Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj.

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się.

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się.

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Marzenia są po to, aby je realizować!

 • Redakcja portalu Mamo Pracuj
 • 6 marca 2015
 • 5 MIN. CZYTANIA

Na początku był pomysł… na?

Pomysł na stworzenie MamaSprzeda.pl zrodził się w mojej głowie w zeszłym roku w trakcie robienia porządków wiosennych. Po prostu nie miałam już gdzie chować porzuconych zabawek i za małych ciuszków mojej córki. Ponieważ większość rzeczy była w bardzo dobrym stanie, szkoda było mi je wyrzucić. Tak zrodził się pomysł na założenie platformy sprzedażowej dla mam. Oczywiście mogłam dołączyć do grupy sprzedażowej na Facebooku, lub taką samą grupę założyć, ale chciałam stworzyć coś bardziej zorganizowanego i tak właśnie powstał portal MamaSprzeda.pl

Moje pierwsze skojarzenie dotyczące Twojego serwisu,  że to takie „allegro dla matek”  –  co Cię wyróżnia?

Zdecydowanie masz rację. Jest to portal z jednej strony podobny do allegro, ale częściowo również do olx. Na MamaSprzeda.pl nie pobieramy opłaty za wystawienie przedmiotów, nie ma też prowizji za sprzedaż przedmiotów używanych, jednak jest 3 % prowizja od wartości sprzedaży rzeczy nowych. Jest to platforma stworzona głównie dla Mam, dlatego ograniczamy asortyment wyłącznie do branży dziecięcej oraz ubrań ciążowych. Okresowo uruchamiamy bazarki świąteczne (bożonarodzeniowy i wielkanocny), które cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki temu Mamy, które zajmują się rękodziełem, mogą sprzedać własnoręcznie robione dekoracje świąteczne i wspomóc w ten sposób budżet rodzinny.

Kto może sprzedawać (i co) na Mamasprzeda.pl?

Do sprzedaży zapraszam wszystkich, zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Bardzo chętnie współpracuję z Mamami, które zajmują się rękodziełem: szyciem, robieniem na drutach lub tworzeniem zabawek i dekoracji. Jeśli marzą o własnym biznesie np. sklepie internetowym, platforma MamaSprzeda.pl może pomóc im na początku działalności. Bez ponoszenia zbędnych kosztów związanych ze stworzeniem e-sklepu, na Mamasprzeda.pl mogą bezpłatnie założyć konto i wystawić swoje produkty. Dodatkowo, od razu zyskują odbiorców.

I serwis prowadzisz z domu, czas pracy dopasowując do innych członków rodziny?

Tak, takie było założenie, że chcę mieć czas dla rodziny. Wszystko zależy od planu lekcji mojej córki i jej zajęć popołudniowych. Jednak pracując z domu, trzeba być bardzo zdyscyplinowanym i systematycznym. Czasami, jak dopada mnie zniechęcenie, powtarzam sobie: musisz być wytrwała, uda się! Bardzo też wspiera mnie mój mąż, który od samego początku jest całkowicie przekonany, że odniosę sukces.

Ale praca z domu niesie też ryzyko izolacji. Mówiłaś mi, że Ci to nie wystarcza, trzeba jeździć, spotykać się z ludźmi – dlaczego to takie ważne?

Dla mnie biznes to przede wszystkim relacje międzyludzkie, dlatego chętnie biorę udział w różnego rodzaju spotkaniach networkingowych oraz wspieram swoim doświadczeniem osoby raczkujące w biznesie. Jestem byłą księgową z certyfikatem do samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych, więc mam również trochę doświadczenia od tej mniej lubianej strony biznesu tzn. podatkowo-finansowej i chętnie się nim dzielę z innymi.

Jeżeli ktoś myśli, że otworzy sklep internetowy, a klienci sami przyjdą, bo przecież w ofercie ma najlepszej jakości produkty w bardzo dobrej cenie, to jest w dużym błędzie. Marketing i reklama to podstawa. Moim zdaniem najbardziej efektywną oraz najtańszą reklamą jest rozmowa o biznesie w odpowiednim gronie, dlatego tak ważne są spotkania z ludźmi: networking, konferencje, śniadania biznesowe. Poza tym bardzo lubię napić się kawy w dobrym towarzystwie, czyli tak po prostu łączę przyjemne z pożytecznym (śmiech).

Kawa w dobrym towarzystwie to podstawa! Ale mieszkasz w małym mieście na Śląsku – to plus czy minus, że nie jest to np. Warszawa, albo choćby Katowice?

Wszytko ma swoje plusy i minusy. Gdybym mieszkała w Warszawie, to z całą pewnością miałabym łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju spotkań i konferencji biznesowych, jest tam też wiele fajnych biur coworkingowych.

Kiedy mieszkasz a małym miasteczku, tak jak ja, po prostu wsiadasz w auto i jedziesz. Dla mnie osiągalne są zarówno Katowice, Kraków, jak i Wrocław. Wystarczy wiedzieć, czego się chce. Dotrzeć można wszędzie.

Poza tym zawsze marzyłam o własnym domu i ogródku. A marzenia są po to, aby je realizować. Tu żyje się po prostu trochę wolniej. Dla mojej córki w okresie wiosenno-letnim to istny raj, może biegać i hasać na świeżym powietrzu bez ograniczeń. A dla mnie ogródek jest w tym czasie biurem.

Biuro w ogródku? Brzmi rewelacyjnie! Może otworzysz coworking?

Ha ha, pomyślę o tym!

Biznes z domu, elastyczny, to marzenie wielu mam. Od czego powinny zacząć swoją przygodę z własną firmą?

Przede wszystkim od szczerej rozmowy z samą sobą. Własny biznes to bardzo ciężka praca. To że godziny pracy są elastyczne, wcale nie oznacza, że pracuje się mniej. Ważne też jest, aby porozmawiać ze swoim partnerem i zapytać o jego zdanie. Chyba najboleśniejszym i najbardziej skutecznym demotywatorem naszych działań biznesowych może być właśnie nasz partner. A potem to już tylko trzeba usiąść i napisać biznes plan oraz opracować strategię działania. Brzmi bardzo pragmatycznie, a przecież biznes to miała być pasja. Ja należę to grupy pragmatycznych idealistów. Wierzę, że marzenia są po to, aby je realizować, ale dobry plan, to połowa sukcesu.

I tej wersji się trzymajmy! Dziękuję Ci za rozmowę!

Rozmawiała Joanna Gotfryd

MamaSprzeda.pl

Zobacz więcej

artykuł
catering dietetyczny
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj
 • 3 MIN. CZYTANIA
artykuł
mata joga kobieta
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj
 • 4 MIN. CZYTANIA
artykuł
mama z dzieckiem prezent na Dzień Matki
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj
 • 4 MIN. CZYTANIA
artykuł
wnętrze pokoju dziecięcego oświetlenie
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj
 • 3 MIN. CZYTANIA
artykuł
ręce kobiety klawiatura komputera integracja ERP z KSeF
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj
 • 3 MIN. CZYTANIA
artykuł
garderoba body damskie
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj
 • 5 MIN. CZYTANIA
artykuł
Piżama damska
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj
 • 3 MIN. CZYTANIA
artykuł
horoskop mamy
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj
 • 10 MIN. CZYTANIA
artykuł
Modne i eleganckie buty zimowe
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj
 • 4 MIN. CZYTANIA

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content