Czego szukasz

Let’s solve IT! Weź udział w tegorocznej edycji wydarzenia!

Dołącz do wydarzenia Let’s solve IT! organizowanego przez Stowarzyszenie Women in Technology Poland by rozwiązać swoje problemy z dziedziny IT lub nowych technologii. Porozmawiaj z ekspertem, zapytaj, rozwijaj się! Koniecznie poznaj szczegóły i zapisz się!

  • Agnieszka Wadecka - 11/02/2021
grafika wydarzenia lest solve it, granawowo rozowe tlo, biale i rozowe napisy

Czy to program dla Ciebie?

Wydarzenie jest zorganizowane z myślą o Kobietach zainteresowanych branżą IT, technologiczną i branżami pokrewnymi, a także dla tych, które chcą się rozwijać na tej ścieżce.

Stowarzyszenie Women in Technology Poland organizuje je by pomóc w pokonywaniu wyzwań i rozwiązywaniu problemów kobiet skupionych wokół świata IT, nowych technologii i pokrewnych.

Pewnie znasz to uczucie:

jedno słowo, czyjaś pomocna dłoń, jakaś wskazówka, która prowadzi do przełomu. Coś, co ma znaczenie, co pozwoli Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie i da Ci poczucie kontroli.

To magia współpracy z innymi i budowania mostów między ludźmi. To coś, dzięki czemu jesteśmy niepokonani. Właśnie po to został stworzony projekt Let’s Solve IT.

Jak będzie wyglądać wydarzenie?

Let’s solve IT! odbędzie się online, będą to 30 minutowe konsultacje z ekspertem. Oczywiście całe wydarzenie będzie trwało pełne 4 tygodnie a do dyspozycji czeka 60 ekspertów z ponad 50 specjalizacji. Dzięki konsultacji z ekspertem będziesz mogła rozwiać wątpliwości i rozwiązać swój problem, a w przyszłości będziesz rozwiązywać je samodzielnie bez… problemu 😉

Im szybciej dołączysz, tym lepiej!

Program rozpocznie się 15 lutego i będzie trwał 4 tygodnie. Zapisy rozpoczną się 13 lutego i będą trwały do 14 marca. Trzeba pamiętać, że ten, kto szybciej zapisze się do programu, będzie miał większe szanse na wolne terminy na konsultacje online z wybranym Ekspertem w danej dziedzinie.

Należy zarejestrować się przez specjalny formularz dostępny na stronie letssolveit.pl, a następnie po otrzymaniu linka do ekspertów z danej dziedziny – umówić się na spotkanie przez platformę Calendly.

Poznaj szczegóły i dołącz!

Więcej informacji, opisy specjalizacji ekspertów oraz lista obszarów wsparcia dostępne są na stronie letssolveit.pl.

Kontakt: Agnieszka Piędzio – [email protected] lub [email protected]

Organizator: Stowarzyszenie Women in Technology Poland

Social Media: Facebook, LinkedIN

🔗 Broszura FAQs.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Wadecka
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.

Video: Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? Posłuchaj i pobierz ebook!

Premiera ebooka Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? już za nami! Przewodnik spotkał się z gorącym przyjęciem - możesz go pobrać za darmo tutaj! Posłuchaj nagrania z premiery i poznaj historie przebranżowienia naszych gości - Moniki i Joanny, które realizują swoje zawodowe pasje we wrocławskim oddziale Nokii. Zapraszamy!
nokia ebook grafika niebiesko pomaranczowa

Od czego zacząć przebranżowienie? Zobacz nasz webinar

Do współpracy nad ebookiem zaangażowaliśmy ekspertów i praktyków z branży, rekruterów i managerów oraz pracowników, którzy sami mają proces przebranżowienia już za sobą i z powodzeniem realizują się w nowej roli. Ebook Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? to pozycja obowiązkowa, dla wszystkich tych, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę, świadomie zaplanować proces zmiany i osiągnąć wymarzony cel.

Czego dowiesz się z nagrania?

  • Co było inspiracją dla stworzenia ebooka Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? i dlaczego jest to wyjątkowa pozycja na rynku?
  • Co dokładnie znajduje się wewnątrz ebooka i w czym konkretnie pomoże czytelnikom?
  • Jak przebiegała droga zawodowa naszych gości specjalnych – Moniki i Joanny?
  • Dlaczego zdecydowały się na przebranżowienie?
  • Co było dla nich wsparciem i co pomogło w realizacji celu?
  • Jak wygląda rekrutacja i nauka w Nokia Academy?
  • Oraz odpowiedzi na wiele praktycznych pytań, które zostały zadane przez uczestników na żywo, podczas trwania webinaru.

Kim są nasze ekspertki?

Joanna Rusin – programistka testów automatycznych, pracująca w prężnie rozwijającym się zespole wrocławskiego oddziału Nokii. W firmie pracuje ponad 3 lata – rok na stanowisku testera manualnego i 2 lata na stanowisku testera automatyzującego. Poza obowiązkami związanymi z testowaniem aktywnie działa na rzecz kobiet w IT – pisząc artykuły dla mamopracuj.pl i HR Business Partner, nagrywając podcast dla Earborne Media, a także uczestnicząc w live z Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza; prelegentka wykładów Girls For Girls.

Monika Czaplińska, która mówi o sobie „Pracuję jako Java Software Developer w Nokii. W moim zespole zajmujemy się rozwojem oprogramowania do zarządzania siecią telekomunikacyjną. Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i mamą wspaniałego 12-letniego syna. Mieszkam we Wrocławiu około 20 lat, czyli od rozpoczęcia studiów na Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu). W Nokii pracuję 16 lat”.

Moderacja: Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, współtwórczyni #MamoPracujwIT i mamopracuj.pl

Ebook Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? powstał dzięki współpracy zespołu firmy Nokia Solutions and Networks i naszego programu #MamoPracujwIT

Kliknij tutaj i pobierz ebook za darmo!

Partnerzy ebooka:

Nokia
Nokia w Polsce to jeden z ważniejszych ośrodków firmy na świecie, o czym świadczy liczba i ranga prowadzonych tu projektów. Jesteśmy obecni w czterech miastach: we Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy oraz Warszawie, gdzie zatrudniamy ponad 6 tysięcy osób i działamy głównie w obszarach badawczo-rozwojowych.

www.nokiawroclaw.pl
www.nokiakrakow.pl
www.nokiabydgoszcz.pl
www.facebook.com/G4GNokia

Fundacja Mamo Pracuj
Wspieramy kobiety poszukujące swojej drogi zawodowej. Publikujemy teksty dotyczące rozwoju osobistego i zawodowego, wspieramy przedsiębiorczość kobiet, szczególnie mam, i pomagamy im rozwijać skrzydła. Realizujemy wiele projektów i programów, które pomagają mamom wrócić na rynek pracy, znaleźć nowy zawód i dobrą pracę. Od ponad 4 lat prowadzimy program #MamoPracujwIT, który jest najlepszą okazją do poznania siły networkingu w branży IT.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Nokia Academy to szansa, z której trzeba skorzystać! – wywiad z Natalią

Jeśli szukasz drogi, która poprowadzi Cię do branży IT, to Nokia Academy może okazać się doskonałym kierunkiem. Dzisiaj rozmawiamy z Natalią Kniat, która po ukończeniu Nokia Academy rozpoczęła pracę testerki w Nokii. Jak w wygląda nauka w akademii i dlaczego warto spróbować swoich sił? Przeczytaj!
  • Agnieszka Kaczanowska - 10/02/2021

Czy warto aplikować do Nokia Academy? Natalio, jak odpowiedziałabyś na to pytanie?

Oczywiście, że warto! Nie ma nic do stracenia i nie ma czego się bać. 😉
Po rekrutacji uczestnicy zapraszani są na wykład wstępny, podczas którego dowiadują się, które obszary wiedzy poruszane będą podczas Akademii. Można wtedy zdecydować, czy temat nas kręci, czy jednak chcemy w życiu robić coś innego. Aplikacja nic nie kosztuje, a może zmienić się we wspaniałą przygodę. Ja podczas zajęć nawiązałam kontakty z ludźmi, którzy się przebranżawiają; z trenerami, którzy otwarcie odpowiadali na moje (niekiedy kosmiczne) pytania, a każdy wynik egzaminu budził we mnie niezmierną radość i chęć sięgnięcia po więcej.

Jakie kierunki można wybrać? Czy jest jakaś różnica w wymaganiach?

Do wyboru są dwa profile: testowanie oprogramowania oraz programowanie w języku C++. Część wymagań jest wspólna, a szczegółowe informacje dostępne są na stronie Nokii.

Chcesz się zgłosić? Przejdź do formularza!

Czy trzeba mieć już jakąś wiedzę, jeśli chodzi o IT? Słowem, na jakim etapie zmiany branży czy nauki warto aplikować?

Podczas akademii, w której ja uczestniczyłam kursanci posiadali wiedzę na różnym poziomie. Jedni więcej wiedzieli o Linuxie, inni o sieciach, zdarzali się eksperci z fizyki oraz osoby recytujące 7 zasad testowania. Ja sama miałam już certyfikat ISTQB i byłam po kursie związanym z testowaniem oprogramowania. Myślę, że podstawowa wiedza z IT jest potrzebna, natomiast warto podkreślić, że NA jest po to, aby nauczyć uczestników tego, co będzie potrzebne później w pracy. Prowadzone są zajęcia ze wszystkich obszarów. NA pokazuje też, w jakim kierunku się rozwijać i którą gałąź wiedzy należy rozszerzyć.

Czy da się pogodzić zajęcia z pracą, dziećmi i wszystkimi innymi ważnymi życiowymi rolami?

Nie ukrywam: było ciężko. Da się pogodzić życie z nauką/rozwojem, natomiast wymaga to uporu i wsparcia. Tutaj duży ukłon w stronę mojego męża, który przejął obowiązki domowe, a dla mnie był podporą podczas chwil zwątpienia, stresu i braku wiary w siebie. Puszczam też oczko do sąsiadów, którym czasem podrzucałam dzieci, gdy naprawdę było już hucznie, energicznie i zbyt głośno, a ja potrzebowałam skupić się na nauce. Rodzice, siostra, teściowie, znajomi – myślę, że każdy miał wpływ na mój sukces.

Powiedz proszę jak wyglądają zajęcia? Ile czasu trwają?

Poprzednia Akademia była pierwszą edycją prowadzoną całkowicie zdalnie. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku – przez mniej więcej dwa miesiące. Była podzielona na etapy, które weryfikowały wiedzę i zawężały krąg uczestników. Część obowiązkowa zaczynała się o godzinie 16:30 i trwała 1,5 godziny. Po niej był czas na konsultacje, trwające w zależności od potrzeb uczestników – czasem do późnego wieczora. W tym miejscu muszę przyznać, że trenerzy z Nokii zrobili kawał świetnej roboty. Cierpliwie tłumaczyli materiał, niejednokrotnie wręcz łopatologicznie. Szacuneczek! Teraz sama szkolę się na trenera Nokia Academy, zatem zapraszam – może się spotkamy!

Natalio, a jak się zaczęła Twoja przygoda? Skąd pomysł aplikowania do Nokia Academy?

Wydawało się, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie, ale było zupełnie inaczej. Po kilku rozmowach z kolegami z branży i paru spotkaniach nt. przebranżowienia, końcem 2019 roku podjęłam decyzję o zmianie profesji. Zaczęłam od kursu testerskiego, a po certyfikacji ISTQB przyszła pandemia, lockdown i moje plany legły w gruzach. Ciężko było zaczepić się, by zdobyć komercyjne doświadczenie w IT, nie mając statusu studenta. Odbyłam kilka rozmów kwalifikacyjnych, ale czułam, że stoję w miejscu. W końcu w wakacje 2020 roku trafiłam na ogłoszenie rekrutacyjne do Nokia Academy. Pomyślałam sobie: „Brzmi nieźle!”. Wymagania mniej więcej spełniałam, kurs darmowy, więc głupio było nie spróbować. Na wykładzie wstępnym zrozumiałam 5% materiału, w tym przedstawienie się prowadzącego i podziękowanie za uwagę. 😉 Zrobiłam jednak notatki i przez kilka dni, slajd po slajdzie, próbowałam dociec prawdy niczym wytrwały Detektyw Pozytywka. ; -)

Jak wyglądał Twój dzień w czasie nauki i ile to trwało? W trakcie naszego webinaru promującego ebooka, opowiadałaś, że 2 dzieci, praca, kwarantanna i dałaś radę… ale jak?

Pracowałam na etacie w godzinach 8-16. Wrzucałam coś na ząb (a propos zalet Nokia Academy – zrzuciłam parę kilo ;)) i od 16:30 skoncentrowana słuchałam wykładów (zastanawiając się, czy na pewno są w języku polskim, bo zmęczenie dawało się we znaki). Po części wykładowej aktywnie uczestniczyłam w konsultacjach (no może nie zawsze aktywnie, bo kiedy nie rozumiesz materiału, to nie wiesz, o co pytać). Wieczorami z nosem w książkach powtarzałam materiał, żeby następnego dnia móc spytać o to, czego nie rozumiem. Nie spotykałam się ze znajomymi, a weekendy, święta i każdą wolną chwilę poświęcałam na szukanie rozwiązań, dociekanie odpowiedzi, rozszyfrowywanie skrótów.

Warto zaznaczyć, że Nokia Academy jest darmowa, natomiast cena, którą płacimy na rzecz tych szkoleń, to czas. Trzeba poświęcić wiele rzeczy. Przez ponad dwa miesiące prawie nie widywałam swoich dzieci, a kiedy wylądowaliśmy na kwarantannie, uwierz mi – było nerwowo. To, jak pracuje się w domu z małymi dziećmi, doskonale zrozumieją rodzice, a jeśli dołożymy do tego naukę, trudny materiał i cały dom na głowie, to łatwo wyobrazić sobie ogrom tego przedsięwzięcia.

Teraz pracujesz w Nokii – na jakim stanowisku? Opowiedz, czym się zajmujesz? Nie każdy ma szansę na pracę w Nokii po Nokia Academy. Jak sądzisz, co zadecydowało, że właśnie Ty dostałaś ofertę?

Nie wchodząc w szczegóły, pracuję na stanowisku testera w dziale R&D tworzącym między innymi oprogramowanie radiomodułów. Radiomoduł, to ta skrzynka, która wysyła sygnał do telefonów, żebyśmy mieli Internet. 😉 Zajmuję się testami integracyjnymi komponentów, ale można też powiedzieć, że wpisuję kolorowe słówka na czarnym tle ekranu (kiedy ktoś spoza branży zajrzy mi przez ramię). Moim zdaniem każdy z aspiracjami ma szansę dostać pracę w Nokii.

Co zadecydowało, że ja dostałam ofertę? Serdeczny kolega powiedział mi, że zadaję dobre pytania, może to jest klucz do sukcesu? Czuję, że jedna z menedżerek zauważyła we mnie to coś, ten upór maniaka, chęć rozwoju i zdolność adaptowania się do sytuacji, przyswajalność wiedzy. To ona poleciła mnie dalej i dzięki niej trafiłam na ostateczną rozmowę, zakończoną podpisaniem umowy.

Na koniec, co chciałabyś jeszcze dodać? Co powiedziałabyś innym kobietom, które jak Ty kiedyś, są teraz na początku drogi?

Łatwo mi powiedzieć to teraz, ale nie poddawajcie się! Korzystajcie z dobrodziejstw Internetu, darmowych webinarów, akcji, jakie prowadzi portal mamopracuj.pl, słuchajcie podcastów, oglądajcie filmy związane z IT, pytajcie znajomych lub nieznajomych i chyba najważniejsze: nie bójcie się prosić o pomoc. Nokia Academy odbywa się teraz zdalnie, w pierwszym etapie było ponad 100 osób, a w pewnym momencie, w tym tłumie, trenerzy zaznaczali, że mnie pamiętają. Czasem, gdy pytałam o coś spoza tematu, odpowiadali mi później na prywatnym czacie. 🙂 Zawsze byli do dyspozycji, za co też serdecznie dziękuję! Do mnie została wyciągnięta pomocna dłoń, wykorzystałam to, dlatego też teraz ja chcę dać coś od siebie i mam nadzieję, że zainspiruję kogoś do dalszego rozwoju. 🙂

Dziękujemy za rozmowę!

A teraz sprawdź czy Nokia Academy jest właśnie dla Ciebie!

A może chcesz poznać inne historie kobiet, które zmieniły swoje życie i odważyły się wejść do branży IT właśnie w Nokii?

Zmiana branży na IT. Od czego zacząć i o co zadbać, aby to było możliwe?

Mama–testerka inspiracją dla innych kobiet

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w Nokii? Przejdź do profilu firmy w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom.

Zdjęcia: archiwum prywatne Natalii Kniat

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×