Czego szukasz

Nie chcę u siebie żadnych matek!

Czytając Wasze listy do nas, czasem bardzo smutne, zastanawiamy się skąd na świecie biorą się ludzie, którzy w roli pracodawców pokazują się od jak najgorszej, mało „ludzkiej” strony. Którzy chcą z premedytacją zaszkodzić – „bo tak”! Dzisiaj napisała do nas Czytelniczka, i zgodziła się podzielić swoja historią, trochę ku przestrodze, trochę z żalu, że to ją spotkało. Trzymamy kciuki za wygraną sprawę w sądzie i nowe życie zawodowe dzielnej mamy!

Chciałabym się podzielić z Wami moją historią.

Rozpoczęłam pracę jako księgowa z wieloletnim doświadczeniem w firmie produkcyjnej, współpraca z szefem układała się wzorowo. Lubiłam moją nową pracę i byłam bardzo zadowolona w warunków, na jakich mogłam pracować. Po roku pracy i wieloletnich staraniach zaszłam w ciążę, poinformowałam o tym mojego pracodawcę, nie muszę dodawać że nie był zachwycony. Zapewniłam go że będę pracowała tak długo, jak to będzie tylko możliwe i znajdę kogoś na zastępstwo. Od początku ciąży źle się czułam ale mimo to pracowałam.

A było tak dobrze…

Relacje z szefem jednak układały się coraz gorzej, w końcu pokłóciliśmy się o wykonanie polecenia służbowego. Szef wręczył mi notatkę służbową, co mnie bardzo zdenerwowało. Duża dawka stresu spowodowała, że gorzej się poczułam, byłam już w piątym miesiącu ciąży, udałam się do lekarza, który jak zobaczył mnie powiedział „co to za człowiek z tego Pani szefa, ja też jestem szefem ale nigdy nie traktuje tak swoich pracowników”. Zalecił mi natychmiastowy odpoczynek i pozostanie w domu. Dostałam zwolnienie lekarskie i do końca ciąży nie wróciłam do pracy. W późniejszych miesiącach odwiedzałam zakład pracy ponieważ przynosiłam zwolnienia lekarskie i pomagałam nowemu pracownikowi wdrożyć się w nowe obowiązki. Stosunki z szefem pozostały nadal chłodne, ale miałam nadzieję że mu minie przez tak długi czas.

Kiedy zostałam matką

Po urodzeniu dziecka pozostałam rok na urlopie macierzyńskim, po tym wykorzystałam zaległy urlop wypoczynkowy. Złożyłam także podanie o możliwość pracy na 7/8 etatu po powrocie do pracy. W lutym skończył mi się urlop więc stawiłam się do pracy, a mój pracodawca wręczył mi dyscyplinarne zwolnienie z pracy, powołując się na notatkę służbową z sprzed ponad roku. Nie przyjęłam tego zwolnienia ale oczywiście ma to moc prawną ponieważ przy świadku zapoznałam się z tym pismem. Poza tym otrzymałam to świadectwo pocztą. Wszyscy wiemy, że zrobił to niezgodnie z prawem. Ale co z tego. Musiałam wynająć prawnika (1200 zł) i złożyliśmy pozew do sądu przeciwko mojemu byłemu pracodawcy. Sprawa została wyznaczona na jesień! Pozew jest o poprawienie świadectwa pracy i odszkodowanie. I tu jest najlepsze – odszkodowanie należy mi się w wysokości 1 pensji miesięcznej. Przywrócenie do pracy nie wchodzi w grę ponieważ były pracodawca jest nadal wrogo do mnie nastawiony.

Taka sprawiedliwość!

Sąd zapewne nakaże poprawienie świadectwa i może mi przyzna odszkodowanie. Mój były pracodawca ma nowego księgowego (mężczyznę), a mnie pozbył się raz na zawsze kosztem 1 pensji i kosztów postępowania sądowego. De facto nie poniesie żadnych innych konsekwencji swoich działań.

Mam nadzieję że takich przypadków jak moje nie ma dużo, że inni pracodawcy są bardziej wyrozumiali ale mój przypadek świadczy o tym, że nie ma czegoś takiego jak „ochrona stosunku pracy”.

Wasza Czytelniczka

Jest dobre zakończenie!

Dzisiaj przyszła do nas wspaniała wiadomość do autorki listu, przeczytajcie same!

„Kierownik, który mnie zwolnił już tam nie pracuje, a nowy Zarząd podpisał ze mną ugodę i wypłacił należne odszkodowanie. Sprawa zakończyła się więc pomyślnie i to bez wizyty w sądzie ;-)”.

To wspaniała wiadomość! Cieszymy się razem z Tobą!

wrzesień 2015.

Śródtytuły pochodzą od redakcji.

Photo credit: oksidor / Foter / CC BY

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Podyskutuj

Słoik komplementów dla córki – list do redakcji

"Warto zadbać o szeroki repertuar komplementów dla córek, tak by nauczyły się je przyjmować oraz doceniały się za różnorodne cechy" - napisała do nas Magda Korczyńska w liście do redakcji. Magda stworzyła "Słoik komplementów dla córki" - na 24 karteczkach na 24 dni grudnia, podrzuca pomysły na miłe słowa, którymi możemy obdarzać nasze córki. Zobacz!

Pewnie nie raz mówiłyście córkom miłe słowa. Czy wiecie dlaczego, komplementując dziewczynki lepiej unikać odnoszenia się do ich wyglądu?

Stale komentując wygląd dziewczynek sprawiamy, że to właśnie ten aspekt uznają one za swój największy atut i wokół niego budują swoją samoocenę a nawet tożsamość. Warto zadbać o szeroki repertuar komplementów dla córek, tak by nauczyły się je przyjmować oraz doceniały się za różnorodne cechy.

Słoik komplementów dla córki

Jestem mamą 2 córek i prowadzę projekt edukacyjny „Jak Wychowywać Dziewczynki”. Stworzyłam fajną aktywność na czas przygotowań do świąt „Słoik komplementów dla córki”. To darmowy PDF do wydrukowania w domu: na 24 karteczkach podpowiadam szereg miłych słów na 24 dni grudnia. Jeśli robicie dla córki kalendarz adwentowy (lub w inny sposób odliczacie dni do Świąt), komplementy możecie dołączyć do niego.

Pobierz PDF, w którym znajdziesz:

  • karteczki z komplementami oraz puste kartki do samodzielnego wypełnienia,
  • etykietę do naklejenia na słoik,
  • 9 inspiracji jak pomagać córce budować akceptację własnego ciała.

Miłego komplementowania!

Zdjęcia: własność Magdy

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Jedno spotkanie, motywacja i decyzja – historia przedsiębiorczej mamy

Ania napisała do nas po spotkaniu organizowanym przez w ramach projektu Mommypreneurs, aby podzielić się kawałkiem swojej zawodowej zmiany. Pokazała, że warto nie tylko szukać możliwości, uczyć się i rozwijać, ale przede wszystkim trzeba podjąć decyzję i działać!
Anna Frątczak

Jedno spotkanie

Długo zbierałam się do napisania (pisanie o sobie, to nie jest moja mocna strona). Po spotkaniu networkingowym dla „Mommypreneurs”, które prowadziłyście 10 listopda 2020 r., dostałam dodatkowego „kopa” do działania. Pomyślałam, że to znak i najwyższy czas, żeby zebrać się do napisania w końcu kilku słów o sobie i opowiedzieć jak Wasze szkolenie mi pomogło.

Jedno spotkanie, motywacja i decyzja

Jestem mamą 2,5 latka, która po dłuuugich 2 latach opieki nad dzieckiem w domu, postanowiła działać. Trochę to trwało, bo „bycie w domu” z dzieckiem jest jak praca na 3 etaty, łącznie ze zmianą nocną. Ze znalezieniem czasu dla „siebie i swój rozwój” było bardzo ciężko. Punktem zwrotnym było dla mnie uczestniczenie w wiosennym szkoleniu dla przedsiębiorczych Mam „Mommypreneurs”. To wtedy zobaczyłam, że przy dobrej organizacji dnia i pomocy najbliższych da się wygospodarować 2 – 3 h dziennie dla siebie.

Przeczytaj także: Mamo, możesz wszystko! Czyli jak w zgodzie ze sobą osiągnąć zawodowy sukces?

W końcu robię coś swojego

Idąc tym tropem, kilka tygodni temu otworzyłam sklep internetowy. Z wiadomych przyczyn wybór padł na sklep z zabawkami (w tym temacie stałam się ekspertem). Zabawki tylko znanych marek, dobrej jakości, znane i lubiane przeze mnie i moje dziecko. Jestem dopiero na początku swojej nowej, „biznesowej” drogi, bo wcześniej pracowałam w korporacji na etacie.

Oczywiście nie jest łatwo i kolorowo, bo większość rzeczy staram się zrobić sama. Często dopadają mnie chwile zwątpienia, ale nie poddaję się. Bardzo dużo pracuję wieczorami, często do późnej nocy. Cały czas się szkolę i uczę, bo sprzedaż internetowa i marketing to dziedzina wcześniej mi nieznana. Traktuję to jako świetną okazję do nauki, ale przede wszystkim jest to moja odskocznia od dnia codziennego. Pomimo dużej ilości pracy i póki co, niezbyt wielkich dochodów, czuję się dobrze bo robię coś „swojego”. 🙂

Przeczytaj także: Dostałam pracę! – list od Agnieszki

Zdjęcie: prywatne archiwum Ani

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×