Czego szukasz

Konferencja Jest Kobieta, Jest Moc – daj się zainspirować

16 marca w Warszawie odbędzie się bezpłatna konferencja dla kobiet: Jest Kobieta, Jest Moc. To wydarzenie, które zainspiruje Cię do działania. Spotkasz kobiety, których energię poczujesz od pierwszej chwili. Dawka inspiracji i motywacji natchnie Cię do działania, a klimatyczny wystrój w Światło Art Bistro wprawi w idealny nastrój. Mamo Pracuj jest patronem medialnym wydarzenia.

 • Ewa Moskalik - Pieper - 12/03/2019
kobiety w trakcie konferencji

Jest Kobieta, Jest Moc

16 marca w Światło Art Bistro w Warszawie odbędzie się bezpłatna konferencja Jest Kobieta, Jest Moc. To wydarzenie to okazja do spotkania i wysłuchania na żywo historii wspaniałych kobiet, które mogą Cię zainspirować do działania. Jeśli potrzebujesz poczuć w sobie moc i siłę, aby móc osiągnąć sukces na miarę swoich marzeń i możliwości po prostu przyjdź, posłuchaj i zainspiruj się.

Zaproszone prelegentki pokażą kobietom, że życie może mieć zupełnie inny wymiar, kiedy działasz z pasją i realizujesz swoje marzenia.

Co czeka Cię w trakcie wydarzenia?

 • poznasz prawdziwe historie niezwykłych kobiet;
 • otrzymasz ogromną dawkę motywacji, wiedzy oraz kobiecej mocy;
 • poczujesz w sobie siłę, moc i odwagę do realizacji swojego pomysłu;
 • poznasz inne kobiety, takie jak Ty, nawiążesz relacje, które zaprocentują i pomogą Ci znaleźć właściwą drogę, w życiu, biznesie, w realizacji marzeń;

Inspirującymi prelegentkami będą:

 • Paulina Smaszcz-Kurzajewska – wykładowca, dziennikarka, szkoleniowiec, mówca motywacyjny, PR manager, mama i żona. Od ponad 15 lat aktywnie wspiera, szkoli i prowadzi kobiety powracające na rynek pracy i biznesu, wspiera kobiece inicjatywy i start up’y.
 • Dorota Deląg – Aktorka i prezenterka telewizyjna. W 1999 ukończyła Wydział Aktorski we Wrocławiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Na antenie TVP2 wraz z Jarosławem Kulczyckim prowadziła teleturniej Znaki zodiaku. W 2009 występowała w IX edycji Tańca z gwiazdami. Wzięła m. in. udział w takich znanych produkcjach filmowych jak „Lata i dni”, „Życie jak poker”, „Sukces” (główna rola), „Rezydencja” czy „Planeta Singli”. Wystąpiła też w popularnych serialach jak choćby „Camera Cafe” oraz „39 i pół” realizowanych dla TVN. Założycielka fanpejdża „Poranek Doroty”, gdzie w trakcie monologów w kuchni autorki wszystko może się zdarzyć.
 • Barbara Kwiecień – właścicielka marki biżuteryjnej „House of April”. Zamieniła szybkie życie w „garniturze-mundurze” – na życie na własnych warunkach, pełne pasji i twórczości. Po 15 latach ciężkiej pracy, postanowiła dać sobie więcej luzu i robić luksusową biżuterię. Niezmiennie podąża za marzeniami – buduje silną, kobiecą markę w Polsce i za granicą.
 • Ania Lichota – Polka mieszkająca w Londynie, ekonomistka, prywatnie himalaistka, coach i mówca inspiracyjny, autorka książki: „No i na co Ci te góry”. Jako trzecia Polka zdobyła koronę Ziemi – najwyższe szczyty każdego z siedmiu kontynentów. W ramach współpracy z Sarswati Foundation, była zaangażowana w budowę szkoły w Nepalu. Kobieta pełna życia, będąca w zgodzie ze sobą.
 • Karolina Zbroch – od prawie 4 lat razem z mężem tworzy firmę GrowRaw. Jest kobietą z pasją. Swój sukces zawdzięcza pracowitości. Jest perfekcjonistką, co można zobaczyć w każdej jednej, ręcznie zrobionej przez nią doniczce. Motywacją do stworzenia własnej firmy, była chęć zostania panią własnego czasu, który może łączyć z byciem matką i żoną. Miłość do betonu, to miłość od pierwszego wejrzenia. Kieruje się hasłem – less is yes, dlatego GrowRaw to prosty, surowy, minimalistyczny design.

Gdzie i kiedy?

 • Kiedy ➡ 16 Marca 2019
 • Start➡ 10:00 – 14:00
 • Gdzie ➡ Światło Art. Bistro, ul. Nowogrodzka 10, 00-511 Warszawa.

Wydarzenie jest bezpłatne.

Agenda:

 • 9.30 – 10.00 – Przybycie gości i kawa
 • 10.00 – 10.05 – Powitanie gości
 • 10.10-10.30 – Karolina Zbroch„Sukces z betonu”
 • 10.35- 11.20 – Paulina Smaszcz-Kurzajewska „Bądź kobietą, którą chciałabyś spotkać”
 • 11.25 – 11.45 – przerwa kawowa
 • 11.45 – 12.30 – Barbara Kwiecień „Odwagi. Nadaj sens swojemu życiu”
 • 12.35 – 13.20 – Anna Lichota „Grzeczne panienki idą do nieba, a niegrzeczne tam gdzie chcą”
 • 13.25 – 14.00 – Dorota Deląg „Moc kobiecości”
 • 14.00 – Zakończenie

Po więcej informacji zajrzyj na stronę eventu >>>

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Gdzie zaczyna się równość kobiet i mężczyzn?

160 godzin - tyle czasu miesięcznie, wg statystyk kobiety spędzają na swoim "drugim etacie", czyli wykonując obowiązki domowe. Z okazji Dnia Matki, Centrum Praw Kobiet przypomina, że to właśnie na naszych - kobiet, matek - barkach, spoczywa większość domowych obowiązków. I przekonuje, że nie będzie równości pomiędzy kobietami i mężczyznami w sferze publicznej bez równości w domu.
 • Ewa Moskalik - Pieper - 29/05/2020
partnerzy razem sprzątają

Równość zaczyna się w domu

Równość w domu to kwestia elementarnej sprawiedliwości społecznej, ale też inwestycja w lepszy świat dla kobiet i mężczyzn – mówi Urszula Nowakowska, prezeska Fundacji Centrum Praw Kobiet.

W naszym społeczeństwie nadal wszystko co związane z prowadzeniem domu i opieką nad dziećmi jest głównym obowiązkiem kobiet – matek. Pomimo iż tradycyjny model ról społecznych kobiet i mężczyzn ulega przemianom, to wciąż jednak dominuje nierówny podział obowiązków domowych, który wielu kobietom ogranicza możliwość rozwoju zawodowego i udziału w życiu społeczno – politycznym.

Centrum Praw Kobiet z okazji Dnia Matki zorganizowało kampanię, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na konieczność sprawiedliwego dzielenia się obowiązkami domowymi. Kampania ma zwrócić uwagę na to, iż pomimo znaczącego awansu społecznego, kobiety nadal są głównym „beneficjentem” obowiązków domowych i to na nich przede wszystkim spoczywa odpowiedzialność za sprzątanie, pranie, gotowanie oraz opieką nad innymi, wymagającymi tego członkami rodziny (dziećmi, osobami starszymi, niepełnosprawnymi).

W tym obszarze, postęp jest bardzo powolny, dlatego swoją CPK swoją kampanią „Równość zaczyna się w domu” chce zachęcić kobiety do większej asertywności w budowaniu partnerskich relacji i delegowaniu większej ilości obowiązków na partnerów, a do mężczyzn zaapelować o przejęcie większej odpowiedzialności za dom i obowiązki z nim związane.

Partnerski model rodziny w Polsce

Z badań CBOS wynika, że praca na rzecz domu nadal nie jest postrzegana jako praca, a polski model rodziny, oparty na zawodowej pracy obojga partnerów, przebiega bez większego wpływu na współdzielenie obowiązków domowych. Statystki nie są optymistyczne, bo według nich tylko 2% mężczyzn wykonuje pranie, a 4% samodzielnie robi porządki.

Odkurzacz – bolid Formuły 1

Od strony wizualnej kampania to pomysł krakowskiej agencji Dziadek do Orzechów. Przyciągać uwagę panów mają groteskowe i absurdalne obrazy: fikcyjny odkurzacz – bolid Formuły 1, czy męski płyn do mycia szyb z wyciągiem z meksykańskiego kaktusa, albo ważący 55 kilogramów mop chromowo-molibdenowy do łączenia sprzątania z treningiem.

Rewolucje domowe

Kampania wystartowała 26 maja w Dzień Matki, bo to właśnie kobiety, które mają dzieci są najbardziej obciążone obowiązkami domowymi. „Słychać w naszym kraju narzekania i to nie tylko ze strony prawicowych polityków, że w Polsce rodzi się mało dzieci. Może to właśnie w nierównym podziale obowiązków domowych i wychowawczych tkwi tajemnica niskiej dzietności kobiet. Kobiety mają coraz większe aspiracje zawodowe i chcą prawdziwego, a nie deklaratywnego partnerstwa w rodzinie. Nadszedł zatem czas na REWOLUCJE DOMOWE”.

Zdjęcie: 123 rf

Źródło:

cpk.org.pl

cpk.org.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Powrót do biura! Szukamy idealnej sukienki do pracy

Niezależnie od tego, gdzie wychodzimy, chcemy pięknie i kobieco wyglądać. A co może być bardziej kobiecą częścią garderoby, niż doskonale skrojona sukienka? Sprawdźmy, jakie sukienki będą najlepsze, kiedy szykujemy stylizację biurową.
 • Zofia Kowalska - 28/05/2020
młoda kobieta w sukience w drodze do biura

Nie jest tajemnicą, że w pracy musimy przestrzegać pewnych zasad dotyczących stroju. Nie oznacza to jednak, że musimy wyglądać nudno i bezbarwnie. Jest wiele pięknych sukienek, nawet tych klasycznych, w których będziemy prezentować się wspaniale.

Zasady stroju w biurze

W pracy zawsze musimy wyglądać profesjonalnie i elegancko. Absolutnie nie wchodzą w grę głębokie wycięcia i mini. Postawiłybyśmy siebie w złym świetle i nawet jeśli wyglądamy w sukience świetnie, w pracy będzie ona nietaktem i narażamy się na nieprzyjemności.

Nasz strój ma szczególne znaczenie, jeśli nasze stanowisko pracy wiąże się z bezpośrednimi kontaktami z klientami lub partnerami biznesowymi.

W wielu firmach panuje sztywny dress code, co oznacza, że wolno nam nosić tylko gładkie ubrania lub z bardzo delikatnym wzorem w takich kolorach jak czarny, szary, czy granatowy. W części firm nieco się od tego odchodzi, co nie znaczy, że wolno nam nosić to, co chcemy. Jaskrawe kolorowy, błyszczące zdobienia i wycięcia powinnyśmy odłożyć na bok.

Wybierając sukienki do pracy, musimy również pamiętać o wygodzie. Każdego dnia w pracy spędzamy wiele godzin, warto więc postawić na coś, co nie będzie nas uwierać, czy drapać nawet po dłuższym czasie.

Jakie sukienki będą idealne?

Wiemy już, czego unikać, teraz pora pokazać, co będzie warte uwagi. Zastanawiając się nad długością, z pewnością bezpiecznym wyborem będzie sukienka o długości midi lub za kolana. Przykładem odpowiednich strojów o tej długości są sukienki do pracy Quiosque. Powinnyśmy pamiętać, że o ile sukienka do kolan lub za kolana będzie raczej uniwersalnym wyborem, po który każda z nas może sięgnąć bez obaw, o tyle midi już niekoniecznie. Midi jest specyficzną długością, która optycznie skraca nogi. Jeśli jesteśmy niskie, musimy uważać, by nie zaburzyć swoich proporcji.

Drugim elementem, na który musimy zwrócić uwagę, jest obecność rękawów i dekolt. Sukienki na ramiączkach niech zostaną w szafie i czekają na wyjście z przyjaciółmi. Do pracy sięgajmy po sukienki z krótkim lub długim rękawem i z dekoltem w łódkę albo mniej wyciętym okrągłym, lub w serek. Jeżeli natomiast chodzi o krój, mamy dość spory wybór. Bez obaw możemy włożyć sukienkę rozkloszowaną, trapezową i ołówkową.

Oczywiście to, że sukienki te są w pracy dozwolone, nie znaczy jeszcze, że możemy od razu ruszyć szturmem do sklepów. Najpierw zastanówmy się, jaki posiadamy typ figury, bo nie każda sylwetka wygląda dobrze w każdym fasonie.

Gdzie kupić sukienkę do pracy?

To, że na pierwszy rzut oka sukienka spełnia wymogi formalne względem stroju służbowego, nie znaczy jeszcze, że będzie idealna. Nie zapominajmy o tym, że w pracy musimy wyglądać elegancko i profesjonalnie, a już szczególnie podczas ważnych spotkań biznesowych. Co za tym idzie, musimy wybierać tylko te modele, które są z wysokiej jakości tkanin, które podniosą nasz prestiż.

Sukienki biznesowe powinny być z materiałów dobrej klasy, dzięki czemu będą ładnie się prezentować przez długi czas. Wystarczy do nich dodać buty na obcasie i skromną biżuterię i będziemy wyglądać doskonale. Mało tego to za pomocą zmiany dodatków możemy uzyskać stylizację, która będzie odpowiednia również na rodzinne przyjęcie lub kolację.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Zofia Kowalska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail