Czego szukasz

Mamo, pamiętaj o ubezpieczeniu telefonu!

Wiele mam poświęca karierę dla dobra dzieci i wycofuje się na kilka lat z życia zawodowego, by w tym czasie zająć się najmłodszymi członkami rodziny. Coraz częściej zdarza się jednak, że mamy doskonale radzą sobie z łączeniem życia rodzinnego i zawodowego. Ułatwia to im praca zdalna, w której niezbędny jest laptop i telefon.

na stole leżą dwa smartfony

Mamy pracujące zdalnie

Najczęściej mamy pracujące zdalnie są freelancerkami. Zajmują się projektowaniem grafiki użytkowej, wykonują zdjęcia, są copywriterkami, przygotowują tłumaczenia tekstów i prowadzą blogi. W ich pracy niezbędny jest kontakt mailowy i telefoniczny z klientami, dlatego niemalże nie rozstają się ze swoimi smartfonami, które umożliwiają im zarówno wysyłanie wiadomości przez pocztę elektroniczną, jak i wykonywanie telefonów. Z tego powodu brak telefonu komórkowego jest dla nich nie do zaakceptowania.

Niestety, smartfon jest równie delikatny, co praktyczny i funkcjonalny. Urządzenie może zepsuć się na skutek upadku z wysokości, uderzenia twardym przedmiotem bądź zalania słodkim napojem. Jego naprawa jest wydatkiem rzędu kilkuset złotych, a czas, w którym pracująca zdalnie mama pozostaje bez narzędzia pracy jest wart jeszcze więcej. Każda kobieta wychowująca dzieci i pracująca zdalnie powinna zatem pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia smartfona od uszkodzeń mechanicznych, zalania i innych zdarzeń losowych.

Bez ubezpieczenia ani rusz

Mamy, które wykupią Mobile Phone Insurance, mogą być spokojne, że zawsze będą mieć możliwość naprawienia smartfona. Nie będą musiały tygodniami odkładać pieniędzy na opłacenie usługi serwisowej lub zakup nowego modelu telefonu, gdyż towarzystwo ubezpieczeniowe szybko wypłaci im odszkodowanie, dzięki któremu ich telefon znów będzie sprawny. Jeżeli naprawa okaże się niemożliwa, odszkodowanie umożliwi kupienie nowego smartfona tej samej klasy.

Mobile Phone Insurance jest ubezpieczeniem, które chroni przed kosztami związanymi nie tylko z najczęstszymi naprawami, czyli wymianą wyświetlacza, głośnika, czy mikrofonu. Polisa gwarantuje wypłatę świadczenia także wtedy, gdy telefon zostanie skradziony, zalany lub w sytuacji, gdy zużyciu ulegnie bateria. Co ważne, ubezpieczyciel gwarantuje, że odszkodowanie zostanie wypłacone maksymalnie w ciągu 14 dni od dnia zgłoszenia szkody.

Składka na ubezpieczenie jest niewysoka, dlatego mogą sobie pozwolić na nią nawet te mamy, które pracują jedynie dorywczo, aby nieco podreperować domowy budżet. Składka nie będzie bowiem dla nich zbyt dużym obciążeniem.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie