Czego szukasz

Mamy sposób na pracę! Relacja ze spotkania

8 grudnia w Krakowie odbyła się zorganizowana przez CV studio i klub Bajla inicjatywa „Mamy sposób na pracę”, skierowana do mam planujących powrót do aktywności zawodowej. Wydarzenie odbyło się pod medialnymi skrzydłami portalu Mamo Pracuj, a do partnerów akcji dołączyły Famiga, Akademia Rozwoju Rozwojowa Cafe, Klub Pracy Rodzica oraz Żłobek Tygryski.

Przygotowania szły pełną parą, a zainteresowanie wydarzeniem dopisywało, gdy znienacka, na ostatniej prostej, Mamom w drogę weszła nieubłagana aura. Szalejący po Krakowie Orkan Ksawery pokrzyżował szyki wielu uczestniczkom. Części Pań nie zdołał jednak powstrzymać – z determinacją do działania i dobrym humorem stawiły się w progach Bajli. Kiedy rozsiadły się na kanapach, z kawą oraz ciastem w zasięgu ręki i zaczęły opowiadać o swoich celach oraz planach… konferencyjna atmosfera niepostrzeżenie przeistoczyła się w szczerą, otwarta rozmowę o rzeczach ważnych. Oficjalne przemowy z dystansu i wyświetlanie slajdów? Nic z tych rzeczy. Otworzyłyśmy się na oczekiwania i potrzeby każdej z Pań, wyznaczając ramy wspólnej pracy, które pozwoliły usatysfakcjonować wszystkie uczestniczki.

Na pierwszy ogień poszło CV. Ze specjalistką i „co gorsza” pasjonatką tworzenia dokumentów aplikacyjnych, Ireną Świątek, nigdy nie ma żartów. Ani się Panie spostrzegły, a temat tak je wciągnął, że adwokat, Wojciech Krawiec (który jak zawsze stawił się punktualnie i w pełnej gotowości do działania), mógł jeszcze spokojnie wypić kawę. Albo nawet dwie. Wkrótce jednak  przyszedł czas i na niego. Mamy poznały arsenał swoich przywilejów oraz możliwości…i szybko przeszły do intelektualnej ofensywy, zadając mnóstwo trafnych pytań. Z tego starcia wszyscy wyszli zwycięsko – w końcu nie mogło być inaczej. Następnie przyszła kolej na stawienie czoła wyzwaniom związanym z zachowaniem równowagi między pracą a macierzyństwem. Wraz z psycholożką i psychoterapeutką, Kariną Wiencelewską, Panie wypracowały własne sposoby godzenia obowiązków zawodowych i rodzinnych, które pozwolą im czerpać satysfakcję zarówno z pracy, jak i z bycia mamą.

Podczas inicjatywy wystąpiła też zarażająca niezwykłą energią i entuzjazmem Assil Gieroba, przedstawicielka niedawno otwartego Żłobka Tygryski. Dofinansowana przez Unię Europejską placówka spotkała się z dużym zainteresowaniem, jako wspaniała i niedroga alternatywa dla rodziców nie mogących skorzystać z dobrodziejstw żłobka publicznego. Odwiedziły nas też przedsiębiorcze Panie z Krakowskiego Klubu Pracy Rodzica, Joanna Bożek oraz Joanna Kocot, które opowiedziały o możliwościach, jakie kryje idea wspólnej pracy  i  wzajemnej pomocy w opiece nad dziećmi, a także podzieliły się własnymi doświadczeniami.

Sześć godzin upłynęło nie tylko w twórczej atmosferze, ale także niespodziewanie szybko. Panie rozstawały się w gwarze rozmów i śmiechów. Zamiast podawania rąk, były uściski i wymiana kontaktów. Inicjatywę „Mamy sposób na pracę” można więc chyba zaliczyć do udanych. A może nawet bardziej niż udanych? Drogie Panie, praca z Wami to była prawdziwa przyjemność! Dziękujemy za energię, radość i zaangażowanie, które wniosłyście w warsztaty. Z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że będziecie skarbem dla przyszłego pracodawcy. Trzymamy za Was mocno kciuki i przesyłamy mnóstwo pozytywnej energii!

 

Autorką tekstu jest Irena Światek, jedna z organizatorek spotkania.

Dziękujemy za nadesłany tekst.

 

Szczegółowe informacje dotyczące inicjatywy znajdziesz tutaj.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie