Czego szukasz

Nowy rok, nowa praca – Poznań zaprasza na warsztaty

Styczeń sprzyja tworzeniu listy postanowień noworocznych oraz planowaniu przedsięwzięć, również tych związanych z życiem zawodowym. Część osób poszukujących pracy lub planujących zmianę, nabiera wtedy nowej energii do działania, szuka inspiracji czy innego spojrzenia na swoją dotychczasową i przyszłą karierę zawodową. Zarówno w styczniu, jak i w kolejnych miesiącach, Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu zaprasza do skorzystania z oferty zajęć grupowych i spotkań indywidualnych. Szczegóły poniżej >>

kobieta pracuje w domowym biurze

Doradcy zawodowi zapraszają indywidualnie i na warsztaty

Doradcy zawodowi urzędu podkreślają, że każdy, zanim wyśle CV do pracodawcy, powinien dobrze zastanowić się nad swoimi najważniejszymi celami i wartościami.

Skuteczność działania zależy bowiem także od świadomości swoich mocnych stron oraz wewnętrznego przekonania o dobrze obranym kierunku kariery. Dla osób, które już teraz chciałyby zaplanować nową lub zmienić dotychczasową strategię działania, punktem zwrotnym może okazać się udział w zajęciach „Ja teraz i w przyszłości”.

W styczniu odbędą się również warsztaty „Jak wzmocnić pewność siebie” skierowane do osób, które chciałyby odnaleźć satysfakcję w życiu zawodowym, jednak brakuje im wiary w swoje umiejętności.

Rozpoczynając poszukiwanie pracy, warto zadbać o wiedzę na temat procesu rekrutacji, jak i o umiejętności związane z autoprezentacją. Dla zainteresowanych tą tematyką organizowane będzie spotkanie informacyjne „Jak najlepiej zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej” oraz warsztaty „Autoprezentacja – znajdź w sobie mocne strony”.

Wszystkie propozycje zajęć, a także konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym przeznaczone są również do osób, które pracują i jednocześnie przygotowują się do zmiany miejsca zatrudnienia.

W kolejnych miesiącach, oprócz wymienionych spotkań, będzie można skorzystać miedzy innymi z warsztatów związanych z asertywnością, organizacją czasu czy rozwiązywaniem sytuacji konfliktowych (zajęcia po raz pierwszy w ofercie).

Tematy i terminy warsztatów:

  • „Jak wzmocnić pewność siebie” – 18 – 20. 1. 2017 r.
  • „Ja teraz i w przyszłości” – 23 – 25. 1. 2017 r.
  • „Jak najlepiej zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej” – 30. 1. 2017 r.
  • „Autoprezentacja – znajdź w sobie mocne strony” – 15 – 17. 2. 2017 r.
  • „Warsztaty umiejętności asertywnych” – 20 – 22. 2. 2017 r.
  • „Jak efektywnie zarządzać czasem i skutecznie realizować swoje cele” – 27 – 28. 2. 2017 r.
  • „Przedsiębiorczość, czyli jak zaistnieć na rynku pracy” – 13 – 17. 3. 2017 r.
  • „Skuteczne rozwiązywanie sytuacji konfliktowych w życiu codziennym i zawodowym” – 27 – 28. 3. 2017 r.
  • „Savoir-vivre w pracy i w towarzystwie”- 29 – 30. 3. 2017 r.

Zajęcia oraz spotkania indywidualne odbywają się w nowej siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu przy ulicy Szyperskiej 14 a.

Informacje o spotkaniach z doradcami zawodowymi można uzyskać pod numerami telefonów: 61 846 38 54, 61 846-38-52.

Szczegółowe informacje wraz z terminami zapisów na te i pozostałe zajęcia zamieszczone są na stronie internetowej wuppoznan.praca.gov.pl w zakładce Urząd – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz w Aktualnościach warsztatowych.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą 4-letniego Oskara. Pracowałam w marketingu oraz w projektach unijnych. Podczas „urlopu” macierzyńskiego moją firmę zamknęli, a ja pozostałam bez pracy. Przez kilka lat spędzonych z dzieckiem miałam dużo czasu na przemyślenia i ostatecznie postanowiłam robić to, co kocham najbardziej, czyli pracując wspierać inne mamy. Dodatkowo kocham jogę, spacery, podróże i długie spanie ;)
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie