Czego szukasz

Majówka z książką – 5 propozycji

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Tłumnie udamy się za miasto, aby chociaż na chwilę cieszyć się słońcem, ciepłem i pięknymi wiosennymi widokami. Część z nas wybierze pewnie aktywny wypoczynek, a część w tym wiele zapracowanych Mam, wybierze chwile sam na sam z książką w ręku. Co warto przeczytać?

Przedstawiam Wam kilka propozycji książkowych do wykorzystania w tych pięknych, wiosennych dniach.

1. Stulecie Winnych

Saga o rodzinie Winnych autorstwa Ałbeny Grabowskiej to składająca się z trzech tomów historia o wielopokoleniowej rodzinie, w której w każdym pokoleniu przychodzą na świat bliźniaczki, każda jest inna od drugiej, a mimo tego dziewczęta bardzo się kochają. Historia Winnych to ciepła opowieść o losach zwykłej chłopskiej rodziny, której losy ściśle splatają się z przełomowymi i tragicznymi zdarzeniami dwudziestego wieku.

Stulecie winnych. Tom 1. Ci, którzy przeżyli– Ałbena Grabowska, Wydawnictwo Zwierciadło  2014

Stulecie Winnych. Tom 2. Ci, którzy walczyli– Ałbena Grabowska, Wydawnictwo Zwierciadło 2015

Stulecie Winnych. Tom 3. Ci, którzy wierzyli.- Ałbena Grabowska, Wydawnictwo Zwierciadło 2015

2. Medalion z bursztynem

Najnowsza książka Anny Klejzerowicz jest połączeniem literatury obyczajowej i kryminału. To historia Ewy, która niespodziewanie znajduje, nieznany jej wcześniej, medalion z bursztynem. Do biżuterii dołączony jest bardzo tajemniczy list. Ewa podejmuje się wyzwania, jakim jest odtworzenie historii tajemniczego medalionu. W trakcie tych działań natyka się na różne zaskakujące i tragiczne w skutkach przeszkody. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę medalionu? Przekonajcie się same.

Medalion z bursztynem– Anna Klejzerowicz, Wydawnictwo Filia 2015

3. Dom na skraju

Ulica Różana w maleńkim miasteczku jest oazą spokoju i intymności. Piękne wille otaczają jeszcze wspanialsze ogrody troskliwie pielęgnowane przez ich właścicieli. Główną bohaterką powieści jest Marta, rozwódka, która po nieudanym małżeństwie wraca do rodzinnego domu, by zastanowić się nad swoim życiem. Dom na skraju to historia kobiet napisana z myślą o kobietach, które mają ochotę na lekturę dającą pokrzepienie, przyjemne odprężenie i zastrzyk pozytywnej energii.

Dom na skraju– Kasia Bulicz-Kasprzak, Wydawnictwo Prószyński i S-ka 2015

4. Zielona wyspa

Książka Igora Ostachowicza jest ciekawym studium nad ludzką psychiką i dręczącymi nasze umysły demonami. Główna bohaterką książki jest Magda, która spędza samotny urlop na tajemniczej bezludnej wyspie, gdzie stara się posklejać swoje zszargane nerwy w całość.  Czy bezludna wyspa okaże się idealną samotnią a Magda jest ofiarą za jaką się uważa? Autor bawi się konwencjami, buduje napięcie, wciąga czytelnika w grę swojej bohaterki, a zakończenie jest dla czytającego prawdziwym zaskoczeniem.

Zielona wyspa– Igor Ostachowicz, Wydawnictwo W.A.B 2015

5. Kryminalistka

Najnowsza książka Joanny Jodełki opowiada o kilku dniach z życia pisarki kryminałów. Życie Joanny wydaje się z pozoru szczęśliwe i uporządkowane. Joanna Jodełka połączyła ze sobą elementy kryminału i thrillera psychologicznego. Kryminalistka to świetna lektura pozwalająca czytelnikowi na stawianie własnych hipotez i snucie domysłów. Podczas czytania z zapartym tchem oczekujemy dalszego ciągu. Gubimy się w przypuszczeniach, a Joanna Jodełka wodzi czytelnika za nos doprowadzając do nieoczekiwanego zakończenia.

Kryminalistka– Joanna Jodełka,, Wydawnictwo Świat Książki 2015

Jeśli lubicie konkursy, w których do wygrania są książki to do 5 maja trwa na moim profilu na FB fajny KONKURS.

Zdjęcie: Pixabay

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Książki są dla niej jak oddychanie. Z księgarni nigdy nie wychodzi z pustymi rękami. Zaraziła pasją do książek swoje małe dziecko. Bloguje, oczywiście o książkach! Wciąż szuka pomysłu na swoją drogę zawodową i snuje plany o własnej firmie.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie