Czego szukasz

Nie chcę siedzieć w biurze do nocy!

Monika – przed erą DZIECI pracowała w dużej firmie: w dziale inwestycji finansowych jako analityk. Robiła coś zupełnie niezwiązanego z jej zamiłowaniami i predyspozycjami. Obecnie mama dwójki dzieci: Kuby i Julki – oboje już w szkole. Jest nie tylko mamą, ale również właścicielką sklepu BARCELONETA, dla którego sprowadza i w którym sprzedaje oryginalne ciuchy – głównie z Hiszpanii, niedostępne w sklepach sieciowych. 

 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 19/02/2012

Barwne, szalone sukienki z ekologicznych materiałów, kolorowe buty, ręcznie robiona biżuteria oraz ręcznie dziergane szaliki i czapki (również przez Monikę), torby Goshico (filcowe cuda, produkowane przez polską manufakturę) to właśnie „Barceloneta”.

Dlaczego nie chciałaś wrócić do swojej macierzystej firmy i zostałaś z dzieciakami w domu dopóki nie poszły do przedszkola?

Do pracy na etat nie chciałam wrócić, ponieważ nie chciałam zostawić moich dzieci z opiekunką/babcią i widzieć ich wieczorem tylko przez chwilę, albo i wcale (bo zwyczajnie mogłyby już spać). W mojej firmie akurat panowało duże zamieszanie, były ciągłe zmiany personalne. Co również nie zachęcało mnie do powrotu.

Co skłoniło Cię do myślenia o własnym biznesie?

Do pracy chciałam wrócić, żeby robić coś niezwiązanego z obsługą dzieci i domu… Męczące było wrażenie, że mój mózg obumiera. Że nie używam go do “wyższych” celów.

Dlaczego akurat sklep i dlaczego akurat taki?

Sklep z ciuchami, bo to lubię. Lubię kolorowe i nietuzinkowe ubrania. Kiedyś dużo szyłam i robiłam na drutach. Chciałam więc stworzyć miejsce dla kobiet, które też szukają takich rzeczy. Myślałam, że fajnie będzie zarządzać czymś swoim, a jednocześnie decydować, kiedy mam pracować.

Jak to organizujesz? Jak łączysz pracę z domem?

Pracuję wtedy, kiedy dzieci są w szkole i wieczorami, gdy już śpią. Gdy dzieci chorują, pracuję z domu. Ale np. wakacje i ferie to dramat! Praca leży odłogiem. Dlatego jednak myślę o innej formie własnego biznesu. Lepsze będą pewnie jakieś projekty, a nie codzienne administrowanie biznesu.

Czy w związku z tym, bierzesz pod uwagę etat? Można by pomyśleć, że dzieci są już duże i…

Nie, etat odpada. Nie chcę pracować dla kogoś i siedzieć w biurze do nocy. Wolę być popołudniami z dziećmi, już nawet odrabiać z nimi lekcje niż wysiadywać na zebraniach w pracy czy też przygotowywać jakieś raporty itp.! Etat tylko wtedy, gdy zmusi mnie do tego sytuacja finansowa.

Czy ktoś Ci pomaga w organizowaniu domowego życia? Babcia, mąż, opiekunki?

Mąż stara mi się pomagać. Raz mniej, raz bardziej. Ale raczej w tygodniu wszystko jest na mojej głowie – zakupy, odwożenie dzieci, zajęcia dodatkowe, lekcje, lekarze itp. Czasami szlag mnie trafia, że tak to wygląda. Myślę sobie wtedy – poszłabym do pracy etatowej, to ktoś inny by tak gnał zamiast mnie. Ale zaraz stwierdzam, że wcale nie chcę, żeby dziećmi zajmowała się opiekunka czy babcia.

Mąż, kiedy jest w domu, odrabia lekcje z matematyki z Kubą. Dla mnie to duża ulga, bo Kuba strasznie się przy matematyce wścieka. Poza tym  „obsługuje” zajęcia dodatkowe weekendowe. A co najważniejsze dzielnie znosi moje rozterki i doły – pociesza i wspiera:-)

Czy w tym wszystkim znajdujesz czas dla siebie, tak tylko dla przyjemności?

Dbam o to, żeby mieć czas na przyjemności – spotkania z koleżankami (przy kawie, winie), kino, kosmetyczka, książki… no i obowiązkowo robienie na drutach! To ostatnie bardzo mnie uspokaja.

Jak zmieniły Cię dzieci? Co zmieniły w Twoim życiu?

Dzięki dzieciom jestem bogatsza o doświadczenia i przeżycia, których nie dałby mi nikt inny. No i mnóstwo się przy nich uczę. Z łezką w oku obserwuję oboje na przedstawieniach i przyjmuję piękne laurki (dla Julci każdy dzień jest dobry do obdarowywania nas rysunkami) albo samodzielnie przez nich wymyślone i napisane książki (w tym przoduje Kuba)!

Na koniec można by dodać: Życzymy zatem wielu wzruszeń przy dzieciach i ciekawych pomysłów na siebie.

Monika jest współwłaścicielaką „Barcelonety”. „Barceloneta” to autorskie i rodzinne przedsięwzięcie dwóch wielbicielek oryginalnej mody i niepowtarzalnego hiszpańskiego design’u. W swoim założeniu „Barceloneta” to raczej miłe miejsce spędzania czasu, gdzie wpada się, żeby porozmawiać i zakupić unikalne rzeczy niż  typowy sklep z odzieżą. Polecamy! www.barceloneta.pl

Rozmawiała: Beata Ostrowska

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

Video: „Dlaczego kobiety dobrze sprawdzają się w biznesie?”

Wiosna to doskonała okazja, aby zmienić coś w swoim życiu, także zawodowym. Z nową energią ruszyć z miejsca i zacząć działać :) Może własna firma to coś, co od dawno chodzi Ci po głowie? Chciałabyś dowiedzieć się czy to dobra opcja dla Ciebie? Czy warto założyć firmę i od czego zacząć? Co pomoże, a co będzie przeszkadzało w prowadzeniu firmy? Zapraszam Cię do obejrzenia naszej rozmowy z Antoniną Bochińską - kobietą przedsiębiorczą, współwłaścicielka Early Stage.
 • Agnieszka Kumorek - 10/04/2019
Antonina Bochińska, współwłaścicielka szkół językowych Early Stage

Webinar „Dlaczego kobiety dobrze sprawdzają się w biznesie?”

Naszym gościem była Antonina Bochińska – kobieta przedsiębiorcza. Współwłaścicielka Early Stage. Od 5 lat dyrektor Early Stage, wspierający zespół metodyczny, administracyjny oraz team marketingu i HR w bardzo dynamicznym rozwoju szkoły.

O czym rozmawiałyśmy podczas webinaru?

 • Dlaczego kobiety tak dobrze odnajdują się w biznesie?
 • Jakie cechy mają kobiety, które pomagają w prowadzeniu własnej firmy?
 • Co nam przeszkadza i jak pokonać te ograniczenia?
 • Od czego zacząć, jaki zrobić pierwszy krok w stronę przedsiębiorczości?
 • Co trzeba mieć na początek, żeby zacząć?

Zapraszamy do oglądania! 🙂

Jak można pracować z Tonią i rozwijać swój biznes?

W drugiej części webinaru Tonia opowiadała jak współpracuje z setką kobiet, które są jej partnerami biznesowymi i jak można dołączyć do grupy franczyzobiorców Early Stage.

Jeśli to jest temat, który chciałabyś lepiej poznać to możesz od razu skontaktować się z Izą Mieszałą [email protected] i zapytać o szczegóły współpracy.

O historii powstania oddziału Early Stage w Pruszczu Gdańskim możesz przeczytać w opowieści Joanny >>> Jak już działać, to odważnie – ciąża, przeprowadzka, własna firma i ślub – historia Asi

Poznaj też fantastyczną historię Magdy i jej przeprowadzki do Ełku – razem z własną firmą >>> Sprawdzony biznes, który nie boi się konkurencji

A jeśli masz pytania do mnie lub do naszego gościa – zapraszamy Cię do kontaktu z nami: [email protected]

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kumorek
Jestem osobą, która nie potrafi się nudzić. Lubię różnorodność, dlatego skończyłam studia łączące zajęcia humanistyczne, graficzne i informatyczne. Odpoczywam podczas długich spacerów, a znajomi wiedzą, że dobrej herbaty w miłym towarzystwie nigdy nie odmówię.

Pomysły na sprawdzony biznes dla mamy? Franczyza dla Mamy 2019

Prowadzenie własnej firmy to Twoje marzenie, ale hamuje Cię brak pomysłu na biznes? A może boisz się ryzyka nowego pomysłu? Nie musisz zaczynać od zera - skorzystaj ze wsparcia doświadczonego partnera biznesowego i zacznij zarabiać! Poznaj fantastyczne, sprawdzone przez inne mamy, pomysły na biznes. Sprawdź szczegóły i już dzisiaj dowiedz się więcej. Dołącz do akcji Franczyza dla Mamy 2019!
 • Franczyzadlamamy.pl - 10/04/2019
uśmiechnięta kobieta

Pomysły na sprawdzony biznes dla mamy? Franczyza dla Mamy

Jak znaleźć wymarzony pomysł na biznes dla mamy? Biznes, który pozwoli Ci robić to, co kochasz i rozwijać się?

Zobacz nasze podpowiedzi i załóż biznes we współpracy ze znaną marką. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia partnerów biznesowych, którzy swoje biznesy prowadzą od wielu lat. Pracuj na własny rachunek i realizuj sprawdzony pomysł na biznes.

Sprawdź jakie pomysły mamy dla Ciebie i już dzisiaj zadzwoń aby poznać szczegóły!

 • Szkoły językowe
 • Zajęcia rozwijające kompetencje miękkie u dzieci i młodzieży
 • Zajęcia kreatywne dla dzieci
 • Lekcje programowania dla dzieci
 • Zajęcia sportowe dla maluszków

Który z nich wybierzesz? Mamy propozycje dla mam, które chcą zająć się biznesem w niepełnym wymiarze godzin, jak i dla tych, które gotowe są pracować więcej.

Sprawdź jakie pomysły na biznes przygotowaliśmy dla Ciebie

Najedź na wybrane logo i kliknij, aby poznać szczegóły wybranego pomysłu na biznes.

Pomysły przedstawione są w kolejności alfabetycznej:

         

Akademia JA – to biznes, który oferuje zajęcia rozwijające kompetencje miękkie u dzieci i młodzieży i odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rynku. Własny Ośrodek Akademii JA zakładasz bez opłat wstępnych ani miesięcznych!

Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak – lubisz pracę z dziećmi i organizację aktywności dla nich? Zakładając swój oddział Akademii Bystrzak będziesz organizowała podróżnicze kursy rozwoju intelektu dla dzieci, twórcze urodziny oraz wakacje i ferie w mieście.

      Edukido

Early Stage – chcesz dołączyć do pasjonatów nauczania języka angielskiego? Early Stage to szkoła języka angielskiego założona przez Mamę, dzisiaj zarządzana przez Córkę, w której panuje rodzinna atmosfera i która pomoże Ci zbudować dobry biznes, bez zbędnego ryzyka.

Edukido – to pomysł na biznes, dzięki któremu będziesz kształtować badawczą postawę i ciekawość świata u najmłodszych poprzez twórczą zabawę klockami LEGO®! Wspieraj dzieci w rozwoju i zarabiaj konkretne pieniądze.

          

Akademia Komputerowa Komputrilo – to firma założona przez mamę trójki dzieci. Oferuje kursy programowania dla dzieci, które są najlepszym sposobem na zarażanie ich pasją do świata nowych technologii. Stwórz własną Akademię i pomagaj innym rodzicom wspierać rozwój dzieci.

Szkoły językowe Leonardo School i Leader School – to nauka języków obcych i szkolenia z efektywnych metod nauczania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jeśli czujesz się dobrym menadżerem, to powinnaś dobrze rozważyć tę propozycję!

            

RoboCAMP – to ciekawy pomysł na zajęcia z robotami LEGO dla dzieci i elastyczna forma współpracy z franczyzodawcą. Duży wybór zajęć, niski wkład własny, stała opłata franczyzowa, a do tego dużo wsparcia i merytorycznej wiedzy.

SOCATOTS Piłkarskie Maluszki – jeśli chcesz założyć własny biznes, pracować z dziećmi i dbać o ich zdrowy rozwój, to pomyśl o otwarciu własnej szkółki piłkarskiej SOCATOTS. Nie musisz mieć kwalifikacji trenera, Mamy to przecież najlepsze trenerki na świecie!

Chcesz wiedzieć więcej? Oglądaj nasze Live’y na Facebooku

Już wkrótce zaprosimy Was na transmisje video z przedsiębiorczymi mamami, które rozwijają swoje biznesy. Wszystko będzie się działo na naszym profilu na FB >>> zapraszamy!

Co to jest franczyza?

Ty kupujesz pomysł na biznes, a w zamian dostajesz znaną markę i wsparcie franczyzodawcy. To biznes dla tych, którzy cenią sobie niezależność z prowadzenia własnej firmy, ale chcą mieć wsparcie od dużego partnera. Prowadzisz biznes w oparciu o sprawdzony model biznesowy. Oznacza to, że franczyzodawca przekazuje przedsiębiorcy kompletną wiedzę w zakresie prowadzenia biznesu, w ramach określonego systemu franczyzowego. Franczyzodawca i franczyzobiorca pozostają niezależnymi przedsiębiorcami, a ich wzajemne prawa i obowiązki reguluje umowa franczyzowa.

Franczyza to świetny pomysł na biznes dla mamy!

W wielu krajach Europy Zachodniej, franczyza jest bardzo popularnym sposobem na własny biznes, chętnie wybieranym przez mamy. To właśnie matki, zdeterminowane do działania i zarabiania, nie chcą w nieskończoność szukać swojego własnego pomysłu na biznes. Chcą działać ze sprawdzonym partnerem, pracować elastycznie i zarabiać.

Sprawdź, jakie warunki oferują nasi franczyzodawcy, którzy szukają przedsiębiorczych mam do współpracy!

Zanim zdecydujesz się na inwestycję – pamiętaj – nawet najlepsza franczyza nie zagwarantuje sukcesu, jeśli się w nią nie zaangażujesz!

Akcja Franczyza dla Mamy 2019 – sprawdzone pomysły na biznes doczekała się już 6 edycji i potrwa do 31.03.2020.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Franczyzadlamamy.pl
Franczyza dla Mamy to projekt portalu Mamo Pracuj prezentujący sprawdzone pomysły na biznes dla mam. Nie masz pomysłu na własny biznes? Skorzystaj z franczyzy! Portal Mamo Pracuj nie bierze odpowiedzialności za wyniki biznesowe prowadzenia działalności przez franczyzobiorców.
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Może Cię zainteresować także:
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail