Czego szukasz

Meble dla dziewczynki – wybraliśmy modele dla dzieci w różnym wieku

Każdy rodzic posiadający córkę, z pewnością zastanawia się, jakie wybrać meble dla dziewczynki. Meble do pokoju dziecięcego powinny być dopasowane do całej aranżacji, a stworzenie spójnej stylistyki dla całego pokoju często nie jest łatwe. Pokój dla dziewczynki oprócz tego, że powinien być funkcjonalny – musi również spełniać oczekiwania dziecka. Podpowiadamy więc, o czym należy pamiętać w trakcie wyboru mebli dla córki.

Meble dla dziewczynki - jakie modele wybrać?

Meble dla dziewczynki – jakie wybrać?

Zanim zakupimy meble do pokoju dziecięcego, powinniśmy najpierw poznać potrzeby pociechy. Odpowiednie meble dla dziewczynki warto kupować po konsultacji z dzieckiem. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór modeli, które zmieniają się wraz z wiekiem dziewczynki.

Nowe meble powinny być ergonomiczne oraz wykonane z bezpiecznych i nieszkodzących zdrowiu materiałów. Z tego względu najlepiej jest kupować meble od sprawdzonych producentów takich jak Meble Wójcik.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Podstawą podczas urządzania pokoju dla dziewczynki jest zadbanie o wszystkie jej potrzeby. Z tego względu należy zaaranżować miejsce do spania, nauki oraz do przechowywania zabawek. Już w wieku przedszkolnym, małe dziewczynki powinny posiadać w pokoju także stolik lub biureczko, przy którym będą mogły swobodnie rysować, lub uczyć się pierwszych literek.

Najlepiej jest postawić na meble modułowe. Są to meble dziecięce, które mogą rosnąć wraz z dzieckiem. Zazwyczaj wyglądają bardzo ładnie i pozwalają na szybkie przearanżowanie pokoju, kiedy to będziemy chcieli coś zmienić. Meble modułowe to również duże szanse na rozbudowę zestawu ze względu na potrzebę stworzenia większej przestrzeni do przechowywania.

Białe meble do pokoju dziecka

Wybierając meble dla dziewczynki, pamiętajmy, że najczęściej kupowane są białe modele bądź pastelowe. Powszechnie uważa się, że jasna kolorystyka optycznie powiększa pomieszczenie, przez co nawet niewielki pokój dziewczynki może sprawiać wrażenie całkiem przestronnego. Białe meble to również neutralne rozwiązanie. Taką kolorystykę bez trudu zestawimy z dowolną barwą ścian, a w razie potrzeby bez problemu dobierzemy inne meble.

Pamiętajmy jednak, że wybierając meble młodzieżowe dla dziewczynki, powinniśmy to skonsultować z dzieckiem. Młodzież już zazwyczaj zna swoje potrzeby i ma własną wizję swojego pomieszczenia. Pokój młodej dziewczyny powinien być funkcjonalny oraz nowoczesny. Musi być również przestrzenią do rozrywki, nauki i wypoczynku. Pamiętajmy także o tym, że najlepiej sprawdzi się biała neutralna kolorystyka.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie