Czego szukasz

Nieustraszone liderki zmiany

Jak uchronić się przed wypaleniem zawodowym? Odpowiedzią na to wyzwanie jest uniwersalny program inspirowania i motywowania kobiet „PODRÓŻ DO ODWAGI”, przygotowany przez ekspertkę i trenerkę Natalię Siudę-Piotrowską. Składa się on z trzech elementów: grupowych warsztatów i spotkań, indywidualnej pracy przy użyciu specjalnego notatnika, a także Kart Podróży do Odwagi. Materiał możesz pobrać bez rejestracji i za darmo. Dowiedz się więcej!

Program

Uchroń się przed wypaleniem zawodowym!

Praca w sektorze pozarządowym, gdzie większość pracownic stanowią kobiety, często jest niedoceniana. Traktowana jako hobby, zaś zarobki nie należą do najwyższych. W rezultacie pracownice i liderki NGO-sów angażują się w zbyt wiele projektów po to, by zdobyć godziwe wynagrodzenie, przez co przepracowują się i wypalają. W końcu odchodzą z organizacji pozarządowych, czasem zupełnie rezygnują z aktywizmu, a w najgorszym przypadku doświadczają kryzysu psychicznego. Na tym stanie rzeczy tracą one, tracimy my wszyscy.

„Kobiety pytane o motywację, często mówią o obowiązku i powinności. Prawie nigdy o marzeniach czy frajdzie z działania. Wykonują pracę, której nie ma komu zrobić, często ponad swoje zawodowe obowiązki, nie otrzymując za to dodatkowego wynagrodzenia. Robią to, bo nie czują się wystarczająco dobre, aby sięgnąć po więcej lub powiedzieć nie.” – wspomina Natalia Siuda Piotrowska, uzasadniając, dlaczego opracowała program.

Odpowiedzią na to wyzwanie jest uniwersalny program inspirowania i motywowania kobiet „PODRÓŻ DO ODWAGI”. Został przygotowany przez ekspertkę i trenerkę Natalię Siudę-Piotrowską. Składa się on z trzech elementów: grupowych warsztatów i spotkań, indywidualnej pracy przy użyciu specjalnego notatnika, a także Kart Podróży do Odwagi. Każdy z tych elementów może funkcjonować osobno. Na przykład używanie notatnika i przechodzenie zamieszczonych w nim ćwiczeń nie wymaga organizowania i uczestnictwa w serii warsztatów. Niemniej przygotowane przez ekspertkę rozwiązanie w toku testowania przyniosło najlepsze rezultaty wtedy, gdy uczestniczki skorzystały ze wszystkich trzech wymienionych komponentów programu.

Materiały do programu „PODRÓŻ DO ODWAGI” można za darmo i bez rejestracji pobrać TUTAJ

Kto może skorzystać z tych materiałów? Najwięcej pożytku będą miały tu trenerki, coachki i mentorki, które mogą wykorzystać scenariusze warsztatów. Ale materiały – szczególnie Notatnik! – są adresowane do wszystkich, które podświadomie mogą obawiać się czającego się za rogiem wypalenia zawodowego. I których ciekawi, na jakie akcenty stawia taki program. A także jakimi metodami pracuje się indywidualnie lub zbiorowo, by utrzymać równowagę między życiem prywatnym i zawodowym. „PODRÓŻ DO ODWAGI” jest innowacją społeczną, która powstała przy wsparciu TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych. Rozwiązanie zostało opracowane przez ekspertkę i zostało skutecznie przetestowane. Opracowanie materiałów było możliwe dzięki finansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zdjęcie: organizatora

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie