Czego szukasz

Mama w branży ubezpieczeń? To świetny pomysł!

Dlaczego mama jest dobrym kandydatem na doradcę ds. ubezpieczeń i inwestycji? Dobrym? Ba, często – najlepszym. Ubezpieczanie i inwestowanie oraz przekonywanie innych, by działali bezpiecznie i myśleli trochę na wyrost to dwie jej codzienne aktywności, które z łatwością przekuje w zawód wykonywany. Jeśli na dodatek zawód ten wykonywać można elastycznie, nie kosztem relacji z najbliższymi czy własnej pasji, mama jest kandydatem wręcz idealnym. Elastyczna praca to jest to. 

Mama prędko się uczy

Odkąd zdała maturę/obroniła dyplom, matkując rozwrzeszczanemu niemowlęciu nic nie jest jej straszne. Przekwalifikowanie się? Ach, robiła to już tyle razy… Nabywanie nowych umiejętności? Proszę bardzo: mózg chłonny jak gąbka, transmisja danych błyskawiczna, przetwarzanie jeszcze szybsze. Każda minuta na wagę złota. Mama pracuje w trybie zadaniowym – co ma zostać wykonane, wykonane zostanie. Czego mama się ma nauczyć? I na kiedy? Trzeba się nauczyć na tyle dobrze, żeby doradzać innym? A co niby mama robi ostatnimi czasy – wyłącznie doradza.

Mama wie o czym mówi

Jeszcze będąc bezdzietną panienką miała wszelkie ubezpieczenia w wielkim poważaniu. Złamie sobie nogę? No to złamie. Okradną jej mieszkanie? A cóż można wynieść ze studenckiego mieszkania – słoiki? Odkąd mama jest… mamą, wie doskonale, że wypadki chodzą po ludziach. Zwłaszcza dzieciach. I mamach. Odkąd mama mieszka we własnym mieszkaniu, no dobrze: mieszkanie jest wspólną własnością mamy i taty, mama wie już, że złodzieje istnieją naprawdę (zwłaszcza amatorzy dóbr balkonowych i piwnicznych…), rury pękają a dachy przeciekają.  Teoretyzować mama oduczyła się dawno temu. Odkąd jest mamą ma nieustanne zajęcia praktyczne. Praktyczno-techniczne…

Mama wie jak mówić, żeby zostać wysłuchaną

Osiągnęła już taki poziom umiejętności negocjacyjnych, że nie straszny jej żaden zbuntowany trzylatek, hormonalnie agresywny nastolatek czy przeżywający kryzys wieku średniego czterdziestolatek. Trzeba namówić do współpracy wątpiących? Nie ma sprawy. Trzeba przekonać wahających się? Zrobione.

Mama nie żyje wyłącznie pracą

Mama już wie, że ważny jest całokształt. Ani poświęcanie życia domowego dla pracy, ani poświęcanie pracy dla życia domowego nie dadzą jej satysfakcji. Mama lubi decydować o tym co, jak i kiedy robi. Tylko wtedy jest aktywna, kreatywna i daje z siebie… nie – nie: wszystko. Daje tyle, ile może, żeby praca była wykonana dobrze i rzetelnie. Mama lubi mieć pod kontrolą… nie – nie: wszystko. Tylko to, co najważniejsze w danej chwili. Tylko wtedy pracuje wydajnie i z poświęceniem.

Dlaczego nie miałabyś zarabiać wykorzystując umiejętności, które co dnia wykorzystujesz w relacjach z najbliższymi?

Dlaczego nie sprawdzić jak skuteczną jesteś negocjatorką w relacjach z obcymi ludźmi?

Wciąż czujesz się niepewnie?

Z badania przeprowadzonego przez „Harvard Business Review” wynika, że kobieta aplikuje na dane stanowisko, dopiero gdy spełnia 100 proc. wymagań postawionych przez pracodawcę, a mężczyzna, jeśli spełnia… 60 proc.
źródło: http://wyborcza.biz

A Ty przecież tyle umiesz; tyle wiesz! Do dzieła!

 Czekamy na Twoje CV!

A może masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o pracy doradcy ds. ubezpieczeń i inwestycji? Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapraszamy do skorzystania z naszego dyżurnego adres mailowego: [email protected].

Czekamy na Wasze pytania. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!   

Akcja rekrutacyjna prowadzona jest do lipca 2015 r. 

Zdjęcie: 123rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie