Czego szukasz

Mogę być mamą na pełen etat i robić coś dla siebie

Fotografuje śluby, dzieci oraz całe rodziny. Ukończyła kursy Akademii Fotografii Dziecięcej i wciąż szkoli swój warsztat, bo chce dawać swoim klientom najlepszą wartość. Justyna Mazur-Sorkowska po urodzeniu synka zamarzyła o tym by robić mu piękne zdjęcia, takie, do których jak dorośnie, będzie z przyjemnością wracał. Czy zapisując się na pierwszy kurs fotografii wiedziała, że z tej pasji wyrośnie firma, która da jej upragniony work-life balance i utrzymanie? Sprawdź!

  • Ewa Moskalik - Pieper - 12/04/2019
Justyna Mazur-Sorkowska

Justyno, jesteś mamą, żoną, z wykształcenia pedagogiem i magistrem administracji, a zajmujesz się zawodową fotografią. Jak to się stało, że zajęłaś się właśnie fotografowaniem?

Bardzo mi miło. Bardzo się cieszę, że mogę podzielić się moją historią. Mam nadzieję, że kogoś zainspiruje lub pobudzi do zmiany swojego życia.

Moja historia, nie jest bardzo skomplikowana, ani nie ma ogromnej przeszłości i nie dostałam aparatu w dzieciństwie, jak większość fotografów 🙂

6 lat temu urodził się mój syn. Ja zawsze lubiłam zdjęcia, więc chodziliśmy na sesje z różnych okazji, jednak po urodzeniu Seweryna chciałam mieć ładne zdjęcia na co dzień. Chciałabym, aby moje dziecko miało pamiątkę, ponieważ ja mam wiele zdjęć ze swojego dzieciństwa. Rodzice o to dbali i na każdym większym wydarzeniu był fotograf.

Po urodzeniu dziecka postanowiłam wykorzystać większą ilość czasu, który miałam. Wiem, że to może osobliwie brzmi, że przy noworodku, dosyć trudnym i chorym miałam więcej czasu, ale skończyłam dwa kierunki studiów, pracuję od 18 roku życia, a czasem ciągnąc dwa kierunki miałam dodatkowo dwie prace, więc ten czas chciałam wykorzystać na naukę i zainteresowanie się czymś nowym.

Zawsze zazdrościłam mojemu mężowi, że ma pracę, którą uwielbia i robił wszystko by pracować w swoim zawodzie. Ja zawsze byłam dobra w tym co robię, ale brakowało mi poczucia, że jest to coś mojego, coś co kocham i chcę zawsze robić. Wtedy dowiedziałam się o AFD, o tym, że mogę się uczyć w domu i być sprawdzana z tego przez internet. To było idealne w tamtym momencie. Mogłam być mamą na pełen etap i jednocześnie robić coś dla siebie.

Co robiłaś wcześniej, zanim zajęłaś się fotografią na poważnie?

Przed fotografią pracowałam długi czas w korporacji. Byłam tam kierownikiem, lubiłam swoją pracę, ale zawsze czułam, że to nie jest moje stałe miejsce. Do tej pory przyjaźnię się z osobami, z którymi pracowałam. Wiele się tam nauczyłam i teraz dużo mi to daje w prowadzeniu własnej firmy.

Fotografii uczyłaś się w Akademii Fotografii Dziecięcej. Jakie konkretnie kursy fotografii dziecięcej ukończyłaś?

Zaczynałam od nauki w Akademii Fotografii Dziecięcej, daje solidne podstawy w fotografowaniu. Ukończyłam w Akademii:

  1. Wprowadzenie do fotografii dla Mam.
  2. Fotografia dziecięca cz. I.
  3. Sekrety fotografowania emocji.
  4. Fotografia dziecięca cz. II.
  5. Obróbka i publikowanie w Adobe Lightroom.

Były jeszcze inne, ale niestety nie widnieją już na stronie.

 

Oczywiście ukończyłam także Uniwersytet. Na III semestrze musiałam przerwać. Zaszłam wtedy w drugą ciążę i nie byłam w stanie już wtedy dalej uczestniczyć w zajęciach. I właśnie uniwersytet bardzo mocno mnie rozwinął, dał napęd do dalszego działania i zdobywania wiedzy.

Potem jednak to było już dla mnie za mało. Zaczęłam robić różnego rodzaju warsztaty i kursy stacjonarnie i to było świetne uzupełnienie i poszerzenie wiedzy. AFD daje dużą wiedzę, jak dla mnie wystarczającą do robienia codziennych, ładnych, poprawnych zdjęć, ale przy prowadzeniu firmy jest to za mało.

Czy w trakcie nauki fotografii coś sprawiało Ci szczególną trudność?

Każdy fotograf przeżywa swoje wzloty i upadki. I to normalne. Nawet teraz czasem jestem mega zadowolona z siebie, a czasem narzekam, że chciałabym inaczej, więcej. Mnie kiedyś sprawiało trudność osiągnięcie tego co mam w głowie. Wiedziałam, jak chcę, żeby to wyglądało, ale nie wiedziałam, jak to osiągnąć. Ograniczała mnie wiedza techniczna.

Jak wyglądała Twoja pierwsza profesjonalna sesja zdjęciowa? Kto był Twoim pierwszym klientem?

Jest to może śmieszne, ale nie pamiętam kto był moim pierwszym klientem 🙂

Może dlatego, że na początku wychodziłam z założenia, że nie mogę brać pieniędzy od kogoś, jeśli jeszcze nie umiem czegoś robić dobrze. To byłoby nie fair. Robiłam dużo zdjęć, sesji, ślubów znajomych, aby zdobyć doświadczenie. To świetna praktyka i nauka. Pamiętam, że jedną z pierwszych sesji były zdjęcia dla mojej przyjaciółki w ciąży. Oczywiście teraz zrobiłabym je całkiem inaczej, ale dobrze wspominam ten czas 🙂

Prowadzisz własną firmę Sorkowska Fotografia. Za co cenisz sobie posiadanie firmy?

Tak prowadzę własną firmę. Po urodzeniu dwójki dzieci, wiedziałam, że na pewno nie wrócę do korporacji, że chcę pracować na własnych zasadach, samej decydując o swoim czasie. Mieszkam w miejscu oddalonym od rodziny i niestety nie mamy do pomocy blisko ani dziadków, ani cioci, więc czas, który poświęcamy dzieciakom jest dosyć duży.

To ja rano zawożę syna do przedszkola, do południa opiekuję się córką, a po południu wymieniamy się z mężem 🙂 Dla mnie moja firma jest właśnie idealna w prowadzeniu domu, rodziny. Daje mi idealny work-life balance. Mogę pracować, zarabiać i jednocześnie mieć więcej czasu dla rodziny. Oczywiście często nie ma mnie w weekendy w domu, jednak uwierz mi zakupy w poniedziałek w galerii są bardzo miłe. Wszystko da się zaplanować, dlatego kupuję już wakacje w październiku na przyszły rok 🙂 żeby zabezpieczyć sobie też czas na odpoczynek z bliskimi.

Jak dużo czasu zajmuje Ci praca? Jak godzisz swoje obowiązki z byciem, żoną, mamą?

Obowiązki domowe, życie rodzinne świetnie godzę z prowadzeniem własnej firmy. Oczywiście nikt nie jest idealny i w szczycie sezonu ślubnego mój dom wygląda chyba trochę gorzej niż w styczniu… Jednak uważam, że pracując w korporacji miałabym mniej codziennego czasu dla rodziny. Pracuję właściwie codziennie. Jak nie mam sesji to wtedy obrabiam zdjęcia. Pracuję także bardzo często w weekendy na ślubach, komuniach czy chrztach. Jednak w tygodniu do południa to ja całkowicie opiekuję się dziećmi. Popołudniami przejmuje je mąż. Oczywiście ja czasem też zawożę je na zajęcia. Stanowimy świetny zespół i się uzupełniamy. Dobrze nam to się sprawdza.

Mąż mówi, że nawet jak obrabiam zdjęcia zawsze mogę na chwilę przyjść do nich, ponieważ mam biuro w domu. Ogromnym plusem jest bycie z dziećmi podczas chorób. Czasami było tak, że dzieci chorowały nam łącznie 5 tygodni, raz jedno, raz drugie. Niestety na etacie byłoby to nierealne, żeby cały czas się nimi opiekować. A tak dajemy sobie świetnie radę.

Co poradziłabyś innym mamom, które szukają pomysłu na siebie?

Właśnie najważniejszy jest pomysł. Zobaczenie potrzeb rynku, swoich predyspozycji, wsparcia rodziny, także finansowego. Ja jestem osobą, która bardzo lubi się uczyć i najważniejsza jest ciężka praca. Pierwsze 2 lata uczyłam się właściwie codziennie i wtedy nie robiłam zdjęć na zlecenia, dopiero w trzecim roku zdobywania wiedzy i umiejętności zaczęłam robić zdjęcia dla kogoś. Najważniejsze jest to żeby się nie poddawać! Nic łatwo nie przychodzi i to dążenie małymi kroczkami do celu daje efekty.

Prowadząc każdą firmę trzeba dokładnie wiedzieć jakie koszty ponosimy, prowadzić dużo działań marketingowych. To wszystko to ciągła praca, ale także i właśnie koszty. W każdą firmę trzeba zainwestować, często niemałe pieniądze, ale to dobra praca przynosi po czasie korzyści. Ja nie znam osób, które dobrze zarabiają, a mało pracują 🙂 Nie bójcie się, uwierzcie w siebie i dużo pracujcie! dla mnie to podstawa mojego biznesu.

Jakie marzenia chciałabyś spełnić w przyszłości?

W moim życiu już trochę się wydarzyło. Doświadczenia i choroby mojej rodziny nauczyły mnie , że jesteśmy tu i teraz, że w tym momencie działamy i moje marzenia teraz chcę realizować codziennie. Uwielbiamy podróże i chcę pokazać moim dzieciom świat, otworzyć ich na niego i ludzi, a ciężką pracą na pewno to osiągniemy. Fotograficznie działam cały czas, każdego roku jeżdżę na kolejne warsztaty i konferencje i powoli dążę do bycia jeszcze lepszym fotografem. Mam cudownych klientów, przyjaciół, a przede wszystkim rodzinę i spełniam się każdego małego dnia.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała: Ewa Moskalik Pieper

Zdjęcia: Justyna Mazur-Sorkowska,

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Pomóż stanąć na własnych nogach – zdecyduj kto wygra 30 tysięcy na rozwój biznesu!

Kto wygra 30 tysięcy na rozwój swojego produktu i biznesu? Zdecyduj i zagłosuj. Konkurs Stań na własnych nogach, właśnie wszedł w 2 etap - głosowania na jeden z wybranych 50 zgłoszeń. Zobacz wybrane produkty i oddaj swój głos! Głosowanie trwa do 5 września, a każda klubowiczka Rossmann może oddać tylko 1 głos!
  • Joanna Gotfryd - 01/08/2019
sofa, nogi kobiety i laptop na kolanach - plakat zapowiadający akcję Rossmanna

Stań na własnych nogach – prawie 500 zgłoszeń!

Konkurs Stań na własnych nogach, to akcja, którą organizujemy wspólnie z firmą Rossmann. Od 15 czerwca do 20 lipca można było zgłosić do konkursu swój produkt, tworzony z pasją, który ma szanse stać się biznesem i dać niezależność finansową jego twórczyni.

Do konkursu zgłoszono prawie 500 prac konkursowych! Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Rossmann i Fundacji Mamo Pracuj miała bardzo trudne zadanie – wybranie 50 prac, które przejdą do 2 etapu konkursu.

Wśród zgłoszonych prac było dużo zabawek – lalek, szydełkowanych misiów oraz książeczek. Sporo zgłoszeń dotyczyło akcesoriów dla dzieci – kocyków, wielorazowych pieluszek, personalizowanych przedmiotów czy produktów idealnych na prezent, np. z okazji urodzenia dziecka.

Przedsiębiorcze i twórcze kobiety do konkursu zgłosiły także ręcznie robione kosmetyki – szampony, mydła i kremy – bez konserwantów, na bazie naturalnych składników.

Nie zabrakło także artykułów dla domu – ozdobnych bibelotów, naturalnych świec i dekoracyjnych przedmiotów.

Wśród zgłoszonych prac była też odzież i akcesoria modowe, a także akcesoria wpisujące się w trend zero waste – wielorazowe artykuły higieniczne i zamienniki jednorazowych foliówek na zakupy.

Zobacz jakie produkty znalazły się w 2 etapie konkursu! >>

Głosowanie na najlepszy produkt

Teraz klubowicze Rossmann mogą zagłosować na najlepszy – ich zdaniem – produkt.

Głosowanie potrwa od 1 sierpnia do 5 września. Każdy klubowicz Rossmann może zagłosować tylko jeden raz, dlatego warto starannie przejrzeć wybrane do 2 etapu prace.

Zwycięzców, którzy otrzymają nagrody – pierwszą – 30 tysięcy złotych, oraz drugą i trzecią – odpowiednio – 20 i 10 tysięcy – poznamy już 10 września.

Zagłosuj, pomóż stanąć na własnych nogach! >>>

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.

Moda mi w duszy gra – historia Justyny, właścicielki marki Just.Slow

"Moje ubrania mają nie być modne, bo moda jest chwilowa i ulotna. Chcę, żeby ubrania just.slow były uniwersalne i ponadczasowe. Żeby można je było włożyć zawsze i na wiele okazji (...)". O pasji, modzie i tworzeniu własnej marki odzieżowej będąc mamą malutkich dziewczynek, rozmawiamy z Justyną Dziatkowską, projektantką, twórczynią proekologicznej odzieżowej marki Just.Slow.
  • Agnieszka Kałużna - 29/07/2019
Justyna Dziatkowska, justslow.eu

Kiedy tak naprawdę narodziło się marzenie o własnej marce?

Kiedy zrodziło się marzenie… Tak naprawdę, odkąd pamiętam miałam smykałkę do kreowania i tworzenia czegoś własnego. Mam spore zdolności manualne. Jako nastolatka kupowałam odzież w second hand’ach i przerabiałam je po swojemu lub szyłam z niej zupełnie nowe rzeczy. Ze starych dżinsów potrafiłam uszyć ręcznie plisowaną spódnicę i to bez użycia maszyny do szycia, torebkę dodawaną do gazety jako forma reklamy obszywałam materiałem, by mieć coś oryginalnego. Czyli od zawsze byłam związana z modą i projektowaniem.

Chęć stworzenia własnej linii odzieży zrodziła się tak naprawdę wraz z pojawieniem się na świecie moich dzieci. Pierwotnie pomysł na biznes był nieco inny, związany z inną dziedziną, niemniej jednak cały czas był związany z branżą modową. Z czasem ewoluował, by finalnie zatrzymać się na projektowaniu i szyciu ubrań dla kobiet.

A skąd czerpiesz inspirację?

Jeżeli chodzi o kroje ubrań, to pomysł na pierwszą kolekcję i jej formę wynikał z moich własnych potrzeb. Pierwszą córkę bardzo długo karmiłam piersią i brakowało mi ubrań, w których mogłabym wygodnie i bez skrępowania nakarmić dziecko. Te dostępne na rynku, dedykowane mamom karmiącym, kompletnie do mnie nie przemawiały i daleko odbiegały od mojego gustu i bliskiej mi estetyki. Poza tym wyszłam z założenia, że karmienie piersią, choć to piękny czas, jest tylko przejściowym okresem w moim życiu i tak samo byłoby z ubraniami. Dbam o małą zawartość szafy, lubię minimalizm i prostotę, a także rozsądnie kupuję, więc zbędne wydatki na ubrania „na chwilę” nie wchodzą w grę.

Kiedy miała pojawić się na świecie moja druga córka, postanowiłam przełożyć rodzące się w mojej głowie pomysły na papier. Zaprojektowałam sukienkę i bluzkę dla mnie idealną. Miały spełniać funkcję zasadniczą, czyli dawać możliwość karmienia piersią, ale przede wszystkim miały pięknie wyglądać i być wygodne.

Oczywiście nie odkryłam przysłowiowej Ameryki i inspirację zaczerpnęłam z historii mody. Kopertowa sukienka czy bluzka, która pojawia się w mojej pierwszej kolekcji już od stuleci była noszona w formie kimona. W latach 30. pojawiła się w kolekcjach Elsy Schiaparelli, by stać się masowym modelem w okresie Wielkiego Kryzysu. W latach 70. amerykańska designerka i guru kobiecej mody, Diane Von Furstenberg, zafascynowana kulturą Dalekiego Wschodu zaczęła eksperymentować z małymi kopertowymi topami i materiałami. Jej pomysły szybko ewoluowały i powstała sukienka kopertowa, którą w 1975 roku sprzedała w około pięciu milionach egzemplarzy!

To bardzo ciekawe. Nie miałam o tym pojęcia! A powiedz, z myślą o kim projektujesz swoje ubrania? O mamach karmiących?

Moje ubrania tworzone są z myślą o kobietach. Wiem, że to może banalne stwierdzenie, ale tak rzeczywiście jest. Jestem zwykłą kobietą i mamą. Nie jestem ideałem, nie mam wyglądu i aparycji wybiegowej modelki. Dlatego ważne jest dla mnie, by moje ubrania leżały dobrze na takich kobietach jak ja. Zwyczajnych, nieidealnych, pełnych niedoskonałości.

Dla naszych Czytelniczek Justyna przygotowała specjalny 10% rabat na zakupy hasło: mamopracuj, ważny do końca 31.08.2019 r.

Każda z nas jest inna i każda zasługuje na to, żeby wyglądać pięknie i czuć się komfortowo. Taka idea przyświeca mi w projektach. Stąd też wybór pierwszego kroju. Sukienka kopertowa to strój, który pasuje do każdego typu sylwetki. Dzięki wiązaniu sama decydujesz o głębokości dekoltu czy wysokości talii. To krój dla kobiet, które chcą się czuć kobietami. Nie wymaga wysiłku i nadaje się na każdą okazję. Pasuje do każdego miejsca na świecie i odpowiada potrzebom współczesnych kobiet.

Zależy mi na tym, żeby moje ubrania były nowoczesne, więc dużą inspiracją jest też dla mnie miasto. Lubię miejskie życie, więc inspiruje mnie architektura, kolory miasta, ulice, ludzie…. Połączenie nowoczesnych krojów z naturalnych materiałów, w których każda z nas może pokazać się w dowolnym miejscu miejskiej dżungli to dla mnie priorytet.

Jak docierasz do grupy odbiorców?

Na chwilę obecną pracuję nad zbudowaniem fajnej społeczności w social mediach. Prowadzę fanpage na Facebooku i oczywiście konto na Instagramie – zapraszam do odwiedzenia 😉. Ważne jest dla mnie, żeby dotrzeć nie tylko do osób zainteresowanych modą, ale także do mam karmiących piersią, bo stąd wywodzi się pomysł na odzież i do osób zainteresowanych ekologicznymi i przyjaznymi środowisku wyborami.

Na pewno moje kolejne działania będą opierały się na rozsądnej i ciekawej reklamie. Mam też nadzieję, że w jesiennej edycji targów branżowych np. krakowski Kiermash czy targi dla mamy i dziecka uda mi się pokazać swoje produkty. Wszystko jest jednak zależne od najmłodszej w rodzinie (śmiech).

Masz dwoje malutkich dzieci. Jak udaje ci się łączyć te dwie przestrzenie: zawodową i rodzinną?

Oczywiście nie jest lekko. Dziewczynki są na tyle małe, że wymagają ciągłej opieki i uwagi. Trudno wymagać od nich samodzielności, skoro jedna dopiero co przestała być noworodkiem… Myślę, że to kwestia motywacji i dobrej organizacji. Oczywiście nic na siłę, wbrew sobie czy ze szkodą dla dzieci lub rodziny. We wszystkim trzeba mieć umiar i trochę luzu.

Wierzę, żę trzeba dać sobie taką ewentualność, że nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planem. Czasem tak po prostu bywa. Dla mnie to nie jest powód do stresu czy załamania, a motywacja do pracy i szukania sposobów na rozwiązanie danej trudności.

Mam jasno wytyczone cele i do nich dążę. Jasne jest, że nie jestem samowystarczalna i nieocenionym wsparciem jest dla mnie mój partner. To bardzo ważne, żeby mieć przy sobie kogoś, kto wesprze, zmotywuje, odciąży w jakichś obowiązkach lub czasem wykona coś za ciebie. Bez niego wiele rzeczy nie byłoby możliwych.

To prawda. A teraz jeszcze z tej „zawodowej beczki”: slow fashion czyli świadome podejście do mody to ostatnio prężnie rozwijający się trend. Co wyróżnia markę Just Slow na tym tle?

Moje ubrania mają nie być modne, bo moda jest chwilowa i ulotna. Chcę, żeby ubrania just.slow były uniwersalne i ponadczasowe. Żeby można je było włożyć zawsze i na wiele okazji, a także, żeby pasowały do innych rzeczy, które już się w szafie znajdują. Stąd wybór bardzo stonowanych i jednolitych kolorów.

Moje ubrania mają być stylowe i kobiece. Podkreślać nasze atuty i ukrywać to, co aktualnie chcemy ukryć (o ile chcemy, śmiech). Dlatego tak ważny jest dla mnie krój. Oczywiście ogromne znaczenie ma to, z czego są wykonane i dlatego do pierwszej kolekcji został użyty dość unikatowy materiał, jakim jest bambus. Wybór nie jest przypadkowy i został poprzedzony wnikliwym rozeznaniem na rynku odzieżowym i tekstylnym.

Wiem, że ważne jest dla ciebie działanie w zgodzie z troską o naszą planetę. Jak to przekłada się na twoją pracę?

W codziennym, domowym życiu staram się myśleć, co wybieram. Ograniczam zużycie środków chemicznych, zastępuję je naturalnymi. To samo tyczy się kosmetyków. Sięgam po te ekologiczne, na bazie naturalnych składników. Staram się wybierać to, co jest w szkle lub zupełnie bez opakowania, a jeżeli już w plastiku, to takim, który nadaje się do recyklingu.

Podobnie w pracy. Wykroje układane są w szwalni tak, aby zminimalizować ilość odpadków, ubrania pakowane są bez użycia folii czy plastikowych elementów. Kartoniki czy papier, w którym wysyłam ubrania pochodzą z recyklingu. Uprawy bambusa, z którego uszyte są ubrania są ekologiczne, bo bambus rośnie szybko i nie wymaga kompletnie używania pestycydów. A sama tkanina jest niezwykle wytrzymała, dzięki czemu będzie długo służyła. To są małe, ale myślę, że dobre wybory, którymi mogę się przysłużyć naszej planecie.

Jasne, kropla drąży skałę! A powiedz, gdyby ktoś chciał coś przymierzyć, zobaczyć, dotknąć… można was spotkać stacjonarnie?

Marzę o swoim butiku i wierzę, że kiedyś będę mogła do niego zapraszać, ale na razie moje ubrania można jednak już teraz zobaczyć stacjonarnie w concept store FREEDOM w Krakowie, przy ulicy Parkowej 1. Serdecznie zapraszam wszystkich z Krakowa i nie tylko do odwiedzenia tego zaczarowanego miejsca. Na pewno będę szukała kolejnych miejsc, w innych miastach, które pozwolą na stacjonarną sprzedaż.

W jakim kierunku chciałabyś rozwijać markę?

Chciałabym zachować autentyczność i spójność marki. To, co tworzę jest w 100% zgodne ze mną i moim gustem. Zależy mi, żeby tak pozostało. Na pewno chciałabym mieć większą liczbę modeli, poszerzyć asortyment o dzianiny, np. swetry czy kardigany z bambusowej przędzy, a także w przyszłości o dodatki, które mogłyby być świetnym uzupełnieniem czy dopełnieniem tak prostych ubrań.

Niemniej jednak dalszy rozwój marki pod kątem kreacji, dalej widzę w takim minimalistycznym wydaniu, bo to mi w duszy gra. Interesują mnie też ekologiczne i nietypowe materiały, np. te tkane z przędzy konopnej czy pokrzywy. Jak już wcześniej wspomniałam na liście marzeń jest też własne miejsce, własny butik z ubraniami, ale do tego jeszcze daleka droga…

Co czujesz, gdy spotykasz na ulicy dziewczynę w sukience od Just Slow?

To wspaniałe uczucie, zobaczyć kogoś w ubraniu swojego projektu. Odbieram to jako nagrodę za moją pracę i potwierdzenie, że nie poszła na marne. Czuję się dowartościowana i mam apetyt na więcej.

Moja ostania klientka wybrała sukienkę w kolorze ecru na swój ślub cywilny… nie ukrywam, że wspaniale było „towarzyszyć” jej w tak wyjątkowym dniu.

Gdzie widzisz się za dwa-trzy lata?

Chciałabym robić nadal to, co kocham, co mnie interesuje, czyli tworzyć swoją markę odzieżową i być związana z branżą mody. Chciałabym się rozwijać w tym kierunku i poszerzać swoją wiedzę z zakresu konstrukcji odzieży, materiałoznawstwa, a także psychologii i marketingu mody. Chciałabym poszerzać swoją ofertę o kolejne, ekologiczne i nietypowe materiały. Krokiem rozwoju dla firmy z pewnością będą zagraniczne rynki sprzedaży i to też jest cel na mojej liście. Niemniej jednak, najważniejsza jest rodzina i za dwa-trzy lata, chciałabym nadal mieć dla niej czas i to jest mój priorytet.

Czym jest dla ciebie sukces?

Sukces nie ma dla mnie wymiaru materialnego. Sukces jest dla mnie uczuciem spełnienia i radości. Spokojem ducha i satysfakcją, że każdego dnia można się realizować i robić to, co się lubi, tak jak się lubi. To uczucie stabilizacji i komfortu psychicznego dzięki pracy, którą dobrze wykonałam i która znalazła grupę odbiorczą.

Co powiedziałabyś młodej mamie, które ma marzenie, ale nie bardzo wie, jak zacząć?

Żeby się nie bała. Żeby marzyła i realizowała marzenia. Żeby szukała wsparcia i pomocy w dążeniu do celu, bo znajdzie je zawsze. Mamy teraz naprawdę duże możliwości zarówno zmiany ścieżki zawodowej, jak i próbowania sił we własnym biznesie. Jest wiele miejsc, w których możemy się dokształcić, wyszkolić czy przebranżowić. Podobnie z możliwościami pozyskania środków na biznes.

Nie należy się obawiać, że się nie uda, że się nie da rady… bo kto jak nie my? Kobiety-mamy 🙂 Myślę też, że najlepszym wsparciem i motywacją jesteśmy same dla siebie, dlatego warto szukać i gromadzić wokół siebie takie kobiety, które próbują. Które się nie poddają i realizują swoje marzenia. One są dla nas najlepszym przykładem i pokazują, którędy można iść.

Dziękuję za rozmowę i życzę ci powodzenia w realizacji marzeń!

Dziękuję!

Zapraszamy na zakupy ze specjalnym 10% rabatem! Hasło: mamopracuj, ważny do końca 31.08.2019 r.

Zdjęcie główne i rodzinne: archiwum prywatne Justyny; zdjęcia z sesji: Anna Bąk Kolory Studio Fotografii

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kałużna
Spełniająca się żona, mama urwisa i urwiski, przedsiębiorca, redaktorka, muzyk. Z wykształcenia rosjoznawczyni i wokalistka. Ostatnio odkryłam, że artystyczną pasję można realizować... piekąc torty! Kocham słowo pisane, dobrą kuchnię, podróże w nieznane i letnie burze. I mocno wierzę w to, że samorealizacja ma wiele odsłon, często równolegle występujących.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail