Czego szukasz

Matka Polka Kreatorka, czyli 4 historie o miłości

Niegdyś nasze mamy oraz babcie po urodzeniu dziecka zostawały w domu i skupiały się na wychowaniu pociech, zamiast robić karierę zawodową. Czasy jednak się zmieniły i kobiety coraz częściej łączą instynkt macierzyński z rozwojem osobistym w pracy zawodowej.

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 26/05/2017
Renata i Martyna twórczynie firmy Koi stoją objęte pozując do zdjęcia

Wyjście z korporacji.

Jeszcze kilka lat temu (przed wejściem w życie rocznego urlopu macierzyńskiego) słyszeliśmy o korpomatkach, które po pół roku z dzieckiem w domu wracały do pracy w korporacjach i działały na pełnych obrotach. Obecnie obserwujemy zupełnie inny acz bardzo ciekawy trend. Kobiety nie chcą wracać do korporacji, ale jednocześnie pragną czuć się potrzebne nie tylko dzieciom.

Roczny urlop macierzyński sprzyja zaplanowaniu przyszłości. Dla wielu matek jest to rok przełomowy. Kobiety zakładają wówczas własne firmy, ciekawe biznesy, dzięki którym realizują marzenia i spełniają się zawodowo, ale “na swoim”.

Wyjątkowe biznesy.

Nowoczesne, kobiece biznesy rosną jak na drożdżach. Jedne są mocno zaangażowane społecznie, inne stanowią niejako kontynuację kariery zawodowej z korporacji, ale już we własnym zakresie, jeszcze inne dotyczą sentymentalnego powrotu do rękodzieła, handmade’u czy designu. W tym ostatnim przypadku mamy zgodnie przyznają, że ich głównym bodźcem i inspiracją są ich własne dzieci.

DaWanda.pl – platforma z produktami handmade – przeprowadziła z okazji Dnia Matki cykl wywiadów na temat twórczych mam, które poszły na swoje, zostawiając w tyle korporacje. Czerpiąc z doświadczeń, wspomniane kobiety założyły własne marki handmade i tworzą piękne, polskie produkty. Ne mówią jednak o sobie same. W cyklu czterech wywiadów to ich dzieci starają się ująć specyfikę pracy mam i relacje z nimi.

W projekcie #matkapolkakreatorka wzięły udział cztery marki, ośmioro dzieci i pięć mam, których biznesy opierają się na produktach stworzonych ręcznie w Polsce.

ThatWay, czyli autorską modę dla dzieci oraz ręcznie malowane worki papierowe na zabawki, tworzy Agnieszka Kucharska-Zajkowska – ilustratorka, absolwentka ASP na wydziale Grafiki w Warszawie. Począwszy od formiarni, dziewiarni, drukarni, szwalni, po najmniejsze dodatki – wszystko wykonuje w Polsce. Produkty wykonywane są w niewielkich, limitowanych ilościach.

O jej pracy i o niej opowiadają jej synowie Szymon i Hubert:

K-ID stworzyły dwie mamy – Sylwia i Zosia – które wcześniej pracowały w dużych korporacjach i agencjach reklamowych. Kiedy w ich życiu pojawiły się dzieci, wszystko się zmieniło. Tworzą produkty dla tych wszystkich, którzy szukają dla swoich dzieci czegoś więcej niż różowo-niebieskiego świata bajek. Sylwia i Zosia wierzą, że od samego początku mają wpływ i kształtują poczucie estetyki u dzieci, dlatego starają się otaczać je przedmiotami, które same lubią. Ich wizytówką jest czerń i biel.

O ich pracy opowiadają wszystkie ich dzieci: Nina, Amelia, Szymon i Helenka:

Kasia Miciak Design to marka modowa inspirowana folkiem stworzona od początku przez Kasię Miciak, która kilka lat temu zrezygnowała z pracy w korporacji. Sukienki, spódnice i bluzki tworzone w jej pracowni powstają z dużą dbałością o detale, szyte są w Polsce z polskich tkanin.

O pracy mamy opowiada 9-letnia Hania:

KOI to mała, rodzinna firma prowadzona przez mamę Renatę (z wykształcenia chemiczka) i córkę Martynę. Z miłości do chemii i kosmetyków naturalnych stworzyły markę kosmetyczną, która doskonale radzi sobie na rynku i zaczyna śmiało rywalizować z masowymi produktami.

We wspólnej rozmowie zdradzają, jak zaczęły ze sobą współpracować:

4 historie o miłości

Projekt Matka Polka Kreatorka to tylko dowód na to, że istnieją biznesy, które dają spełnienie mamom, ale też poczucie bezpieczeństwa i ciągłej bliskości z dziećmi. Nie trzeba udowadaniać światu i swojemu szefowi, że matka potrafi.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

Webinar: Jak rozwijać swoją odwagę i zaprzyjaźnić się z porażką?

Zapraszamy na kobiecy webinar, w trakcie którego porozmawiamy o odwadze i jej przyjaciółce porażce, ale też wstydzie i ocenie, aby poszukać źródła kobiecej odwagi! Gościem webinaru będzie Joanna Chmura. Zapisy już trwają!
  • Agnieszka Kaczanowska - 06/11/2019
Joanna Chmura

Też tak masz, że…

Czasem chciałabyś coś zrobić, powiedzieć ale COŚ Cię powstrzymuje?

A może znajdujesz wiele powodów, dla których jednak lepiej tego nie robić?

Obawiasz się co powiedzą inni?

Albo nie myślisz o innych tylko o tym, że boisz się porażki?

Weź udział w webinarze pt. „Jak rozwijać swoją odwagę i zaprzyjaźnić się z porażką?”.

Naszym gościem będzie Joanna Chmura 💚

Porozmawiamy o odwadze i jej przyjaciółce porażce, ale też wstydzie, ocenie aby poszukać źródła kobiecej odwagi!

Aby się zapisać kliknij w ten link!

Kilka słów o Asi Chmurze

Psycholog i  trener. Realizuje projekty rozwojowe w Polsce i Europie. Pracuje z klientami indywidualnymi i biznesowymi w tematyce wewnętrznego przywództwa i związanych z nim: autentyczności, poczucia własnej wartości oraz odwagi.

Jest uczennicą dr Brené Brown, która jako pierwsza w Polsce w swojej praktyce szkoleniowej zaczęła wykorzystywać modele The Daring Way™, Rising Strong™ i Dare to Lead™. Od 2017 jako jedyna osoba z Europy, w odpowiedzi na zaproszenie samej Brené Brown, należy do jej zespołu 15 facylitatorów międzynarodowego programu rozwoju przywództwa Brave Leaders™.

Kiedy i jak się zapisać?

Webinar odbędzie się 11 listopada o 21:00 i potrwa do 22.30. Webinar jest bezpłatny.

Aby się zapisać kliknij w ten link!

Do zobaczenia!

Chcesz dowiedzieć się więcej o Joannie Chmurze i Brené Brown?

Odwiedź stronę: Joanna Chmura :: Sztuka Możliwości oraz www.joannachmura.pl 😉

I koniecznie: www.brenebrown.com (po angielsku) lub inne materiały dostępne w sieci!

Zdjęcia: własność Joanna Chmura

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 

Naprasowanki na ubrania – jak je zrobić i aplikować na odzież?

Naprasowanki to sposób na odświeżenie ubrań czy też ukrycie ich ewentualnych mankamentów. Własnoręcznie ozdobiona odzież z pewnością urozmaici dotychczasową garderobę bądź stanie się oryginalnym prezentem dla bliskiej osoby. Naprasowanki na ubrania można wykonać samodzielnie. Wystarczy odrobina kreatywności, odpowiedni papier transferowy oraz dobre żelazko.
  • Zofia Kowalska - 06/11/2019
ubrania wiszące na wieszakach

Za pomocą naprasowanek można zmieniać wygląd różnego rodzaju ubrań, od koszulek i T-shirtów, po jeansy, narzutki, kurtki. Świetnie prezentują się na odzieży jednolitej, gdyż zwracają na siebie większą uwagę.

Naprasowanki na ubrania to pomysł na odświeżenie swojej garderoby bądź sprawienie bliskiej osobie prezentu. Nadruk na koszulkę czy spodnie można wykonać samodzielnie bądź skorzystać z gotowych, dostępnych w sklepach papierniczych czy pasmanteriach.

Jak zrobić naprasowankę samodzielnie?

Pomysłem na odświeżenie garderoby są naprasowanki na ubrania, jak zrobić je, aby ładnie się prezentowały? Potrzeba do tego przede wszystkim pomysłu oraz specjalnego papieru. Naprasowankę można wykonać samodzielnie, wykorzystując do tego wysokiej jakości papier transferowy, czyli folię termotrafnsferującą oraz drukarkę. Wystarczy wybrać wzór, a następnie, w lustrzanym odbiciu i dużej rozdzielczości, nadrukować go na papier. Wzór nadruku umieszcza się na matowej stronie papieru, gdyż stronę śliską usuwa się po nałożeniu na materiał.

Jak przygotować odzież na aplikację naszywki?

Przed naprasowaniem naszywki na ubranie, należy je odpowiednio przygotować. Miejsce, w którym ma zostać umieszczona naprasowanka, musi być idealnie gładkie, dlatego też ubranie należy starannie wyprasować, najlepiej z włączoną funkcją pary.

Nie wyprasowanie wcześniej materiału sprawi, że naprasowanka przyklei się krzywo bądź odpadnie po krótkim czasie. Do prasowania odzieży można również użyć nowoczesnej parownicy, która umożliwia wygodne wygładzanie tkanin także w pionie.

Jak naprasować naszywkę na ubranie?

Do naprasowywania naszywki należy użyć dobrego żelazka, najlepiej, aby posiadało silny wyrzut pary oraz regulowaną temperaturę, dzięki czemu będzie ono bezpieczne nawet dla najbardziej delikatnych tkanin. Po wcześniejszym dokładnym wyprasowaniu ubrania, naprasowankę wystarczy przyłożyć, wypełnioną stroną, do wybranego miejsca na materiale, a następnie zaprasować żelazkiem. Ważne jest, aby urządzenie było w stałym ruchu. Pozostawienie żelazka na dłuższą chwilę w miejscu naprasowanki może zniszczyć nie tylko odzież, ale i samą naszywkę.

Po zakończeniu prasowania wystarczy delikatnie odkleić papier od materiału.

Aby nadruk na koszulce czy spodniach dłużej wyglądał świeżo i ładnie się prezentował, ubranie najlepiej prać ręcznie, w średniej temperaturze i na lewą stronę. Z kolei odzież w pralce powinna być prana w niskiej temperaturze, np. 30 stopniach, bez włączonej funkcji wirowania. Ubrań nie powinno się również suszyć na grzejniku, zwłaszcza w pozycji, w której naszywka ma bezpośredni kontakt z żeberkiem kaloryfera.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Zofia Kowalska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail