Czego szukasz

Mamo! Luka w CV to nie czarna dziura! Wyniki

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane prace. Jury po długich i burzliwych obradach postanowiło nagrodzić: Alicję Kasperską, Karolinę Polkowską i Annę Bieniasz. Gratulujemy. Zobaczcie jakich argumentów użyły laureatki, aby przekonać pracodawcę, że warto je zatrudnić. Zainspirujcie się ich dokumentami, przy pisaniu własnych!

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 07/03/2013

Nagroda pierwsza

Alicja Kasperska z Leszna, aplikując na stanowisko specjalisty ds. logistyki i zaopatrzenia przekonała nas tymi słowami:

Moja sześcioletnia przerwa od pracy zawodowej i czas spędzony na wychowywaniu dzieci sprzyjał rozwinięciu wielu kompetencji przydatnych nie tylko w sprawnym zarządzaniu rodziną, ale również w praktyce zawodowej. Opieka nad dziećmi wykazała, iż jestem osobą zdyscyplinowaną, punktualną, opanowaną, zdolną do pracy pod presją czasu i odporną na stres. Obcowanie z dziećmi, mężem i dziadkami potwierdziło, że potrafię pracować w zespole, buduję dobrą atmosferę i posiadam wysokie umiejętności interpersonalne. Edukacja dzieci (nauka czytania, matematyki, angielskiego, plastyki) wykazała moją skrupulatność i zaangażowanie w realizację zamierzonych zadań, a czas spędzony na zabawie ukazał, iż jestem osoba kreatywną, otwarta na nowości i gotową do nieustannego poszerzania wiedzy. Wspólnie z dziećmi zdobywałam wyróżnienia w licznych konkursach literackich, plastycznych, fotograficznych.

Podczas przerwy od pracy zawodowej doskonaliłam obsługę programów pakietu Microsoft Office 2007: Word, Excel, PowerPoint, a także programów przeznaczonych do obróbki graficznej zdjęć: PhotoScape i Adobe Photoshop 7.0. Ponadto ćwiczyłam język angielski w biznesie oraz przeglądałam opracowania z zakresu logistyki. Od trzech miesięcy aktywnie uczestniczę w szkoleniach logistycznych, organizowanych przez instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw i zarządzania zapasami, które uaktualniają moją wiedzę oraz podnoszą kompetencje […]

Alicja otrzymuje pierwszą nagrodę – sporządzenie przez serwis KreatorzyKariery.pl od podstaw CV i LM pod wybraną przez Nią ofertę pracy/branżę oraz konsultację dotyczącą kariery zawodowej – o łącznej wartości 689 zł.

Druga nagroda

Karolina Polkowska z Warszawy, aplikująca na stanowisko Specjalisty ds. Rozwoju Umiejętności Interpersonalnych napisała:

Będąc mamą 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu wykształciłam wiele nowych umiejętności, które, jak wierzę, uczyniły mnie osobą twardo stąpającą po ziemi, nader zdecydowaną i dobrze zorganizowaną. W tym czasie nie tylko miałam szczęście patrzeć, jak moje dzieci, a mam Ich troje, rozwijały swoje talenty i poszczególne umiejętności, ale miałam też możliwość bezpośredniego wpływania na Nie i ukierunkowywania Ich. W chwilach wolnych starałam się nie zapomnieć o moim angielskim, dużo czytałam, w miarę możliwości brałam udział w sesjach DC, AC lub różnych szkoleniach, gdzie jako aktor mogłam z bliska przyglądać się pracy trenerów a także zachowaniom poszczególnych uczestników.

[…] Zatrudniając mnie zyskacie Państwo pracownika o doskonale rozwiniętych umiejętnościach interpersonalnych i komunikacyjnych, lojalnego i zaangażowanego, dla którego niezwykle ważna jest stabilizacja. Wyrażam przekonanie, iż moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe oraz zdobyta wiedza będą gwarantem dobrej współpracy. […]

Karolina otrzymuje drugą nagrodę – sporządzenie przez serwis KreatorzyKariery.pl od podstaw CV i LM pod wybraną przez Nią ofertę pracy/branżę – o wartości 369 zł.

Trzecia nagroda

Anna Bieniasz z Warszawy aplikująca na stanowisko Menedżerki ds. promocji i portalu napisała:

Jestem osobą kontaktową, z poczuciem humoru, odpowiedzialną i otwartą na zmiany. Mam umiejętność szybkiego przyswajania nowo zdobytych wiadomości. Posiadam 3 letnie doświadczenie na stanowisku […] oraz siedmioletnie na stanowisku Domowej Menadżerki.

[…] Jako SAHM (stay at home mum – red.)  posiadłam rozległą wiedzę praktyczną od pediatrii począwszy, przez logistykę stosowaną do umiejętności skupiania się na kilku rzeczach naraz, dążenia do celu metodą małych kroków oraz  efektywnego rozwiązywania problemów. Obecnie, przy trzech „placówkowych” synach (9, 7 i 5 lat),  mam sporo czasu, który poświęcam na moja pasję – szydełkowanie. Prowadzę swój fanpage na Facebook’u –  Szydełko Ani, gdzie prezentuję swoje szydełkowe wyroby szerszemu gronu odbiorców. W związku z tym zarządzanie portalami społecznościowymi nie jest mi obce, co powinno być moim dużym atutem w pracy na aplikowanym stanowisku. Pracując w dużej grupie ludzi miałam ponadto wielokrotnie powierzane zadania wymagające zarządzania zespołami zadaniowymi, czy wdrażania i szkolenia nowo przyjmowanych pracowników, w domu, podczas przymusowych absencji synów w szkole, prowadzę lekcje wzorowane na homeschoolingu. Wszystkie moje prace wymagały elastyczności, umiejętności komunikacji, dokładności, zdolności analitycznych, mediacyjnych oraz samodyscypliny.

Siedem lat temu zdecydowałam się zawiesić swoją aktywność zawodową na rzecz obowiązków domowych i wychowawczych. Teraz, gdy moi synowie są już na tyle duzi, bym bez większych wyrzeczeń mogła powrócić do czynnej pracy, chciałabym wybrać stanowisko, które nie tylko będzie nawiązywało do moich dotychczasowych doświadczeń, ale też dałoby mi rozwinąć moje zainteresowania i umiejętności Matki XXI wieku – czyli wszechobecną informatyzację,  fora i portale społecznościowe, czy kreację wizerunku.

Anna otrzymuje trzecią nagrodę – konsultację dotyczącą kariery zawodowej – o wartości 350 zł.

Gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim Mamom za udział w naszym Konkursie.

Już niedługo kolejny Konkurs, bądźcie z nami! Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

O czym chciałabyś przeczytać na mamopracuj.pl?

Podobno "kto pyta nie błądzi" więc my pytamy Was ;-); o to co dla Was ważne, o czym chcecie czytać na portalu i czego Wam brakuje na www.mamopracuj.pl. Prosimy Was o wypełnienie bardzo krótkiej, a dla nas bardzo ważnej ankiety >>> Dziękujemy!
  • Agnieszka Kaczanowska - 17/04/2016
Stół, kawa i wizytówki mamopracuj.pl

Bo prawda jest taka, że…

Dziewczyny,

prawda jest taka, że bez Was nie istniałby nasz portal. A my chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby, dlatego prosimy Was o odpowiedź na ważne dla nas pytania:

O czym jeszcze chciałabyś przeczytać na www.mamopracuj.pl, jakie tematy są dla Ciebie ważne, jakie akcje, projekty i co Cię interesuje?

Powiedz nam a my przygotujemy takie teksty, jakich szukasz. Nie ma dla nas tematów niemożliwych.

Przygotowałyśmy z Asią bardzo krótką ankietę z powyższymi pytania, wypełnienie jej zajmuje kilka minut, a nam pozwoli jeszcze lepiej dopasowywać treści do Waszych potrzeb i oczekiwań.

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj >>>

Jeśli masz dużo pomysłów, napisz ile tylko chcesz! Jeśli na razie nic nie przychodzi Ci do głowy, to pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać maila: [email protected] lub [email protected]

W podziękowaniu za zaangażowanie mamy książki dla Was, nagrodzimy 5 najbardziej pomocnych podpowiedzi ;-).

Na Wasze opinie i podpowiedzi czekamy do 25 kwietnia br.

Bardzo dziękujemy!

Agnieszka i Asia

Zdjęcie: Magdalena Trebert

Aktualizacja 13 maja 2016

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi! Za pomysły, sugestie ale też i głosy krytyki. Wszystkie obiecujemy wziąć pod uwagę i mamy nadzieję, że już wkrótce portal Mamo Pracuj będzie lepszy i bardziej pomocny!

Nagrody książki niespodzianki dostają: Ania, Marta, Kasia K, Kasia W i Gosia. Skontaktujemy się z Wami!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów.  
Podyskutuj

Cykl bezpłatnych webinariów dla Mam – zapisy trwają!

Chcesz łączyć pracę z macierzyństwem w zgodzie ze sobą i w takich proporcjach, które są dla Ciebie ok? Pracujesz na etacie, z domu, masz swoją działalność? Weź udział w bezpłatnym cyklu webinarów "Mama w pracy", który organizujemy wspólnie z Family Managerką - Martą Macieszewską-Malinowską. Zapisy na webinaria już trwają!
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 16/02/2016

Dlaczego warto?

Na każdym spotkaniu otrzymasz mnóstwo pomocnych wskazówek i wsparcia od innych mam. Będzie to także okazja do przyjrzenia się swojej sytuacji i znalezienia najlepszych rozwiązań, idealnych dla Ciebie i Twojej rodziny.

O czym będziemy rozmawiać?

1. Jak łączyć pracę z macierzyństwem? Sprawdzone metody, które pomagają pracującym Mamom – 24 lutego, godz. 20:30

2. Jestem nie tylko Mamą. Jak zadbać o swoje potrzeby i znaleźć czas dla siebie? – 23 marca godz. 20:30

3. Kogo dziś poproszę o pomoc? O asertywności i syndromie Zosi-Samosi -13 kwietnia godz. 20:30

4. Dom pracującej Mamy. O co walczę, a co odpuszczam? – 27 kwietnia godz. 20:30

5. Praca dla Mamy. Jak firmy wspierają pracujących rodziców? – 10 maja godz. 20:30

6. Własny biznes czy etat? Analiza zysków i strat – 24 maja godz. 20:30 >

Jak wziąć udział?

Możesz skorzystać z całego cyklu webinariów lub zapisać się na poszczególne spotkania, tylko te, które Cię najbardziej interesują. Informacji o zapisach szukaj na naszym portalu i Facebooku >

Wszystkie spotkania odbywają się online, wieczorami i są bezpłatne. Potrzebujesz tylko sprawne łącze internetowe i głośniki w komputerze.

Prowadzenie:

Wszystkie webinaria prowadzi Marta Maciszewska-Malinowska (Family Manager, coach dla Mam, zawodowo wspiera pracujących rodziców i firmy przyjazne rodzinie, prowadzi online warsztaty, coaching i webinaria, tworzy programy Working Parents wspierające rodziców w firmach).

Zapisz się na najbliższe spotkanie już dzisiaj!

Webinar: Własny biznes czy etat? Analiza zysków i strat – 24 maja godz. 20:30 >

Ilość miejsc ograniczona!

I ważne informacja!

Do końca maja możesz skorzystać z programu coachingowego DOBRY WYBÓR. Marta pomoże Ci podjąć dobrą decyzję co będzie lepsze dla Ciebie, Twojej rodziny i drogi zawodowej. Własna firma czy jednak praca na etacie? Zapisy i informacje tutaj >

Zapraszamy!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail