Czego szukasz

Kończymy, ale za to jak!

Dzisiaj uroczyście kończymy pierwszą polską edycję Campus for Moms. Czym jest Campus? To wspólny projekt Google for Entrepreneurs Kraków i portalu Mamo Pracuj na wzór podobnych inicjatyw z Londynu i Tel Avivu. Przez 10 tygodni, 13 przedsiębiorczych mam, rozwijało swoje projekty biznesowe. Jutro zaprezentują konkretny plan działania. A już wkrótce przeczytacie o nich na naszym portalu 😉

Hej na krakowskim rynku…

Na krakowskim rynku dzień jak co dzień, ale w jednej z przyległych kamienic, gdzie znajdują się biura Google, w przestrzeni Google for Entrepreneus Krakow, ma miejsce ważne wydarzenie – prezentacja efektów blisko trzymiesięcznej pracy uczestniczek projektu Campus for Moms. 

A jak to się zaczęło?

Jesienią ubiegłego roku, wspólnie z przedstawicielami Google for Entrepreneurs Kraków, wzorując się na projekcie z Tel Avivu, rozpoczęliśmy przygotowania do organizacji podobnego cyklu zajęć w Krakowie. W lutym tego roku, gdy agenda i materiały szkoleniowe zostały opracowane, przyszedł czas na rekrutację. Wybraliśmy 13 mam, spośród blisko 100 kandydatek…

Co się działo?

Cykl zajęć dotyczył najróżniejszych zagadnień związanych z prowadzeniem start-upów – znalazły się wśród nich zarówno problemy prawne i finansowe, jak i sposoby promowania działalności w sieci oraz wykorzystania narzędzi oferowanych przez Google: między innymi AdSense, Google AdWords oraz Google Analytics. Uczestniczki spotykały się z inwestorami i aniołami biznesu. Odwiedziło nas też wiele inspirujących kobiet, które już prowadzą swoje firmy. 

Spotkania odbywały się z udziałem dzieci więc atmosfera była naprawdę wyjątkowa! 😉
 

Paulina Mazurek, przedstawicielka Google odpowiedzialna za wdrożenie projektu, tłumaczy, że z perspektywy spółki jednym z celów jest wsparcie rozwoju grupy, która dzięki swojej przedsiębiorczej inicjatywnie, może wpłynąć na rozwój polskiej gospodarki, a w przyszłości zasilić szeregi klientów informatycznego giganta. Program jest też dobrą okazją dla pracowników firmy do dzielenia się wiedzą w ramach tzw. społecznej odpowiedzialności biznesu [CSR – Corporate Social Responsibility]. 

Co dalej?

Przedsiębiorcze mamy, absolwentki programu, już wdrażają swoje pomysły, a my myślimy o kolejnych edycjach Campus for Moms w innych miastach Polski!
 

Źródło: tekst powstał w oparciu o materiał przygotowany przez Małgorzatę Marchewkę i opublikowany na portalu www.coslychacwbiznesie.pl. 

Zdjęcia: własność Google for Entrepreneurs (autor Marcin Śliwa) oraz Mamo Pracuj

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie