Czego szukasz

Mama wraca do pracy – wakacyjna akcja w Małopolsce

Jesteś mamą i mieszkasz w Chrzanowie, Oświęcimiu lub Krzeszowicach? Planujesz powrót do pracy? Wakacyjna akcja Mama wraca do pracy (a jej reprezentantkami będą: doradczyni zawodowa, psycholożka, prawniczka i specjalistka ds. rekrutacji) odwiedzi Was w lipcu.

Kto za tym stoi?

Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU oraz Fundacja Kobieta w Regionie zapraszają Mamy przebywające na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym,  bezrobotne lub nieaktywna zawodowo oraz chcące wrócić do pracy po przerwie lub poszukujące zatrudnienia do udziału w akcji Mama wraca do pracy. 

Co w programie?

Akcja „Mama wraca do pracy” to wydarzenie przygotowane specjalnie dla mam planujących powrócić do aktywności zawodowej, szukających pracy, a także tych, które chcą dowiedzieć się więcej o godzeniu życia zawodowego z rodzinnym. Podczas spotkania, każda mama będzie miała okazję wysłuchać interesujących wystąpień specjalistek, które od lat wspierają kobiety chcące powrócić do pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem/dziećmi. Doradczyni zawodowa, psycholożka, prawniczka i specjalistka ds. rekrutacji przekażą Mamom wiele przydatnej wiedzy na temat rozwiązań ułatwiających powrót do aktywności zawodowej. Opowiedzą o swoich doświadczeniach, pokażą dobre przykłady, wzmocnią motywację i pozytywne nastawienie do zmian.

Podczas spotkania Mamy będą mogły wziąć udział w warsztatach „Mama na rynku pracy”, podczas których, w małych grupach podyskutują o problemach związanych z powrotem do pracy i spróbują znaleźć możliwe ich rozwiązania.

Na zakończenia każda mama będzie mogła indywidualnie porozmawiać ze specjalistkami, skonsultować swoje problemy, zadać ważne dla siebie pytania.

Mamy też niespodziankę: podczas spotkania odbędzie się loteria – do wygrania spotkanie 

z osobistą stylistką (analiza kolorystyczna, indywidualna nauka makijażu, stylizacja)!

A wszystko to w miłej atmosferze, przy kawie i herbacie, w towarzystwie innych Mam.

Razem z dziećmi

Każda mama może przyjść na spotkanie ze swoimi pociechami. Dla dzieci powyżej pierwszego roku życia przygotowaliśmy wiele atrakcji: gry i zabawy prowadzone przez animatorki zabaw dziecięcych, kącik zabaw, konkurs plastyczny z nagrodami oraz mały poczęstunek. Dzieci pod opieką animatorek będą bawić się w sali obok mam. Młodsze dzieci (do pierwszego roku życia) mogą brać udział w spotkaniu razem ze swoimi mamami.

Co, gdzie i kiedy?

Kiedy i gdzie: godz. 10.00 – 16.00.

12 lipca w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, ul. Walkowskiego 1

19 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 4

26 lipca w Oświęcimskim Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona! Nie czekaj, zapisz się już dziś!

Zgłoszenia: tel: 12 411 05 24, e- mail: [email protected]

Pełny program i regulamin na: www.plineu.org

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Socjolożka i antropolożka kultury, PR-owiec. Obecnie pracuje w Stowarzyszeniu Doradców Europejskich PlinEU przy realizacji projektu “Innowacyjne wykorzystanie coachingu do wspierania równowagi praca–rodzina”.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie