Czego szukasz

Krem pod oczy – czy można się bez niego obejść?

Krem pod oczy jest jednym z tych kosmetyków, które są najbardziej niedoceniane. Bardzo szybko przekonujemy się jednak, że jego nieobecność w pielęgnacji była błędem, gdy już w okolicy trzydziestego roku życia pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne – właśnie wokół oczu. Jak to więc jest, że krem do twarzy nie wystarcza, by pielęgnować skórę wokół oczu?

Krem pod oczy - jaki wybrać?

Po co osobny kosmetyk na skórę wokół oczu?

Może się wydawać, że skoro używamy kremu na dzień, na noc, serum i maseczek, to krem pod oczy jest już zbędną fanaberią. Nic bardziej mylnego. Jeśli przyjrzymy się skórze wokół oczu, zauważymy, że jest ona dużo cieńsza, bardziej delikatna. Jednocześnie skóra jest narażona na intensywne działanie mięśni, odpowiedzialnych za mimikę twarzy.

Nie jest więc zaskoczeniem, że delikatna i cienka skóra musi być specjalnie pielęgnowana. Kremy pod oczy są skomponowane tak, by odpowiadać na potrzeby skóry w tym rejonie twarzy, nawilżając ją, chroniąc i regenerując.

Efekty stosowania kremów pod oczy

Nie jest przypadkiem, że pierwsze zmarszczki zwykle pojawiają się w okolicach oczu. To właśnie tam działają intensywnie mięśnie odpowiadające za mimikę, które wpływają także na kondycję skóry. A jak wiadomo, pod oczami jest ona cieńsza niż skóra na pozostałym obszarze twarzy. Wspieranie jej, poprzez dobre nawilżanie i odżywianie, stymuluje odbudowę naturalnych włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za utrzymanie jędrności skóry.

Regularne prowadzenie takiej pielęgnacji przynosi widoczne rezultaty w postaci opóźnienia pojawienia się pierwszych zmarszczek mimicznych. Niewątpliwą zaletą stosowania kremów pod oczy jest poprawa wyglądu tych miejsc, które najczęściej zdradzają zmęczenie. Opuchlizna, podkrążone oczy to częste przypadłości, które można zniwelować, używając kremów pod oczy i rollerów, zawierających pobudzające i wygładzające składniki.

Kiedy zacząć stosować krem pod oczy?

Wiele kobiet sięga po kremy pod oczy dopiero wtedy, gdy zauważą pierwsze zmarszczki mimiczne lub w reakcji na opuchliznę pod oczami czy przebarwienia. Tymczasem krem pod oczy powinien nam towarzyszyć od pierwszych momentów rozpoczęcia pielęgnacji, już w wieku nastoletnim. Oczywiście kosmetyki te powinny być odpowiednio dobrane. Ich działanie w tak wczesnym wieku ma charakter profilaktyczny.

Po około 25. roku życia krem pod oczy jest pielęgnacyjnym must have, by zapobiegać pojawiającym się zmarszczkom mimicznym i oddalić moment ich pierwszego pojawienia się. Wybierając krem pod oczy, warto sięgnąć po kosmetyki o naturalnym składzie – delikatne dla skóry i działające aktywnie i skutecznie.

Artykuł napisany we współpracy z wizaz24.pl

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie