Czego szukasz

Nauka języków to rozwojowy biznes. Dołącz do nas!

Francuski wcale nie jest trudny, a nauka języków to rozwojowy biznes – mówi Małgorzata Wróblewska, współwłaścicielka marki Les Petits Francais. Firma rozszerzyła swoją ofertę o język hiszpański i poszukuje mam do współpracy. Czy to dobry pomysł na biznes? – Agata i Anna, mamy, które od kilku lat współpracują z Małymi Francuzami nie mają wątpliwości, że tak.

  • Franczyzadlamamy.pl - 16/09/2015

Pani Małgorzato – jak zaczęła się Pani współpraca z marką Les Petits Francais?

Na pytania odpowiada współwłaścicielka Szkoły Języka Francuskiego i Hiszpańskiego dla Dzieci LES PETITS FRANCAIS, pani Małgorzata Wróblewska, doświadczona lektorka i mama 9-letniego Michała i 7-letniej Uleńki.

Moja wspólniczka w Centrum Języka Francuskiego LA PETITE FRANCE, Agata Szumska, jest jednocześnie autorką metody LES PETITS FRANCAIS. Siłą rzeczy zatem kibicowałam temu projektowi od samego początku. Widziałam też, jak szkoła LES PETITS FRANCAIS rośnie razem ze swoimi pierwszymi małymi uczniami, którzy teraz już są w szkole podstawowej i oczywiście kontynuują z powodzeniem naukę. W tym roku Agata zaprosiła mnie do bliższej współpracy przy dalszym rozwoju sieci szkół LES PETITS FRANCAIS. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt ale i ekscytująca przygoda, w którą wyruszyłam z największą przyjemnością, wiem bowiem jak wielki potencjał ma w sobie nasza metoda, z jak wielką skutecznością i przyjemnością uczą się z nią dzieci. I jak pomaga w zwalczaniu stereotypów o tym, że francuski jest trudny. Rodzice widząc jak dobrze dzieci bawią się z Minią i Yaroslavem, jak szybko uczą się piosenek i używają zwrotów z tychże do tego by mówić o swoich potrzebach, preferencjach czy uczuciach, przekonują się, że nauka może być prawdziwą zabawą a jednocześnie dawać niesamowite efekty. Przekonują się do francuskiego !

Co zadecydowało o tym, że dołączyła Pani do Małych Francuzów?

Bez wątpienia moje najgłębsze przekonanie o tym, że to jest świetna metoda nauczania, a jednocześnie coraz bardziej obiecujący biznes. Uczenie języków coraz młodszych dzieci to będzie niedługo ogólnie przyjęta oczywistość. Nie ma od tej tendencji odwrotu.

Od niedawna Les Petis Francais mają w ofercie też lekcje języka hiszpańskiego, skąd taki pomysł?

Poszerzyliśmy ofertę, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom przedszkoli i rodziców, którzy chcą mieć wybór. Język hiszpański jest w tej chwili bardzo popularny. A ponieważ należy do rodziny języków romańskich, kiedy zaczęliśmy się zastanawiać nad wprowadzeniem drugiego języka, wybór nie był trudny…

Czy nauka hiszpańskiego jest prowadzona tą samą metodą?

Tak, oczywiście. Wszystkie piosenki, scenariusze i materiały dydaktyczne są przetłumaczone na hiszpański. Minia i Yaroslav śpiewają i bawią się z dziećmi po hiszpańsku – i muszę przyznać, że brzmi to świetnie !

Cały czas szukają Państwo kolejnych osób, które chciałyby prowadzić swoją własną szkołę albo po prostu uczyć języka pod szyldem Les Petis Francais. Jaka powinna być mama – idealna kandydatka na franczyzobiorcę?

Powinna kochać te dwa języki i dzieci tak jak my (śmiech), a poważnie – wystarczy, by chciała robić świetną szkołę najlepszą metodą autorską do nauczania dzieci. Tylko tyle i aż tyle.

W jakich lokalizacjach szukają Państwo mam do współpracy?

Szukamy chętnych do współpracy w całej Polsce i za granicą.

Dzięki naszej współpracy do Państwa franczyzobiorców dołączyło kilka mam. Jak sobie radzą?

To prawda, dołączyło do nas kilka energicznych i zdecydowanych mam i radzą sobie naprawdę dobrze !

Z kim powinny skontaktować się mamy, które chcą dołączyć do Państwa partnerów?

Zapraszamy do kontaktu mailowego [email protected] lub [email protected] oraz telefonicznego 691 373 896.

Agata i Anna, mamy które współpracują z marką Les Petits Francais 🙂 mówią tak:

Kiedy kończył mi się urlop macierzyński po urodzeniu pierwszego dziecka, zastanawiałam się co zrobić? Wiedziałam, że chcę się rozwijać zawodowo (uwielbiam uczyć), ale najważniejsza jest, była i będzie nasza Rodzina. Powrót do „zwykłej” pracy to dodatkowo znikoma korzyść finansowa (ponieważ większość pieniędzy, które mogłabym zarobić, musiałabym oddać opiekunce). Chciałam więc założyć własną działalność, ale bardzo się obawiałam. Przyjęłam taktykę: co ma być to będzie. Wysłałam CV i na drugi dzień zadzwoniła Agata Szumska. Ona przekonała mnie w mig, że warto spróbować, a przede wszystkim metoda nauczania języka francuskiego, którą stworzyła wydała mi się być GENIALNA i taka też jest:) Zaczęłam działać, dostałam dotację z Urzędu Pracy i wystartowałam. I tak już dwa lata jestem z Małymi Francuzami. Dodam, że w międzyczasie urodziłam drugie Dziecko 🙂 i mam nadzieję, nieostatnie. Obecnie zastanawiam się nad rozszerzeniem oferty o język hiszpański. 

Bardzo ważne jest to, że to ja ustalam swój plan dnia. Jestem zależna od siebie. Nie mam szefa, który denerwuje się np. tym, że moje dziecko jest chore. Zarabiam tyle, ile chcę to znaczy tyle, ile czasu zdecyduję poświęcić na pracę.

Agata Ekes-Horyd z Gdańska, mama dwójki cudownych dzieci w wieku 3 lata i 1 rok współpracuje z Małymi Francuzami od 2 lat.

Ktoś mógłby powiedzieć: po co kupować franczyzę, potem płacić jeszcze procent od przychodu, skoro można samemu układać lekcje i je prowadzić. Oczywiście, że można, ale czy jakikolwiek lektor nagrał płytę z piosenkami i oferuje rodzicom materiały z zajęć? Wcześniej prowadziłam korepetycje, uczyłam także dzieci w wieku przedszkolnym i ogromną ilość czasu przeznaczałam na przygotowanie zajęć. W przypadku franczyzy lektor otrzymuje gotowe scenariusze zajęć i materiały. Oczywiście musi się przygotować do zajęć, ale zajmie mu to chwilę, a nie godzinę czy dwie.

Zajęcia Les Petits Francais to pewien standard. Nadal wiele zależy od lektora, od jego osobowości, dlatego moje zajęcia różnią się nieco od zajęć koleżanki z Gdańska. Niemniej jednak jakość zajęć jest zawsze wysoka, gdyż realizujemy przemyślany metodycznie program, a nie zlepek przypadkowych ćwiczeń. To utwierdza rodziców w przekonaniu, że warto zapisać dziecko na zajęcia.

Jako franczyzobiorczynie uczestniczymy w szkoleniach, które mają przygotowywać nas do prowadzenia zajęć. Otrzymujemy także wsparcie administracyjno-marketingowe: otrzymujemy wzory umów z przedszkolami, lektorami.

I bardzo ważne: tworzymy  grupę w ramach której wymieniamy doświadczenia. Każdej z nas może przydarzyć się jakaś problematyczna sytuacja, czy to z dzieckiem na zajęciach, czy to z jego rodzicem, czy z dyrekcją przedszkola. Wtedy taka wymiana doświadczenia jest na wagę złota.

Anna Koper z Bydgoszczy, mama 4 i pół letniej Gabrysi współpracuje z Małymi Francuzami od 3 lat.

Zainteresował Cię ten pomysł? Działaj!

Przeczytaj jakie wymagania należy spełnić aby dołączyć do Les Petits Francais, czy trzeba mieć własny lokal i ile można zarobić, albo skontatuj się bezpośrednio z właścicielkami marki: [email protected]
lub [email protected] . Telefon 691 373 896.

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Franczyzadlamamy.pl
Franczyza dla Mamy to projekt portalu Mamo Pracuj prezentujący sprawdzone pomysły na biznes dla mam. Nie masz pomysłu na własny biznes? Skorzystaj z franczyzy! Portal Mamo Pracuj nie bierze odpowiedzialności za wyniki biznesowe prowadzenia działalności przez franczyzobiorców.
Podyskutuj

Pomóż stanąć na własnych nogach – zdecyduj kto wygra 30 tysięcy na rozwój biznesu!

Kto wygra 30 tysięcy na rozwój swojego produktu i biznesu? Zdecyduj i zagłosuj. Konkurs Stań na własnych nogach, właśnie wszedł w 2 etap - głosowania na jeden z wybranych 50 zgłoszeń. Zobacz wybrane produkty i oddaj swój głos! Głosowanie trwa do 5 września, a każda klubowiczka Rossmann może oddać tylko 1 głos!
  • Joanna Gotfryd - 01/08/2019
sofa, nogi kobiety i laptop na kolanach - plakat zapowiadający akcję Rossmanna

Stań na własnych nogach – prawie 500 zgłoszeń!

Konkurs Stań na własnych nogach, to akcja, którą organizujemy wspólnie z firmą Rossmann. Od 15 czerwca do 20 lipca można było zgłosić do konkursu swój produkt, tworzony z pasją, który ma szanse stać się biznesem i dać niezależność finansową jego twórczyni.

Do konkursu zgłoszono prawie 500 prac konkursowych! Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Rossmann i Fundacji Mamo Pracuj miała bardzo trudne zadanie – wybranie 50 prac, które przejdą do 2 etapu konkursu.

Wśród zgłoszonych prac było dużo zabawek – lalek, szydełkowanych misiów oraz książeczek. Sporo zgłoszeń dotyczyło akcesoriów dla dzieci – kocyków, wielorazowych pieluszek, personalizowanych przedmiotów czy produktów idealnych na prezent, np. z okazji urodzenia dziecka.

Przedsiębiorcze i twórcze kobiety do konkursu zgłosiły także ręcznie robione kosmetyki – szampony, mydła i kremy – bez konserwantów, na bazie naturalnych składników.

Nie zabrakło także artykułów dla domu – ozdobnych bibelotów, naturalnych świec i dekoracyjnych przedmiotów.

Wśród zgłoszonych prac była też odzież i akcesoria modowe, a także akcesoria wpisujące się w trend zero waste – wielorazowe artykuły higieniczne i zamienniki jednorazowych foliówek na zakupy.

Zobacz jakie produkty znalazły się w 2 etapie konkursu! >>

Głosowanie na najlepszy produkt

Teraz klubowicze Rossmann mogą zagłosować na najlepszy – ich zdaniem – produkt.

Głosowanie potrwa od 1 sierpnia do 5 września. Każdy klubowicz Rossmann może zagłosować tylko jeden raz, dlatego warto starannie przejrzeć wybrane do 2 etapu prace.

Zwycięzców, którzy otrzymają nagrody – pierwszą – 30 tysięcy złotych, oraz drugą i trzecią – odpowiednio – 20 i 10 tysięcy – poznamy już 10 września.

Zagłosuj, pomóż stanąć na własnych nogach! >>>

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.

Moda mi w duszy gra – historia Justyny, właścicielki marki Just.Slow

"Moje ubrania mają nie być modne, bo moda jest chwilowa i ulotna. Chcę, żeby ubrania just.slow były uniwersalne i ponadczasowe. Żeby można je było włożyć zawsze i na wiele okazji (...)". O pasji, modzie i tworzeniu własnej marki odzieżowej będąc mamą malutkich dziewczynek, rozmawiamy z Justyną Dziatkowską, projektantką, twórczynią proekologicznej odzieżowej marki Just.Slow.
  • Agnieszka Kałużna - 29/07/2019
Justyna Dziatkowska, justslow.eu

Kiedy tak naprawdę narodziło się marzenie o własnej marce?

Kiedy zrodziło się marzenie… Tak naprawdę, odkąd pamiętam miałam smykałkę do kreowania i tworzenia czegoś własnego. Mam spore zdolności manualne. Jako nastolatka kupowałam odzież w second hand’ach i przerabiałam je po swojemu lub szyłam z niej zupełnie nowe rzeczy. Ze starych dżinsów potrafiłam uszyć ręcznie plisowaną spódnicę i to bez użycia maszyny do szycia, torebkę dodawaną do gazety jako forma reklamy obszywałam materiałem, by mieć coś oryginalnego. Czyli od zawsze byłam związana z modą i projektowaniem.

Chęć stworzenia własnej linii odzieży zrodziła się tak naprawdę wraz z pojawieniem się na świecie moich dzieci. Pierwotnie pomysł na biznes był nieco inny, związany z inną dziedziną, niemniej jednak cały czas był związany z branżą modową. Z czasem ewoluował, by finalnie zatrzymać się na projektowaniu i szyciu ubrań dla kobiet.

A skąd czerpiesz inspirację?

Jeżeli chodzi o kroje ubrań, to pomysł na pierwszą kolekcję i jej formę wynikał z moich własnych potrzeb. Pierwszą córkę bardzo długo karmiłam piersią i brakowało mi ubrań, w których mogłabym wygodnie i bez skrępowania nakarmić dziecko. Te dostępne na rynku, dedykowane mamom karmiącym, kompletnie do mnie nie przemawiały i daleko odbiegały od mojego gustu i bliskiej mi estetyki. Poza tym wyszłam z założenia, że karmienie piersią, choć to piękny czas, jest tylko przejściowym okresem w moim życiu i tak samo byłoby z ubraniami. Dbam o małą zawartość szafy, lubię minimalizm i prostotę, a także rozsądnie kupuję, więc zbędne wydatki na ubrania „na chwilę” nie wchodzą w grę.

Kiedy miała pojawić się na świecie moja druga córka, postanowiłam przełożyć rodzące się w mojej głowie pomysły na papier. Zaprojektowałam sukienkę i bluzkę dla mnie idealną. Miały spełniać funkcję zasadniczą, czyli dawać możliwość karmienia piersią, ale przede wszystkim miały pięknie wyglądać i być wygodne.

Oczywiście nie odkryłam przysłowiowej Ameryki i inspirację zaczerpnęłam z historii mody. Kopertowa sukienka czy bluzka, która pojawia się w mojej pierwszej kolekcji już od stuleci była noszona w formie kimona. W latach 30. pojawiła się w kolekcjach Elsy Schiaparelli, by stać się masowym modelem w okresie Wielkiego Kryzysu. W latach 70. amerykańska designerka i guru kobiecej mody, Diane Von Furstenberg, zafascynowana kulturą Dalekiego Wschodu zaczęła eksperymentować z małymi kopertowymi topami i materiałami. Jej pomysły szybko ewoluowały i powstała sukienka kopertowa, którą w 1975 roku sprzedała w około pięciu milionach egzemplarzy!

To bardzo ciekawe. Nie miałam o tym pojęcia! A powiedz, z myślą o kim projektujesz swoje ubrania? O mamach karmiących?

Moje ubrania tworzone są z myślą o kobietach. Wiem, że to może banalne stwierdzenie, ale tak rzeczywiście jest. Jestem zwykłą kobietą i mamą. Nie jestem ideałem, nie mam wyglądu i aparycji wybiegowej modelki. Dlatego ważne jest dla mnie, by moje ubrania leżały dobrze na takich kobietach jak ja. Zwyczajnych, nieidealnych, pełnych niedoskonałości.

Dla naszych Czytelniczek Justyna przygotowała specjalny 10% rabat na zakupy hasło: mamopracuj, ważny do końca 31.08.2019 r.

Każda z nas jest inna i każda zasługuje na to, żeby wyglądać pięknie i czuć się komfortowo. Taka idea przyświeca mi w projektach. Stąd też wybór pierwszego kroju. Sukienka kopertowa to strój, który pasuje do każdego typu sylwetki. Dzięki wiązaniu sama decydujesz o głębokości dekoltu czy wysokości talii. To krój dla kobiet, które chcą się czuć kobietami. Nie wymaga wysiłku i nadaje się na każdą okazję. Pasuje do każdego miejsca na świecie i odpowiada potrzebom współczesnych kobiet.

Zależy mi na tym, żeby moje ubrania były nowoczesne, więc dużą inspiracją jest też dla mnie miasto. Lubię miejskie życie, więc inspiruje mnie architektura, kolory miasta, ulice, ludzie…. Połączenie nowoczesnych krojów z naturalnych materiałów, w których każda z nas może pokazać się w dowolnym miejscu miejskiej dżungli to dla mnie priorytet.

Jak docierasz do grupy odbiorców?

Na chwilę obecną pracuję nad zbudowaniem fajnej społeczności w social mediach. Prowadzę fanpage na Facebooku i oczywiście konto na Instagramie – zapraszam do odwiedzenia 😉. Ważne jest dla mnie, żeby dotrzeć nie tylko do osób zainteresowanych modą, ale także do mam karmiących piersią, bo stąd wywodzi się pomysł na odzież i do osób zainteresowanych ekologicznymi i przyjaznymi środowisku wyborami.

Na pewno moje kolejne działania będą opierały się na rozsądnej i ciekawej reklamie. Mam też nadzieję, że w jesiennej edycji targów branżowych np. krakowski Kiermash czy targi dla mamy i dziecka uda mi się pokazać swoje produkty. Wszystko jest jednak zależne od najmłodszej w rodzinie (śmiech).

Masz dwoje malutkich dzieci. Jak udaje ci się łączyć te dwie przestrzenie: zawodową i rodzinną?

Oczywiście nie jest lekko. Dziewczynki są na tyle małe, że wymagają ciągłej opieki i uwagi. Trudno wymagać od nich samodzielności, skoro jedna dopiero co przestała być noworodkiem… Myślę, że to kwestia motywacji i dobrej organizacji. Oczywiście nic na siłę, wbrew sobie czy ze szkodą dla dzieci lub rodziny. We wszystkim trzeba mieć umiar i trochę luzu.

Wierzę, żę trzeba dać sobie taką ewentualność, że nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planem. Czasem tak po prostu bywa. Dla mnie to nie jest powód do stresu czy załamania, a motywacja do pracy i szukania sposobów na rozwiązanie danej trudności.

Mam jasno wytyczone cele i do nich dążę. Jasne jest, że nie jestem samowystarczalna i nieocenionym wsparciem jest dla mnie mój partner. To bardzo ważne, żeby mieć przy sobie kogoś, kto wesprze, zmotywuje, odciąży w jakichś obowiązkach lub czasem wykona coś za ciebie. Bez niego wiele rzeczy nie byłoby możliwych.

To prawda. A teraz jeszcze z tej „zawodowej beczki”: slow fashion czyli świadome podejście do mody to ostatnio prężnie rozwijający się trend. Co wyróżnia markę Just Slow na tym tle?

Moje ubrania mają nie być modne, bo moda jest chwilowa i ulotna. Chcę, żeby ubrania just.slow były uniwersalne i ponadczasowe. Żeby można je było włożyć zawsze i na wiele okazji, a także, żeby pasowały do innych rzeczy, które już się w szafie znajdują. Stąd wybór bardzo stonowanych i jednolitych kolorów.

Moje ubrania mają być stylowe i kobiece. Podkreślać nasze atuty i ukrywać to, co aktualnie chcemy ukryć (o ile chcemy, śmiech). Dlatego tak ważny jest dla mnie krój. Oczywiście ogromne znaczenie ma to, z czego są wykonane i dlatego do pierwszej kolekcji został użyty dość unikatowy materiał, jakim jest bambus. Wybór nie jest przypadkowy i został poprzedzony wnikliwym rozeznaniem na rynku odzieżowym i tekstylnym.

Wiem, że ważne jest dla ciebie działanie w zgodzie z troską o naszą planetę. Jak to przekłada się na twoją pracę?

W codziennym, domowym życiu staram się myśleć, co wybieram. Ograniczam zużycie środków chemicznych, zastępuję je naturalnymi. To samo tyczy się kosmetyków. Sięgam po te ekologiczne, na bazie naturalnych składników. Staram się wybierać to, co jest w szkle lub zupełnie bez opakowania, a jeżeli już w plastiku, to takim, który nadaje się do recyklingu.

Podobnie w pracy. Wykroje układane są w szwalni tak, aby zminimalizować ilość odpadków, ubrania pakowane są bez użycia folii czy plastikowych elementów. Kartoniki czy papier, w którym wysyłam ubrania pochodzą z recyklingu. Uprawy bambusa, z którego uszyte są ubrania są ekologiczne, bo bambus rośnie szybko i nie wymaga kompletnie używania pestycydów. A sama tkanina jest niezwykle wytrzymała, dzięki czemu będzie długo służyła. To są małe, ale myślę, że dobre wybory, którymi mogę się przysłużyć naszej planecie.

Jasne, kropla drąży skałę! A powiedz, gdyby ktoś chciał coś przymierzyć, zobaczyć, dotknąć… można was spotkać stacjonarnie?

Marzę o swoim butiku i wierzę, że kiedyś będę mogła do niego zapraszać, ale na razie moje ubrania można jednak już teraz zobaczyć stacjonarnie w concept store FREEDOM w Krakowie, przy ulicy Parkowej 1. Serdecznie zapraszam wszystkich z Krakowa i nie tylko do odwiedzenia tego zaczarowanego miejsca. Na pewno będę szukała kolejnych miejsc, w innych miastach, które pozwolą na stacjonarną sprzedaż.

W jakim kierunku chciałabyś rozwijać markę?

Chciałabym zachować autentyczność i spójność marki. To, co tworzę jest w 100% zgodne ze mną i moim gustem. Zależy mi, żeby tak pozostało. Na pewno chciałabym mieć większą liczbę modeli, poszerzyć asortyment o dzianiny, np. swetry czy kardigany z bambusowej przędzy, a także w przyszłości o dodatki, które mogłyby być świetnym uzupełnieniem czy dopełnieniem tak prostych ubrań.

Niemniej jednak dalszy rozwój marki pod kątem kreacji, dalej widzę w takim minimalistycznym wydaniu, bo to mi w duszy gra. Interesują mnie też ekologiczne i nietypowe materiały, np. te tkane z przędzy konopnej czy pokrzywy. Jak już wcześniej wspomniałam na liście marzeń jest też własne miejsce, własny butik z ubraniami, ale do tego jeszcze daleka droga…

Co czujesz, gdy spotykasz na ulicy dziewczynę w sukience od Just Slow?

To wspaniałe uczucie, zobaczyć kogoś w ubraniu swojego projektu. Odbieram to jako nagrodę za moją pracę i potwierdzenie, że nie poszła na marne. Czuję się dowartościowana i mam apetyt na więcej.

Moja ostania klientka wybrała sukienkę w kolorze ecru na swój ślub cywilny… nie ukrywam, że wspaniale było „towarzyszyć” jej w tak wyjątkowym dniu.

Gdzie widzisz się za dwa-trzy lata?

Chciałabym robić nadal to, co kocham, co mnie interesuje, czyli tworzyć swoją markę odzieżową i być związana z branżą mody. Chciałabym się rozwijać w tym kierunku i poszerzać swoją wiedzę z zakresu konstrukcji odzieży, materiałoznawstwa, a także psychologii i marketingu mody. Chciałabym poszerzać swoją ofertę o kolejne, ekologiczne i nietypowe materiały. Krokiem rozwoju dla firmy z pewnością będą zagraniczne rynki sprzedaży i to też jest cel na mojej liście. Niemniej jednak, najważniejsza jest rodzina i za dwa-trzy lata, chciałabym nadal mieć dla niej czas i to jest mój priorytet.

Czym jest dla ciebie sukces?

Sukces nie ma dla mnie wymiaru materialnego. Sukces jest dla mnie uczuciem spełnienia i radości. Spokojem ducha i satysfakcją, że każdego dnia można się realizować i robić to, co się lubi, tak jak się lubi. To uczucie stabilizacji i komfortu psychicznego dzięki pracy, którą dobrze wykonałam i która znalazła grupę odbiorczą.

Co powiedziałabyś młodej mamie, które ma marzenie, ale nie bardzo wie, jak zacząć?

Żeby się nie bała. Żeby marzyła i realizowała marzenia. Żeby szukała wsparcia i pomocy w dążeniu do celu, bo znajdzie je zawsze. Mamy teraz naprawdę duże możliwości zarówno zmiany ścieżki zawodowej, jak i próbowania sił we własnym biznesie. Jest wiele miejsc, w których możemy się dokształcić, wyszkolić czy przebranżowić. Podobnie z możliwościami pozyskania środków na biznes.

Nie należy się obawiać, że się nie uda, że się nie da rady… bo kto jak nie my? Kobiety-mamy 🙂 Myślę też, że najlepszym wsparciem i motywacją jesteśmy same dla siebie, dlatego warto szukać i gromadzić wokół siebie takie kobiety, które próbują. Które się nie poddają i realizują swoje marzenia. One są dla nas najlepszym przykładem i pokazują, którędy można iść.

Dziękuję za rozmowę i życzę ci powodzenia w realizacji marzeń!

Dziękuję!

Zapraszamy na zakupy ze specjalnym 10% rabatem! Hasło: mamopracuj, ważny do końca 31.08.2019 r.

Zdjęcie główne i rodzinne: archiwum prywatne Justyny; zdjęcia z sesji: Anna Bąk Kolory Studio Fotografii

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kałużna
Spełniająca się żona, mama urwisa i urwiski, przedsiębiorca, redaktorka, muzyk. Z wykształcenia rosjoznawczyni i wokalistka. Ostatnio odkryłam, że artystyczną pasję można realizować... piekąc torty! Kocham słowo pisane, dobrą kuchnię, podróże w nieznane i letnie burze. I mocno wierzę w to, że samorealizacja ma wiele odsłon, często równolegle występujących.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail