Czego szukasz

Mamy i dzieci bardzo mile widziane. Relacja z Dnia Otwartego dla Mam w State Street Bank w Gdańsku

Branża finansowa to szansa na rozwój zawodowy w bezpiecznym środowisku, a jeśli do tego dodamy wsparcie i zrozumienie dla potrzeb pracowników rodziców, to mamy pracodawcę przyjaznego rodzinie! Dlatego też 21 marca spotkaliśmy się na Dniu Otwartym dla Mam w gdańskiej siedzibie State Street Bank. To była okazja aby poznać firm od środka i dowiedzieć się kogo firma aktualnie szuka do pracy. A co najbardziej spodobało się uczestniczkom spotkania?

Relacja z Dnia Otwartego dla Mam w State Street Bank w Gdańsku

Dlaczego właśnie State Street Bank

Ta firma to światowy lider wśród dostawców usług finansowych i jeden z największych banków powierniczych z centralą w Bostonie. Działa na 100 rynkach finansowych i zatrudnia ponad 35 000 pracowników. W Polsce jest od 2007 roku, a jego biura znajdują się w Krakowie oraz od paru lat w Gdańsku.

State Street Bank wspiera wszystkich swoich pracowników, w tym rodziców, w godzeniu ról zawodowych i prywatnych, oferując im bogaty pakiet benefitów.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapoznaj się z profilem State Street Bank w Bazie Pracodawców Przyjaznych Mamie >>>

Dzień Otwarty dla Mam w Gdańsku

Spotkanie to odbyło się na kilka dni przed podobnym wydarzeniem w Krakowie, 21 marca 2019 roku w biurze State Street przy ul. Grunwaldzkiej, dokładnie w samo południe mamy wraz z dziećmi tłumnie pojawiły się na spotkaniu. Już od progu czekały na nie przedstawicielki State Street Bank oraz Fundacji Mamo Pracuj.

Jak działa State Street Bank w Gdańsku?

Dzień Otwarty dla Mam rozpoczął się od powitania uczestniczek przez Annę Szabowską-Walaszczyk oraz Kamilę Szymecką, czyli Specjalistki ds. Relacji z Uczelniami. Następnym punktem spotkania była prezentacja firmy, jej działań oraz wsparcia jakie jest oferowane pracownikom. Tą część prowadziła Barbara Taraszkiewicz – Starszy Menadżer ds. Księgowości Funduszy.

Obecne mamy również mogły posłuchać o różnorodnych benefitach z których korzystają zatrudnieni pracownicy. Uwagę przykuła możliwość pracy na część etatu, możliwość wykonywania zadań zdalnie, dofinansowanie do wybranych żłobków i przedszkoli, pakiet medyczny zawierający również możliwość wizyt domowych oraz korzystanie ze wsparcia Working Parents Club, który funkcjonuje w firmie.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się również część związana z bogatymi możliwościami zatrudnienia w gdańskim oddziale State Street Bank. Uczestniczki spotkania mogły dowiedzieć się, jacy pracownicy są aktualnie najbardziej poszukiwani oraz jakie kompetencje powinni posiadać.

State Street Gdańsk - dzień otwarty dla mam

Panel, czyli poznaj mamy pracujące w firmie

Rozmowa panelowa to zawsze bardzo ważny i oczekiwany punkt programu spotkań dla mam. Tym razem odbyła się pod hasłem „Poznaj mamy pracujące w State Street Bank”. Biorące w niej udział kobiety – mamy – pracowniczki firmy z entuzjazmem i otwartością opowiadały o swojej roli w State Street Bank, obowiązkach i rozwoju. Mówiły również o tym, jak pracodawca wspiera je w godzeniu życia prywatnego oraz zawodowego. Co jest dla nich najważniejsze w pracy i z jakich benefitów korzystają najczęściej.

W panelu brały udział:

  • Małgorzata Borecka, Menadżer ds. Operacji HR
  • Barbara Taraszkiewicz, Starszy Menadżer ds. Księgowości Funduszy
  • Kamila Szymecka, Specjalista ds. Relacji z Uczelniami
  • Dorota Łakomska – Likus, Kierownik zespołu Middle Office

Networking był za to czasem indywidualnych rozmów oraz zadawania pytań. Obecne mamy chętnie pytały pracowników oraz dziewczyny z panelu o możliwości pracy, o to jak wygląda rekrutacja oraz praca na co dzień w międzynarodowej korporacji.

Zainteresowane osoby mogły również wziąć udział w krótkiej wycieczce po biurze.

Warsztat rekrutacyjny, czyli wskazówki, porady i wsparcie

Ostatnim, ale wyczekiwanym punktem programu był warsztat rekrutacyjny, podczas którego Anna Szawoska – Walaszczyk wraz z Eweliną Kaczmarek, Senior Talent Acquistions Lead opowiadały o samy procesie rekrutacyjnym, jak się do niego przygotować oraz odpowiadały na wszystkie pytania mam.

Na spotkaniu było tłumnie, kolorowo, energetycznie i bardzo merytorycznie. Dziękujemy za przybycie wszystkim Mamom, a State Street Bank za miłe przyjęcie!

Tutaj możesz przeczytać relację ze spotkania w Krakowie, które odbyło się kilka dni później. >>>

Dowiedz się więcej jakie wsparcie oferuje State Street Bank swoim pracownikom i na jakie oferty pracy w Krakowie oraz w Gdańsku możesz aplikować już teraz!

Zdjęcia: własność State Street Bank w Polsce

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie