Czego szukasz

Nauka języków to rozwojowy biznes. Dołącz do nas!

Francuski wcale nie jest trudny, a nauka języków to rozwojowy biznes – mówi Małgorzata Wróblewska, współwłaścicielka marki Les Petits Francais. Firma rozszerzyła swoją ofertę o język hiszpański i poszukuje mam do współpracy. Czy to dobry pomysł na biznes? – Agata i Anna, mamy, które od kilku lat współpracują z Małymi Francuzami nie mają wątpliwości, że tak.

Pani Małgorzato – jak zaczęła się Pani współpraca z marką Les Petits Francais?

Na pytania odpowiada współwłaścicielka Szkoły Języka Francuskiego i Hiszpańskiego dla Dzieci LES PETITS FRANCAIS, pani Małgorzata Wróblewska, doświadczona lektorka i mama 9-letniego Michała i 7-letniej Uleńki.

Moja wspólniczka w Centrum Języka Francuskiego LA PETITE FRANCE, Agata Szumska, jest jednocześnie autorką metody LES PETITS FRANCAIS. Siłą rzeczy zatem kibicowałam temu projektowi od samego początku. Widziałam też, jak szkoła LES PETITS FRANCAIS rośnie razem ze swoimi pierwszymi małymi uczniami, którzy teraz już są w szkole podstawowej i oczywiście kontynuują z powodzeniem naukę. W tym roku Agata zaprosiła mnie do bliższej współpracy przy dalszym rozwoju sieci szkół LES PETITS FRANCAIS. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt ale i ekscytująca przygoda, w którą wyruszyłam z największą przyjemnością, wiem bowiem jak wielki potencjał ma w sobie nasza metoda, z jak wielką skutecznością i przyjemnością uczą się z nią dzieci. I jak pomaga w zwalczaniu stereotypów o tym, że francuski jest trudny. Rodzice widząc jak dobrze dzieci bawią się z Minią i Yaroslavem, jak szybko uczą się piosenek i używają zwrotów z tychże do tego by mówić o swoich potrzebach, preferencjach czy uczuciach, przekonują się, że nauka może być prawdziwą zabawą a jednocześnie dawać niesamowite efekty. Przekonują się do francuskiego !

Co zadecydowało o tym, że dołączyła Pani do Małych Francuzów?

Bez wątpienia moje najgłębsze przekonanie o tym, że to jest świetna metoda nauczania, a jednocześnie coraz bardziej obiecujący biznes. Uczenie języków coraz młodszych dzieci to będzie niedługo ogólnie przyjęta oczywistość. Nie ma od tej tendencji odwrotu.

Od niedawna Les Petis Francais mają w ofercie też lekcje języka hiszpańskiego, skąd taki pomysł?

Poszerzyliśmy ofertę, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom przedszkoli i rodziców, którzy chcą mieć wybór. Język hiszpański jest w tej chwili bardzo popularny. A ponieważ należy do rodziny języków romańskich, kiedy zaczęliśmy się zastanawiać nad wprowadzeniem drugiego języka, wybór nie był trudny…

Czy nauka hiszpańskiego jest prowadzona tą samą metodą?

Tak, oczywiście. Wszystkie piosenki, scenariusze i materiały dydaktyczne są przetłumaczone na hiszpański. Minia i Yaroslav śpiewają i bawią się z dziećmi po hiszpańsku – i muszę przyznać, że brzmi to świetnie !

Cały czas szukają Państwo kolejnych osób, które chciałyby prowadzić swoją własną szkołę albo po prostu uczyć języka pod szyldem Les Petis Francais. Jaka powinna być mama – idealna kandydatka na franczyzobiorcę?

Powinna kochać te dwa języki i dzieci tak jak my (śmiech), a poważnie – wystarczy, by chciała robić świetną szkołę najlepszą metodą autorską do nauczania dzieci. Tylko tyle i aż tyle.

W jakich lokalizacjach szukają Państwo mam do współpracy?

Szukamy chętnych do współpracy w całej Polsce i za granicą.

Dzięki naszej współpracy do Państwa franczyzobiorców dołączyło kilka mam. Jak sobie radzą?

To prawda, dołączyło do nas kilka energicznych i zdecydowanych mam i radzą sobie naprawdę dobrze !

Z kim powinny skontaktować się mamy, które chcą dołączyć do Państwa partnerów?

Zapraszamy do kontaktu mailowego [email protected] lub [email protected] oraz telefonicznego 691 373 896.

Agata i Anna, mamy które współpracują z marką Les Petits Francais 🙂 mówią tak:

Kiedy kończył mi się urlop macierzyński po urodzeniu pierwszego dziecka, zastanawiałam się co zrobić? Wiedziałam, że chcę się rozwijać zawodowo (uwielbiam uczyć), ale najważniejsza jest, była i będzie nasza Rodzina. Powrót do „zwykłej” pracy to dodatkowo znikoma korzyść finansowa (ponieważ większość pieniędzy, które mogłabym zarobić, musiałabym oddać opiekunce). Chciałam więc założyć własną działalność, ale bardzo się obawiałam. Przyjęłam taktykę: co ma być to będzie. Wysłałam CV i na drugi dzień zadzwoniła Agata Szumska. Ona przekonała mnie w mig, że warto spróbować, a przede wszystkim metoda nauczania języka francuskiego, którą stworzyła wydała mi się być GENIALNA i taka też jest:) Zaczęłam działać, dostałam dotację z Urzędu Pracy i wystartowałam. I tak już dwa lata jestem z Małymi Francuzami. Dodam, że w międzyczasie urodziłam drugie Dziecko 🙂 i mam nadzieję, nieostatnie. Obecnie zastanawiam się nad rozszerzeniem oferty o język hiszpański. 

Bardzo ważne jest to, że to ja ustalam swój plan dnia. Jestem zależna od siebie. Nie mam szefa, który denerwuje się np. tym, że moje dziecko jest chore. Zarabiam tyle, ile chcę to znaczy tyle, ile czasu zdecyduję poświęcić na pracę.

Agata Ekes-Horyd z Gdańska, mama dwójki cudownych dzieci w wieku 3 lata i 1 rok współpracuje z Małymi Francuzami od 2 lat.

Ktoś mógłby powiedzieć: po co kupować franczyzę, potem płacić jeszcze procent od przychodu, skoro można samemu układać lekcje i je prowadzić. Oczywiście, że można, ale czy jakikolwiek lektor nagrał płytę z piosenkami i oferuje rodzicom materiały z zajęć? Wcześniej prowadziłam korepetycje, uczyłam także dzieci w wieku przedszkolnym i ogromną ilość czasu przeznaczałam na przygotowanie zajęć. W przypadku franczyzy lektor otrzymuje gotowe scenariusze zajęć i materiały. Oczywiście musi się przygotować do zajęć, ale zajmie mu to chwilę, a nie godzinę czy dwie.

Zajęcia Les Petits Francais to pewien standard. Nadal wiele zależy od lektora, od jego osobowości, dlatego moje zajęcia różnią się nieco od zajęć koleżanki z Gdańska. Niemniej jednak jakość zajęć jest zawsze wysoka, gdyż realizujemy przemyślany metodycznie program, a nie zlepek przypadkowych ćwiczeń. To utwierdza rodziców w przekonaniu, że warto zapisać dziecko na zajęcia.

Jako franczyzobiorczynie uczestniczymy w szkoleniach, które mają przygotowywać nas do prowadzenia zajęć. Otrzymujemy także wsparcie administracyjno-marketingowe: otrzymujemy wzory umów z przedszkolami, lektorami.

I bardzo ważne: tworzymy  grupę w ramach której wymieniamy doświadczenia. Każdej z nas może przydarzyć się jakaś problematyczna sytuacja, czy to z dzieckiem na zajęciach, czy to z jego rodzicem, czy z dyrekcją przedszkola. Wtedy taka wymiana doświadczenia jest na wagę złota.

Anna Koper z Bydgoszczy, mama 4 i pół letniej Gabrysi współpracuje z Małymi Francuzami od 3 lat.

Zainteresował Cię ten pomysł? Działaj!

Przeczytaj jakie wymagania należy spełnić aby dołączyć do Les Petits Francais, czy trzeba mieć własny lokal i ile można zarobić, albo skontatuj się bezpośrednio z właścicielkami marki: [email protected]
lub [email protected] . Telefon 691 373 896.

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Franczyza dla Mamy to projekt portalu Mamo Pracuj prezentujący sprawdzone pomysły na biznes dla mam. Nie masz pomysłu na własny biznes? Skorzystaj z franczyzy! Portal Mamo Pracuj nie bierze odpowiedzialności za wyniki biznesowe prowadzenia działalności przez franczyzobiorców.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie