Czego szukasz

Maty piankowe dla dzieci i niemowląt

Dobro i bezpieczeństwo dziecka odgrywają pierwszoplanową rolę w życiu każdego rodzica. A chcąc jeszcze zadbać o właściwy rozwój już od pierwszych dni dziecka, rodzice starają się zapewnić mu dostęp do bezpiecznych i sprawdzonych form zabawy. A często największym dylematem rodziców staje się moment, gdy dziecko zaczyna samo się przemieszczać, wtedy najbardziej im zależy na zapewnieniu miejsca do bezpiecznej zabawy.

mata piankowa tikk tokk

Dzieci potrzebują przestrzeni do zabawy. Lubią poznawać świat i same odkrywać co się dzieje dookoła. Dlatego często najbezpieczniejszym miejscem do zabawy dla malutkiego dziecka staje się podłoga. Aby dziecko czuło się dobrze i komfortowo na podłodze, idealnym rozwiązaniem będzie mata podłogowa. Zapewni ona większe bezpieczeństwo zabawy maluszka na podłodze oraz wygodę i komfort.

Oprócz zapewnienia funkcji komfortu i bezpieczeństwa oraz roli  zabawowej, mata podłogowa może również służyć jako dywanik, miejsce do przewinięcia czy jako podkład do kojca, gdzie dziecko będzie się bawiło i odpoczywało.

Maty piankowe

Zapewnienie bezpiecznego miejsca do zabawy dziecku, które właśnie odkrywa swoją mobilność i często w nieoczekiwanie szybki sposób zaczyna się przemieszczać, to dla rodziców często duży dylemat. Przypada to na okres od 6-9 miesiąca do ok. 2 roku życia dziecka.
Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie właśnie mat piankowych.

Piankowa mata Tikk Tokk to produkt australijskiej firmy, która z powodzeniem odnalazła się na polskim rynku i cieszy się dużą popularnością jako dostawca wyposażenia, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i placówek edukacyjnych. Produkty, które oferują wyróżniają się niebanalnym designem, ciekawą i atrakcyjną kolorystyką oraz co najważniejsze, bezpieczeństwem i funkcjonalnością.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo dzieci oferowane przez firmę TikkTokk maty podłogowe są wykonane z najgrubszej na rynku pianki EVA. Produkty te cieszą się dużym uznaniem rodziców oraz pracowników placówek edukacyjnych.

Dlaczego Tikk Tokk?

Główną zaletą oferowanych przez nas produktów jest możliwość modułowego połączenia kolejnych mat oraz wspomniana już wcześniej odpowiednia gęstość i grubość pianki (2cm), a więc największa dostępna na rynku. Dzięki taki walorom mata zapewnia pełne bezpieczeństwo i komfort dla każdego użytkownika, nawet tego dorosłego 🙂

Charakteryzuje się również bardzo dużą wytrzymałością, co sprawia, że poszczególne moduły maty mogą być wielokrotnie łączone i odłączane – bez uszczerbku na ich funkcjonalności i wyglądzie. Piankowa mata Tikk Tokk ma też wzmocnioną i antypoślizgową powierzchnię.

Zarówno maty, jak i kojce dla dzieci i niemowląt są modułowe, zatem można je dowolnie aranżować i powiększać do oczekiwanych rozmiarów, nawet tych niedostępnych dla standardowych kojców (np. bok 1,8 m i więcej!), co w przy większej ilości maluchów jest bardzo istotne. Dodatkowo prostota oraz łatwe składanie i przewożenie sprawiają, że są bardzo wygodne w użytkowaniu.

Maty piankowe w formie puzzli

Maty piankowe mogą być również ciekawym wyposażeniem dziecięcego pokoju. Producent zastosował takie połączenie kolejnych elementów, że można łączyć puzzle w dowolnie dla siebie wybranej kompozycji.

Każdy element ma wymiary 60 x 60 cm i występuje w czterech kolorach: niebieskim, żółtym, zielonym i czerwonym. Dodatkowe marginesy zakańczające sprawiają, że niezależnie od tego jak ułożymy nasze puzzle, są one zawsze zakończone prostymi krawędziami.

Prosty i szybki demontaż oraz możliwość czyszczenia wodą pozwala na łatwe utrzymanie czystości mat piankowych i powierzchni pod nią. Maty są również bardzo lekkie co bardzo ułatwia ich transport.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie