Czego szukasz

Największe atrakcje turystyczne Grecji

Lato w Polsce powoli się kończy, co da się odczuć szczególnie rano i wieczorem. Letnią garderobę już niedługo trzeba będzie zamienić na jesienną, która będzie bardziej odpowiednia do panującej za oknem aury. Jeśli jednak nie chcesz jeszcze żegnać się z latem, to jest to dobry moment, aby właśnie teraz wyjechać na długo wyczekiwane wakacje. Nie masz dzieci, zobowiązań, a masz w zanadrzu jeszcze kilka dni urlopu? Pakuj walizki i w drogę!

panorama greckich zabudowań i zatoki

Grecja – dlaczego warto tam pojechać?

Grecja (atrakcyjne pod względem cenowym oferty znajdziesz tutaj: http://www.tui.pl/wypoczynek/grecja) jest prawdziwą kolebką kultury. Bez wątpienia skrywa w sobie wiele interesujących miejsc i wartych zobaczenia zabytków. Kraj ten jest rajem na ziemi dla pasjonatów sztuki i historii. Jeśli lubisz aktywnie spędzać wolny czas to w Grecji właśnie będziesz mógł zwiedzić słynne budowle i zobaczyć rzeźby, które do tej pory mogłeś oglądać jedynie na fotografiach.

Zanim wybierzesz się w podróż, przygotuj sobie listę miejsc wartych zobaczenia. Na jej szczycie koniecznie umieść Ateny wraz z Akropolem. Starożytne ruiny i bogate muzea to dobry pretekst, aby swoją wycieczkę rozpocząć od właśnie tego miejsca.

Jak to mówią – kto nie zobaczył Aten, ten tak naprawdę nie poznał Grecji. Większość osób mających okazję być dopiero pierwszy raz w Atenach, odnosi silne wrażenie, że są one mocno śródziemnomorskie, dopiero później dostrzegają europejsko-orientalne wpływy.

Jedną z największych atrakcji turystycznych Grecji są też Meteory. Meteory to nic innego, jak masyw skał z piaskowca znajdujący się w środkowej części kraju. Na szczytach skał znaleźć można zespół prawosławnych klasztorów, które warto zobaczyć z bliska.

Jeśli uda Ci się wygospodarować jeszcze odrobinę wolnego czasu to koniecznie odwiedź Lindos – greckie miasto leżące na półwyspie Rodos. Na Lindos zachwycają głównie ruiny antycznej, doryckiej świątyni, która została wzniesiona na cześć Ateny.

Gdzie się zatrzymać?

Jesteś nastawiony głównie na odpoczywanie? Grecja ma do zaoferowania ponad tysiąc kilometrów zapierającego dech w piersiach wybrzeża, częściami wysypanego żwirem i kamieniami, a częściami obfitującego w biały i złocisty piasek.

Jeśli szukasz ciszy i spokoju to wybierz miejsce, które nie jest nastawione na masową turystykę. Najlepsze plaże ciągną się wzdłuż zachodnich oraz wschodnich brzegów wyspy. Słońce, plaża, drink z palemką w dłoni – czego więcej potrzeba do szczęścia?

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie