Czego szukasz

Mama wraca do pracy – wakacyjna akcja w Małopolsce

Jesteś mamą i mieszkasz w Chrzanowie, Oświęcimiu lub Krzeszowicach? Planujesz powrót do pracy? Wakacyjna akcja Mama wraca do pracy (a jej reprezentantkami będą: doradczyni zawodowa, psycholożka, prawniczka i specjalistka ds. rekrutacji) odwiedzi Was w lipcu.

Kto za tym stoi?

Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU oraz Fundacja Kobieta w Regionie zapraszają Mamy przebywające na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym,  bezrobotne lub nieaktywna zawodowo oraz chcące wrócić do pracy po przerwie lub poszukujące zatrudnienia do udziału w akcji Mama wraca do pracy. 

Co w programie?

Akcja „Mama wraca do pracy” to wydarzenie przygotowane specjalnie dla mam planujących powrócić do aktywności zawodowej, szukających pracy, a także tych, które chcą dowiedzieć się więcej o godzeniu życia zawodowego z rodzinnym. Podczas spotkania, każda mama będzie miała okazję wysłuchać interesujących wystąpień specjalistek, które od lat wspierają kobiety chcące powrócić do pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem/dziećmi. Doradczyni zawodowa, psycholożka, prawniczka i specjalistka ds. rekrutacji przekażą Mamom wiele przydatnej wiedzy na temat rozwiązań ułatwiających powrót do aktywności zawodowej. Opowiedzą o swoich doświadczeniach, pokażą dobre przykłady, wzmocnią motywację i pozytywne nastawienie do zmian.

Podczas spotkania Mamy będą mogły wziąć udział w warsztatach „Mama na rynku pracy”, podczas których, w małych grupach podyskutują o problemach związanych z powrotem do pracy i spróbują znaleźć możliwe ich rozwiązania.

Na zakończenia każda mama będzie mogła indywidualnie porozmawiać ze specjalistkami, skonsultować swoje problemy, zadać ważne dla siebie pytania.

Mamy też niespodziankę: podczas spotkania odbędzie się loteria – do wygrania spotkanie 

z osobistą stylistką (analiza kolorystyczna, indywidualna nauka makijażu, stylizacja)!

A wszystko to w miłej atmosferze, przy kawie i herbacie, w towarzystwie innych Mam.

Razem z dziećmi

Każda mama może przyjść na spotkanie ze swoimi pociechami. Dla dzieci powyżej pierwszego roku życia przygotowaliśmy wiele atrakcji: gry i zabawy prowadzone przez animatorki zabaw dziecięcych, kącik zabaw, konkurs plastyczny z nagrodami oraz mały poczęstunek. Dzieci pod opieką animatorek będą bawić się w sali obok mam. Młodsze dzieci (do pierwszego roku życia) mogą brać udział w spotkaniu razem ze swoimi mamami.

Co, gdzie i kiedy?

Kiedy i gdzie: godz. 10.00 – 16.00.

12 lipca w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, ul. Walkowskiego 1

19 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 4

26 lipca w Oświęcimskim Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona! Nie czekaj, zapisz się już dziś!

Zgłoszenia: tel: 12 411 05 24, e- mail: [email protected]

Pełny program i regulamin na: www.plineu.org

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Socjolożka i antropolożka kultury, PR-owiec. Obecnie pracuje w Stowarzyszeniu Doradców Europejskich PlinEU przy realizacji projektu “Innowacyjne wykorzystanie coachingu do wspierania równowagi praca–rodzina”.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie