Czego szukasz

Mamo! Luka w CV to nie czarna dziura! Wyniki

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane prace. Jury po długich i burzliwych obradach postanowiło nagrodzić: Alicję Kasperską, Karolinę Polkowską i Annę Bieniasz. Gratulujemy. Zobaczcie jakich argumentów użyły laureatki, aby przekonać pracodawcę, że warto je zatrudnić. Zainspirujcie się ich dokumentami, przy pisaniu własnych!

Nagroda pierwsza

Alicja Kasperska z Leszna, aplikując na stanowisko specjalisty ds. logistyki i zaopatrzenia przekonała nas tymi słowami:

Moja sześcioletnia przerwa od pracy zawodowej i czas spędzony na wychowywaniu dzieci sprzyjał rozwinięciu wielu kompetencji przydatnych nie tylko w sprawnym zarządzaniu rodziną, ale również w praktyce zawodowej. Opieka nad dziećmi wykazała, iż jestem osobą zdyscyplinowaną, punktualną, opanowaną, zdolną do pracy pod presją czasu i odporną na stres. Obcowanie z dziećmi, mężem i dziadkami potwierdziło, że potrafię pracować w zespole, buduję dobrą atmosferę i posiadam wysokie umiejętności interpersonalne. Edukacja dzieci (nauka czytania, matematyki, angielskiego, plastyki) wykazała moją skrupulatność i zaangażowanie w realizację zamierzonych zadań, a czas spędzony na zabawie ukazał, iż jestem osoba kreatywną, otwarta na nowości i gotową do nieustannego poszerzania wiedzy. Wspólnie z dziećmi zdobywałam wyróżnienia w licznych konkursach literackich, plastycznych, fotograficznych.

Podczas przerwy od pracy zawodowej doskonaliłam obsługę programów pakietu Microsoft Office 2007: Word, Excel, PowerPoint, a także programów przeznaczonych do obróbki graficznej zdjęć: PhotoScape i Adobe Photoshop 7.0. Ponadto ćwiczyłam język angielski w biznesie oraz przeglądałam opracowania z zakresu logistyki. Od trzech miesięcy aktywnie uczestniczę w szkoleniach logistycznych, organizowanych przez instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw i zarządzania zapasami, które uaktualniają moją wiedzę oraz podnoszą kompetencje […]

Alicja otrzymuje pierwszą nagrodę – sporządzenie przez serwis KreatorzyKariery.pl od podstaw CV i LM pod wybraną przez Nią ofertę pracy/branżę oraz konsultację dotyczącą kariery zawodowej. Łączna wartość to 689 zł.

Druga nagroda

Karolina Polkowska z Warszawy, aplikująca na stanowisko Specjalisty ds. Rozwoju Umiejętności Interpersonalnych napisała:

Będąc mamą 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu wykształciłam wiele nowych umiejętności, które, jak wierzę, uczyniły mnie osobą twardo stąpającą po ziemi, nader zdecydowaną i dobrze zorganizowaną. W tym czasie nie tylko miałam szczęście patrzeć, jak moje dzieci, a mam Ich troje, rozwijały swoje talenty i poszczególne umiejętności, ale miałam też możliwość bezpośredniego wpływania na Nie i ukierunkowywania Ich. W chwilach wolnych starałam się nie zapomnieć o moim angielskim, dużo czytałam, w miarę możliwości brałam udział w sesjach DC, AC lub różnych szkoleniach, gdzie jako aktor mogłam z bliska przyglądać się pracy trenerów a także zachowaniom poszczególnych uczestników.

[…] Zatrudniając mnie zyskacie Państwo pracownika o doskonale rozwiniętych umiejętnościach interpersonalnych i komunikacyjnych, lojalnego i zaangażowanego, dla którego niezwykle ważna jest stabilizacja. Wyrażam przekonanie, iż moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe oraz zdobyta wiedza będą gwarantem dobrej współpracy. […]

Karolina otrzymuje drugą nagrodę – sporządzenie przez serwis KreatorzyKariery.pl od podstaw CV i LM pod wybraną przez Nią ofertę pracy/branżę – o wartości 369 zł.

Trzecia nagroda

Anna Bieniasz z Warszawy aplikująca na stanowisko Menedżerki ds. promocji i portalu napisała:

Jestem osobą kontaktową, z poczuciem humoru, odpowiedzialną i otwartą na zmiany. Mam umiejętność szybkiego przyswajania nowo zdobytych wiadomości. Posiadam 3 letnie doświadczenie na stanowisku […] oraz siedmioletnie na stanowisku Domowej Menadżerki.

[…] Jako SAHM (stay at home mum – red.)  posiadłam rozległą wiedzę praktyczną od pediatrii począwszy, przez logistykę stosowaną do umiejętności skupiania się na kilku rzeczach naraz, dążenia do celu metodą małych kroków oraz  efektywnego rozwiązywania problemów. Obecnie, przy trzech „placówkowych” synach (9, 7 i 5 lat),  mam sporo czasu, który poświęcam na moja pasję – szydełkowanie. Prowadzę swój fanpage na Facebook’u –  Szydełko Ani, gdzie prezentuję swoje szydełkowe wyroby szerszemu gronu odbiorców. W związku z tym zarządzanie portalami społecznościowymi nie jest mi obce, co powinno być moim dużym atutem w pracy na aplikowanym stanowisku. Pracując w dużej grupie ludzi miałam ponadto wielokrotnie powierzane zadania wymagające zarządzania zespołami zadaniowymi, czy wdrażania i szkolenia nowo przyjmowanych pracowników, w domu, podczas przymusowych absencji synów w szkole, prowadzę lekcje wzorowane na homeschoolingu. Wszystkie moje prace wymagały elastyczności, umiejętności komunikacji, dokładności, zdolności analitycznych, mediacyjnych oraz samodyscypliny.

Siedem lat temu zdecydowałam się zawiesić swoją aktywność zawodową na rzecz obowiązków domowych i wychowawczych. Teraz, gdy moi synowie są już na tyle duzi, bym bez większych wyrzeczeń mogła powrócić do czynnej pracy, chciałabym wybrać stanowisko, które nie tylko będzie nawiązywało do moich dotychczasowych doświadczeń, ale też dałoby mi rozwinąć moje zainteresowania i umiejętności Matki XXI wieku – czyli wszechobecną informatyzację,  fora i portale społecznościowe, czy kreację wizerunku.

Anna otrzymuje trzecią nagrodę – konsultację dotyczącą kariery zawodowej – o wartości 350 zł.

Gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim Mamom za udział w naszym Konkursie.

Już niedługo kolejny Konkurs, bądźcie z nami! Chcesz być na bieżąco?

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie