Czego szukasz

Międzynarodowy Dzień Pizzy przed nami. Świętuj w Pruszkowie!

Pizza jest ulubionym daniem milionów ludzi na całym świecie. Nic więc dziwnego, że od kilku lat raz w roku obchodzimy międzynarodowy dzień tego specjału. Jak świętować tak wyjątkową okazję? Jak uczcić święto tego najpopularniejszego dania na globie? Jak powinna wyglądać i smakować pizza idealna? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Pizza idealna

Aby pizza była prawdziwie włoska musi spełniać kilka niezbędnych warunków. Najważniejsze jest ciasto. Powinno być cienkie, lekko chrupiące i rozpływające się w ustach. Do jego wyrobienia należy używać mąki typu 00, która wraz z oliwą z oliwek extra virgin sprawi, że uzyskamy wspaniały efekt. Nie przesadzajmy również z ilością składników. Koneserzy z Neapolu nigdy nie kładą na pizzę więcej niż 4 dodatki, dzięki czemu w pełni cieszą się wyśmienitym smakiem rarytasu.

Jeżeli nie mamy czasu na domowe kucharzenie, a marzy nam się pyszny włoski placek, powinniśmy wybrać się do jednej z najlepszych restauracji z sieci Dominium – pizzerii Pruszków – w której kucharze wybierają zawsze najświeższe składniki, często sprowadzane z Włoch. Wybierając ten lokal będziemy mieć pewność, że zajadamy się prawdziwie włoskim przysmakiem! A przecież to najlepszy sposób na godne uczczenie tej królowej wypieków – inspiracje słoneczną Italią, czyli miejscem, w którym narodziło się to doskonałe, wszechobecne dzisiaj danie.

Celebracja!

Międzynarodowy Dzień Pizzy (9 lutego) najlepiej świętować z przyjaciółmi. Aby uhonorować ten neapolitański specjał, możemy wyprawić małe przyjęcie, z których przecież słyną Włosi. Zaprośmy kilku najbliższych znajomych, otwórzmy butelkę dobrego czerwonego wina (najlepiej z Toskanii!), włączmy płytę Erosa Ramazzotti i zamówmy kilka rodzajów pizzy tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Opcji jest bez liku – od klasycznych dań z szynką i pieczarkami, przez owocowe wariacje, aż do wege przysmaków dla fanów warzyw. Ważne jednak, by wybrać najlepszą restaurację z okolicy – nie chcemy przecież, żeby to wspaniałe święto zostało zakłócone niesmacznym jedzeniem.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj włoskiego placka lubimy, w dobrym lokalu będziemy w stanie znaleźć coś dla siebie. Jeżeli mamy możliwość, zwróćmy się w stronę Pruszkowa. W tamtejszej pizzerii Dominium serwowane są bowiem przepyszne dania. Pamiętajmy więc, że jeśli pizza Pruszków – to tylko z Dominium!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie