Czego szukasz

Mama aktywna przez pokolenia

Ola mieszka w Tychach. W czasie urlopu macierzyńskiego szukała miejsca spotkań – znalazła pomysł na siebie. Dziś udowadnia, że z dzieckiem w ramionach można uprawiać nawet pilates. I to dosłownie!

Jestem mamą jak najbardziej aktywną i pomyślałam, że może warto napisać do Waszej redakcji o tym, co organizujemy dla mam z małymi dziećmi w Tychach. Razem z moją mamą, emerytowaną nauczycielką w-f, założyłam Klub Mam. Byłam wówczas na początku urlopu macierzyńskiego i szukałam miejsca spotkań dla mam z niemowlakami. Znalazłyśmy salę, niestety nie za darmo, ale mój tata zdecydował, że będzie nam ją opłacał w tym fajnym celu. Zaczęłyśmy prowadzić cotygodniowe darmowe spotkania Klubu Mam w październiku 2013 r. W ramach spotkań ćwiczymy pilates z maluchami na rękach (moja mama jest instruktorką pilates), śpiewamy, bawimy się, rozmawiamy o rozwoju, zapraszamy gości na pogadanki – byli już fizjoterapeuta i położna. Pijemy też kawkę i po prostu relaksujemy się w gronie rodzinnym.

Od kwietnia salę mamy opłacaną przez miasto – jako że został zaakceptowany mój wniosek do Urzędu Miasta na realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej. Przez 26 tygodni miasto użycza nam salę (w domu kultury) i finansuje pomoce dydaktyczne (zabawki, płyty, maty do ćwiczeń, itp), a mama i ja prowadzimy nieodpłatnie zajęcia w czynie społecznym.

Zawodowo jestem także aktywna, w sumie niedługo byłam z Mikołajkiem w domu. Jestem psychologiem dziecięcym i zajmuję się wczesnym wspomaganiem rozwoju.

Na Waszą stronę zerknęłam szukając porad dotyczących założenia działalności, bo od lipca chcę przejść na swoje. Zobaczyłam jednak baner „Aktywna mama w regionie” i pomyślałam – o, to o nas! 🙂 Aktywna jest bowiem i moja mama (lat 59, babcia na pełen etat), i ja (lat 32).

Pozdrawiam,
Ola

Fanpage Oli na fb: https://www.facebook.com/klub.mam.tychy

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie