Czego szukasz

Mamy sposób na pracę! Relacja ze spotkania

8 grudnia w Krakowie odbyła się zorganizowana przez CV studio i klub Bajla inicjatywa „Mamy sposób na pracę”, skierowana do mam planujących powrót do aktywności zawodowej. Wydarzenie odbyło się pod medialnymi skrzydłami portalu Mamo Pracuj, a do partnerów akcji dołączyły Famiga, Akademia Rozwoju Rozwojowa Cafe, Klub Pracy Rodzica oraz Żłobek Tygryski.

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 22/12/2013

Przygotowania szły pełną parą, a zainteresowanie wydarzeniem dopisywało, gdy znienacka, na ostatniej prostej, Mamom w drogę weszła nieubłagana aura. Szalejący po Krakowie Orkan Ksawery pokrzyżował szyki wielu uczestniczkom. Części Pań nie zdołał jednak powstrzymać – z determinacją do działania i dobrym humorem stawiły się w progach Bajli. Kiedy rozsiadły się na kanapach, z kawą oraz ciastem w zasięgu ręki i zaczęły opowiadać o swoich celach oraz planach… konferencyjna atmosfera niepostrzeżenie przeistoczyła się w szczerą, otwarta rozmowę o rzeczach ważnych. Oficjalne przemowy z dystansu i wyświetlanie slajdów? Nic z tych rzeczy. Otworzyłyśmy się na oczekiwania i potrzeby każdej z Pań, wyznaczając ramy wspólnej pracy, które pozwoliły usatysfakcjonować wszystkie uczestniczki.

Na pierwszy ogień poszło CV. Ze specjalistką i „co gorsza” pasjonatką tworzenia dokumentów aplikacyjnych, Ireną Świątek, nigdy nie ma żartów. Ani się Panie spostrzegły, a temat tak je wciągnął, że adwokat, Wojciech Krawiec (który jak zawsze stawił się punktualnie i w pełnej gotowości do działania), mógł jeszcze spokojnie wypić kawę. Albo nawet dwie. Wkrótce jednak  przyszedł czas i na niego. Mamy poznały arsenał swoich przywilejów oraz możliwości…i szybko przeszły do intelektualnej ofensywy, zadając mnóstwo trafnych pytań. Z tego starcia wszyscy wyszli zwycięsko – w końcu nie mogło być inaczej. Następnie przyszła kolej na stawienie czoła wyzwaniom związanym z zachowaniem równowagi między pracą a macierzyństwem. Wraz z psycholożką i psychoterapeutką, Kariną Wiencelewską, Panie wypracowały własne sposoby godzenia obowiązków zawodowych i rodzinnych, które pozwolą im czerpać satysfakcję zarówno z pracy, jak i z bycia mamą.

Podczas inicjatywy wystąpiła też zarażająca niezwykłą energią i entuzjazmem Assil Gieroba, przedstawicielka niedawno otwartego Żłobka Tygryski. Dofinansowana przez Unię Europejską placówka spotkała się z dużym zainteresowaniem, jako wspaniała i niedroga alternatywa dla rodziców nie mogących skorzystać z dobrodziejstw żłobka publicznego. Odwiedziły nas też przedsiębiorcze Panie z Krakowskiego Klubu Pracy Rodzica, Joanna Bożek oraz Joanna Kocot, które opowiedziały o możliwościach, jakie kryje idea wspólnej pracy  i  wzajemnej pomocy w opiece nad dziećmi, a także podzieliły się własnymi doświadczeniami.

Sześć godzin upłynęło nie tylko w twórczej atmosferze, ale także niespodziewanie szybko. Panie rozstawały się w gwarze rozmów i śmiechów. Zamiast podawania rąk, były uściski i wymiana kontaktów. Inicjatywę „Mamy sposób na pracę” można więc chyba zaliczyć do udanych. A może nawet bardziej niż udanych? Drogie Panie, praca z Wami to była prawdziwa przyjemność! Dziękujemy za energię, radość i zaangażowanie, które wniosłyście w warsztaty. Z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że będziecie skarbem dla przyszłego pracodawcy. Trzymamy za Was mocno kciuki i przesyłamy mnóstwo pozytywnej energii!

 

Autorką tekstu jest Irena Światek, jedna z organizatorek spotkania.

Dziękujemy za nadesłany tekst.

 

Szczegółowe informacje dotyczące inicjatywy znajdziesz tutaj.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

#WomanOnStage – Firma Aptiv zaprasza na 6 edycję Connected.Cars

Firma Aptiv wraca do nas po wakacyjnej przerwie z ciekawym wydarzeniem. Niezależnie od tego czy interesujesz się motoryzacją i nowymi technologiami, czy może po prostu lubisz być na bieżąco z nowinkami, na tym spotkaniu nie może Cię zabraknąć! Sprawdź dlaczego i zapisz się już teraz!
  • Ewa Moskalik - Pieper - 17/09/2019

Firma Aptiv zaprasza na 6 edycję Connected.Cars: #WomanOnStage

Po wakacyjnej przerwie firma Aptiv nadal nie zwalnia tempa i już:

25 września o godzinie 18:00 w Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się 6 edycja Connected.Cars: #WomenOnStage.

Ta edycja jest wyjątkowa i szczególnie ważna, ponieważ w całości przygotowały ją kobiety – inżynierki z Aptiv, które pokażą Wam, że świat motoryzacji nie jest tylko domeną mężczyzn.

Oczywiście na spotkanie zapraszamy zarówno Panie, jak i Panów. 🙂

Poznaj szczegóły spotkania i zapisz się!

Możesz mieć niepowtarzalną okazję wyruszenia do krainy nowych technologii i samochodów przyszłości. Poznać tematy związane z bezpieczeństwem, inteligencją samochodów, testowania oraz budowania innowacyjnych produktów pod kątem Agile, ale nie tylko!

To będzie też doskonała okazja, żeby porozmawiać z managerami Aptiv o możliwościach zatrudnienia! Dlatego zabierz ze sobą swoje CV!

Agenda:

18:00 -18:20 – Poznajmy się!

18:20 – 18:40 – Dlaczego testowanie samochodów przyszłości jest takie ważne?

18:40 – 19:10 – Networking (pizza & drinks on us!)

19:10 – 19:30 – Wyższy poziom inteligencji w samochodach przyszłości – projekt Simusafe

19:30 – 19:50 – Agile jako narzędzie do budowania innowacyjnych produktów w branży automotive.

19:50 – 21:00 – Speed recruiting + Networking

Wydarzenie jest bezpłatne, ale rejestracja obowiązkowa. Łap bilet!

Co jeszcze Cię czeka na miejscu?

  • Mocna dawka wiedzy oraz inspiracji od najlepszych inżynierek oraz managerów!
  • Strefy inżynieryjne, w których spotkacie ekspertów Aptiv oraz porozmawiacie o aktualnych ofertach pracy.
  • Spotkanie z przedstawicielkami Fundacji Mamo Pracuj.
  • Dla pierwszych 100 osób specjalne prezenty!
  • Pizza i napoje.

Zobacz jak wygląda serce i dusza samochodów przyszłości 🙂

Nie przegap okazji i zapisz się! Do zobaczenia 25 września!

Wiemy, że takie bilety szybko się rozchodzą 🙂

aptiv logo

Zdjęcie: archiwum Aptiv

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Networking sposobem na sukces

Kobiety z reguły bardzo naturalnie nawiązują relacje, czy tą umiejętność można przełożyć na biznes? Zastanawiasz się jak rozwinąć swoją firmę i nawiązać pierwsze kontakty biznesowe? Wykorzystaj swoje zdolności komunikacyjne aby rozmawiać skutecznie o swoich interesach tworząc efektywną sieć networkingową.

  • Marta Hycnar - 17/09/2019
networking - 3 kobiety przy posiłku

Networking, czyli nawiązywać relacje biznesowe?

Biznes to ludzie, a budowanie i podtrzymywanie relacji to podstawowy czynnik sukcesu w biznesie. Przedsiębiorcy, zarówno kobiety jak i mężczyźni, coraz większą uwagę poświęcają na tworzenie i pielęgnowanie relacji biznesowych, kształtując sieć kontaktów. Zaufany partner biznesowy poleca Cię swojemu klientowi, a on kolejnemu kontrahentowi i twoja działalność nabiera rozpędu. Budując szeroką siatkę kontaktów inwestujesz w przyszłość swojego biznesu. 

Dlaczego to tak ważne?

Każdy napotkany człowiek to nowe doświadczenia i szersza wiedza, która pomoże Ci rozwinąć firmę. Wykorzystaj każdą szanse na rozmowę, nigdy nie wiesz co może ona przynieść. To dzięki ludziom, którzy nas otaczają docieramy do odbiorców naszych usług. Posiadanie znajomości jest często negatywnie kojarzone, a tu przede wszystkim chodzi o współpracę. Spotkania networkingowe są nie tylko sposobem na rozwój twojego biznesu, ale także sposobem na znalezienie pracy. Raport Banku Danych o Inżynierach wskazuje, że networking jest skuteczniejszy niż wszystkie inne metody poszukiwania pracy. Według badań ok. 65% do 85% posad udaje się znaleźć dzięki pomocy, jaka płynie z sieci kontaktów.

Networkingowe know how

„Networking oparty jest na pielęgnowaniu relacji, których fundamentem jest zaufanie w celu udzielania sobie wzajemnie wsparcia, tj. wzajemnych korzyści takich jak dostęp do informacji, udzielenie opinii lub wsparcie emocjonalne” – to najtrafniejsza definicja networkingu. Zatem ważne jest aby opierał się on na wzajemności. 

Największa światowa organizacja networkingowa BNI działająca w Polsce, stworzyła tradycję śniadań biznesowych, podczas których przedsiębiorcy mają możliwość lepiej się poznać. Spotykamy się o 7 rano aby porozmawiać o swoim biznesie, o sukcesach i pomysłach. W przyjaznej atmosferze wymieniamy się wzajemnymi kontaktami i umożliwiamy zrobienie biznesu innym. Jest to najlepszy sposób na prowadzenie firmy. Przyjemny i skuteczny, a wczesna poranna pora spotkania nie wpływa na nasze codzienne obowiązki. 

Myślisz o tym, aby założyć swój biznes, szukasz partnerów lub inwestorów? A może prowadzisz już swoją firmę i chcesz dotrzeć do nowych klientów? Jeżeli szukasz sposobów na to, żeby rozwinąć swoją karierę zawodową – wybierz się na spotkanie networkingowe.

Pamiętaj jednak, aby na co dzień wykorzystywać networking szukając wśród znajomych zaufanych partnerów, dostawców usług czy pracowników. Bądź otwarta na ludzi, a nawiązywanie kontaktów przyjdzie Ci z łatwością. Wykorzystaj networking aby rozwinąć własną firmę, wypromować siebie i swój pomysł. Szybko i przyjemnie zdobędziesz nowych klientów i wartościowe kontakty biznesowe. Przecież psychologia biznesu dowodzi, że kobiety mają naturalne predyspozycje do networkingu. Sprawdź sama!

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł to zajrzyj jeszcze do innych naszych wpisów, które zostały stworzone z myślą o pierwszych krokach w biznesie:

Zdjęcie: Storybloks

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Marta Hycnar
Współzałożycielka firmy HarmoniquePR – Agencji Public Relations. Trenerka biznesu z wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem. Członek międzynarodowej grupy Business Network International.  Ceni sobie profesjonalne podejście do biznesu oraz umiejętności komunikacyjne. Specjalistka w budowaniu trwałych i harmonijnych relacji. Wulkan energii, zaraża optymizmem. U ludzi uwielbia szczery i promienny uśmiech.
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail