Czego szukasz

Mamo odkryj (na nowo) swoje kompetencje! i dołącz do projektu

Macierzyństwo, będąc jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych doświadczeń kobiety, jest jednocześnie okresem pełnym wyzwań. Poczynając od uczenia się roli mamy, a na godzeniu jej z innymi rolami, w tym – na byciu pracownikiem kończąc.

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 09/05/2019
młoda kobieta rozmawia w kawiarni przez telefon

Jak bywa…

Nawet przemyślana, świadoma decyzja o powrocie do pracy, nie uwalnia od wątpliwości i pytań. Pewnie w Twojej głowie nieraz pojawiają się obawy, czy dotychczasowe umiejętności i wiedza będą atrakcyjne dla pracodawcy, czy w wystarczająco szybkim tempie nadgonisz „zaległości” i dościgniesz nowe trendy. Świadomość dłuższej przerwy w karierze oraz dynamiki rynku pracy prowadzi czasem do zwątpienia we własną wartość, poczucie kompetencji czy zmniejszenia pewności siebie.

Prawdopodobnie, oprócz obaw wynikających z podjęcia na nowo merytorycznych obowiązków zawodowych, odczuwasz niepokój związany ze swoim społecznym funkcjonowaniem w środowisku pracy. Zapewne zdarza Ci się uważać, że straciłaś wszystkie umiejętności miękkie (te dorosłe, bo przecież w przytulaniu, kojeniu, wspieraniu – jesteś najlepsza :)) potrzebne do budowania relacji ze współpracownikami, odnajdowania się w zespole, czy odpowiedniego zaprezentowania się podczas rozmów rekrutacyjnych.

Jak może być… nie musi być

Nowe zadania zazwyczaj wiążą się dreszczykiem emocji. Żeby jednak był to pozytywny dreszczyk, zacznij przygotowywać się do zmian dużo wcześniej i stopniowo. Rozeznawaj rynek pracy: gdzie osoba z Twoimi kwalifikacjami i doświadczeniem może znaleźć zatrudnienie. Zastanów się, co możesz dla siebie i swojej kariery zrobić, pomyśl o opiece nad dzieckiem na czas, gdy Ty będziesz w pracy. Przede wszystkim – zacznij od najprostszych rzeczy: spróbuj wyjść z domu, „między ludzi”.

Dokąd?

Do nas 🙂

Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU od lat wspiera różne grupy społeczne (młodzież, dorosłych, seniorów) w aktywizacji, rozwoju osobistym, społecznym i zawodowym. Mamy w naszej historii kilka projektów zrealizowanych z myślą właśnie o Mamach. Tym razem zapraszamy Cię do bezpłatnego przedsięwzięcia „Odkrywam kompetencje – podejmuję inicjatywy”, które skupia się na doskonaleniu umiejętności interpersonalnych.

Jak?

Projekt ma na celu rozwijać i aktywizować społecznie za sprawą m.in. takich działań jak: indywidualny coaching kariery prowadzony przez certyfikowanego coacha.

Oferujemy też szkolenia biznesowe prowadzone przez doświadczonych trenerów z zakresu:

  • komunikacji interpersonalnej
  • współpracy w zespole
  • przywództwa i kierowania
  • kompetencji międzykulturowych

Umożliwimy kreatywną pracę metodą Desing Thinking i krótki wolontariat – żeby się sprawdzić w warunkach zbliżonych do środowiska pracy. Będzie też również okazja do zabawy i poznania ludzi równie interesujących jak Ty: w formie zajęć warsztatowych, gry terenowej i wyjść integracyjnych.

To cudowna szansa, aby lepiej poznać siebie i swoje potrzeby, udoskonalić kompetencje, stać się bardziej wartościowym pracownikiem, swobodniej poruszać się po rynku pracy oraz w sprzyjającym środowisku zastanowić się nad dalszą karierą. To jednocześnie znakomita okazja, by stawać się bardziej świadomym rodzicem i partnerem. Na Twoim uczestnictwie w projekcie może zyskać cała rodzina! 🙂

Tak, nadajesz się!

Wystarczy, że mieszkasz w Małopolsce, masz 18-29 lat i…chcesz o siebie mądrze zadbać!

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj

Łóżko w kształcie domku – idealne miejsce do snu i zabawy

Pokój młodego człowieka jest całym jego światem. To salon, sypialnia, pokój do nauki i zabawy w jednym. Dlatego niezwykle ważne jest, by urządzić go w taki sposób, by zarówno dziecko, jak i nastolatek czuli się w swojej przestrzeni komfortowo. Wybór łóżka, jako jednego z kluczowych elementów wyposażenia odgrywa więc bardzo ważną rolę.
  • Jagoda Jasińska - 16/05/2019
drewniane łóżko w kształcie domku

Dziecięce łóżko domek – magiczne miejsce do spania i zabawy

Łóżka w formie domku to trend, który przebojem zdobywa pokoje dziecięce w polskich domach. Wykonane z solidnego drewna, estetyczne i wygodne łóżka w formie domków, dają dziecku poczucie komfortu i bezpieczeństwa w czasie snu. Po złożeniu pościeli, stają się świetnym miejscem zabawy dla kilkulatków.

Kto z nas w dzieciństwie nie próbował budować domku z koca i krzeseł? Domek jest doskonałym, ulubionym miejscem zabawy w pewnym etapie życia dziecka, a dzięki solidnym i estetycznym łóżkom w formie domków, dzieci potrzebują bardzo niewiele, by urządzić sobie mały świat.

Idealne do niewielkiego pokoju

Łóżka w kształcie domków, które posiadają miejsce do spania na piętrze, to idealny mebel do niewielkiego pomieszczenia. Wiele dzieci marzy o piętrowym łóżku, a dzięki takiej konstrukcji, dziecięce łóżko domek daje młodemu człowiekowi dodatkową przestrzeń do zabawy, spełniając jednocześnie pragnienie spania na górze.

Pod miejscem do spania, można umieścić zarówno kącik do zabawy, jak i niewielkie biurko, czy stolik do rysowania. Sposób wykorzystania dodatkowej przestrzeni zależy od wieku, potrzeb i upodobań dziecka.

Nie tylko dla najmłodszych

Łóżka – domki wykonywane są w różnych kształtach i rozmiarach. Solidna, drewniana rama w pokoju nastolatka, może być podstawą interesującej aranżacji tematycznej. Nastolatki czują silną potrzebę podkreślenia swojego indywidualizmu, również przez wyjątkowy wystrój pokoju. Elementy minimalistycznego łóżka w kształcie domku, mogą być przestrzenią do umieszczenia wybranych dekoracji, dodatkowego oświetlenia lub czegokolwiek, co pozwoli dorastającemu chłopcu, lub dziewczynie poczuć się w swoim pokoju jeszcze lepiej i bardziej „u siebie”.

Solidne wykonanie i uniwersalna forma

Łóżka dziecięce i młodzieżowe w formie domków dostępne w sklepie Edinos.pl, to nie tylko solidne wykonanie i wygoda. To również uniwersalne wzornictwo – idealne zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki.

Dla wszystkich wiernych czytelników portalu  zainteresowanych zakupem łóżko domków oraz innych oryginalnych mebli, internetowy sklep Edinos.pl przygotował kody rabatowe o wartości 15 zł – 73ccaedi.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jagoda Jasińska

Praca tymczasowa za granicą sposobem na podreperowanie budżetu

Każdy z nas lubi posiadać oszczędności. Mając dodatkową gotówkę nie tylko czujemy się pewniej, ale również możemy realizować swoje plany i marzenia. Niestety, wysokość pensji w naszym kraju często nie pozwala na odłożenie gotówki. Czy oznacza to, że musimy rezygnować ze swoich planów? Niekoniecznie.
  • Dominika Kamińska - 16/05/2019
kobieta szuka ofert pracy przez internet

Zbliża się okres roku, w którym możemy zarobić nieco więcej. Wraz z nadejściem lata rozpoczyna się bowiem sezon na pracę tymczasową – w tym także za granicą. Wielu Polaków decyduje się na wyjazd w trakcie letnich miesięcy, ponieważ jest to prosty sposób na to, by zarobić naprawdę sporo.

Do jakich krajów wyjechać na tymczasowy zarobek?

Otwarte granice Unii Europejskiej sprawiają, że możliwości podjęcia pracy tymczasowej poza Polską jest naprawdę sporo. Wśród krajów, w których znajdziemy sporą liczbę ofert wymienić możemy między innymi Niemcy, Wielką Brytanię czy Holandię.

Sporo ofert pracy pojawia się również we Włoszech oraz w Hiszpanii, a także we Francji. W zależności od kraju są one zróżnicowane. W Niemczech najczęściej znajdziemy oferty pracy przy zbiorach lub na budowie, zaś Hiszpania i Włochy chętnie poszukują pracowników gastronomii. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć kraj, który chciałby poznać przy okazji wykonywanej pracy.

Jakie prace wykonują Polacy?

Prace sezonowe za granicą są bardzo różnorodne. Sporo ofert dotyczy pracy w gastronomii – zarówno w charakterze kucharza, pomocnika jak i kelnera. Na zatrudnienie mogą liczyć również osoby, które chciałyby pracować w turystyce – hotele chętnie zatrudniają pokojówki, kelnerów oraz sprzątaczki by w sezonie wakacyjnym zapewnić gościom najwyższy standard.

Prace sezonowe nieodłącznie związane są również z rolnictwem. Możemy znaleźć zatrudnienie przy zbiorze truskawek, ogórków, wiśni, jabłoni czy winogron. W Holandii możemy liczyć na liczne ogłoszenia związane z plantacjami kwiatów.

Co ważne, o ile w przypadku pracy w restauracjach i hotelach znajomość języka może okazać się koniecznie o tyle na plantacjach i uprawach z powodzeniem możemy pracować również jeśli nie znamy języka. Stawki w przypadku prac sezonowych są zróżnicowane i zależą zarówno od kraju, jak i wykonywanego stanowiska, niemniej jednak pracując przy zbiorze warzyw możemy liczyć nawet na 10 Euro za godzinę.

Gdzie szukać ofert pracy za granicą?

Wiemy już, że możliwości podjęcia pracy tymczasowej za granicami naszego kraju jest naprawdę sporo. Co więcej, możemy sporo zarobić. Gdzie jednak znaleźć ofertę pracy, która będzie spełniała nasze oczekiwania? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – wystarczy wykorzystać możliwości, które daje nam internet.

Obecnie na portalach takich jak http://www.jober.pl/ możemy znaleźć naprawdę sporo ofert pracy za granicami kraju. Co więcej, portal daje możliwość wyszukiwania ofert nie tylko pod kątem rodzaju stanowiska, ale również dodatkowych informacji takich jak: zapewnienie zakwaterowania czy konieczność znajomości języka obcego.

Podsumowując, kilkumiesięczny wyjazd za granicę może być bardzo dobrym sposobem na podreperowanie domowego budżetu. Co więcej, to również szansa na poznanie nowych miejsc, zdobycie nowych kwalifikacji i przeżycie ciekawej przygody. Nic więc dziwnego, że każdego roku sporo osób decyduje się na taki wyjazd.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Kamińska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Może Cię zainteresować także:
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail