ZAINSPIRUJ SIĘ
W Polsce i na świecie powstaje coraz więcej biur coworkingowych połączonych z opieką nad dziećmi. Berlin, Singapur, Seattle, Wrocław, Warszawa, to tylko kilka miast gdzie działają takie miejsca. Jak wygląda praca w takim biurze?
OK, ale co to jest ten coworking?
Ostatnio usłyszałam takie stwierdzenie: „Coworking? Co to? To brzmi jak miejsce, w którym nie ma się czasu na nic…”. Otóż, jest zupełnie odwrotnie! Coworking daje możliwość pracy i wymiany doświadczeń i energii z innymi. Biura coworkingowe powstają z myślą o ludziach, którzy pracują najczęściej na własny rachunek, bądź w systemie pracy zdalnej i chcą wyjść z domu i spotykać się z innymi. Tak powstają coworkingowe społeczności, pomysły na nowe działania, start-upy i buduje się sieć powiązań nie tylko profesjonalnych ale i towarzyskich.
Tak powstają też nowe nietypowe społeczności, do których można zaliczyć ludzi, którzy budują modę na coworking rodzicielski.
Jak wrócić?
Powrót do pracy po dłuższym okresie opieki nad dziećmi bywa bardzo trudny, o czym wiedzą wszystkie mamy, które zdecydowały się na urlop macierzyński, rodzicielski lub wychowawczy. Bardzo trudne jest też godzenie zajmowania się dziećmi z własną pracą i rozwojem, czego doświadczają wszyscy rodzicie zainteresowani formułą coworkingową. Dla mnie doświadczenie tej trudności stało się inspiracją do szukania nowych rozwiązań. Zresztą, o zalążkach i historii tego pomysłu czytaliście już tutaj >>>
Trzeba działać!
Ta historia doczekała się swojej kontynuacji. Mama Cowork – pomysł na startup, który był m.in. wyróżniony w programie Social Impact Start, powstał w kolejnej odsłonie! Na warszawskim Żoliborzu powstało „Jak w Ulu” – miejsce, które łączy coworking rodzicielski ze żłobkiem. Pomysł uległ kilku przemianom dzięki doświadczeniom i wiedzy zaczerpniętej od ludzi prowadzących podobne biura coworkingowe dla rodziców w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Misja, czyli chęć pomocy rodzicom małych dzieci chcących zrównoważyć życie prywatne i zawodowe bez konieczności dokonywania trudnego wyboru między dzieckiem a pracą, pozostała ta sama.
Tworzymy dalej modę na coworking rodzicielski. Naszymi klientami są rodzicie, którzy nie pracują na etacie: freelancerzy, e-workerzy, osoby pracujące na zlecenia, itp. Przychodzą do nas głównie kobiety, ale jesteśmy otwarci dla wszystkich rodziców. Budujemy inspirującą społeczność coworkingową, dla której oprócz biurka i opieki nad dzieckiem, oferujemy także warsztaty rozwojowe, doradztwo i coaching.
Więcej o „Jak w Ulu”, ofercie Pracowni dla Małych i Dużych (cowrking i żłobek) i korzyściach z korzystania z przestrzeni coworkinowej znajdziecie na stronie www.jakwulu.com.pl.
Od redakcji Mamo Pracuj 😉
Choć „Jak w Ulu” nie daje zniżek – już dodajemy biuro do naszej bazy coworków w akcji „Biurko dla Mamy„!
A może za chwilę stworzymy bazę coworków rodzicielskich? Chcecie?
Zdjęcia: Łucja Marcinkowska, oraz archiwum „Jak w Ulu”.