Czego szukasz

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesła biurowe?

Ergonomia pracy w biurze jest niezwykle ważna. Dzięki niej zatrudnione osoby mogą wykonywać swoje obowiązki na odpowiednim poziomie. Dobre krzesła biurowe są sposobem na to, żeby im w tym pomóc. Na co zwrócić uwagę, wybierając te meble?

Krzesła biurowe - gdzie kupić?

Krzesła biurowe – zwykły dodatek aranżacji wnętrza, czy ważny element wyposażenia?

Rola mebli jest często niesłusznie bagatelizowana – sprowadzana do zwykłego elementu wystroju wnętrza. Owszem, na pewno pełnią znaczącą funkcję w tym kontekście, jednak ich kluczową częścią funkcjonowania jest wygoda i sprawianie, że praca może odbywać się w komfortowych warunkach. Właśnie dlatego meble biurowe trzeba uważać za ważny element wyposażenia.

Odpowiednie krzesła biurowe powinny charakteryzować się tym, że wykonano je z materiałów wysokiej jakości. Należy się również jej spodziewać w kwestiach związanych z samą architekturą projektu mebla. Profil krzeseł biurowych powinien być dostosowany do anatomii naszego ciała. Wybierając model mebla o tej specyfice, osoba odpowiedzialna za dobór wyposażenia pomoże innym zatrudnionym uniknąć m.in. problemów z kręgosłupem, z krążeniem, czy przeróżnymi bólami stawów i mięśni.

Czym powinno się charakteryzować dobre krzesło biurowe?

Praca w biurze wiąże się zazwyczaj z koniecznością spędzania wielu godzin przy biurku – w pozycji siedzącej. Niestety, jest to bardzo duże obciążenie dla kręgosłupa, z tego powodu pierwszym kryterium, jakie powinien spełniać ten element wyposażenia biurowego, jest wsparcie dolnej partii pleców, a także pomaganie w ustawianiu prawidłowej pozycji ciała.

U dobrych dostawców mebli można nabyć krzesła biurowe, które nie tylko są bezpieczne dla zdrowia, ale także pozostawiają pewną dowolność w dostosowaniu poszczególnych parametrów produktu. Dzięki temu korzystający z nich pracownik może ustawić np. wysokość siedzenia, czy nachylenie oparcia. Warto także zwrócić uwagę na tę opcję wyposażenia, wybierając dobre krzesła biurowe.

W przypadku krzeseł biurowych ważny jest także materiał, z którego wykonano siedzenie mebla. Dobrym rozwiązaniem może być wybranie produktu, gdzie zastosowano tkaninę zapewniającą odpowiedni przepływ powietrza, a także niezbyt śliskiej, co mogłoby utrudnić zajęcie wygodnej pozycji pracownikowi.

Jest jeszcze jedna kwestia. Dotyczy podpórek na łokcie lub podkładek pod dokumenty. Są to dodatkowe elementy wyposażenia krzesła biurowego. Przy wybieraniu mebla z taką opcją wyposażenia, dobrze by było zwrócić uwagę na to, żeby podłokietniki i inne ruchome elementy mogły być regulowane. Wyposażenie z takimi funkcjami będzie można łatwiej dostosować do charakterystyki ciała użytkownika mebla.

Aspekty estetyczne – krzesła biurowe dopasowane do aranżacji wnętrza

Oprócz kwestii technicznych ważne są także aspekty estetyczne. Nie pełnią oczywiście takiej funkcji, jak dbanie o zdrowie osób korzystających z mebli. Jednak ze względu na to, że w dobrze wyglądającym wnętrzu pracuje się przyjemniej, jest to także ważny aspekt.

Dlatego przed zamówieniem konkretnego produktu, warto zwrócić uwagę także na kolor mebli. Sprawdzonym rozwiązaniem są krzesła biurowe w stonowanych odcieniach – czarnym lub szarym. W ofertach dobrych dostawców powinny się jednak znajdować i inne warianty kolorystyczne. Wtedy będzie można z łatwością dopasować je do wystroju poszczególnych wnętrz.

Gdzie można zamówić dobre krzesła biurowe?

Odpowiednie krzesła biurowe – bezpieczne dla zdrowia i wpasowujące się w estetykę wnętrz, można zamówić na https://www.contino.pl/katalog/krzesla-biurowe. Jest to dostawca, z którego usług korzystają przedsiębiorcy, a także instytucje państwowe, hotele lub banki. Różnorodna paleta produktów pozwala znaleźć dokładnie takie krzesła biurowe, które sprawdzą się w danej branży. Contino zapewnia kompleksowe usługi z zakresu sprzedaży mebli biurowych dla firm i instytucji. Począwszy od doradztwa, aranżacji i wyceny poprzez dostawę i profesjonalny montaż.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie