Czego szukasz

Mamo! Luka w CV to nie czarna dziura! Wyniki

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane prace. Jury po długich i burzliwych obradach postanowiło nagrodzić: Alicję Kasperską, Karolinę Polkowską i Annę Bieniasz. Gratulujemy. Zobaczcie jakich argumentów użyły laureatki, aby przekonać pracodawcę, że warto je zatrudnić. Zainspirujcie się ich dokumentami, przy pisaniu własnych!

Nagroda pierwsza

Alicja Kasperska z Leszna, aplikując na stanowisko specjalisty ds. logistyki i zaopatrzenia przekonała nas tymi słowami:

Moja sześcioletnia przerwa od pracy zawodowej i czas spędzony na wychowywaniu dzieci sprzyjał rozwinięciu wielu kompetencji przydatnych nie tylko w sprawnym zarządzaniu rodziną, ale również w praktyce zawodowej. Opieka nad dziećmi wykazała, iż jestem osobą zdyscyplinowaną, punktualną, opanowaną, zdolną do pracy pod presją czasu i odporną na stres. Obcowanie z dziećmi, mężem i dziadkami potwierdziło, że potrafię pracować w zespole, buduję dobrą atmosferę i posiadam wysokie umiejętności interpersonalne. Edukacja dzieci (nauka czytania, matematyki, angielskiego, plastyki) wykazała moją skrupulatność i zaangażowanie w realizację zamierzonych zadań, a czas spędzony na zabawie ukazał, iż jestem osoba kreatywną, otwarta na nowości i gotową do nieustannego poszerzania wiedzy. Wspólnie z dziećmi zdobywałam wyróżnienia w licznych konkursach literackich, plastycznych, fotograficznych.

Podczas przerwy od pracy zawodowej doskonaliłam obsługę programów pakietu Microsoft Office 2007: Word, Excel, PowerPoint, a także programów przeznaczonych do obróbki graficznej zdjęć: PhotoScape i Adobe Photoshop 7.0. Ponadto ćwiczyłam język angielski w biznesie oraz przeglądałam opracowania z zakresu logistyki. Od trzech miesięcy aktywnie uczestniczę w szkoleniach logistycznych, organizowanych przez instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw i zarządzania zapasami, które uaktualniają moją wiedzę oraz podnoszą kompetencje […]

Alicja otrzymuje pierwszą nagrodę – sporządzenie przez serwis KreatorzyKariery.pl od podstaw CV i LM pod wybraną przez Nią ofertę pracy/branżę oraz konsultację dotyczącą kariery zawodowej – o łącznej wartości 689 zł.

Druga nagroda

Karolina Polkowska z Warszawy, aplikująca na stanowisko Specjalisty ds. Rozwoju Umiejętności Interpersonalnych napisała:

Będąc mamą 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu wykształciłam wiele nowych umiejętności, które, jak wierzę, uczyniły mnie osobą twardo stąpającą po ziemi, nader zdecydowaną i dobrze zorganizowaną. W tym czasie nie tylko miałam szczęście patrzeć, jak moje dzieci, a mam Ich troje, rozwijały swoje talenty i poszczególne umiejętności, ale miałam też możliwość bezpośredniego wpływania na Nie i ukierunkowywania Ich. W chwilach wolnych starałam się nie zapomnieć o moim angielskim, dużo czytałam, w miarę możliwości brałam udział w sesjach DC, AC lub różnych szkoleniach, gdzie jako aktor mogłam z bliska przyglądać się pracy trenerów a także zachowaniom poszczególnych uczestników.

[…] Zatrudniając mnie zyskacie Państwo pracownika o doskonale rozwiniętych umiejętnościach interpersonalnych i komunikacyjnych, lojalnego i zaangażowanego, dla którego niezwykle ważna jest stabilizacja. Wyrażam przekonanie, iż moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe oraz zdobyta wiedza będą gwarantem dobrej współpracy. […]

Karolina otrzymuje drugą nagrodę – sporządzenie przez serwis KreatorzyKariery.pl od podstaw CV i LM pod wybraną przez Nią ofertę pracy/branżę – o wartości 369 zł.

Trzecia nagroda

Anna Bieniasz z Warszawy aplikująca na stanowisko Menedżerki ds. promocji i portalu napisała:

Jestem osobą kontaktową, z poczuciem humoru, odpowiedzialną i otwartą na zmiany. Mam umiejętność szybkiego przyswajania nowo zdobytych wiadomości. Posiadam 3 letnie doświadczenie na stanowisku […] oraz siedmioletnie na stanowisku Domowej Menadżerki.

[…] Jako SAHM (stay at home mum – red.)  posiadłam rozległą wiedzę praktyczną od pediatrii począwszy, przez logistykę stosowaną do umiejętności skupiania się na kilku rzeczach naraz, dążenia do celu metodą małych kroków oraz  efektywnego rozwiązywania problemów. Obecnie, przy trzech „placówkowych” synach (9, 7 i 5 lat),  mam sporo czasu, który poświęcam na moja pasję – szydełkowanie. Prowadzę swój fanpage na Facebook’u –  Szydełko Ani, gdzie prezentuję swoje szydełkowe wyroby szerszemu gronu odbiorców. W związku z tym zarządzanie portalami społecznościowymi nie jest mi obce, co powinno być moim dużym atutem w pracy na aplikowanym stanowisku. Pracując w dużej grupie ludzi miałam ponadto wielokrotnie powierzane zadania wymagające zarządzania zespołami zadaniowymi, czy wdrażania i szkolenia nowo przyjmowanych pracowników, w domu, podczas przymusowych absencji synów w szkole, prowadzę lekcje wzorowane na homeschoolingu. Wszystkie moje prace wymagały elastyczności, umiejętności komunikacji, dokładności, zdolności analitycznych, mediacyjnych oraz samodyscypliny.

Siedem lat temu zdecydowałam się zawiesić swoją aktywność zawodową na rzecz obowiązków domowych i wychowawczych. Teraz, gdy moi synowie są już na tyle duzi, bym bez większych wyrzeczeń mogła powrócić do czynnej pracy, chciałabym wybrać stanowisko, które nie tylko będzie nawiązywało do moich dotychczasowych doświadczeń, ale też dałoby mi rozwinąć moje zainteresowania i umiejętności Matki XXI wieku – czyli wszechobecną informatyzację,  fora i portale społecznościowe, czy kreację wizerunku.

Anna otrzymuje trzecią nagrodę – konsultację dotyczącą kariery zawodowej – o wartości 350 zł.

Gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim Mamom za udział w naszym Konkursie.

Już niedługo kolejny Konkurs, bądźcie z nami! Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Podyskutuj

Kobiety biznesu Rakiety – bezpłatne doradztwo i Twoja historia

Wystartuj z biznesem jak rakieta w kosmos! Wspólnie z portalem Oh!me zapraszamy do akcji #KobietyBiznesuRakiety. Cały miesiąc wspieramy i promujemy kobiety przedsiębiorcze, które chwyciły stery w swoje ręce! Chcesz ocenić swój pomysł na biznes, albo dowiedzieć się skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy? A może już jesteś w locie, prowadzisz firmę od lat, ale od kosmosu dzielą Cię lata świetlne? Skorzystaj z bezpłatnego doradztwa firmy Cisnet.pl w ramach naszej akcji. Albo napisz do nas! Pochwal się, pożal, podziel swoją historią! Najciekawsze listy opublikujemy u nas i na portalu dla kobiet Oh!me.

Przedsiębiorczą kobietą być…

Nie dziwią nas statystyki, które stawiają Polki za wzór europejskiej przedsiębiorczości, a liczba firm zakładanych przez kobiety napawa dumą. Dlatego startujemy z akcją, której celem jest promowanie i wspieranie tych kobiet, które chwyciły stery w swoje ręce ruszają w daleką podróż w nieznane! Słowem…

#KobietyBiznesuRakiety

Wspieramy Kobiety, Biznesu Rakiety!

Wiesz, że chcesz, ale nie wiesz od czego zacząć? Potrzebujesz fachowego wsparcia? A może prowadzisz biznes ale nie wiesz jak rozwinąć prędkość? Zapraszamy na bezpłatne doradztwo dla przedsiębiorczych kobiet, zarówno tych które już prowadzą swój biznes, jak i tych które dopiero startują! 

Bezpłatne indywidualne doradztwo biznesowe obejmuje wszystkie aspekty związane z otworzeniem firmy, począwszy od pomysłu, poprzez znalezienie źródła jego finansowania do rejestracji działalności gospodarczej. Dlaczego warto skorzystać?

Dzięki naszej akcji dowiesz się:

 • czy Twój pomysł ma szanse powodzenia?
 • jakie są jego słabe i mocne strony?
 • czy możesz starać się o dotację UE i jak napisać wniosek,
 • gdzie i jak uruchomić działalność?
 • jak obliczyć koszty prowadzenia firmy?
 • kiedy zaczniesz zarabiać?
 • kto Ci w tym pomoże?

Możliwe są spotkania osobiste 60 min. (w oddziale firmy w Krakowie, ul. Siemiradzkiego 19/1) albo porady mailowe – do wykorzystania w okresie dwóch miesięcy od zgłoszenia. Dodatkowo do każdej porady dołączony będzie plik z informacjami dotyczącymi porad jak sporządzić biznes plan oraz dostępnych źródeł finansowania działalności gospodarczej.

Kto za tym stoi?

Konsultacje będzie prowadzić Monika Ogórek – Doradca Biznesowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z nowymi przedsiębiorcami, specjalista w pozyskiwaniu środków unijnych, analityk finansowy, pracownik Cisnet.pl Kancelarii Doradczej Sp. z o.o.

logo_cisnet_male

Głównymi obszarami działalności Cisnet.pl są usługi:

 • Księgowe
 • Wsparcia biznesowego
 • Agencji pracy
 • Szkoleniowe
 • Informatyczne

Cisnet.pl współpracuje z firmami, organizacjami pozarządowymi i osobami fizycznymi.

Jak skorzystać z doradztwa?

Zgłoś się wypełniając formularz, w którym powiesz nam o swoim pomyśle i jak chcesz, abyśmy Ci pomogli. Przedstawiciele Cisnet.pl skontaktują się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych.

Akcja trwa od 10 maja do 8 czerwca 2016 r. Uwaga: Liczba konsultacji ograniczona.

Promujemy Kobiety Biznesu Rakiety! Napisz do nas!

Chcemy poznać Twoją historię biznesową. Zarówno taką, która przypomina udany lot rakietą w kosmos, jak również taką, która z rakietą i kosmosem niewiele ma wspólnego.

Napisz do nas o sukcesach i porażkach. O ważnych biznesowych lekcjach i gorzkich nauczkach. O tym co prowadzenie biznesu zmieniło w Twoim życiu na lepsze, albo na gorsze. A może COŚ stoi na przeszkodzie ku temu abyś wsiadła do rakiety i odpaliła? Co to takiego? Podziel się z nami!

Na Twój list czekamy do 8 czerwca. Najciekawsze historie opublikujemy na portalu Mamo Pracuj i/lub na portalu Ohme.pl. Jeśli chcesz, Twój list opublikujemy anonimowo.

Napisz do nas: [email protected]

logo_ohme_640

Kobiety_biznesu_rakiety_fb

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Podyskutuj

O czym chciałabyś przeczytać na mamopracuj.pl?

Podobno "kto pyta nie błądzi" więc my pytamy Was ;-); o to co dla Was ważne, o czym chcecie czytać na portalu i czego Wam brakuje na www.mamopracuj.pl. Prosimy Was o wypełnienie bardzo krótkiej, a dla nas bardzo ważnej ankiety >>> Dziękujemy!
Stół, kawa i wizytówki mamopracuj.pl

Bo prawda jest taka, że…

Dziewczyny,

prawda jest taka, że bez Was nie istniałby nasz portal. A my chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby, dlatego prosimy Was o odpowiedź na ważne dla nas pytania:

O czym jeszcze chciałabyś przeczytać na www.mamopracuj.pl, jakie tematy są dla Ciebie ważne, jakie akcje, projekty i co Cię interesuje?

Powiedz nam a my przygotujemy takie teksty, jakich szukasz. Nie ma dla nas tematów niemożliwych.

Przygotowałyśmy z Asią bardzo krótką ankietę z powyższymi pytania, wypełnienie jej zajmuje kilka minut, a nam pozwoli jeszcze lepiej dopasowywać treści do Waszych potrzeb i oczekiwań.

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj >>>

Jeśli masz dużo pomysłów, napisz ile tylko chcesz! Jeśli na razie nic nie przychodzi Ci do głowy, to pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać maila: [email protected] lub [email protected]

W podziękowaniu za zaangażowanie mamy książki dla Was, nagrodzimy 5 najbardziej pomocnych podpowiedzi ;-).

Na Wasze opinie i podpowiedzi czekamy do 25 kwietnia br.

Bardzo dziękujemy!

Agnieszka i Asia

Zdjęcie: Magdalena Trebert

Aktualizacja 13 maja 2016

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi! Za pomysły, sugestie ale też i głosy krytyki. Wszystkie obiecujemy wziąć pod uwagę i mamy nadzieję, że już wkrótce portal Mamo Pracuj będzie lepszy i bardziej pomocny!

Nagrody książki niespodzianki dostają: Ania, Marta, Kasia K, Kasia W i Gosia. Skontaktujemy się z Wami!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Podyskutuj

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×