Czego szukasz

Mikołajki w Grodzie Kraka – to matek blogerek inicjatywa taka!

Jeszcze sporo czasu do świątecznego spotkania z Mikołajem, ale już dziś możesz zrobić coś wyjątkowego. Włącz się do akcji „Mikołajki w Grodzie Kraka – to matek blogerek inicjatywa taka”, nie musisz być blogerką, aby pomóc 3-letniemu Maciusiowi z Fundacji 3-4 Start. Zajrzyj na wydarzenie na Facebooku, gdzie już teraz odbywa się licytacja fantastycznych rzeczy przydatnych mamie i dziecku. A samo spotkanie blogerek odbędzie się 3 grudnia b.r. w Krakowie. Serdecznie zapraszamy i wspieramy tę akcję!

dziewczyna przy choince w czapce mikołaja

Blogerki pomagają w Krakowie

Dwie blogerki – Klaudia, autorka bloga Niezłe Ziółko i Agnieszka, autorka bloga My Lifestyle znów pomagają! A dokładniej organizują II edycję spotkania integracyjnego blogujących Mam w Krakowie, połączonego ze zbiórką pieniędzy na Fundację 3-4 Start dla trzyletniego chłopca Maciusia*.

„Mikołajki w Grodzie Kraka – to matek blogerek inicjatywa taka” odbędzie się 3 grudnia b.r.

Szesnaście blogujących Mam wspólnie ze swoimi rodzinami weźmie udział w tym wydarzeniu, aby pomóc choremu dziecku, a także, aby poszerzyć swoją wiedzę merytoryczną, kosmetyczną i kulinarną.

Przed spotkaniem odbędzie się licytacja upominków od naszych partnerów (co ważne, licytacja będzie miała charakter otwarty – mogą brać w niej udział wszystkie osoby – nie tylko uczestniczki spotkania). Wszystkie pieniądze zostaną wpłacone na konto Fundacji 3-4 Start.

Szczegóły wydarzenia i licytacja fajnych rzeczy TUTAJ >>

mikolajki-w-grodzie-kraka

* W tym roku będziemy zbierać pieniądze dla trzyletniego Maciusia z Fundacja 3-4 Start. Maciuś jest wspaniałym, pogodnym chłopcem, który od urodzenia dzielnie stawia czoło chorobom. Maciek urodził się z obustronnym wodonerczem, torbielami w główce, lewostronnym niedosłuchem i przetoką w serduszku, brakiem zespolenia mięśni brzucha. Dodatkowo cierpiał na niedobór immunoglobuliny, pojawiły się też alergie i astma oskrzelowa.

Obecnie Maciuś jest pod opieką poradni neurologicznej i rehabilitacyjnej szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie. Został u niego zdiagnozowany lekooporny zespół DOOSE, objawiający się napadami polimorficznymi z bezdechami, spadkiem saturacji i tętna. Z powodu choroby i leczenia u Maciusia pojawiła się nadpobudliwość psychoruchowa, opóźnienie w rozwoju psychoruchowym, kłopoty z motoryką ręki i chodem, obustronne obniżenie napięcia mięśniowego, a dodatkowo już uszkodzone mięśnie brzucha powodują, iż mały nie jest w stanie samodzielnie podnieść się z pozycji leżącej do siedzącej.

Maciej wymaga stałej opieki rodziców, kosztownego leczenia, rehabilitacji i zaopatrzenia ortopedycznego. W trakcie snu podpinany jest do pulsoksymetru, który monitoruje parametry życiowe Maćka i informuje o napadach we śnie. Ze względu na dużą wagę i wzrost, wymaga specjalnego fotelika samochodowego, który zagwarantuje mu bezpieczeństwo w trakcie podróży na rehabilitację i konsultację medyczne.

Pomóżmy!

Zdjęcie tytułowe: Picjumbo.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą 4-letniego Oskara. Pracowałam w marketingu oraz w projektach unijnych. Podczas „urlopu” macierzyńskiego moją firmę zamknęli, a ja pozostałam bez pracy. Przez kilka lat spędzonych z dzieckiem miałam dużo czasu na przemyślenia i ostatecznie postanowiłam robić to, co kocham najbardziej, czyli pracując wspierać inne mamy. Dodatkowo kocham jogę, spacery, podróże i długie spanie ;)
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie