Czego szukasz

Nie ma jak w domu, czyli historia właścicielki home&home

Jest mamą 6-letniego Mikołaja i 8 letniej Majki. Przed pojawieniem się dzieci na świecie pracowała jako dziennikarka i reporterka TVP. Jak mówi ten okres życia był szalony, twórczy i intensywny. Gdy urodziły się dzieci, zmieniły się priorytety. Anna Zeman nie zdecydowała się wrócić do pracy. Życie dziennikarskie jest atrakcyjne, ale nie na tyle, by się poświęcić bez reszty…

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 22/06/2012

I wtedy…

Pojawił się w jej głowie pomysł stworzenia sklepu internetowego z wyposażeniem wnętrz.

Kiedy po urodzeniu dzieci dużo czasu spędzałam w domu, chciałam urządzić mieszkanie. Żałowałam, że nie mogę kupić przez Internet wysokiej jakości produktów. Jeszcze do niedawna dominowała „chińszczyzna”. Sama marzyłam o tym, by kobiety takie jak ja, mogły, nie wychodząc z domu, wybrać odpowiednią fototapetę, czy tkaninę. Wiele osób wątpiło – tkanina przez Internet- to się nie uda.

Postanowiliśmy wraz z mężem Maciejem, który prowadzi agencję reklamową, stworzyć sklep marzeń. Produkty musiały być wyjątkowe, dobre jakościowo, ekskluzywne – mówi Anna.

Dla młodej mamy wszystko było nowe. Był rok 2008, Ania, mimo dużego doświadczenia w dziennikarstwie, obawiała się, że nie podoła postawionym przez siebie wyzwaniom. Sklep internetowy to nie samograj, jak wiele osób sądzi. 

Pierwsze kroki

Pierwszym krokiem jaki poczyniła był kurs grafiki i informatyki, by móc niezależnie tworzyć bannery, przycinać zdjęcia, czy też wrzucać logotypy firm. Wprowadzanie produktów, nawiązywanie kontaktów z dystrybutorami, opisywanie nowości zaczęło pochłaniać zaskakująco dużo czasu, ale Ania Zeman ceni swą niezależność. Może – pracując – uczestniczyć w życiu rodzinnym.

– Nie ominęły mnie żadne ważne wydarzenia rodzinne, byłam na każdym przedstawieniu moich dzieci w szkole  i przedszkolu. I tę niezależność cenię do tej pory. Pracując jako dziennikarka telewizyjna nie mogłabym sobie na to pozwolić.

Priorytety

Dla Ani Zeman priorytetem zawsze była rodzina i dom.

– Nigdy nie zamieniłabym możliwości spędzania czasu z dziećmi na najbardziej nawet dochodową pracę. Majka kończy pierwszą klasę,  Mikołaj idzie do szkoły w przyszłym roku. Dla moich dzieciaków to przełomowe chwile, chciałam by przez ten etap przeszły z naszym wsparciem, by nie miały chwil osamotnienia. Wiem, że ich problemy z pozoru małe, mogą urosnąć często w ich główkach do rangi dramatu, dlatego chcieliśmy im tego oszczędzić. Dzięki temu, że sama ustalam sobie godziny pracy, mogę czasami poświęcić cały dzień na przygotowanie wspólnie z dzieckiem jego imprezy urodzinowej, lub zabrać ich na całodniową wycieczkę do Kampinosu.

Ania wie, że liczy się przede wszystkim jakość czasu spędzanego z dzieckiem, dlatego nawet gdy tego czasu jest mało, zawsze stara się kreatywnie spędzić go z rodziną.

– Czuję się spełnioną życiowo, rodzinnie i zawodowo mamą wspaniałych, szczęśliwych dzieci. Nie narzekam na szefa, bo go po prostu nie mam – śmieje się Ania. 

Ania nie żałuje decyzji, która zrewolucjonizowała jej życie. Z wiedzy i doświadczenia, które zyskała w czasie pracy dziennikarskiej korzysta do tej pory. Pisze artykuły, kontaktuje się z mediami.

– Najważniejsze jest dla mnie wsparcie męża, który nigdy nie zwątpił w realizację tak szalonego pomysłu.

Teraz design to ich wspólna pasja, a dzieci często odwiedzając sklep, same zwracają uwagę rodzicom, by nie zapomnieli o katalogach z pięknymi tapetami i tkaninami również dla najmłodszych.

Anna Zeman – żona i mama dwójki dzieci, właścicelka sklepu home&home (www.homehome.pl). 
 

   

Foto: własność Anna Zeman

Artykuł nadesłany przez Czytelniczkę. 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

Prowadzę firmę odzieżową – historia Natalii

- To, że zostałam wyróżniona w konkursie "Stań na własnych nogach" niesamowicie podbudowało moją pewność siebie, wiarę w to co robię - mówi Natalia, mama, założycielka firmy odzieżowej, finalistka konkursu Stań na własnych nogach. Przeczytaj jej wyjątkową historię!
  • Joanna Gotfryd - 30/10/2019
Natalia Hulbój, właścicielka firmy Go For Colors z synkiem

Konkurs „Stań na własnych nogach”

W czerwcu 2019 organizowałyśmy wspólnie z Rossmann Polska konkurs, Stań na własnych nogach, do którego zaprosiliśmy wszystkie przedsiębiorcze kobiety. Pula nagród w tym konkursie wynosiła aż 60 tysięcy złotych!

Wkrótce przedstawimy Wam kolejne historie przedsiębiorczych mam, które zgłosiły się do konkursu. Jedną już mogłyście poznać:

Kosmetyki naturalne bez ulepszania – pomysł na biznes Dominiki

W finale konkursu znalazło się aż 50 fantastycznych prac i projektów. Oto jedna z nich. Przeczytajcie historię Natalii, która tworzy wyjątkowe ubrania Go for Colors.

Natalia, jaki jest Twój pomysł na biznes i od czego wszystko się zaczęło?

Od ponad roku prowadzę firmę Go for Colors z nietuzinkową, kolorową odzieżą damską i dziecięcą. Szycie „zagościło” w moim życiu dość późno, jednak odkąd pamiętam zawsze lubiłam tworzyć coś własnoręcznie, uwielbiałam wszystkie serie DIY 🙂

Kiedy dowiedziałam się, że zostanę mamą, postanowiłam, że swojemu synkowi uszyję piękną, kolorową wyprawkę. Niestety los okazał się okrutny. Otrzymaliśmy diagnozę, że nasz synek ma bardzo ciężką wadę serca. Badania, kontrole, przygotowywanie się na to co może być, niepewność, ale też wielka nadzieja. Jaś urodził się w dobrym stanie, przeszedł dwie operacje. Drugiej nie przeżył…

Zmarł w wieku 9 miesięcy. Był to ogromny cios, dla mnie, mojego męża, całej naszej rodziny. Jest to tragedia, którą nadal przeżywamy, ale nauczyliśmy się z tym bólem jakoś żyć.

Po śmierci Jasia nie widziałam sensu w niczym, nie mogłam się pozbierać. Ciężko planować i mówić o jakichkolwiek marzeniach, po takiej tragedii. Ciężko funkcjonować.

Natalia Hulbój

Pewnego dnia mój mąż sprezentował mi maszynę do szycia. Zaczęłam się uczyć szyć, były to proste rzeczy, musiałam po prostu zająć czymś głowę i ręce. Po jakimś czasie postanowiłam, że zapiszę się na kurs kroju i szycia. Aby wyjść z domu. Po prostu. Mieć jakiś powód, by wyjść do ludzi. W międzyczasie podjęłam nową pracę.

Tak mijały dni, tygodnie, miesiące. Aż urodził się mój kochany drugi synek Szymuś. Moje Słońce, moja Inspiracja. Szyłam dla niego malutkie ciuszki, akcesoria. Po jakimś czasie zaczęłam robić zdjęcia tych rzeczy, wstawiać na swój fb profil. Pojawiły się pozytywne komentarze, zapytania o cenę. Zaczęłam interesować się dotacją z UP: jakie są kryteria, ile można uzyskać dofinansowania itp.

Złożyłam wniosek i dostałam pieniądze na rozpoczęcie działalności.
Poszłam jak to się mówi „na żywioł” 🙂 stwierdziłam, że teraz albo nigdy. To moja historia w dość dużym skrócie. Jestem dopiero na początku swej drogi, wiele jeszcze przede mną.

Co dał Ci udział w konkursie „Stań na własnych nogach”? Co zmienił w Twoim życiu?

To, że zostałam wyróżniona w konkursie „Stań na własnych nogach”, niesamowicie podbudowało moją pewność siebie, wiarę w to co robię. Spośród tylu zgłoszeń moje prace zostały dostrzeżone. Był to dla mnie dość duży szok. Otrzymałam też wiele wsparcia od bliskich i obcych ludzi. Pozytywne komentarze, kciuki i oczywiście … głosy.

Jak planujesz wykorzystać to doświadczenie w przyszłości? Jakie kolejne kroki planujesz zrobić?

Pomimo tego, że nie udało się zdobyć nagrody, to właśnie wsparcie od innych osób bardzo mnie podbudowało. Teraz mam w planach przede wszystkim udział w pierwszych w moim życiu targach dziecięcych. Bardzo się stresuję całym tym przedsięwzięciem, ale mam nadzieję, że będzie dobrze 🙂

Oczywiście planuję dalszy rozwój, pozyskiwanie nowych klientów, wprowadzanie nowych produktów. Marzy mi się sklep stacjonarny lub partner biznesowy, który moje produkty będzie chciał sprzedawać w swoim sklepie 🙂

Natalia Hulbój

Co powiedziałabyś mamom, kobietom, które planują założyć własną firmę?

Że będą chwile radości, ale też smutku, strachu i rozgoryczenia. Nie będę owijać w bawełnę, że własna firma to bułka z masłem. Tak nie jest. Jest ciężko, ale warto. Tak myślę. Według mnie trzeba mieć wsparcie bliskich. Nie ukrywam, że ja takie wsparcie mam. W mężu. W rodzinie. Naprawdę jest to nieocenione. Będę to zawsze podkreślać. I bardzo, bardzo z tego miejsca dziękuję im za wszystko.

Drogie Mamy – pomimo problemów, jakie na pewno się pojawią, myślę, że warto próbować. Warto marzyć, realizować swoje pomysły 🙂 I liczyć – prowadzić budżet firmowy 🙂 to też bardzo, bardzo ważne 🙂
Pozdrawiam wszystkie Przedsiębiorcze Mamy!

Jeśli lubisz czytać inspirujące historie mam, zajrzyj też tutaj:

Po każdej burzy wychodzi słońce – historia Doroty, która tworzy wianki

Godzę obie role – mamy i pracownika – historia Agnieszki z Irlandii

Jestem dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem

Przestaję wierzyć, że kiedyś „wyjdę do ludzi”…

Zdjęcia: własność Natalii

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.

Video: wszystko co chciałabyś wiedzieć o działalności nierejestrowanej

Planujesz własny biznes? Zastanawiałaś się nad działalnością nierejestrowaną? Chciałabyś wiedzieć jakie trzeba spełnić warunki żeby taką działalność prowadzić? Zobacz naszą rozmowę z Joanną Rułkowską, redaktor naczelną portalu "Prawo mamy".
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 28/10/2019
kobieta patrząca w telefon

Działalność nierejestrowana

22 października na naszym fanpage’u na Facebook’u przeprowadziłyśmy LIVE o działalności nierejestrowanej.

Naszym gościem była Joanna Rułkowska – prawnik, specjalistka do spraw kadr i płac, redaktor naczelna portalu Prawo Mamy. Rozmowę przeprowadziła Ewa Moskalik Pieper.

O czym rozmawiałyśmy?

  • co to jest działalność nierejestrowana?
  • jakie są warunki prowadzenia działalności nierejestrowanej?
  • dla kogo może być ta działalność, dla jakiego biznesu?
  • czy w czasie urlopu macierzyńskiego i wychowawczego można prowadzić działalność nierejestrowaną?
  • jakie są pułapki prowadzenia działalności nierejestrowanej?
  • 5 konkretnych przykładów idealnych dla mam na prowadzenie działalności nierejestrowanej?
  • odpowiedziały też na pytania zadawane przez Was podczas live’a

Zobacz nagranie

Zapraszamy Was na live: Wszystko co chciałabyś wiedzieć o działalności nierejestrowanej!Planujesz własny biznes? Myślałaś o działalności nierejestrowanej?Dowiedz się:✔️co to jest działalność nierejestrowana?✔️jakie są warunki prowadzenia działalności nierejestrowanej?✔️dla kogo może być ta działalność, dla jakiego biznesu?✔️czy w czasie urlopu macierzyńskiego i wychowawczego można prowadzić działalność nierejestrowaną?✔️ jakie są pułapki prowadzenia działalności nierejestrowanej?✔️5 konkretnych przykładów idealnych dla mam na prowadzenie działalności nierejestrowanej?Naszym gościem będzie Joanna Rułkowska – prawnik, specjalistka do spraw kadr i płac, redaktor naczelna portalu Prawo mamy.Jesteś zainteresowana? Bądź z nami 👉 live już we wtorek 22.10 o godz. 11:00. 👍Zapraszamy!

Opublikowany przez Mamo Pracuj Środa, 16 października 2019

Jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat działalności nierejestrowanej, zajrzyj do naszych artykułów:

Na czym polega działalność nierejestrowana?

5 pułapek w działalności nierejestrowanej

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail