Czego szukasz

Jakie są zawodowe marzenia Polaków?

Minęły już prawie dwa miesiące bieżącego roku, a jak wynika z badań, najczęstszym noworocznym postanowieniem Polaków, jest to dotyczące pracy. Może to być chęć awansu, podwyżka, rozwój zawodowy lub zmiana dotychczasowej pracy. Tylko postanowienia to jedno, a jak jest z ich realizacją?

Duże zmiany

Jedną z najczęściej padających odpowiedzi na pytanie o plany zawodowe jest chęć zmiany pracy. Jest to poważny krok często podyktowany zmęczeniem, nieodpowiednimi warunkami czy wyższymi aspiracjami.

Po przeprowadzonym przez portal pracuj.pl badaniu okazuje się jednak, że 88% pracujących nie poszukuje aktywnie pracy. Zatem plany związane ze zmianą pracy można więc porównać do tych w stylu „schudnę do wakacji” czy „odmienię swoje życie” – pomysł na wielką zmianę, ale bez konkretnych szczegółów.

Istnieje też możliwość, że chęć zmiany przerasta strach przed wyjściem ze strefy komfortu – praca nie przynosi satysfakcji, ale myśl o tym, że zmiana może przynieść coś gorszego przeszkadza w działaniu. Aby dokonać skutecznych zmian trzeba stworzyć strategię działania by nie zostać w sferze marzeń.

Inwestycja w siebie

Drugą opcją wybieraną przez badanych było ukończenie kursu lub szkolenia. Taki plan jest niewątpliwie łatwiejszy do wykonania i nie narzuca zmian, które mogą budzić lęk przed nieznanym.

Kurs można znaleźć w każdej chwili i od razu się zgłosić. Jednocześnie rozwój kompetencji może być małym kroczkiem do zmiany pracy lub walki o lepsze warunki w obecnym miejscu zatrudnienia.

Apetyt na więcej

Wielu Polaków lubi swoją pracę, lubi to co robi bądź ceni zespół, w którym pracuje. Nie chce zmieniać miejsca pracy, ale oczekuje czegoś więcej.

Ta grupa marzy o podwyżce lub oczekuje awansu na wyższe stanowisko. Specjaliści z pracuj.pl radzą, by do rozmowy z przełożonym dobrze się przygotować, spisać listę sukcesów lub wykazać, że zwiększył się zakres wykonywanych obowiązków.

Coś nowego

Wśród marzeń zawodowych dość wysoko plasuje się chęć przebranżowienia. Niejednokrotnie praca podejmowana jest z konieczności, braku lepszej opcji, jest dobra zarobkowo lub wydaje się być pracą marzeń, a jednak po pewnym czasie okazuje się, że jest przyczyną zawodowego wypalenia.

A może chciałabyś pracować w branży IT? Zobacz nasz projekt #MamoPracujwIT >>> 

Podróż za karierą

Dość nieliczna grupa deklaruje chęć wyjazdu do pracy za granicę. Trend ten mocno osłabł, sytuację pogłębił Brexit i coraz częstsze głosy o możliwym wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Możliwość niestabilnej sytuacji na tle politycznym i związana z nim nagła konieczność powrotu może osłabić zapał.

Zaledwie 10% badanych stwierdziło brak planów na zmianę w życiu zawodowym co prawdopodobnie może oznaczać, że czują satysfakcję ze swojej pracy.

Pozostaje nam życzyć sukcesu i spełnienia wszystkich planów planów zawodowych każdemu, kto takie podjął. Jeśli należysz do tej grupy to pamiętaj o konsekwentnym dążeniu do celu krok po kroku.

Tekst powstał w oparciu o: media.pracuj.pl

Zdjęcie: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Podyskutuj

Video: Jak być dobrym sprzedawcą w finansach? Praca w bankowości – zobacz webinar!

"Jak być dobrym sprzedawcą w finansach?" to drugi z serii trzech webinariów przygotowanych wspólnie z Santander Bank Polska. Podczas spotkania ekspertki Santander Bank Polska podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem profesjonalnych sprzedawców. Jeśli interesuje Cię praca w bankowości, koniecznie zobacz nagranie z naszego webinaru!

Praca w bankowości – zobacz webinar!

Podczas serii trzech webinarów zorganizowanych wspólnie z Santander Bank Polska, omówiłyśmy wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące rozpoczęcia i rozwoju kariery w branży bankowej. Pierwszy webinar dotyczył szans i wyzwań w pracy z klientem.

Dzisiaj publikujemy dla Ciebie drugi, w którym ekspertki Santander Bank Polska odpowiadają na pytanie „Jak być dobrym sprzedawcą w finansach?”

Dzięki uczestnictwu w naszym cyklu, będziesz mogła krok po kroku przygotować się do wejścia w nową branżę!

Czego dowiesz się z nagrania?

  • Jak być dobrym sprzedawcą w bankowości?
  • Jakie wykształcenie i doświadczenie jest potrzebne na stanowisku sprzedawcy?
  • Które cechy charakteru są ważne, aby być dobrym doradcą?
  • Oraz wiele innych praktycznych wskazówek dotyczących branży bankowej.

Kim są nasze ekspertki?

Justyna Pietraszewska
Dyrektor oddziału Santander Bank Polska

Magister Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego o specjalizacji Rynki Finansowe. Od 2013 doradca klienta w Santander Bank Polska. Od 6 lat dyrektor 1 Oddziału w Strzelinie. Pasjonatka rolnictwa. Prywatnie mama 12-letniego Miłosza i rocznego Ignasia. W wolnych chwilach pasjonatka podróży, jazdy na nartach i nurkowania.

Małgorzata Szelwicka
p.o. Dyrektor oddziału Santander Bank Polska

Uzyskała stopień magistra na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej. Od 15 lat pracuje w finansach. Od 11 lat Pracownik Santander Bank Polska. Od 8 lat menadżer zespołu sprzedażowego. W chwili obecnej p.o. dyrektor 12 oddziału we Wrocławiu. W 2020 Bohaterka Ryzyka Santander Bank Polska. W życiu prywatnym mama 4 letniej Łucji. W wolnych chwilach wolontariuszka Fundacji Santander i skrzypaczka.

Moderacja: Agnieszka Czmyr-Kaczanowska (Fundacja Mamo Pracuj)

Sprawdź aktualne oferty pracy Santander Polska!

Zdjęcie: zrzut ekranu z nagrania webinaru; pozostałe zdjęcia archiwum prywatne.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama trójki fantastycznych dzieci i szczęśliwa żona. Uwielbia, gdy wokół dużo się dzieje i nieustannie uczy się czegoś nowego o świecie. Baczna obserwatorka zmieniającej się rzeczywistości. Pasjonatka dobrej kuchni, muzyki i podróży.

Koszulki damskie z nadrukiem – pomysł na prezent dla pracowników

Nie od dziś wiadomo, że za sukcesem każdej firmy stoi między innymi dobrostan pracowników. Osoby, które czują się ważne i doceniane, są efektywniejsze i lepiej wykonują powierzone im zadania, a ponadto czują więź z pracodawcą i współpracownikami. Wszystko to ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie firmy. Oprócz dobrej atmosfery na co dzień i spotkań integracyjnych, warto także pomyśleć o drobnych podarunkach. Dobrym pomysłem na prezent dla pracowników mogą się okazać koszulki damskie z nadrukiem.
Kobieta obdarowana koszulkami dla pracowników

Koszulki damskie z nadrukiem – dlaczego są idealnym prezentem?

Po pierwsze – t shirty damskie z nadrukiem to niezwykle praktyczny prezent, który nie zostanie schowany czy rzucony w kąt, ale rzeczywiście się przyda. Po drugie prezent ten można dowolnie spersonalizować, co dodatkowo pokazuje zaangażowanie pracodawcy w życie społeczności pracowników. Na takiej koszulce można umieścić nadruk lub napis, nawiązujący na przykład do panujących w firmie zwyczajów czy powiedzonek.

Przeczytaj także: Rozwijaj swoje talenty w firmie, która ceni Ciebie i Twoją rodzinę

Koszulki z nadrukiem dla pracowników – na jakie okazje?

Obdarowanie pracownika koszulką z nadrukiem może stanowić miły gest na powitanie – na przykład po dłuższej nieobecności, spowodowanej chorobą lub urlopem macierzyńskim czy wychowawczym. Powrót do pracy wiąże się z reguły ze stresem i niesie za sobą wiele obaw, a ponowne zaaklimatyzowanie się w miejscu pracy może zająć nawet kilka dni. Miłe powitanie i zabawny prezent na pewno pomogą przełamać lody i szybko wrócić do rutyny pracowniczej sprzed urlopu.

Koszulki z nadrukiem mogą być także miłym prezentem dla nowego pracownika, który dopiero dołącza do zespołu. Dzięki temu od razu poczuje się pewniej i łatwiej będzie przyswajał niezbędną do wykonywania obowiązków wiedzę.

Jakie koszulki wybrać na prezent dla pracowników?

Jak już wspominaliśmy – mogą to być koszulki z zabawnym napisem, którego często używacie w firmie. Może nić porozumienia między pracownikami utworzyła się na bazie wspólnej fascynacji jakąś filmową produkcją lub ulubionym gatunkiem muzyki? Takie koszulki można znaleźć bez problemu.

Należy pamiętać także o rozmiarze. Lepiej zdecydować się na pakiet koszulek w nieco większym rozmiarze. Pozwoli to uniknąć niezręcznej sytuacji, gdy koszulka będzie za mała. Większe koszulki można natomiast nosić jako tzw. oversize, co jest bardzo modne. Chyba że pracodawca zna rozmiar każdego z pracowników – można go wówczas dobrać indywidualnie do każdej osoby.

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×