemałym wyczynem jest przygotowanie posiłku dla całej rodziny, męża, który chce zjeść „konkretnie”, dzieci, które muszą zjeść posiłek odżywczy, bogaty w witaminy i dla siebie samej – tu, wszystkie wiemy, o jakie dania chodzi!

Każda z nas preferuje inny sposób odżywiania, inną kuchnię, inne dania. Niektóre z nas mają więcej czasu na gotowanie, inne wcale. Chciałabym zachęcić każdą z Was do poświęcenia kilku chwil na przygotowanie smacznego posiłku dla całej rodziny. Przede wszystkim wiemy, co podajemy naszej rodzinie, jak i z czego danie jest zrobione, a w czasach sztucznych barwników, aromatów i żywności modyfikowanej warto przez chwilę zatrzymać się w kuchni                               i przygotować smaczny, wartościowy posiłek. Oczywiście wcale nie musimy stać „przy garach” przez pół dnia, nie musimy gotować same, bez pomocy domowników albo codziennie. Doskonałym pomysłem jest przygotowanie posiłku na dwa dni lub po prostu zamrożenie wcześniej przygotowanych dań.

W poszukiwaniu kulinarnych inspiracji dla tych, którym zdarzało się mówić: nie wiem, co zrobić na jutrzejszy obiad – przekopałam zasoby Internetu i stworzyłam listę pomocnych linków.

Oto nasza ściąga – pomoc.

Kuchnia dziecięca, ale i dla dorosłych

http://www.jedzonkomalucha.pl/

http://ammniam.dziecisawazne.pl/

Kuchnia włoska

http://kuchniapodwulkanem-anthony.blogspot.com/

http://italia-od-kuchni.blogspot.com/

http://kuchniawloska.tumblr.com/

Dania jednogarnkowe

http://coffekitchen.blogspot.com/search/label/dania%20jednogarnkowe

http://zjedz-mnie.pl/category/jednogarnkowe/

Kuchnia Pięciu Przemian

http://www.5przemian.net.pl/

http://kuchniakreatywna.blox.pl/html

http://www.ekorodzice.pl/kuchnia-pieciu-przemian-przepisy,27,53,1014.html

Kuchnia wegetariańska

http://zwegowani.pl/

http://cobylonaobiad.blox.pl/html

http://vege-kika.blogspot.com/

Kuchnia jest sztuką!

http://whiteplate.blogspot.com/

http://ziolowyzakatek.com.pl/

Ulubione

http://kucharnia.blogspot.com/

http://www.makecookingeasier.pl

http://www.kwestiasmaku.com/

Różne różności

http://kalejdoskopkulinarny.blogspot.com/

http://przepisyzsercadomu.blox.pl/html

http://www.jadlonomia.com/

I specjalnie dla Was przygotowałam listę autorskich 9 dań (w załączniku), które mam nadzieję, wykorzystacie w swojej kuchni! Mamo gotuj się do pracy (w kuchni), jeśli musisz!

Zdjęcie: sxc.hu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama 5-letniej Emilki, zwolenniczka życia slow, czyli wiejskiej sielanki. Pogłębia tajniki zdrowej kuchni, mogłaby spędzać długie godziny w kuchni lub filcując, słuchając Tiny Turner, Fasolek i Zauchy. Od niedawna znów mama na pełnym etacie za biurkiem.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie