Czego szukasz

Krzesło czy fotel biurowy – co wybrać?

Wielogodzinne siedzenie przy biurku to codzienność w polskich biurach. Pracodawcy chcąc zadbać o maksymalną wydajność i poprawę samopoczucia swoich pracowników powinni zainwestować w odpowiednio dobrane krzesła i fotele biurowe. W poniższym artykule doradzamy, o czym należy pamiętać podczas zakupu tych urządzeń.

krzesło fotel biurowy

Krzesło czy fotel biurowy – na czym polegają najważniejsze różnice?

Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę podczas kupowania krzesła bądź fotela biurowego? Podstawowym elementem do uwzględnienia powinna być liczba godzin, które spędzamy przy biurku. Zazwyczaj fotele lepiej sprawdzają się przy wielogodzinnym siedzeniu, a krzesła podczas krótkich spotkań. Istotne są również nasze osobiste preferencje.

Fotele biurowe wyróżniają się zazwyczaj cięższą masą oraz są wyposażone w szereg funkcji w zakresie regulacji wysokości oparcia czy podłokietników. Elementem rozpoznawczym foteli biurowych jest także zastosowanie dodatkowych technologii oraz oryginalnego designu. Najlepiej sprawdzają się fotele, w których siedzisko wykonane jest z materiału – skórzane modele sprawiają sporo kłopotów zwłaszcza w trakcie upałów.

W internetowym sklepie Geret każdy klient otrzyma fachowe porady dotyczące zakupu najlepszego fotela lub krzesła biurowego. Jest to firma, która podąża za nowymi trendami, oferuje asortyment najwyższej jakości oraz stawia na wsłuchiwanie się w zmieniające się potrzeby swoich klientów.

Kiedy warto postawić na krzesło biurowe?

Krzesła biurowe są mniejsze, dlatego sprawdzają się wtedy, gdy dysponujemy mniejszą przestrzenią. Krzesła warto zakupić wtedy, gdy nie planujemy zbyt często na nich siedzieć. Decyzję odnośnie do tego, czy kupimy fotel czy krzesło warto podejmować po uwzględnieniu własnych upodobań.

krzesło biurowe

Ergonomia ma znaczenie

Bez względu na to, czy kupujemy krzesło czy fotel biurowy, w trakcie podejmowania ostatecznej decyzji zwracajmy uwagę przede wszystkim na to, czy oferuje on rozwiązania w zakresie ergonomii. Chodzi o to, że krzesło bądź fotel musi być wygodne oraz być dostosowane do wzrostu użytkownika.

Szczególną uwagę zwracajmy na oparcie – powinno ono być wyprofilowane tak, by można było siedzieć w prawidłowej, bezpiecznej pozycji. Istotnym elementem jest też wysokość oparcia. W fotelach biurowych oparcia są zazwyczaj wysokie, jednak, gdy postawimy na krzesło, dobrze jest wybrać takie, które zapewni nam oparcie sięgające do wysokości łopatek.

Fotel biurowy powinien być także wyposażony w podłokietniki. Podłokietniki sprawiają, że ręce zyskują odpowiednie oparcie nawet podczas wielogodzinnej pracy, a zatem nie będziemy narażeni na wystąpienie bólu nadgarstków.

krzesło biurowe
Xenon-Net-regulacja-glebokosci-siedziska

Głębokość siedziska

W trakcie szukania dobrego krzesła lub fotela biurowego warto też zweryfikować głębokość siedziska. Siedzisko powinno dawać oparcie dla minimum połowy długości ud oraz kierować się nieco w dół. Wtedy z pewnością nie będziemy narażeni na problemy z krążeniem, a nawet wielogodzinne wykonywanie pracy biurowej nie spowoduje żadnych dolegliwości.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie