Czego szukasz

Wrócić do pracy i jej nie stracić

Od ponad 5 lat pracuję w firmie na stanowisku managerskim w sprzedaży oraz marketingu. Ponad rok temu firma, w której pracuję osiągnęła wysokie wyniki finansowe i postanowiono ją przekształcić w spółkę. 4 lata wytężonej pracy przyniosły wspaniały efekt uwieńczony sukcesem, i kolejnym awansem na stanowisko dyrektorskie.

Kobieta pracuje na laptopie

Byłam tak szczęśliwa jak nigdy dotąd, córka po wakacjach miała iść do pierwszej klasy, moje zarobki były stabilne, a mąż wykańczał nasz domek i zajmował się córką. Po 2 miesiącach od awansu okazało się, że jestem w ciąży. Zamarłam, gdyż uświadomiłam sobie, że mam 39 lat i znów będę mamą. Zaraz też powiadomiłam o tym fakcie pracodawcę, gdyż uważałam, że to będzie uczciwe, ze względu na stan początkowy spółki. Pracowałam pełną parą przez kolejne 2 miesiące. Niestety pojawiły się problemy z ciśnieniem, musiałam więc zostać na L4 do porodu. Oczywiście pracodawca, cały czas obiecywał, że moje miejsce na mnie czeka, byłam zresztą cały czas w kontakcie z firmą, gdyż, jako pracoholik wydawało mi się, że muszę mieć nadal wszystko pod kontrolą.

W grudniu przyszła na świat nasza Magdalenka, cudowna Mufinka. W kwietniu nasza firma obchodziła jubileusz, na który zostałam zaproszona, pojawiło się w firmie wielu nowych pracowników, zostałam przedstawiona, jako dyrektor działu handlowego i marketingu, wracający za 2 miesiące do teamu, uspokoiłam, więc wtedy całkiem swoją czujność.

Jak się okazało, w międzyczasie u naszej Magdalenki pojawiał się refluks, zastanawiałam się jak mam więc pogodzić powrót do pracy z opieką nad dziećmi? Złożyłam podanie o powrót do pracy na ¾ etatu, przez okres 2 miesięcy. Tą decyzją kolokwialnie mówiąc „wsadziłam kij w mrowisko” – otóż okazało się, moja Szefowa miała plan zwolnienia mnie z dnia na dzień.

Na całe szczęście moja Mufinka uratowała nas przed tak dramatyczną sytuacją. Niestety poniosłam z tego powodu konsekwencje, zarówno psychiczne jak i finansowe. Zlikwidowano mój dział, pracownicy zostali przeniesieni do drugiej spółki, a ja dostałam nowe stanowisko Regionalnego Przedstawiciela Sprzedaży.

Targały mną okropne emocje, żal, smutek jak mogłam się tak zawieść na osobie, której ufałam przez 5 lat pracy. Pracowałam po 12 godzin na dobę, a nawet i w weekendy, bo były takie potrzeby w firmie.

Zatem drogie mamy, jeśli jesteście na początku tej drogi, to bardzo dobrze zaplanujcie swój powrót do pracy, aby nie spotkała Was taka sytuacja, jaka mnie dotknęła.

Pamiętajcie, że każdej matce wracającej do pracy zaraz po zakończeniu urlopu macierzyńskiego przysługuje możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego, zarówno starego jak i nowego, z bieżącego roku kalendarzowego. Ponadto, wracając do pracy w zmniejszonym wymiarze godzin jesteśmy chronione przez okres 1 roku od zwolnienia

Warto też pomyśleć o pracy na własny rachunek, może być w tym pomocny nowy projekt całkowicie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej: http://www.eurokobieta.pl/

Ponadto osobiście chętnie udostępnię niezbędne wnioski oraz pomogę przy redagowaniu pism, lub w problemach, kiedy wszystko dookoła zacznie tracić dla Was sens, zapraszam do korespondencji na adres: [email protected]

Zapewne wiele z Was zastanawia się i co dalej, skoro piszę nadal mój pracodawca.  Otóż, wyjaśniam, że to ostatnie 3 miesiące z moim pracodawcą, złożyłam właśnie wypowiedzenie, ponieważ znalazłam nową pracę, więc pamiętajmy o tym, że: „chcieć to móc”.

Pamiętajmy, że my mamy jesteśmy często jak „macgayver’ki” podwójnie zorganizowane, na co dzień, gotowe do wszelkich zdań specjalnych.

Czas więc zapomnieć o stereotypach, że matka na etacie to tylko L4, i problemy. Czego dowodem są historie sukcesu opowiedziane na portalu Mamo Pracuj.

Daria

Zdjęcie: Pixabay

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Podyskutuj

Słoik komplementów dla córki – list do redakcji

"Warto zadbać o szeroki repertuar komplementów dla córek, tak by nauczyły się je przyjmować oraz doceniały się za różnorodne cechy" - napisała do nas Magda Korczyńska w liście do redakcji. Magda stworzyła "Słoik komplementów dla córki" - na 24 karteczkach na 24 dni grudnia, podrzuca pomysły na miłe słowa, którymi możemy obdarzać nasze córki. Zobacz!

Pewnie nie raz mówiłyście córkom miłe słowa. Czy wiecie dlaczego, komplementując dziewczynki lepiej unikać odnoszenia się do ich wyglądu?

Stale komentując wygląd dziewczynek sprawiamy, że to właśnie ten aspekt uznają one za swój największy atut i wokół niego budują swoją samoocenę a nawet tożsamość. Warto zadbać o szeroki repertuar komplementów dla córek, tak by nauczyły się je przyjmować oraz doceniały się za różnorodne cechy.

Słoik komplementów dla córki

Jestem mamą 2 córek i prowadzę projekt edukacyjny „Jak Wychowywać Dziewczynki”. Stworzyłam fajną aktywność na czas przygotowań do świąt „Słoik komplementów dla córki”. To darmowy PDF do wydrukowania w domu: na 24 karteczkach podpowiadam szereg miłych słów na 24 dni grudnia. Jeśli robicie dla córki kalendarz adwentowy (lub w inny sposób odliczacie dni do Świąt), komplementy możecie dołączyć do niego.

Pobierz PDF, w którym znajdziesz:

  • karteczki z komplementami oraz puste kartki do samodzielnego wypełnienia,
  • etykietę do naklejenia na słoik,
  • 9 inspiracji jak pomagać córce budować akceptację własnego ciała.

Miłego komplementowania!

Zdjęcia: własność Magdy

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Jedno spotkanie, motywacja i decyzja – historia przedsiębiorczej mamy

Ania napisała do nas po spotkaniu organizowanym przez w ramach projektu Mommypreneurs, aby podzielić się kawałkiem swojej zawodowej zmiany. Pokazała, że warto nie tylko szukać możliwości, uczyć się i rozwijać, ale przede wszystkim trzeba podjąć decyzję i działać!
Anna Frątczak

Jedno spotkanie

Długo zbierałam się do napisania (pisanie o sobie, to nie jest moja mocna strona). Po spotkaniu networkingowym dla „Mommypreneurs”, które prowadziłyście 10 listopda 2020 r., dostałam dodatkowego „kopa” do działania. Pomyślałam, że to znak i najwyższy czas, żeby zebrać się do napisania w końcu kilku słów o sobie i opowiedzieć jak Wasze szkolenie mi pomogło.

Jedno spotkanie, motywacja i decyzja

Jestem mamą 2,5 latka, która po dłuuugich 2 latach opieki nad dzieckiem w domu, postanowiła działać. Trochę to trwało, bo „bycie w domu” z dzieckiem jest jak praca na 3 etaty, łącznie ze zmianą nocną. Ze znalezieniem czasu dla „siebie i swój rozwój” było bardzo ciężko. Punktem zwrotnym było dla mnie uczestniczenie w wiosennym szkoleniu dla przedsiębiorczych Mam „Mommypreneurs”. To wtedy zobaczyłam, że przy dobrej organizacji dnia i pomocy najbliższych da się wygospodarować 2 – 3 h dziennie dla siebie.

Przeczytaj także: Mamo, możesz wszystko! Czyli jak w zgodzie ze sobą osiągnąć zawodowy sukces?

W końcu robię coś swojego

Idąc tym tropem, kilka tygodni temu otworzyłam sklep internetowy. Z wiadomych przyczyn wybór padł na sklep z zabawkami (w tym temacie stałam się ekspertem). Zabawki tylko znanych marek, dobrej jakości, znane i lubiane przeze mnie i moje dziecko. Jestem dopiero na początku swojej nowej, „biznesowej” drogi, bo wcześniej pracowałam w korporacji na etacie.

Oczywiście nie jest łatwo i kolorowo, bo większość rzeczy staram się zrobić sama. Często dopadają mnie chwile zwątpienia, ale nie poddaję się. Bardzo dużo pracuję wieczorami, często do późnej nocy. Cały czas się szkolę i uczę, bo sprzedaż internetowa i marketing to dziedzina wcześniej mi nieznana. Traktuję to jako świetną okazję do nauki, ale przede wszystkim jest to moja odskocznia od dnia codziennego. Pomimo dużej ilości pracy i póki co, niezbyt wielkich dochodów, czuję się dobrze bo robię coś „swojego”. 🙂

Przeczytaj także: Dostałam pracę! – list od Agnieszki

Zdjęcie: prywatne archiwum Ani

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×