Czego szukasz

Naklejki na ubrania dla dzieci i inne pomysły na bezpieczny powrót do szkoły

Powrót do szkolnej rzeczywistości może być trudny zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Zadaniem dorosłych jest zatroszczyć się o swoją pociechę na każdej płaszczyźnie, tak by czuła się bezpiecznie w szkole i poza nią. Pomoże w tym odpowiednio skompletowana szkolna wyprawka, gdzie oprócz zeszytów i szkolnych przyborów powinny znaleźć się też odblaski.

dzieci z plecakami idą do szkoły

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, czym są gadżety odblaskowe. Mimo wszystko wciąż wiele osób zapomina o ich istnieniu. Tymczasem każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku.

Jesień i zima to czas, kiedy ciemno robi się stosunkowo wcześnie. Niektóre dzieci kończą lekcje w porze popołudniowej, przez co powrót ze szkoły do domu ma miejsce po ciemku. Ograniczona widoczność i ciemne ubranie malucha to przepis na katastrofę. Wystarczy jednak zaopatrzyć dziecko w elementy odblaskowe, by uratować mu życie i zdrowie.

Odblaski dla dzieci – dlaczego warto je nosić?

Kierowca, gdy zobaczy na drodze pieszego, ma dosłownie sekundy na właściwą reakcję. Gdy pieszy nie ma na sobie odblasków, kierujący pojazd widzi go dopiero z 30 metrów, czyli praktycznie w ostatniej chwili. Okazuje się jednak, że wystarczy mieć na sobie odblaski na ubrania, aby ta odległości zwiększyła się niemal 5-krotnie.

Widząc dziecko ze 150 metrów, kierowca ma szansę wybrnąć z zagrożenia w taki sposób, aby nikomu nie stała się krzywda. Można więc śmiało powiedzieć, że odblaski mogą uratować życie.

Naklejki odblaskowe – jak przekonać dziecko do ich noszenia?

Dzieci często buntują się i nie wiedzieć czemu robią nam na przekór. Nie inaczej jest w kwestii noszenia odblasków. Czasem trudno jest przekonać malucha do założenia odblaskowej kamizelki lub szelek. Wtedy znacznie lepiej sprawdzą się mniejsze elementy takie jak odblaskowe naklejki, ale i w ich przypadku trzeba się sporo natrudzić, by dziecko dało je sobie nakleić.

Co możesz zrobić, aby przekonać pociechę, że naklejki odblaskowe na odzież to coś, bez czego nie może ruszyć się z domu? To proste – daj mu je samodzielnie wybrać. Z pewnością wybierze takie, które najbardziej przypadną mu do gustu, a wtedy o pozwolenie na naklejenie ich na ubranie nie trzeba będzie długo prosić.

Naklejki dla przedszkolaków i uczniów – gdzie je nakleić?

Kluczowe jest, by naklejki odblaskowe dla dzieci były widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie jest to bowiem jedynie ozdoba bluzy lub kurtki, lecz niepozorny element, który może uratować życie i zdrowie dziecka.

Naklejki odblaskowe na kurtkę najlepiej nakleić na jej tył lub ramiona, nie zapominając o chociaż jednej naklejce z przodu. Jeśli chodzi o naklejki odblaskowe na ubrania, takie jak spodnie, najlepiej przymocować je przy nogawkach. Nie trzeba obawiać się o jakość tego typu elementów, gdyż naklejki wodoodporne nawet po praniu prezentują się dobrze, jednocześnie bez zarzutu spełniając swoje zadanie.

Ubrania odblaskowe – alternatywa dla naklejek

Czasem w sklepach z odzieżą dla dzieci spotkać można całe ubrania z odblaskowych materiałów (najczęściej kurtki) lub z odblaskowymi wstawkami. Decydując się na nie, nie trzeba będzie myśleć o dodatkowych odblaskowych gadżetach, gdy dziecko będzie wychodzić z domu, gdyż zawsze będzie mieć je przy sobie.

Naklejka odblaskowa to jeden z wielu przykładów odblasków dla dzieci. W sklepach znaleźć można całą masę innych odblaskowych gadżetów takich jak kamizelka odblaskowa, odblaskowe szelki czy samozaciskowe opaski na ramię. Wybór jest tak duży, że każdy rodzic ma szansę wybrać taki element, który spełni jego oczekiwania, a przy tym spodoba się dziecku.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: stock.adobe.com
Autor: candy1812

<
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie