Czego szukasz

Krok po kroku: jak napisać list do Mikołaja

Pierwszy list do Mikołaja to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka i… rodzica! Każdy przyzna, że spełnianie dziecięcych marzeń ma w sobie coś magicznego. Warto pamiętać, że wiara w to, że prezenty przynosi Mikołaj, trwa zwykle bardzo krótko, dlatego pielęgnuj ją, póki możesz. Zacznij od wspólnego napisania listu!

dziewczynka w czapce Mikołaja

Jak zapamiętałeś święta ze swojego dzieciństwa? Na pewno wspomnienia związane z prezentami i Mikołajem są najsilniejsze i najpiękniejsze. Właśnie dlatego każda chwila poświęcona na przygotowanie listu do Mikołaja jest tak ważna.

Znajdź czas

Nie spiesz się. Przygotuj kolorowe kartki lub papeterię, mazaki lub kredki i zrób list razem z dzieckiem. Technika wykonania listu jest całkowicie dowolna. Mniejsze dziecko może rysować, starsze – pisać.

Możesz też Ty spisać list, który podyktuje Ci dziecko, a potem możecie razem go ozdobić. Niech to będzie okazja do rozmowy na temat Mikołaja, tego gdzie mieszka, jak pracuje, wyobraźcie sobie jak może wyglądać jego dom i jak elfy pracują w fabryce zabawek. Taka zabawa idealnie pobudza wyobraźnię!

Nie zapomnij o niczym

List do Mikołaja nie może być tylko listą prezentów. Powinien zawierać też podstawowe informacje o dziecku i o jego wieku. Dobrze, jeśli dziecko może się pochwalić grzecznym zachowaniem lub obietnicą poprawy, jeśli ostatnio coś przeskrobało.

Nie zaszkodzi w samym liście złożyć też świątecznych życzeń samemu Mikołajowi. To dobre ćwiczenie dla dziecka, które uczy się w ten sposób niełatwej sztuki pisania listów!

Skorzystaj z gotowych wzorów

Jeśli boisz się, że usiądziecie nad pustą kartką bez żadnego pomysłu, jak ubrać w zdania treść listu, przygotuj się zawczasu!

W internecie znajdziesz gotowe wzory listów do Mikołaja. Np. na stronie https://www.listymikolaja.pl/wzory-listow.html dowiesz się nie tylko, jak powinien wyglądać list do Mikołaja, ale też będziesz mogła zamówić odpowiedź, która przyjdzie pocztą na Wasz adres.

Wyobraź sobie radość swojego dziecka, kiedy Mikołaj osobiście odpowie na jego list!

Wrzuć list do skrzynki

List do Mikołaja możecie wspólnie nadać na poczcie. Korespondencję można wysłać np. pod adres fińskiego Mikołaja:

Santa Claus
Santa Claus Main Post Office
FI-96930 Arctic Circle
FINLAND

Zanim jednak odeślesz list przygotowany przez dziecko, spróbuj go zarchiwizować. Możesz zrobić kserokopię lub zdjęcie.

Za parę lat zgromadzone w ten sposób listy będą niezwykłą pamiątką, do której z rozrzewnieniem będziecie wracać Wy jako rodzice, a i Wasza pociecha z przyjemnością przypomni sobie swoje marzenia z dzieciństwa.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie