Czego szukasz

Nauka języków to rozwojowy biznes. Dołącz do nas!

Francuski wcale nie jest trudny, a nauka języków to rozwojowy biznes – mówi Małgorzata Wróblewska, współwłaścicielka marki Les Petits Francais. Firma rozszerzyła swoją ofertę o język hiszpański i poszukuje mam do współpracy. Czy to dobry pomysł na biznes? – Agata i Anna, mamy, które od kilku lat współpracują z Małymi Francuzami nie mają wątpliwości, że tak.

 • Franczyzadlamamy.pl - 16/09/2015

Pani Małgorzato – jak zaczęła się Pani współpraca z marką Les Petits Francais?

Na pytania odpowiada współwłaścicielka Szkoły Języka Francuskiego i Hiszpańskiego dla Dzieci LES PETITS FRANCAIS, pani Małgorzata Wróblewska, doświadczona lektorka i mama 9-letniego Michała i 7-letniej Uleńki.

Moja wspólniczka w Centrum Języka Francuskiego LA PETITE FRANCE, Agata Szumska, jest jednocześnie autorką metody LES PETITS FRANCAIS. Siłą rzeczy zatem kibicowałam temu projektowi od samego początku. Widziałam też, jak szkoła LES PETITS FRANCAIS rośnie razem ze swoimi pierwszymi małymi uczniami, którzy teraz już są w szkole podstawowej i oczywiście kontynuują z powodzeniem naukę. W tym roku Agata zaprosiła mnie do bliższej współpracy przy dalszym rozwoju sieci szkół LES PETITS FRANCAIS. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt ale i ekscytująca przygoda, w którą wyruszyłam z największą przyjemnością, wiem bowiem jak wielki potencjał ma w sobie nasza metoda, z jak wielką skutecznością i przyjemnością uczą się z nią dzieci. I jak pomaga w zwalczaniu stereotypów o tym, że francuski jest trudny. Rodzice widząc jak dobrze dzieci bawią się z Minią i Yaroslavem, jak szybko uczą się piosenek i używają zwrotów z tychże do tego by mówić o swoich potrzebach, preferencjach czy uczuciach, przekonują się, że nauka może być prawdziwą zabawą a jednocześnie dawać niesamowite efekty. Przekonują się do francuskiego !

Co zadecydowało o tym, że dołączyła Pani do Małych Francuzów?

Bez wątpienia moje najgłębsze przekonanie o tym, że to jest świetna metoda nauczania, a jednocześnie coraz bardziej obiecujący biznes. Uczenie języków coraz młodszych dzieci to będzie niedługo ogólnie przyjęta oczywistość. Nie ma od tej tendencji odwrotu.

Od niedawna Les Petis Francais mają w ofercie też lekcje języka hiszpańskiego, skąd taki pomysł?

Poszerzyliśmy ofertę, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom przedszkoli i rodziców, którzy chcą mieć wybór. Język hiszpański jest w tej chwili bardzo popularny. A ponieważ należy do rodziny języków romańskich, kiedy zaczęliśmy się zastanawiać nad wprowadzeniem drugiego języka, wybór nie był trudny…

Czy nauka hiszpańskiego jest prowadzona tą samą metodą?

Tak, oczywiście. Wszystkie piosenki, scenariusze i materiały dydaktyczne są przetłumaczone na hiszpański. Minia i Yaroslav śpiewają i bawią się z dziećmi po hiszpańsku – i muszę przyznać, że brzmi to świetnie !

Cały czas szukają Państwo kolejnych osób, które chciałyby prowadzić swoją własną szkołę albo po prostu uczyć języka pod szyldem Les Petis Francais. Jaka powinna być mama – idealna kandydatka na franczyzobiorcę?

Powinna kochać te dwa języki i dzieci tak jak my (śmiech), a poważnie – wystarczy, by chciała robić świetną szkołę najlepszą metodą autorską do nauczania dzieci. Tylko tyle i aż tyle.

W jakich lokalizacjach szukają Państwo mam do współpracy?

Szukamy chętnych do współpracy w całej Polsce i za granicą.

Dzięki naszej współpracy do Państwa franczyzobiorców dołączyło kilka mam. Jak sobie radzą?

To prawda, dołączyło do nas kilka energicznych i zdecydowanych mam i radzą sobie naprawdę dobrze !

Z kim powinny skontaktować się mamy, które chcą dołączyć do Państwa partnerów?

Zapraszamy do kontaktu mailowego [email protected] lub [email protected] oraz telefonicznego 691 373 896.

Agata i Anna, mamy które współpracują z marką Les Petits Francais 🙂 mówią tak:

Kiedy kończył mi się urlop macierzyński po urodzeniu pierwszego dziecka, zastanawiałam się co zrobić? Wiedziałam, że chcę się rozwijać zawodowo (uwielbiam uczyć), ale najważniejsza jest, była i będzie nasza Rodzina. Powrót do „zwykłej” pracy to dodatkowo znikoma korzyść finansowa (ponieważ większość pieniędzy, które mogłabym zarobić, musiałabym oddać opiekunce). Chciałam więc założyć własną działalność, ale bardzo się obawiałam. Przyjęłam taktykę: co ma być to będzie. Wysłałam CV i na drugi dzień zadzwoniła Agata Szumska. Ona przekonała mnie w mig, że warto spróbować, a przede wszystkim metoda nauczania języka francuskiego, którą stworzyła wydała mi się być GENIALNA i taka też jest:) Zaczęłam działać, dostałam dotację z Urzędu Pracy i wystartowałam. I tak już dwa lata jestem z Małymi Francuzami. Dodam, że w międzyczasie urodziłam drugie Dziecko 🙂 i mam nadzieję, nieostatnie. Obecnie zastanawiam się nad rozszerzeniem oferty o język hiszpański. 

Bardzo ważne jest to, że to ja ustalam swój plan dnia. Jestem zależna od siebie. Nie mam szefa, który denerwuje się np. tym, że moje dziecko jest chore. Zarabiam tyle, ile chcę to znaczy tyle, ile czasu zdecyduję poświęcić na pracę.

Agata Ekes-Horyd z Gdańska, mama dwójki cudownych dzieci w wieku 3 lata i 1 rok współpracuje z Małymi Francuzami od 2 lat.

Ktoś mógłby powiedzieć: po co kupować franczyzę, potem płacić jeszcze procent od przychodu, skoro można samemu układać lekcje i je prowadzić. Oczywiście, że można, ale czy jakikolwiek lektor nagrał płytę z piosenkami i oferuje rodzicom materiały z zajęć? Wcześniej prowadziłam korepetycje, uczyłam także dzieci w wieku przedszkolnym i ogromną ilość czasu przeznaczałam na przygotowanie zajęć. W przypadku franczyzy lektor otrzymuje gotowe scenariusze zajęć i materiały. Oczywiście musi się przygotować do zajęć, ale zajmie mu to chwilę, a nie godzinę czy dwie.

Zajęcia Les Petits Francais to pewien standard. Nadal wiele zależy od lektora, od jego osobowości, dlatego moje zajęcia różnią się nieco od zajęć koleżanki z Gdańska. Niemniej jednak jakość zajęć jest zawsze wysoka, gdyż realizujemy przemyślany metodycznie program, a nie zlepek przypadkowych ćwiczeń. To utwierdza rodziców w przekonaniu, że warto zapisać dziecko na zajęcia.

Jako franczyzobiorczynie uczestniczymy w szkoleniach, które mają przygotowywać nas do prowadzenia zajęć. Otrzymujemy także wsparcie administracyjno-marketingowe: otrzymujemy wzory umów z przedszkolami, lektorami.

I bardzo ważne: tworzymy  grupę w ramach której wymieniamy doświadczenia. Każdej z nas może przydarzyć się jakaś problematyczna sytuacja, czy to z dzieckiem na zajęciach, czy to z jego rodzicem, czy z dyrekcją przedszkola. Wtedy taka wymiana doświadczenia jest na wagę złota.

Anna Koper z Bydgoszczy, mama 4 i pół letniej Gabrysi współpracuje z Małymi Francuzami od 3 lat.

Zainteresował Cię ten pomysł? Działaj!

Przeczytaj jakie wymagania należy spełnić aby dołączyć do Les Petits Francais, czy trzeba mieć własny lokal i ile można zarobić, albo skontatuj się bezpośrednio z właścicielkami marki: [email protected]
lub [email protected] . Telefon 691 373 896.

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Franczyzadlamamy.pl
Franczyza dla Mamy to projekt portalu Mamo Pracuj prezentujący sprawdzone pomysły na biznes dla mam. Nie masz pomysłu na własny biznes? Skorzystaj z franczyzy! Portal Mamo Pracuj nie bierze odpowiedzialności za wyniki biznesowe prowadzenia działalności przez franczyzobiorców.
Podyskutuj

Video: „Dlaczego kobiety dobrze sprawdzają się w biznesie?”

Wiosna to doskonała okazja, aby zmienić coś w swoim życiu, także zawodowym. Z nową energią ruszyć z miejsca i zacząć działać :) Może własna firma to coś, co od dawno chodzi Ci po głowie? Chciałabyś dowiedzieć się czy to dobra opcja dla Ciebie? Czy warto założyć firmę i od czego zacząć? Co pomoże, a co będzie przeszkadzało w prowadzeniu firmy? Zapraszam Cię do obejrzenia naszej rozmowy z Antoniną Bochińską - kobietą przedsiębiorczą, współwłaścicielka Early Stage.
 • Agnieszka Kumorek - 10/04/2019
Antonina Bochińska, współwłaścicielka szkół językowych Early Stage

Webinar „Dlaczego kobiety dobrze sprawdzają się w biznesie?”

Naszym gościem była Antonina Bochińska – kobieta przedsiębiorcza. Współwłaścicielka Early Stage. Od 5 lat dyrektor Early Stage, wspierający zespół metodyczny, administracyjny oraz team marketingu i HR w bardzo dynamicznym rozwoju szkoły.

O czym rozmawiałyśmy podczas webinaru?

 • Dlaczego kobiety tak dobrze odnajdują się w biznesie?
 • Jakie cechy mają kobiety, które pomagają w prowadzeniu własnej firmy?
 • Co nam przeszkadza i jak pokonać te ograniczenia?
 • Od czego zacząć, jaki zrobić pierwszy krok w stronę przedsiębiorczości?
 • Co trzeba mieć na początek, żeby zacząć?

Zapraszamy do oglądania! 🙂

Jak można pracować z Tonią i rozwijać swój biznes?

W drugiej części webinaru Tonia opowiadała jak współpracuje z setką kobiet, które są jej partnerami biznesowymi i jak można dołączyć do grupy franczyzobiorców Early Stage.

Jeśli to jest temat, który chciałabyś lepiej poznać to możesz od razu skontaktować się z Izą Mieszałą [email protected] i zapytać o szczegóły współpracy.

O historii powstania oddziału Early Stage w Pruszczu Gdańskim możesz przeczytać w opowieści Joanny >>> Jak już działać, to odważnie – ciąża, przeprowadzka, własna firma i ślub – historia Asi

Poznaj też fantastyczną historię Magdy i jej przeprowadzki do Ełku – razem z własną firmą >>> Sprawdzony biznes, który nie boi się konkurencji

A jeśli masz pytania do mnie lub do naszego gościa – zapraszamy Cię do kontaktu z nami: [email protected]

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kumorek
Jestem osobą, która nie potrafi się nudzić. Lubię różnorodność, dlatego skończyłam studia łączące zajęcia humanistyczne, graficzne i informatyczne. Odpoczywam podczas długich spacerów, a znajomi wiedzą, że dobrej herbaty w miłym towarzystwie nigdy nie odmówię.

Pomysły na sprawdzony biznes dla mamy? Franczyza dla Mamy 2019

Prowadzenie własnej firmy to Twoje marzenie, ale hamuje Cię brak pomysłu na biznes? A może boisz się ryzyka nowego pomysłu? Nie musisz zaczynać od zera - skorzystaj ze wsparcia doświadczonego partnera biznesowego i zacznij zarabiać! Poznaj fantastyczne, sprawdzone przez inne mamy, pomysły na biznes. Sprawdź szczegóły i już dzisiaj dowiedz się więcej. Dołącz do akcji Franczyza dla Mamy 2019!
 • Franczyzadlamamy.pl - 10/04/2019
uśmiechnięta kobieta

Pomysły na sprawdzony biznes dla mamy? Franczyza dla Mamy

Jak znaleźć wymarzony pomysł na biznes dla mamy? Biznes, który pozwoli Ci robić to, co kochasz i rozwijać się?

Zobacz nasze podpowiedzi i załóż biznes we współpracy ze znaną marką. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia partnerów biznesowych, którzy swoje biznesy prowadzą od wielu lat. Pracuj na własny rachunek i realizuj sprawdzony pomysł na biznes.

Sprawdź jakie pomysły mamy dla Ciebie i już dzisiaj zadzwoń aby poznać szczegóły!

 • Szkoły językowe
 • Zajęcia rozwijające kompetencje miękkie u dzieci i młodzieży
 • Zajęcia kreatywne dla dzieci
 • Lekcje programowania dla dzieci
 • Zajęcia sportowe dla maluszków

Który z nich wybierzesz? Mamy propozycje dla mam, które chcą zająć się biznesem w niepełnym wymiarze godzin, jak i dla tych, które gotowe są pracować więcej.

Sprawdź jakie pomysły na biznes przygotowaliśmy dla Ciebie

Najedź na wybrane logo i kliknij, aby poznać szczegóły wybranego pomysłu na biznes.

Pomysły przedstawione są w kolejności alfabetycznej:

         

Akademia JA – to biznes, który oferuje zajęcia rozwijające kompetencje miękkie u dzieci i młodzieży i odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rynku. Własny Ośrodek Akademii JA zakładasz bez opłat wstępnych ani miesięcznych!

Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak – lubisz pracę z dziećmi i organizację aktywności dla nich? Zakładając swój oddział Akademii Bystrzak będziesz organizowała podróżnicze kursy rozwoju intelektu dla dzieci, twórcze urodziny oraz wakacje i ferie w mieście.

      Edukido

Early Stage – chcesz dołączyć do pasjonatów nauczania języka angielskiego? Early Stage to szkoła języka angielskiego założona przez Mamę, dzisiaj zarządzana przez Córkę, w której panuje rodzinna atmosfera i która pomoże Ci zbudować dobry biznes, bez zbędnego ryzyka.

Edukido – to pomysł na biznes, dzięki któremu będziesz kształtować badawczą postawę i ciekawość świata u najmłodszych poprzez twórczą zabawę klockami LEGO®! Wspieraj dzieci w rozwoju i zarabiaj konkretne pieniądze.

          

Akademia Komputerowa Komputrilo – to firma założona przez mamę trójki dzieci. Oferuje kursy programowania dla dzieci, które są najlepszym sposobem na zarażanie ich pasją do świata nowych technologii. Stwórz własną Akademię i pomagaj innym rodzicom wspierać rozwój dzieci.

Szkoły językowe Leonardo School i Leader School – to nauka języków obcych i szkolenia z efektywnych metod nauczania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jeśli czujesz się dobrym menadżerem, to powinnaś dobrze rozważyć tę propozycję!

            

RoboCAMP – to ciekawy pomysł na zajęcia z robotami LEGO dla dzieci i elastyczna forma współpracy z franczyzodawcą. Duży wybór zajęć, niski wkład własny, stała opłata franczyzowa, a do tego dużo wsparcia i merytorycznej wiedzy.

SOCATOTS Piłkarskie Maluszki – jeśli chcesz założyć własny biznes, pracować z dziećmi i dbać o ich zdrowy rozwój, to pomyśl o otwarciu własnej szkółki piłkarskiej SOCATOTS. Nie musisz mieć kwalifikacji trenera, Mamy to przecież najlepsze trenerki na świecie!

Chcesz wiedzieć więcej? Oglądaj nasze Live’y na Facebooku

Już wkrótce zaprosimy Was na transmisje video z przedsiębiorczymi mamami, które rozwijają swoje biznesy. Wszystko będzie się działo na naszym profilu na FB >>> zapraszamy!

Co to jest franczyza?

Ty kupujesz pomysł na biznes, a w zamian dostajesz znaną markę i wsparcie franczyzodawcy. To biznes dla tych, którzy cenią sobie niezależność z prowadzenia własnej firmy, ale chcą mieć wsparcie od dużego partnera. Prowadzisz biznes w oparciu o sprawdzony model biznesowy. Oznacza to, że franczyzodawca przekazuje przedsiębiorcy kompletną wiedzę w zakresie prowadzenia biznesu, w ramach określonego systemu franczyzowego. Franczyzodawca i franczyzobiorca pozostają niezależnymi przedsiębiorcami, a ich wzajemne prawa i obowiązki reguluje umowa franczyzowa.

Franczyza to świetny pomysł na biznes dla mamy!

W wielu krajach Europy Zachodniej, franczyza jest bardzo popularnym sposobem na własny biznes, chętnie wybieranym przez mamy. To właśnie matki, zdeterminowane do działania i zarabiania, nie chcą w nieskończoność szukać swojego własnego pomysłu na biznes. Chcą działać ze sprawdzonym partnerem, pracować elastycznie i zarabiać.

Sprawdź, jakie warunki oferują nasi franczyzodawcy, którzy szukają przedsiębiorczych mam do współpracy!

Zanim zdecydujesz się na inwestycję – pamiętaj – nawet najlepsza franczyza nie zagwarantuje sukcesu, jeśli się w nią nie zaangażujesz!

Akcja Franczyza dla Mamy 2019 – sprawdzone pomysły na biznes doczekała się już 6 edycji i potrwa do 31.03.2020.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Franczyzadlamamy.pl
Franczyza dla Mamy to projekt portalu Mamo Pracuj prezentujący sprawdzone pomysły na biznes dla mam. Nie masz pomysłu na własny biznes? Skorzystaj z franczyzy! Portal Mamo Pracuj nie bierze odpowiedzialności za wyniki biznesowe prowadzenia działalności przez franczyzobiorców.
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Może Cię zainteresować także:
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail