Czego szukasz

Mamówka-prasówka #3

Święta, długi weekend… Kiedy my korzystałyśmy z dni wolnych, praktykując wszelkie formy odpoczynku, Internet nie przestawał „myśleć” o pracy. Z tych rozważań wynikło zarówno wiele dobrego, jak i – powiedzmy – niekoniecznie dobrego. Ale o tym później. Co na plus? Powody do radości znajdą kobiety planujące wystartowanie z własną firmą lub marzące o… podbiciu rynków zagranicznych…

A wracając na nasze rodzime podwórko – coraz więcej pracodawców dostrzega zalety elastycznego czasu pracy oraz pracy zdalnej, przełamując związane z nią stereotypy. Niestety, jest też gorsza wiadomość – obniżeniu ulegną zasiłki macierzyńskie, a to za sprawą powszechnie stosowanego przekrętu, opartego na, jak to często bywa, luce w prawie. Na pocieszenie i rozluźnienie polecamy natomiast pewien filmik, dzięki któremu już żadna z Was nie powie, że ma najtrudniejszą pracę na świecie.

***

Na początek trochę faktów. Bankier.pl informuje, że Ministerstwo Gospodarki pomoże kobietom w rozpoczęciu lub rozruchu własnej działalności. Pożyczki, wynoszące od 20 do nawet 40 tysięcy złotych, a także sposób ich spłacania będą oparte na wygodnych warunkach. Wstępnie program obejmie województwa o najwyższym bezrobociu. Resort chce także ułatwić kobietom-przedsiębiorcom ekspansję zagranicznych rynków – szczególnie tam, gdzie byłoby im trudno pokonać bariery administracyjne i kulturowe. Mowa przede wszystkim o krajach arabskich, ale w planach są także Azja czy Ameryka Południowa.

***

Z kolei Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na swojej stronie dumnie informuje o tym, że od sierpnia ubiegłego roku elastyczny czas pracy wprowadziło już 707 firm. Najwięcej z nich zajmuje się przetwórstwem przemysłowym (37%), natomiast najchętniej po nowe rozwiązania sięga się w Katowicach, Rzeszowie, Krakowie i Olsztynie. Należy jednak pamiętać, że po wprowadzeniu elastycznego czasu pracy niezmienione pozostają gwarancje związane z nadgodzinami czy odpowiednim odpoczynkiem. Dowiedz się więcej…

***

Na stronie Pulshr.pl znajdziemy dosyć długi, aczkolwiek niesztampowy artykuł o pracy zdalnej. Najpopularniejsza jest ona w sektorze IT (64 proc.), jednak nie tylko. Na przykładzie różnych firm dowiemy się, jakie są niewątpliwe zalety tej formy pracy, w jaki sposób należy ją zaplanować, by była najbardziej efektywna oraz co zrobić, aby obie strony były zadowolone. Tekst obala też związane z nią stereotypy, które sprawiają, że wciąż jeszcze wielu pracodawców podchodzi do niej jak do jeża.

***

Niekoniecznie dobre informacje płyną ze strony Wyborcza.biz – już w styczniu przyszłego roku wiele kobiet prowadzących własne firmy będzie miało obniżone zasiłki macierzyńskie. A wszystko to przez dosyć szeroko stosowany trik, dzięki któremu przyszła matka, rejestrując (nawet niedziałającą) firmę na miesiąc przed porodem, mogła później uzyskać bardzo wysoki zasiłek. W przeprowadzeniu tego typu „akcji” pomagali zazwyczaj specjalni pośrednicy. Resort mówi jednak „stop” i zamierza wprowadzić zmiany, po których im ktoś krócej przed porodem prowadził firmę, tym mniejszy dostanie zasiłek. Takie rozwiązanie ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ciekawe jesteśmy, do jakich wniosków po przeczytaniu tego artykułu dojdziecie Wy.

***

Na koniec historia pewnego ogłoszenia, które opublikowała agencja z Bostonu. Szukała ona pracowników na stanowisko „dyrektora operacyjnego”. „Fucha” okazała się najwyraźniej niezwykle atrakcyjna, ponieważ ogłoszenie zobaczyło ponad 2,7 mln osób. Dlaczego więc swoje aplikacje złożyło niewiele ponad 20? Otóż, wymagania firmy okazały się dosyć… spore. A co w takim wypadku z wynagrodzeniem? Cóż… Polecamy obejrzeć video, które udostępnił portal dlaStudenta.pl

***

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej UJ. „Artystyczna dusza”, która – kiedy nie dzierży w dłoni pióra – najchętniej rysuje lub zajmuje się tworzeniem grafiki komputerowej. Na swoim koncie ma wydaną w 2010 roku powieść młodzieżową pt. „Nielegalna”.
Podyskutuj

Video: Jak być dobrym sprzedawcą w finansach? Praca w bankowości – zobacz webinar!

"Jak być dobrym sprzedawcą w finansach?" to drugi z serii trzech webinariów przygotowanych wspólnie z Santander Bank Polska. Podczas spotkania ekspertki Santander Bank Polska podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem profesjonalnych sprzedawców. Jeśli interesuje Cię praca w bankowości, koniecznie zobacz nagranie z naszego webinaru!

Praca w bankowości – zobacz webinar!

Podczas serii trzech webinarów zorganizowanych wspólnie z Santander Bank Polska, omówiłyśmy wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące rozpoczęcia i rozwoju kariery w branży bankowej. Pierwszy webinar dotyczył szans i wyzwań w pracy z klientem.

Dzisiaj publikujemy dla Ciebie drugi, w którym ekspertki Santander Bank Polska odpowiadają na pytanie „Jak być dobrym sprzedawcą w finansach?”

Dzięki uczestnictwu w naszym cyklu, będziesz mogła krok po kroku przygotować się do wejścia w nową branżę!

Czego dowiesz się z nagrania?

  • Jak być dobrym sprzedawcą w bankowości?
  • Jakie wykształcenie i doświadczenie jest potrzebne na stanowisku sprzedawcy?
  • Które cechy charakteru są ważne, aby być dobrym doradcą?
  • Oraz wiele innych praktycznych wskazówek dotyczących branży bankowej.

Kim są nasze ekspertki?

Justyna Pietraszewska
Dyrektor oddziału Santander Bank Polska

Magister Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego o specjalizacji Rynki Finansowe. Od 2013 doradca klienta w Santander Bank Polska. Od 6 lat dyrektor 1 Oddziału w Strzelinie. Pasjonatka rolnictwa. Prywatnie mama 12-letniego Miłosza i rocznego Ignasia. W wolnych chwilach pasjonatka podróży, jazdy na nartach i nurkowania.

Małgorzata Szelwicka
p.o. Dyrektor oddziału Santander Bank Polska

Uzyskała stopień magistra na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej. Od 15 lat pracuje w finansach. Od 11 lat Pracownik Santander Bank Polska. Od 8 lat menadżer zespołu sprzedażowego. W chwili obecnej p.o. dyrektor 12 oddziału we Wrocławiu. W 2020 Bohaterka Ryzyka Santander Bank Polska. W życiu prywatnym mama 4 letniej Łucji. W wolnych chwilach wolontariuszka Fundacji Santander i skrzypaczka.

Moderacja: Agnieszka Czmyr-Kaczanowska (Fundacja Mamo Pracuj)

Sprawdź aktualne oferty pracy Santander Polska!

Zdjęcie: zrzut ekranu z nagrania webinaru; pozostałe zdjęcia archiwum prywatne.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama trójki fantastycznych dzieci i szczęśliwa żona. Uwielbia, gdy wokół dużo się dzieje i nieustannie uczy się czegoś nowego o świecie. Baczna obserwatorka zmieniającej się rzeczywistości. Pasjonatka dobrej kuchni, muzyki i podróży.

Koszulki damskie z nadrukiem – pomysł na prezent dla pracowników

Nie od dziś wiadomo, że za sukcesem każdej firmy stoi między innymi dobrostan pracowników. Osoby, które czują się ważne i doceniane, są efektywniejsze i lepiej wykonują powierzone im zadania, a ponadto czują więź z pracodawcą i współpracownikami. Wszystko to ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie firmy. Oprócz dobrej atmosfery na co dzień i spotkań integracyjnych, warto także pomyśleć o drobnych podarunkach. Dobrym pomysłem na prezent dla pracowników mogą się okazać koszulki damskie z nadrukiem.
Kobieta obdarowana koszulkami dla pracowników

Koszulki damskie z nadrukiem – dlaczego są idealnym prezentem?

Po pierwsze – t shirty damskie z nadrukiem to niezwykle praktyczny prezent, który nie zostanie schowany czy rzucony w kąt, ale rzeczywiście się przyda. Po drugie prezent ten można dowolnie spersonalizować, co dodatkowo pokazuje zaangażowanie pracodawcy w życie społeczności pracowników. Na takiej koszulce można umieścić nadruk lub napis, nawiązujący na przykład do panujących w firmie zwyczajów czy powiedzonek.

Przeczytaj także: Rozwijaj swoje talenty w firmie, która ceni Ciebie i Twoją rodzinę

Koszulki z nadrukiem dla pracowników – na jakie okazje?

Obdarowanie pracownika koszulką z nadrukiem może stanowić miły gest na powitanie – na przykład po dłuższej nieobecności, spowodowanej chorobą lub urlopem macierzyńskim czy wychowawczym. Powrót do pracy wiąże się z reguły ze stresem i niesie za sobą wiele obaw, a ponowne zaaklimatyzowanie się w miejscu pracy może zająć nawet kilka dni. Miłe powitanie i zabawny prezent na pewno pomogą przełamać lody i szybko wrócić do rutyny pracowniczej sprzed urlopu.

Koszulki z nadrukiem mogą być także miłym prezentem dla nowego pracownika, który dopiero dołącza do zespołu. Dzięki temu od razu poczuje się pewniej i łatwiej będzie przyswajał niezbędną do wykonywania obowiązków wiedzę.

Jakie koszulki wybrać na prezent dla pracowników?

Jak już wspominaliśmy – mogą to być koszulki z zabawnym napisem, którego często używacie w firmie. Może nić porozumienia między pracownikami utworzyła się na bazie wspólnej fascynacji jakąś filmową produkcją lub ulubionym gatunkiem muzyki? Takie koszulki można znaleźć bez problemu.

Należy pamiętać także o rozmiarze. Lepiej zdecydować się na pakiet koszulek w nieco większym rozmiarze. Pozwoli to uniknąć niezręcznej sytuacji, gdy koszulka będzie za mała. Większe koszulki można natomiast nosić jako tzw. oversize, co jest bardzo modne. Chyba że pracodawca zna rozmiar każdego z pracowników – można go wówczas dobrać indywidualnie do każdej osoby.

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×