Czego szukasz

Kończymy, ale za to jak!

Dzisiaj uroczyście kończymy pierwszą polską edycję Campus for Moms. Czym jest Campus? To wspólny projekt Google for Entrepreneurs Kraków i portalu Mamo Pracuj na wzór podobnych inicjatyw z Londynu i Tel Avivu. Przez 10 tygodni, 13 przedsiębiorczych mam, rozwijało swoje projekty biznesowe. Jutro zaprezentują konkretny plan działania. A już wkrótce przeczytacie o nich na naszym portalu 😉

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 05/06/2014

Hej na krakowskim rynku…

Na krakowskim rynku dzień jak co dzień, ale w jednej z przyległych kamienic, gdzie znajdują się biura Google, w przestrzeni Google for Entrepreneus Krakow, ma miejsce ważne wydarzenie – prezentacja efektów blisko trzymiesięcznej pracy uczestniczek projektu Campus for Moms. 

A jak to się zaczęło?

Jesienią ubiegłego roku, wspólnie z przedstawicielami Google for Entrepreneurs Kraków, wzorując się na projekcie z Tel Avivu, rozpoczęliśmy przygotowania do organizacji podobnego cyklu zajęć w Krakowie. W lutym tego roku, gdy agenda i materiały szkoleniowe zostały opracowane, przyszedł czas na rekrutację. Wybraliśmy 13 mam, spośród blisko 100 kandydatek…

Co się działo?

Cykl zajęć dotyczył najróżniejszych zagadnień związanych z prowadzeniem start-upów – znalazły się wśród nich zarówno problemy prawne i finansowe, jak i sposoby promowania działalności w sieci oraz wykorzystania narzędzi oferowanych przez Google: między innymi AdSense, Google AdWords oraz Google Analytics. Uczestniczki spotykały się z inwestorami i aniołami biznesu. Odwiedziło nas też wiele inspirujących kobiet, które już prowadzą swoje firmy. 

Spotkania odbywały się z udziałem dzieci więc atmosfera była naprawdę wyjątkowa! 😉
 

Paulina Mazurek, przedstawicielka Google odpowiedzialna za wdrożenie projektu, tłumaczy, że z perspektywy spółki jednym z celów jest wsparcie rozwoju grupy, która dzięki swojej przedsiębiorczej inicjatywnie, może wpłynąć na rozwój polskiej gospodarki, a w przyszłości zasilić szeregi klientów informatycznego giganta. Program jest też dobrą okazją dla pracowników firmy do dzielenia się wiedzą w ramach tzw. społecznej odpowiedzialności biznesu [CSR – Corporate Social Responsibility]. 

Co dalej?

Przedsiębiorcze mamy, absolwentki programu, już wdrażają swoje pomysły, a my myślimy o kolejnych edycjach Campus for Moms w innych miastach Polski!
 

Źródło: tekst powstał w oparciu o materiał przygotowany przez Małgorzatę Marchewkę i opublikowany na portalu www.coslychacwbiznesie.pl. 

Zdjęcia: własność Google for Entrepreneurs (autor Marcin Śliwa) oraz Mamo Pracuj

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

O czym chciałabyś przeczytać na mamopracuj.pl?

Podobno "kto pyta nie błądzi" więc my pytamy Was ;-); o to co dla Was ważne, o czym chcecie czytać na portalu i czego Wam brakuje na www.mamopracuj.pl. Prosimy Was o wypełnienie bardzo krótkiej, a dla nas bardzo ważnej ankiety >>> Dziękujemy!
  • Agnieszka Kaczanowska - 17/04/2016
Stół, kawa i wizytówki mamopracuj.pl

Bo prawda jest taka, że…

Dziewczyny,

prawda jest taka, że bez Was nie istniałby nasz portal. A my chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby, dlatego prosimy Was o odpowiedź na ważne dla nas pytania:

O czym jeszcze chciałabyś przeczytać na www.mamopracuj.pl, jakie tematy są dla Ciebie ważne, jakie akcje, projekty i co Cię interesuje?

Powiedz nam a my przygotujemy takie teksty, jakich szukasz. Nie ma dla nas tematów niemożliwych.

Przygotowałyśmy z Asią bardzo krótką ankietę z powyższymi pytania, wypełnienie jej zajmuje kilka minut, a nam pozwoli jeszcze lepiej dopasowywać treści do Waszych potrzeb i oczekiwań.

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj >>>

Jeśli masz dużo pomysłów, napisz ile tylko chcesz! Jeśli na razie nic nie przychodzi Ci do głowy, to pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać maila: [email protected] lub [email protected]

W podziękowaniu za zaangażowanie mamy książki dla Was, nagrodzimy 5 najbardziej pomocnych podpowiedzi ;-).

Na Wasze opinie i podpowiedzi czekamy do 25 kwietnia br.

Bardzo dziękujemy!

Agnieszka i Asia

Zdjęcie: Magdalena Trebert

Aktualizacja 13 maja 2016

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi! Za pomysły, sugestie ale też i głosy krytyki. Wszystkie obiecujemy wziąć pod uwagę i mamy nadzieję, że już wkrótce portal Mamo Pracuj będzie lepszy i bardziej pomocny!

Nagrody książki niespodzianki dostają: Ania, Marta, Kasia K, Kasia W i Gosia. Skontaktujemy się z Wami!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów.  
Podyskutuj

Cykl bezpłatnych webinariów dla Mam – zapisy trwają!

Chcesz łączyć pracę z macierzyństwem w zgodzie ze sobą i w takich proporcjach, które są dla Ciebie ok? Pracujesz na etacie, z domu, masz swoją działalność? Weź udział w bezpłatnym cyklu webinarów "Mama w pracy", który organizujemy wspólnie z Family Managerką - Martą Macieszewską-Malinowską. Zapisy na webinaria już trwają!
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 16/02/2016

Dlaczego warto?

Na każdym spotkaniu otrzymasz mnóstwo pomocnych wskazówek i wsparcia od innych mam. Będzie to także okazja do przyjrzenia się swojej sytuacji i znalezienia najlepszych rozwiązań, idealnych dla Ciebie i Twojej rodziny.

O czym będziemy rozmawiać?

1. Jak łączyć pracę z macierzyństwem? Sprawdzone metody, które pomagają pracującym Mamom – 24 lutego, godz. 20:30

2. Jestem nie tylko Mamą. Jak zadbać o swoje potrzeby i znaleźć czas dla siebie? – 23 marca godz. 20:30

3. Kogo dziś poproszę o pomoc? O asertywności i syndromie Zosi-Samosi -13 kwietnia godz. 20:30

4. Dom pracującej Mamy. O co walczę, a co odpuszczam? – 27 kwietnia godz. 20:30

5. Praca dla Mamy. Jak firmy wspierają pracujących rodziców? – 10 maja godz. 20:30

6. Własny biznes czy etat? Analiza zysków i strat – 24 maja godz. 20:30 >

Jak wziąć udział?

Możesz skorzystać z całego cyklu webinariów lub zapisać się na poszczególne spotkania, tylko te, które Cię najbardziej interesują. Informacji o zapisach szukaj na naszym portalu i Facebooku >

Wszystkie spotkania odbywają się online, wieczorami i są bezpłatne. Potrzebujesz tylko sprawne łącze internetowe i głośniki w komputerze.

Prowadzenie:

Wszystkie webinaria prowadzi Marta Maciszewska-Malinowska (Family Manager, coach dla Mam, zawodowo wspiera pracujących rodziców i firmy przyjazne rodzinie, prowadzi online warsztaty, coaching i webinaria, tworzy programy Working Parents wspierające rodziców w firmach).

Zapisz się na najbliższe spotkanie już dzisiaj!

Webinar: Własny biznes czy etat? Analiza zysków i strat – 24 maja godz. 20:30 >

Ilość miejsc ograniczona!

I ważne informacja!

Do końca maja możesz skorzystać z programu coachingowego DOBRY WYBÓR. Marta pomoże Ci podjąć dobrą decyzję co będzie lepsze dla Ciebie, Twojej rodziny i drogi zawodowej. Własna firma czy jednak praca na etacie? Zapisy i informacje tutaj >

Zapraszamy!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail