Czego szukasz

Mała Lingua & Lingua Teens Space – Franczyza dla Mamy

Mamo, poszukujesz nowego projektu zawodowego? Języki obce to Twoja pasja? Otwórz własną szkołę Mała Lingua & Lingua Teens Space. To naprawdę proste!

 • Franczyzadlamamy.pl - 09/03/2015

­­­­­­­­­­­­­­­­MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE to ogólnopolska sieć szkół języków obcych dla dzieci i młodzieży, stanowiących grupę LINGUA TEAM European Language Program.

Założycielem sieci szkół, Właścicielem Marki oraz Dyrektorem Zarządzającym siecią jest Monika Ferreira. Centrala sieci znajduje się w Piasecznie koło Warszawy.

Szkoła została wyróżniona przez polskie i europejskie instytucje, m.in. Komisję Europejską i Ministerstwo Edukacji Narodowej.
MEN i Komisja Unii Europejskiej ds. Wielojęzyczności odznaczyła sieć szkół Certyfikatem Jakości i Innowacyjności European Language Label za autorską metodę nauczania MAŁA LINGUA, zaś MEN przyznał nam tytuł MIEJSCA ODKRYWANIA TALENTÓW za przyczynianie się do rozwijania uzdolnień wśród dzieci i młodzieży.

WHERE KNOWLEDGE AND FUN MEET HALFWAY to nasze hasło, które doskonale obrazuje główne założenie ogólnopolskiej sieci szkół MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE – na każdym etapie nauki w szkole uczniowie doświadczają niezwykle innowacyjnych i dostosowanych do potrzeb danej grupy wiekowej technik pracy na zajęciach, wyjątkowo angażujących autorskich projektów dydaktycznych, które nie tylko wciągają i motywują do nauki, ale też skutkują ogromnym postępem językowym, nawet w bardzo wczesnej fazie nauki języka obcego.

Aktualnie działają 152 placówki partnerskie. Wkrótce planujemy uruchomienie nowych lokalizacji.

Kto może zostać Państwa franczyzobiorcą? – pytamy Panią Monikę Ferreira, właścicielkę marki MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE?

Naszą ofertę kierujemy do:

 • Lektorów i nauczycieli języków obcych (nie tylko angielskiego), którzy myślą o założeniu swojej szkoły językowej dla dzieci i młodzieży
 • Właścicieli lub Dyrektorów Szkół Językowych i Przedszkoli Niepublicznych, a także właścicieli innych form organizacji przedszkolnych i klubików malucha;
 • Potencjalnych Partnerów, ekonomistów / biznesmenów, z umiejętnościami zarządzania, zainteresowanych otwarciem placówki edukacyjnej;
 • Młodych Mam poszukujących nowego projektu zawodowego, z pasją do języków obcych, o rozwiniętej kulturze językowej.

Można z Państwem współpracować na dwa sposoby – kupując franczyzę pełną albo ograniczoną. Na czym polegająte formy współpracy?

Potencjalne formy współpracy:
 Oferujemy możliwość współpracy franczyzowej w zakresie dwóch modeli biznesowych: 

*Franczyza pełna:

 • Otwarcie własnej stacjonarnej Licencjonowanej szkoły języków obcych dla dzieci i młodzieży MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE (lub tylko dla dzieci MAŁA LINGUA);
 • Wprowadzenie metody MAŁA LINGUA i programu LINGUA TEENS SPACE w swojej istniejącej już placówce edukacyjnej (oferta przede wszystkim dla szkół językowych, ale też przedszkoli, prywatnych szkół podstawowych, prywatnych gimnazjów, prywatnych liceów, szkół dwujęzycznych).

Otwarcie szkoły stacjonarnej nie wyklucza dodatkowego nauczania w przedszkolach czy rozszerzania działalności poprzez nauczanie w dodatkowych lokalizacjach.

*Franczyza ograniczona:

 • Wykorzystanie metody MAŁA LINGUA i programu LINGUA TEENS SPACE w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej nauczania języków obcych (np. ucząc w przedszkolach, wynajmując sale w szkołach i organizując językowe zajęcia pozalekcyjne, realizując zajęcia indywidualne).
 • Rozwijanie Licencjonowanej szkoły języków obcych dla dzieci i młodzieży MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE w formie tzw. punktów licencyjnych, bez prowadzenia szkoły stacjonarnej (wynajmując sale do prowadzenia zajęć od innych podmiotów np. szkoły podstawowe, gimnazja, klubiki malucha…).

Franczyzobiorca może wykupić tylko licencję MAŁA LINGUA, bez licencji LINGUA TEENS SPACE.

Co obejmuje Pakiet Franczyzowy?

Nasz Pakiet Franczyzowy to zbiór informacji i materiałów, które Partner Franczyzowy otrzymuje po podpisaniu Umowy Franczyzowej.  Wiedza ta umożliwi mu skuteczne wprowadzenie i rozwijanie na rynku lokalnym Licencjonowanej szkoły języków obcych dla dzieci i młodzieży pod marką MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE.

Pakiet Franczyzowy to:

1. Podręcznik operacyjny franczyzobiorcy, czyli pełny pakiet KNOW HOW, który w naszej sieci przygotowany jest dwutorowo:

 • Koncepcja i organizacja metodyczna szkoły;
 • Koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem, jakim jest szkoła języków obcych (czy działalność gospodarcza polegająca na świadczeniu usług z zakresu nauczania języków obcych).

2. Księga identyfikacji wizualnej marek = kompleksowy spójny system identyfikacji wizualnej, czyli wskazania dotyczące wizerunku, między innymi kolory organizacji, logo, wyposażenia sal, projekty wszystkich materiałów reklamowych i materiałów metodycznych etc.

3. Ogólnopolska komunikacja marketingowa

4. Stała opieka metodyczna bez dodatkowych opłat

5. Przeszkolenie franczyzobiorcy w zakresie realizacji wszystkich procedur organizacyjnych oraz bieżące wsparcie i doradztwo.

Co zyskują nasi Partnerzy?

 • Know how dla Partnerów Franczyzowych nie tylko w zakresie metodyki nauczania, ale też w zakresie zarządzania i organizacji przedsiębiorstwa, jakim jest szkoła językowa, szukania rozwiązań dla biznesu, rozwijania jego skali – Wiemy jak to robić, u nas to działa!
 • Wyróżniający, zwracający uwagę, dynamiczny system identyfikacji wizualnej – zwracające uwagę bajkowe elementy dla dzieci i dostosowane do preferencji młodzieży motywy graficzne wykorzystywane w komunikacji marketingowej;
 • Innowacyjne, autorskie metody nauczania:  metoda MAŁA LINGUA i program LINGUA TEENS SPACE;
 • Autorskie materiały dydaktyczne THE BLABBERS’ FAN CLUB;
 • Nauczanie projektowe, teatralizacja i umuzykalnienie zajęć;
 • Projekt nauczania w przedszkolach „THE BLABBERS’ NURSERY PROJECT”
 • System szkoleń dla Rodziców „Me and My English KID”.

Spodobał Ci się ten pomysł na biznes? Skontaktuj się z nami!

 

Monika Ferreira – Właściciel Marki, CEO
mobile:  509 908 791, [email protected] www.malalingua.eu

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Franczyzadlamamy.pl
Franczyza dla Mamy to projekt portalu Mamo Pracuj prezentujący sprawdzone pomysły na biznes dla mam. Nie masz pomysłu na własny biznes? Skorzystaj z franczyzy! Portal Mamo Pracuj nie bierze odpowiedzialności za wyniki biznesowe prowadzenia działalności przez franczyzobiorców.
Podyskutuj

Wiem, jak przykryć dziecko, żeby go nie przegrzać – Mamy kupują u Mam

2 lata temu zajmowały ją zagraniczne staże, konferencje, doktorat na Polibudzie. Nie przypuszczała, że wszystko mogą zmienić dwie różowe kreski. Dzisiaj prowadzi własny biznes i nie poddała się w czasie kryzysu. Poznaj Kasię Strzelczyk, która zgłosiła się do naszej akcji #MamyKupująUMam.
 • Listy do Redakcji - 02/06/2020
Kasia Strzelczyk

Kasia Strzelczak zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Gdybyś ponad 2 lata temu powiedziała mi, że będę tu gdzie jestem, to śmiałabym się tak długo, aż zaczęłyby mnie piec mięśnie brzucha. Erasmusy, zagraniczne staże. Doktorat na Polibudzie. Badania dla firmy lotniczej. Artykuły, konferencje… Taką byłam ,,ą” i ,,ę”.

Jak przykryć dziecko, żeby go nie przegrzać?

I wtem zobaczyłam je. Dwie różowe kreski. Na widok których, zalewa Cię ogromna fala szczęścia i strachu jednocześnie. Pracowałam do 36 tygodnia. A po 3 miesiącach planowałam wrócić na uczelnię. Zawsze kończyłam to co zaczęłam. Tak miało być i tym razem.

Dzień, w którym wrócę na uczelnię już nie nadejdzie. Okazało się, że swoje zdolności badawcze mogę testować na żywym organizmie.

Wyobraź sobie taki upał, że koszulka przykleja Ci się do pleców. A miesięczny bobas nie zaśnie jeśli każdy milimetr jego ciała nie będzie opatulony kocem. Zrobiłam co umiałam najlepiej i zaczęłam szukać odpowiedzi na pytanie: co ja mam do jasnej Anielki teraz zrobić, żeby jej nie przegrzewać? No przecież musi być jakieś wyjście.

Przeczytaj także: Nie będzie już lepszej okazji, żeby zacząć działać dla siebie – Mamy kupują u Mam

No i znalazłam. Odpowiedź brzmi: Merino

I jej właściwości termoregulacyjne. Czyli, że co? Czyli, że Twojemu dziecku nigdy nie jest ani za ciepło, ani za zimno. Merino dopasowuje się do temperatury ciała i otoczenia. Mogłam opatulać ją w tym wózku tak jak chciała. Ona spała pod czereśnią w ogrodzie, a ja siedziałam obok na leżaku z wyciągniętymi nogami i spokojem, że nie jest jej za gorąco. A zimą, kiedy wychodziłyśmy na spacer miałam spokojną głowę, że nie zmarznie.

Kiedy później okazało się, że dziecię ma atopowe zapalenie skóry, merino uratowało mnie po raz drugi. Bo jest miękkie jak piórko pisklaka i nie podrażniało, dodatkowo już i tak swędzącej i zaczerwienionej skóry.

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Doktoratu z tego nie będzie, ale satysfakcja do końca życia na pewno

Szczególnie jeśli merino uratuje także kryzysową sytuację Twojego dziecka. Bo kocyk nie musi służyć tylko do przykrywania. Może też rozwiewać wiele Twoich dylematów.

Teraz kiedy wszyscy jesteśmy ogarnięci epidemią postanowiłam nie załamywać rąk, tylko działać nad budowaniem społeczności. Stworzyłam e-booka, w którym znajdziesz odpowiedź na pytania:

 • dlaczego Twoje dziecko nie chce spać,
 • wskazówki jak odmienić tą sytuację,
 • i jak może przyczynić się do tego kocyk z wełny merino.

Zapraszam: na hasło mamopracuj jest 10% zniżki.

Przeczytaj także: Odkąd jestem mamą, praca zdalna to mój sposób na życie – Mamy kupują u Mam

Zdjęcia: archiwum prywatne Kasi.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Listy do Redakcji

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Odkąd jestem mamą, praca zdalna to mój sposób na życie – Mamy kupują u Mam

"Praca zdalna jest dla mnie sposobem na życie, odkąd zostałam mamą. Wtedy też postanowiłam zostać prawnikiem pracującym zdalnie, co jeszcze kilka lat temu (a było to w 2016 roku) było sporą nowością. Wiele osób pytało mnie o to, jak można świadczyć pomoc prawną zdalnie? A ja odpowiadając na wiele zapytań ze strony moich klientów, o to czy sprawę możemy załatwić telefonicznie, poprzez skype, czy e-mail odpowiadałam: „Możemy!” - opowiada Kinga Lalowicz, żona, mama dwójki dzieci, prawnik, a także kolejny gość naszej akcji #MamyKupująUMam.
 • Listy do Redakcji - 31/05/2020
Kinga Lalowicz

Kinga Lalowicz zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Do marca tego roku prowadziłam także stacjonarną kancelarię prawną w Krakowie oraz szkolenia dla branży nieruchomości z zakresu inwestowania w nieruchomości, konstruowania umów najmu, podnajmu itp. Ten czas jednak się skończył z dnia na dzień. Powstało wiele pytań o to co dalej….

Zanurzyłam się w sieci na 100%

Najpierw uruchomiłam porady prawne on-line, następnie sklep z produktami elektronicznymi, takimi jak wzory umów. Ostatnio w moim sklepie w sprzedaży jest także mój e-mail kurs on-line, o tym jak zacząć inwestować w nieruchomości. W trakcie nagrywania natomiast jest duży program on-line o house flippingu i całym procesie inwestycyjnym, na który możesz się zapisać już dzisiaj: https://www.lalowicz.pl/kurs-dla-inwestorow-w-nieruchomosci/

Przeczytaj także: Nie będzie już lepszej okazji, żeby zacząć działać dla siebie – Mamy kupują u Mam

Kinga Lalowicz

Co zatem zrobiłam, żeby uratować mój biznes, gdy wybuchł Covid19?

Zanurzyłam się w sieci na 100%! Do tej pory był to jeden z filarów mojej działalności, ale nie jedyny. Po wybuchu epidemii od razu podjęłam decyzję kontynuacji tych działań, ale na 100%. Zawsze o tym marzyłam, ale potrzeby klientów były inne: chcieli spotykać się oko w oko, woleli szkolenia stacjonarne niż on-line itp. W obecnych czasach, życie zmusiło nas do zaprzestania tych działań, stąd moja decyzja o wykorzystaniu internetu do świadczenia wszystkich moich usług.

Muszę przyznać, że w całym otaczającym nas zamieszaniu zw. z koronowirusem nie jest łatwo się odnaleźć… Wirus Covid-19, który jest przyczyną pandemii, spowodował również zmasowane ataki hakerskie, przeciążenie sieci itp. Została zaatakowana moja strona internetowa, dlatego chwilowo na nią nie mogłam zapraszać, a sprzedaż kursu dotyczącego inwestowania w nieruchomości została wstrzymana do odwołania.

Dodam, że wszyscy informatycy pracują obecnie 24h na dobę, dlatego musiałam czekać w kolejce na pomoc specjalistów od IT i dopiero po dwóch tygodniach moja strona, sklep z produktami elektronicznymi i platforma kursowa znowu ruszyła. To był dla mnie ogromny stres, który mnie odciął od moich klientów …

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Cała rodzina na pokładzie

Dodatkowo, jako mama dwójki dzieci (w wieku 4,5 i 6,5 lat) łączę moją pracę zawodową z wychowywaniem i nauczaniem dzieci w domu, którym przedszkole zamknięto z dnia na dzień. Wcześniej pracowałam tylko wtedy, gdy dzieci były w przedszkolu, teraz opieką dzielę się z mężem. Oboje pracujemy zdalnie, więc udaje nam się to zorganizować w miarę z sukcesem. Mamy wrażenie, że ogólnie taki system nam służy, choć dopiero się go uczymy, będąc wszyscy razem, całą rodziną na pokładzie. 🙂

Wiem jednak, że czas epidemii, to bardzo ciężki okres dla wszystkich, w tym dla moich klientów: wynajmujących i inwestujących w nieruchomości. Spotkałam się np. z wieloma przypadkami wypowiedzianych umów najmu z dnia na dzień, wstrzymanych transakcji notarialnych itp.

Staram się w tych trudnych czasach wyjaśniać zapisy umów, wspierać transakcje w branży nieruchomości oraz pomagam prowadzić biznes tym, którzy profesjonalnie zajmują się obrotem nieruchomościami.

Serdecznie zapraszam w moje internetowe progi: https://www.lalowicz.pl/, a także https://www.facebook.com/kingalalowicz/, oraz https://www.linkedin.com/in/kingalalowicz/ i do sklepu z moimi produktami, który znajdziesz tu: https://www.lalowicz.pl/sklep/

Przeczytaj także: Jestem właścicielką szkoły angielskiego – Mamy kupują u Mam

Zdjęcia: własność Kinga Lalowicz

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Listy do Redakcji

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail