Czego szukasz

Moda według Prady – pokaz mody Prada Resort 2020

Dom Mody został założony w 1913 roku przez Mario Pradę, który postanowił sygnować swoim nazwiskiem każdą prezentowaną przez siebie kolekcję. Sławę zdobył już na samym początku, proponując niezwykle odważne i luksusowe modele skórzanych toreb. Z czasem, gdy biznes wspomogła Miuccia Prada, wnuczka założyciela, firma zaczęła rosnąć w siłę, poszerzając swoją ofertę. Jak się okazało – był to niezwykle odważny i opłacalny krok, bowiem dziś, po ponad 100 latach istnienia, Prada posiada ponad 250 sklepów w 65 krajach świata.

Pokazy Prady są jednymi z najczęściej oglądanych, a na widowni obserwujemy największe osobistości świata show-biznesu. Podobnie było na najnowszym pokazie, wyemitowanym w maju 2019 roku. Pokaz pod nazwą „Prada Resort 2020 Fashion Show – Seditious Simplicity” przedstawił swoją wizję mody na najbliższy rok.

No właśnie, jaka jest moda według Prady?

Pokaz odbył się w Nowym Yorku, a jego myślą przewodnią była… prostota. W odpowiedzi na szaleństwo kolorystyczne, odważne kroje i geometryczne wzory, Miuccia poszła pod prąd, wracając do krojów prostych i minimalistycznych. Jak sama podkreśliła – „Jest to odpowiedź na ogólne „zbyt wiele”, które zalewa świat”. Pomimo wymiaru politycznego, krytycy niezwykle pozytywnie zareagowali na przedstawiane kreacje. Prosty krój, nawiązanie do klasyki i minimalizm jest niezwykle wdzięcznym motywem od lat, również dla kobiet plus size (o czym możecie przekonać się tutaj).

Kreacje na wybiegu to przede wszystkim bawełna. Jasne barwy, takie jak błękity, beże, róż i szarości doskonale komponowały się z „chłopskimi” tunikami, bawełnianymi kurtkami, czy lekkimi garniturami. Jedynym akcentem, oprócz kwiatowych haftów, były naszywki z zamszu i skóry, inspirowane latami 90-tymi.

Rolę dodatków spełniały chusty, delikatna perłowa biżuteria, folklor, mikroprzylepne wzory. Nie zabrakło także klasyki – typowej, słynnej już „torby na kręgle”, którą zapoczątkował opisywany dom mody.

Głównym motywem pokazu była chęć udowodnienia, że kobieta może być elegancka zarówno w tenisówkach, jak i na obcasach. Prosta sukienka, subtelne wzory i minimalizm to ponadczasowa elegancja. Inspirując się Pradą możemy być pewni, że będziemy wyglądać zjawiskowo – zarówno w pracy, jak i w biurze.

Co ciekawe, pokaz nie przytłaczał swoją aranżacją i wystrojem, skupiając się głównie na przekazie, który założyła od początku twórczyni. Jest to niezwykle interesujący kontrast dla innych, światowych projektantów, którzy bazują na ozdobnych dekoracjach świetlnych i bogatych zdobieniach. Tym razem to proste kroje królowały na wybiegu, dając poczucie swoistego wehikułu czasu.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie