Czego szukasz

Mamo odkryj (na nowo) swoje kompetencje! i dołącz do projektu

Macierzyństwo, będąc jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych doświadczeń kobiety, jest jednocześnie okresem pełnym wyzwań. Poczynając od uczenia się roli mamy, a na godzeniu jej z innymi rolami, w tym – na byciu pracownikiem kończąc.

młoda kobieta rozmawia w kawiarni przez telefon

Jak bywa…

Nawet przemyślana, świadoma decyzja o powrocie do pracy, nie uwalnia od wątpliwości i pytań. Pewnie w Twojej głowie nieraz pojawiają się obawy, czy dotychczasowe umiejętności i wiedza będą atrakcyjne dla pracodawcy, czy w wystarczająco szybkim tempie nadgonisz „zaległości” i dościgniesz nowe trendy. Świadomość dłuższej przerwy w karierze oraz dynamiki rynku pracy prowadzi czasem do zwątpienia we własną wartość, poczucie kompetencji czy zmniejszenia pewności siebie.

Prawdopodobnie, oprócz obaw wynikających z podjęcia na nowo merytorycznych obowiązków zawodowych, odczuwasz niepokój związany ze swoim społecznym funkcjonowaniem w środowisku pracy. Zapewne zdarza Ci się uważać, że straciłaś wszystkie umiejętności miękkie (te dorosłe, bo przecież w przytulaniu, kojeniu, wspieraniu – jesteś najlepsza :)) potrzebne do budowania relacji ze współpracownikami, odnajdowania się w zespole, czy odpowiedniego zaprezentowania się podczas rozmów rekrutacyjnych.

Jak może być… nie musi być

Nowe zadania zazwyczaj wiążą się dreszczykiem emocji. Żeby jednak był to pozytywny dreszczyk, zacznij przygotowywać się do zmian dużo wcześniej i stopniowo. Rozeznawaj rynek pracy: gdzie osoba z Twoimi kwalifikacjami i doświadczeniem może znaleźć zatrudnienie. Zastanów się, co możesz dla siebie i swojej kariery zrobić, pomyśl o opiece nad dzieckiem na czas, gdy Ty będziesz w pracy. Przede wszystkim – zacznij od najprostszych rzeczy: spróbuj wyjść z domu, „między ludzi”.

Dokąd?

Do nas 🙂

Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU od lat wspiera różne grupy społeczne (młodzież, dorosłych, seniorów) w aktywizacji, rozwoju osobistym, społecznym i zawodowym. Mamy w naszej historii kilka projektów zrealizowanych z myślą właśnie o Mamach. Tym razem zapraszamy Cię do bezpłatnego przedsięwzięcia „Odkrywam kompetencje – podejmuję inicjatywy”, które skupia się na doskonaleniu umiejętności interpersonalnych.

Jak?

Projekt ma na celu rozwijać i aktywizować społecznie za sprawą m.in. takich działań jak: indywidualny coaching kariery prowadzony przez certyfikowanego coacha.

Oferujemy też szkolenia biznesowe prowadzone przez doświadczonych trenerów z zakresu:

  • komunikacji interpersonalnej
  • współpracy w zespole
  • przywództwa i kierowania
  • kompetencji międzykulturowych

Umożliwimy kreatywną pracę metodą Desing Thinking i krótki wolontariat – żeby się sprawdzić w warunkach zbliżonych do środowiska pracy. Będzie też również okazja do zabawy i poznania ludzi równie interesujących jak Ty: w formie zajęć warsztatowych, gry terenowej i wyjść integracyjnych.

To cudowna szansa, aby lepiej poznać siebie i swoje potrzeby, udoskonalić kompetencje, stać się bardziej wartościowym pracownikiem, swobodniej poruszać się po rynku pracy oraz w sprzyjającym środowisku zastanowić się nad dalszą karierą. To jednocześnie znakomita okazja, by stawać się bardziej świadomym rodzicem i partnerem. Na Twoim uczestnictwie w projekcie może zyskać cała rodzina! 🙂

Tak, nadajesz się!

Wystarczy, że mieszkasz w Małopolsce, masz 18-29 lat i…chcesz o siebie mądrze zadbać!

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie